BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Проблеми, свързани с бездомните кучета

power_settings_newLogin to reply
+10
memento_mori
нел-j
Thea
elhrijovech
Renesita
Ashlie
Christina.
Koen
milenaka
Petia
14 posters

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 EmptyПроблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
First topic message reminder :

Ученик от Казанлък убива кучета

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 Ubiec71

Младеж скандализира обществото, след като пусна в интернет своя снимка със зверски умъртвено улично псе. Той дори коментира „подвига“ си с приятели, доволен от факта, че е погубил една невинна душа.

Младежът, представил се като Нурай Назим, гордо позира край мъртво куче с кървава дупка в главата, съобщава вестник „Всеки ден“. Вижда се изтекъл по снега мозък. Снимката дори е озаглавена: „От много мисли в главата му е станала на чорба“.

Природозащитниците вече са сезирали властите за ужасната гледка и призовават прокуратурата, която е затрупана със сигнали по случая, да предприеме издирвателни действия. Ако младежът бъде открит и ако действително е извършил зверството, вероятно ще бъде наказан.

Нурай дори се заканва: „Има много още от тях!“. Снимката вече е свалена от нета, след като потребители на Фейсбук реагираха изключително остро. Предвидливи обаче са запазили потресаващата публикация, която е препратена на органите на реда. Нурай пък вече дори е изтрил профила си.

Приетите изменения в Наказателния кодекс предвиждат до три години затвор за убийство или осакатяване на (гръбначно) животно, както и глоба до 10 000 лева.

Източник:www.novini365.com


Вече е създадена и фейсбук група, настояваща за затвор за убиеца:
https://www.facebook.com/groups/105116596282821/


Гражданска петиция:
http://www.peticiq.com/httpwwwfacebookcomgroups105116596282821notif_tgroup_r2j

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Много верни неща изказваш, lioness, и не мога да не се съглася като цяло с теб. Аз, например, приемайки, че имам финансовата възможност, бих подпомогнала процесите за решаване на проблемите, както с бездомните кучета, така и с бездомни хора, сираци, психари на свобода, които имат нужда от затвор или лечение и т.н. За момента не съм могла да сторя кой знае каква благотворителност, освен по малко пари или храна за нуждаещите се бездомници и просяци. Да поясня, просяците, които са наистина нуждаещи се, и не са от ромски произход. И това не, защото съм расистка, а защото не съм будала и знам, че при тях не е от нужда, а това с просията им е система, цял един бизнес, с който някои припечелват повече и от българските бизнесмени . ❌ И има такива уроди, които осакатяват децата си, за да вадят повече пари от съжалението на хората, докато просят на улицата.
Иначе, да, това с глобите просто е жизненонеобходимо - оправия ще има едва тогава, 'щото българското племе сме си такова... трябва пара да играе, че да се направи нещо. |-(

Последната промяна е направена от Thea на Пон 26 Ное - 15:48; мнението е било променяно общо 2 пъти

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
И аз съм съгласна с теб. Но пък и тук имаме проблем.
Все някой гълта парите. Няма да отидат за приют, я за животните, я за домове за бездомни. Просто, за жалост, такива са ни управляващите и, колкото и да не искам да го кажа, някои организации за защита на животните са същите - само гълтат пари.

______________________________
    In a lioness eyes...
    ... all things belong to her!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
О, да, за огромно съжаление е така. Това са хора без съвест и неспособни на състрадание. Може ли да гледаш, примерно, бедните сирачета как мизерстват и да прибереш в джоба си парите от даренията за тях!? Що за човек трябва да си! ❌

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 5 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply