BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Изберете новия превод!

power_settings_newLogin to reply
+39
kaaamzzz
djenitoo
bibsityY
svetla
mariana66
grum4o
MuryG
debidi20
Fallen_AngeL
Thэ Dark Girl
Irresistible
tanqdimi
JoInT{}MaNia4ka
cveti51
btflwolf4eto
Fiary
bisi84
Pale_Doll
production
morgana
eleos
Christina.
Uniquemer
нел-j
nedialka
serpiente
Vampire Lady
Just_Another_Star
~Еви~
~ i.LLusion
ANNA85
stelichka
kaley
letander
kamenceto90
Thea
desistela
Renesita
Zaharka
43 posters

pollКоя книга искате да се преведе?

Демоника/The Demonica
14
11%
Магьоснически огън/Witch fire
42
32%
Гробищна вещица/Grave Witch
4
3%
Железният крал/The Iron king
7
5%
Жесток ловец/The iron hunt
7
5%
Ангелска кръв/Angel's blood
15
12%
Завещание от лъжи/Legacy of lies
4
3%
Жажда/Thirst
5
4%
Целуната от ангел/Kissed by an angel
20
15%
Желание/Covet
12
9%
Общо гласове:
130
Poll closed

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyИзберете новия превод!

more_horiz
First topic message reminder :

И дойде времето на дългоочакваният нов превод! Имате честта да изберете кой точно да бъде той. Гласувайте за това, което искате да четете. Имате време до края на месец юни за това не губете време. Откъси от книгите можете да намерите по-долу:

Демоника/The Demonica

Магьоснически огън/Witch fire (18+)

Гробищна вещица/Grave witch

Железният крал/The Iron king

Жесток ловец/The iron hunt

Ангелска кръв/Amgel's blood

Завещание от лъжи/Legacy of lies

Жажда/Thirst

Целуната от ангел/Kissed by an angel

Желание/Covet


Последната промяна е направена от Zaharka на Съб 21 Май - 16:34; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Искрено съм изненадана, че само един-единствен човек е гласувал за Covet на Дж. Р. Уорд! ❌ Това е доста неочаквано при наличието на толкова фенове на Братството на черния кинжал, честно казано... :pardon: Аз все още старателно се "запознавам" с поредиците за превод. Не ги изчитам наведнъж откъсите, за да не ми стане каша в главата, искам да им обърна подобаващо внимание. И днес прочетох откъсите на Ангелска кръв и Желание (Covet). Честно казано, веднага Covet ме грабна! Най-после нещо, което обещава да бъде различно, нещо, което ми прави впечатление като наистина добро, и от първия си поглед мога да предположа, че има вероятност да се окаже различно от всичко, което съм чела. Силно ме впечатли и за момента съм си запазила гласа именно за Covet, но няма да гласувам, докато не добия достатъчно ясен поглед над всяка една предложена поредица. :slynce: Още веднъж, благодаря за предоставените откъси!

______________________________
Изберете новия превод! - Page 2 Dragon-Book

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Аз гласувах за Covet защото ми хареса пък и много хора ми я препоръчват, но като гледам анкетата май няма да ме огрее да я чета на български...

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Гласувам за "Covet", харесва ми как пише Уорд. Представения откъс малко ми напомня за "Донеси ми главата на принца" на Зелазни и Шекли Изберете новия превод! - Page 2 2115147716 .

______________________________
“You may be a manipulative bastard sometimes, but you’re our manipulative bastard.”
Laurell K. Hamilton - "Bullet"

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
И от мен един глас за Covet .
От една година тая огромната надежда да прочета тази книга!
Надявам се анкетата да се обърне в полза на Covet .

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
~Еви~ написа:
Жалко, че само за една книга трябва да гласуваме, тъй като е голям изборът, а съм си харесала книгите Ангелска кръв и Магьоснически огън. Ще гласувам за Ангелска кръв, вярно че в началото ми беше леко скучно, 'щото само обясняваше авторката, че убивала оная вампири и нек'ви такива измишльотини, пък в Маг Огън веднага започнаха да пишат за секс, вибратори. ;ДД Което беше доста забавно, но имам чувството, че ще е още по - скучна от Ангелска кръв.
Някой ако все още не е разбрал, гласувам за Ангелска кръв.

Първо прочетох този откъс, на Магьоснически огън, за да видя защо всички в началото се хвърлиха на тази книга като бик на червено (силно подозирам онова допълнително надписче в скобките - 18+, но нали осъзнавате, че от предложените книги надали само тази е 18+... Всъщност, като ги гледам, май повечето влизат в тази категория. :pardon:) И така, честно казано на мен точно тази книга със сигурност не ми допадна. Ако има едно сигурно нещо, за което няма да гласувам, то е Маг. огън. Просто не съм склонна да вярвам, че книга, която започва по този откровено розов начин ще предложи някакъв по-интерес сюжет нататък и ще успее да се отклони от обичайните розови любовни романи, където всички знаем кое е на първо място... :pardon: Просто личното ми мнение, все пак за мен е важен новия превод, който се избере и следя от близо развитието на нещата. На този етап в класацията ми са на челно място Covet, Iron King, The Iron Hunt. Тези вече наистина са много обещаващи! 😉 Макар засега Covet да ме влече най-силно действително ми е адски трудно да направя избора си, мисля евентуално да почета допълнително още малко от всяка книга да видим къде ще се наклонят везните... Поне има време до края на юни да се променят водещите вотове много пъти... Е, аз все пак ще стискам палци на Covet, че се влюбих в резюмето и пролога...

______________________________
Изберете новия превод! - Page 2 Dragon-Book

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Covet също е 16+ най-малкото. Има еротични сцени, точно като в Братството на черния кинжал. За феновете, книгите са почти в същия стил написани, всяка сама за себе си, но за разлика се разказва само за един паднал ангел, който помага на различни хора да намерят истинската си съдба и се изправя срещу всеки един от Седемте смъртни гряха. И има книга за всеки един от тях.
Мен наистина ме грабна, но реших да не гласувам за него, а за The Iron hunt .. книжката е малко по-странен стил, но определено е доста добра.
The Iron King е приключенска и много лесно и леко се чете. За мен ще е удоволствие да я преведем. Книгата се върти около много пътешествия, препятствия и т.н. и определено няма нещата не се въртят около любовна история, макар че има загатка за такава.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
В тези трите определено намирам атмосфера, която ме привлича и при всяко едно положение ще ги прочета, вчера си ги свалих на английски... :wasnotme: Ваничка, благодаря за допълнителното инфо! :meche:

______________________________
Изберете новия превод! - Page 2 Dragon-Book

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Te!a написа:
В тези трите определено намирам атмосфера, която ме привлича и при всяко едно положение ще ги прочета, вчера си ги свалих на английски... :wasnotme: Ваничка, благодаря за допълнителното инфо! :meche:



Ха - ха - ха! И ти ли?! :wasnotme:


Неразбирамзащо всички са гласували, тази над 18, нещо с тия вибратори.....! Явно в тази , геиройте ще се гонят нонстоп да се....! То не че е лошо , ама! :unsure: 😴

Много ми хареса " Демоника " и най - вероятно щеше да е тя, ако го нямаше The Iron Hunt, ето това ми грабна вниманието на мига!

За момент се разсеях от изкушението за Covet, :lovely: но нея е много вероятно Ибис да я издадът, точно защото Братството има голям успех.

Та след цял ден мислене аз съм за : The Iron Hunt, дано да поведе , звучи различно и интересно. :slynce:


______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Изберете новия превод! - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Изберете новия превод! - Page 2 4347753x

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Аз гласувах за "Демоника".Защото е нещо различно ,има екшън,още от началото започва завръзката,и предполагам ще има и любов.
А също така НЕ Е за тинейджъри...Единствено отначало се вмъкват доста термини,но читателя по-късно се ориентира в обстановката.
Другите ми симпатии бяха за "Магьоснически огън".Но тъй като повечето от преводаческия екип,които имат по-обширна представа за дадено литературно произведение от представените ни за избор,се изказаха че не им е много приятно да превеждат еротичните сцени там/може би са твърде пошли/,а също и не се развива кой-знае какво действие по-нататък в книгите.Реших все пак да се съобразя/лично аз/и с тяхното мнение,т.к.все пак те ще превеждат за да ни е интересно на нас-останалите потребители,и не бих искала да работят с текст който не им е приятен.А се доверявам и на техният опит и познания за поредиците.
За "Желание"-може би наистина е интересна,но обема на преведеното и представеното ни за избор е сравнително доста по-малък в сравнение с другите произведения.Така че аз не добих ясна представа за същността на книгата...
Затова гласувах за "Демоника"-надявам се да е нещо различно и интригуващо.

Не преводаческия екип:УСПЕХ!И дано потребителите да изберат нещо,което "Да ви върви гладко"с превода :slynce:

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Само да вметна: единствената от екипа, която е запозната до някъде с поредицата (за Магически огън става въпрос) съм аз. Останалите изказват само предположения. Чела съм само това, което съм превела, т.е. колкото сте запознати вие, толкова и аз. Не карам никой да избира нещо конкретно, още по-малко точно тази поредица. доверете се на собственото си мнение и гласувайте за това, което искате и ще четете. На мен ми е напълно безразлично кое ще изберете, защото ми харесват всичките и ще превеждам това, което на вас ви харесва. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Наитина труден избор Изберете новия превод! - Page 2 909357165 Прочетох резюметата на всички книги и накрая гласувах за Магически огън , не защото е 18+ а защото обичам истории за вещици /малко без вампири и тн. ;)/ Но каквото и да изберете да преведете ще е супер Изберете новия превод! - Page 2 909357165 Мерси предварително Изберете новия превод! - Page 2 909357165

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
70 % от Witch fire е секс, няма кой знае каква история. Книгата не е лоша, но по някое време леко омръзва. Лично аз предпочитам Covet, грабна ме повече. :pardon:

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Изберете новия превод! - Page 2 7389738n


Изберете новия превод! - Page 2 Badge1

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Абсолютно всички поредици ми харесаха ! Ако можеше бих гласувала за всички, защото всяка една от тях си заслужава превода, НО тъй като имаме ограничение за избор гласувах за "Жесток ловец"

______________________________
Same old shit, just a different day!!!

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
И аз гласувах за Магьоснически огън. И не заради 18+, а защото ми стана интересно как ще се развие историята. Откъсът разпали любопитството ми. Изберете новия превод! - Page 2 909357165

______________________________
Дори да ме усетиш сутринта
до болка своя или много чужда.
На рамото ти още, ако спя -
така ме остави! Не ме събуждай!

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Гласувах за "Магьоснически огън",въпреки че и "Целуната от ангел" много ми хареса.

______________________________
Let's have some fun, this beat is sick
I wanna take a ride on your disco stick..


I'm on a mission
and it involves some heavy touching, yeah
You've indicated you're interest
I'm educated in sex, yes
and now I want it bad, want it bad!


I can see you staring there from across the block
with a smile on your mouth and your hand on your..
The story of us, it always starts the same
with a boy and a girl and a lovegame

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Гласувах за The Iron king, книгата изглежда наистина обещаваща, но така като гледам гласовете май няма да се преведе. Изберете новия превод! - Page 2 3382520118 Според мен всички предложения са доста привлекателни, а понякога и самите резюмета подвеждат, но която и книга да изберете да преведете ще я следя с удоволствие. 😉

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
desistela написа:
Аз гласувах за "Демоника".Защото е нещо различно ,има екшън,още от началото започва завръзката,и предполагам ще има и любов.
А също така НЕ Е за тинейджъри...Единствено отначало се вмъкват доста термини,но читателя по-късно се ориентира в обстановката.
Другите ми симпатии бяха за "Магьоснически огън".Но тъй като повечето от преводаческия екип,които имат по-обширна представа за дадено литературно произведение от представените ни за избор,се изказаха че не им е много приятно да превеждат еротичните сцени там/може би са твърде пошли/,а също и не се развива кой-знае какво действие по-нататък в книгите.Реших все пак да се съобразя/лично аз/и с тяхното мнение,т.к.все пак те ще превеждат за да ни е интересно на нас-останалите потребители,и не бих искала да работят с текст който не им е приятен.А се доверявам и на техният опит и познания за поредиците.
За "Желание"-може би наистина е интересна,но обема на преведеното и представеното ни за избор е сравнително доста по-малък в сравнение с другите произведения.Така че аз не добих ясна представа за същността на книгата...
Затова гласувах за "Демоника"-надявам се да е нещо различно и интригуващо.

Не преводаческия екип:УСПЕХ!И дано потребителите да изберат нещо,което "Да ви върви гладко"с превода :slynce:


Благодаря, че си се съобразила с мнението ми, но нали знаеш, че всеки трябва да има свое такова? Така че трябваше да гласуваш за онова, което наистина искаш.
Относно Демоника, първа глава е леко встъпвателна, мога тези дни да преведа втора и да ви я пусна. Книгата има много добри отзиви и определено не е тийн. Изобщо си има от всичко.
Аз също все още не съм гласувала, превеждах Демоника, но ще прегледам и другите и тогава ще преценя :pardon:

______________________________
Изберете новия превод! - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Големи аплодисменти за предоставената възможност за избор,това е страхотен комплимент за всички читатели тук!Гласувах за Магьоснически огън,хареса ми и Гробищна вещица,каквото и да се преведе със сигурност ще се чете с интерес.
Благодарности на преводачите,който отново се заемат с нов превод въпреки че сега идва време за почивка Изберете новия превод! - Page 2 909357165

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
Прочетох всичките резюмета и 3 заглавия ми допаднаха. Гласувах за "Железния крал", книгата някак си ме грабна :pardon: но ако имаше как да гласувам за "Жесток ловец" и "Целуната от ангел", бих го направила. Определено тези трите са ми фаворити.

______________________________
Изберете новия превод! - Page 2 Lost-girl-o

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
гласувах за Ангелска кръв Изберете новия превод! - Page 2 909357165 струва ми се доста интересна.нещо различно е с тези ангели и пък вампирите тук са представени по много различен начин.Според мен си струва да се преведе,но няма да откажа да чета и друга книга.

descriptionИзберете новия превод! - Page 2 EmptyRe: Изберете новия превод!

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply