BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Проблеми, свързани с бездомните кучета

power_settings_newLogin to reply
+10
memento_mori
нел-j
Thea
elhrijovech
Renesita
Ashlie
Christina.
Koen
milenaka
Petia
14 posters

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyПроблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
First topic message reminder :

Ученик от Казанлък убива кучета

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 Ubiec71

Младеж скандализира обществото, след като пусна в интернет своя снимка със зверски умъртвено улично псе. Той дори коментира „подвига“ си с приятели, доволен от факта, че е погубил една невинна душа.

Младежът, представил се като Нурай Назим, гордо позира край мъртво куче с кървава дупка в главата, съобщава вестник „Всеки ден“. Вижда се изтекъл по снега мозък. Снимката дори е озаглавена: „От много мисли в главата му е станала на чорба“.

Природозащитниците вече са сезирали властите за ужасната гледка и призовават прокуратурата, която е затрупана със сигнали по случая, да предприеме издирвателни действия. Ако младежът бъде открит и ако действително е извършил зверството, вероятно ще бъде наказан.

Нурай дори се заканва: „Има много още от тях!“. Снимката вече е свалена от нета, след като потребители на Фейсбук реагираха изключително остро. Предвидливи обаче са запазили потресаващата публикация, която е препратена на органите на реда. Нурай пък вече дори е изтрил профила си.

Приетите изменения в Наказателния кодекс предвиждат до три години затвор за убийство или осакатяване на (гръбначно) животно, както и глоба до 10 000 лева.

Източник:www.novini365.com


Вече е създадена и фейсбук група, настояваща за затвор за убиеца:
https://www.facebook.com/groups/105116596282821/


Гражданска петиция:
http://www.peticiq.com/httpwwwfacebookcomgroups105116596282821notif_tgroup_r2j

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Петя, ако някой ме нападне, без значение дали човек или животно, ще се защитя доколкото мога. Понеже темата е конкретно за кучета, ако ме нападне куче, също ще се защитя. Категорично няма да го оставя да ме ръфа и да го потупвам окуражително. Не съм мазохист. Засега съм нападана само веднъж, валеше, носех чадър, то ме захапа, ударих го с дръжката и избяга. Не знам какво щях да правя, ако не беше избягало, но пак казвам, нямаше да го галя. Ти да не би да предлагаш да седя мирно?

А за идиота в началото, мисля че е ясно.

ПП Още нещо - в чужбина, агресивните кучета се умъртвяват, останалите се прибират в приют. Там никой не търпи бездомни кучета.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
ПП Още нещо - в чужбина, агресивните кучета се умъртвяват, останалите се прибират в приют. Там никой не търпи бездомни кучета.



Точно така е.

В нашия квартал едно куче отхапа пръста на човек, който го хранеше!

Не казвам да ги избиваме, но нещо трябва да се направи.

И още нещо. Ако едно куче е бездомно, все ще му даде някой храна или ще го съжали. Защо няма такова отношение, към бездомните хора? Те с какво са по-лоши? Снощи в София беше - 19 градуса, представяте ли си да сте възрастен бездомен човек, който няма къде да отиде?!

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 4347753x

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Хора вие наистина изменихте темата. Тук не става дума дали като те нападнат ще се защитиш и дали държавата си върши работата, като прибира бездомните кучета. Тук става дума за едно безмислено насилие над живо същество и насладата от извършеното злодеяние. Всеки знае, че насилието се развива постепенно. Почва се от малки животни, към по-големи и към хора. Ако има правосъдие и лечение на време може би ще се избегнат доста от тежките престъпления. Каква е гаранцията, че утре няма ти да си на подобна снимка с размазан мозък.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Айде, да не ми вкарвате думи в устата - аз лично не съм тровила кучета. Макар, че ако бъда принудена, бих стигнала и до там.
Не защитавам младежа, защитавам хората, които се явяват принудени да стигнат до там. Отделно не мисля, че застрелването на куче е най-ужасния начин да се справим с проблема. Всъщност, е доста по-безболезнен от отравянето, например. Естествено, ако застреляш куче, попадаш обаче под ударите на закона, на поне няколко, от които за мен най-смисления е този за употребата на оръжие.
И не, не мисля, че кучетата са като мен. Аз съм съвсем различен и по-висш вид и толкова. Колкото и да ми обяснявате и да рисувате розови картинки, хайде да погледнем другата страна - аз досега не съм виждала човек да скача да хапе куче. Като ще си говорим за кой как реагира и прочее.
И всички тези, които хранят и защитават бездомните кучета, пречат на решаването на проблема. Защото като ми хранят кучетата около блока, те се учат, правят глутници, а после аз не мога да се прибера у нас, защото са ми обсадили входа.
Съжалявам, не смятам, че е нормално да живея в страх, в мирно време, в развита държава в 21 век. Не смятам за нормално детето ми да изтръпва само при звука на кучешки лай и да се втрещява, когато се налага да минем покрай куче. Не смятам за нормални групи във фейсбук, събиращи пари за протези на пострадало куче, докато се мълчи за онази баба, която остана без крака. И не смятам за нормално да се обвиняваме един друг дали сме жестоки, безчувствени или нехуманни, вместо да се обърнем заедно към отговорните органи, които взимат пари и от двете страни, за да разрешат проблема, а пасуват.
И протестирам, че биват защитавани за пореден път кучетата. Искам по същия начин да бъдат защитавани и техните жертви. Е, да, те не са пухкави и с големи влажни очи, но са ХОРА.
И не е вярно, че на запад кучетата кротко ги прибират по приютите. В огромна част от държавите, бездомните животни ги прибират по приютите само ВРЕМЕННО. След изтичане на срока, ако не бъдат потърсени от собствениците си или осиновени от нови такива, биват умъртвявани.

Отделно, не знам, всички се втурват да наричат момчето психопат. То не че е много похвално действие, но сигурни ли сте какви са причините за такова поведение?

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ама вие тука съвсем изопачихте нещата, честно. |-(
Никой в текущата тема не е повдигал темата за бездомни и страдащи хора с цел да каже, че му пука повече за кучетата примерно, моля ви се сега! ❌
На мен, както и на всички, които се възмутиха от деянието (и от всички гадории, които по принцип се правят на животните) ми пука не по-малко за хората, намиращи се в неравностойно положение, но по вашите коментари човек би казал, че сме заявили точно противоположното.
И, всеки с мнението си, добре, но не съдете другите за това, че не споделят вашето!
И "младежът, намиращ се в безупречно ментално състояние" надали се е видял принуден да стигне дотам, може би са го заплашвали с оголени зъби и заплашително ръмжене група кучета, за да пребие себеподобния им? Че и после да пусне снимката със стореното с такава неохота от него във фейсбук? Хм...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Отделно, не знам, всички се втурват да наричат момчето психопат. То не че е много похвално действие, но сигурни ли сте какви са причините за такова поведение?




Petia написа:
Освен това за конкретния случай, за момчето от Казанлък, това е убийство за КЕФ, убийство за удоволствие. Не мисля, че на челото на кучето пише, дали е хапало човек или не. Ако си убил кучето, уж за самозащита, няма да се снимаш с него, и да пишеш под снимката, цитирам:"От много мисли в главата му е станала на чорба".


ПП: Относно това, дали ако ме нападне куче ще го галкам- не това имах в предвид. Както споменах по-горе ме е нападало куче и се защитих естествено, но след това се свързахме със съответните органи и в Пловдив, ж.к"Тракия" кучето беше прибрано в приют. Какво се е случило с него не знам, тъй като не живея на същото място вече, но не съм се върнала да го убия, защото ме е нападнало. Не се мисля за Господ, че да решавам кой да живее и кой да умре. Както каза Тея, обърнахме темата в друга посока, всеки има различно мнение, няма да си го променим взаимно.Факт е че момчето е изрод, който заслужава наказание. :pardon:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Вярно е, че изместихме темата. И съм напълно съгласна, че това момче трябва да бъде наказано. Но, хипотетично ми хрумна и нещо друго. Повечето приемаме, че кучетата не са виновни за действията си - все пак се ръководят от инстинктите си, нападат, ако са били нападани и т.н. А ако ситуацията при това момче е подобна? Ако е преживяло някакво насилие? Или е било нападано от кучета? Или някой негов близък? Какво става при такъв вариант? Пак ли трябва да бъде наказан?

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
milenaka написа:
Вярно е, че изместихме темата. И съм напълно съгласна, че това момче трябва да бъде наказано. Но, хипотетично ми хрумна и нещо друго. Повечето приемаме, че кучетата не са виновни за действията си - все пак се ръководят от инстинктите си, нападат, ако са били нападани и т.н. А ако ситуацията при това момче е подобна? Ако е преживяло някакво насилие? Или е било нападано от кучета? Или някой негов близък? Какво става при такъв вариант? Пак ли трябва да бъде наказан?


В групата, която посочих по-горе, желаеща затвор за младежа, момчето също влезе в нея и уж желаеше да разговаря и да обясни. Той твърдеше, че едва ли не е недосегаем, ние хората сме никои, нямаме право да го съдим и можел да си прави каквото пожелае. След като се наплаши, когато хората започнаха да пишат по бтв, господари на ефира, нова телевизия (за жалост без грам внимание), също и петицията, момчето се стресна и каза, че го е направил несъзнателно. Значи несъзнателно ще убиеш кучето, ще се снимаш с него и ще пишеш коментари после, че не било голяма загуба и имало много още. Майка му също по едно време беше в групата и естествено като всяка майка си защити детето. Започна да отрича, че снимката била монтирана, че това не можело да е той, че хората му желаели едва ли не лошото. Е как толкова НЕПОЗНАТИ хора ще фалшифицират снимка на едно момче. По каква извънземна логика... Така че момчето наистина е виновно.
Ако хипотетично и съвсем извън рамките на случая е било нападнато- казах аз как бих постъпила и как съм постъпвала заедно с родителите ми. Има органи, които за жалост не винаги си вършат работата. Друг пример даде Ашли с нейните колежки, всеки си преценява как да действа, но не мисля, че ние сме тези, които ще решаваме кой да живее и кой да умре. Не съм обсебена от животни, нямам изкривена хуманност и т.н., както казах дори не съм фаворит на кучетата, съчуствам и наистина съжалявам, когато човек стане жертва, но не съм за убийството от първия път.

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Хм, аз продължавам да твърдя, че съм си по темата и тезата, а тя е, че много се говори за подобни случаи, за сметка на други случаи.

Сега обстойно се зачетох в "статията". И стигам до странни изводи. Имаме просто снимка във фейсбук. На момче до застреляно куче. Според моето неекспертно мнение е застреляно. В главата. До тук някакво изключително потресающо деяние не откривам. Не личи кучето да е изтърпяло тормоз, малтретиране и какво ли още не. Убито куче и момче до него. Не виждам и други факти, които да сочат, че именно това момче е убило кучето. От самия статус също не личи да е казало, че именно то го е убило. За причини - нищо не може да се каже. Само една примерна причина, това от изведената информация би могло да е и личното домашно куче на момчето, което примерно е било тежко болно и са го застреляли. Малко вероятно, но чисто статистически възможно. Но ако трябва да пристъпим по начина, по който подхожда съдебната система в България - момчето е невинно до доказване на противното. В случая аз от изнесените факти, освен изключително грозна проява и липса на здрав разум, не виждам в какво да го обвиня. Защото нямам доказателства. Не и при изнесените факти. Отделно цялата статия е малко в стил... не знам какви са тези наказания за нараняване и убиване на "гръбначни животни", но така извадени от контекста, то колачите в кланиците не трябва да излизат от затвора. Както и почти всички хора, живеещи на село, отглеждащи животни с цел храна.
И така, нещо ми се губи, откъде накъде говорим за съдебни дела, психопати и какво ли още не. Към момента статията и целия шум около нея ми се вижда доста популистка.
Ако за снимки във фейсбук се повдигаха наказателни дела... Нали се сещате до къде ще я докараме. Да споменавам ли чисто теоритично и за възможностите за крадене на профили във фейсбук и пускането на каква ли не информация там, както и монтажирането на снимки?

Та това е напълно по темата мнение.

П.П. Само между другото, нямам наблюдения за цялата страна, но в Пловдив ситуацията с бездомните кучета няма нищо общо с тази в София. Не знам, може би там съответните органи си вършат по-добре работата или знам ли и аз. Но със сигурност не навсякъде у нас е така.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Това за групата не го знаех. И за мен това си е напълно съзнателно убийство. Разбирам защо майка му го защитава, но по този начин му прави много лоша услуга. Но мисълта ми беше друга - ако при кучетата съществуват смекчаващи вината обстоятелства, защо да не съществуват такива и при хората?

ПП Ашли, доколкото разбрах, той си е признал. А ако е признал за нещо, което не е извършил, значи идиот е много слабо казано.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
milenaka написа:
ПП Ашли, доколкото разбрах, той си е признал. А ако е признал за нещо, което не е извършил, значи идиот е много слабо казано.


Аз пък не разбрах какво и пред кого е признал и в каква форма...

Няма значение. Май казах всичко дето имах да казвам по въпроса. Оттам нататък - всеки сам си знае и си има убежденията.

Само моля, за втори път, не ми вкарвайте и на мен признание, че съм отровила куче. Или че съм посочила, че са го направили мои колеги. Както посочих - около офиса има десетки жилищни сгради и един огромен парк в който играят много деца. Да не споменавам останалите офис сгради, театри, ресторанти... Потенциални извършители много, всички поставени в патова ситуация и докарани до крайности.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ашли, за да не мислиш, че си говоря просто ей така ще ти дам още снимков материал.
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 42189535843983418091510

За жалост не мога да изкарам цитати на думите му, тъй като администраторите на групата трият дискусии, за да не докладват групата, защото момчето си го псуват масово. Админите пазят всяка една негова дума, която сочи че е виновен. Ровя се из групата, ще потърся, защото много хора пишат, една жена беше извадила негови думи, ако успея ще ти дам да видиш. Повярвай ми нормален човек няма да се кефи от убийство, да си го поства на стената и да коментира с приятелите си как поредния е заминал. Освен снимката със зайчето е имал и с други животни, но е защитил профила си по всякакъв начин, по едно време беше и изтрит. Не хванах самата история от самото и начало за да си ги складирам и аз за "спомени". Така че тук за теории и невинност въобще не може да става и дума, защото е нелепо и безсмислено! Не се е снимал с някое намерено куче или негово убито, защото той сам си призна в групата, че го е извършил и не сме ние тези, които ще държим сметка за действията му. За жалост никоя телевизия, организация, прословутите защитници "Господарите" също не отразиха хората. Една от жените в понеделник ще се консултира с адвокат, защото разбраха, че никой нищо няма да направи. И въпреки че не участвам, не коментирам, а просто следя развитието на нещата, ако мога бих помогнала с нещо и напълно подкрепям идеята да бъде наказан. Ти сама реши дали е виновен или невинен.

Освен това през тези дни една персона, член от екипа на НСОРБ, създаде група:

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 40360910150611744712360

Жената дори даваше идеи в групата как да се убиват бездомни кучета. Говореше даже от името на сдружението на общините. Ставаше въпрос за масово избиване на уличните животни и че хората трябвало да действат, ние сме били силата срещу тези изчадия и т.н. Една жена писа на сдружението като ги уведоми какво върши въпросната персона от тяхно име и че това е против законите, които са приети в България за защита на животните. Отговора беше, че ще се погрижат, че се извиняват, че това е неприемливо за тях и че служителката ще бъде санкционирана. Естествено приключи се с този въпрос, до колко успешно не знам, но все пак бяха предприети някакви действия. А по този случай-нищо.

ПП: И не съм казала, че си тровила кучета, нещо не сме се доразбрали. Казах само, че ти даде пример, в нищо не те обвинявам. 😉

ПП2: Повече информация относно случая на Нурай има в сайта на вестник "Труд".

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Появиха се всякакви изроди вече. Наистина не ги разбирам тия хора. При положение, че животинчето не те напада и нищо не ти прави, защо по дяволите, трябва да го нараняваш, или в случая убиваш и то по такъв зверски начин. А тези, които и се гаврят с телата на жертвите си дори няма да ги коментирам... И щом това се извършва от ученик, сигурно в бъдеще го чака блестяща кариера като социопат.

______________________________
...и ето, аз видях блед кон, и името на ездачът бе Смърт, и Адът вървеше подире му...

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 Mementofw

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Е, сега някой, ако ми обясни пък в снимката със заека какво има?!

Както и да е. Шашавци у фейсбук има много. Много групи, много нещо. Повечето напълно безполезни.

Честно казано, жалко е, че децата се гордеят с гаврата с животни. Т.е. има си убийство на животно, по една или друга причина, има си и извращения.

Съмнявам се обаче която и да било от споменатите страни да постигне нещо. Между другото, след като си толкова запозната: как аджеба е убил кучето? С какво?

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Не съм детектив или полицай, че да ти дам такава информация. :pardon: Казах ти, че е съобщено на съответните органи, които ще разследват.Прочети в сайта на вестника, аз си го закупих, когато статията беше в съответния брой. Доказателствата, които имат са снимката и думите на момчето-нищо повече.Ще разследват дали изображението е автентично, ще търсят фотоапарата, човекът, който е снимал. Във вестника съобщават: "За да се стигне до обвинение, задължително е да се знае кой и по какъв начин е причинил смъртта на кучето, смятат правистите. Според тях в мрежата са останали достатъчно следи, по които МВР може бързо да стигне до т.нар. Нурай Назим."
Сега МВР трябва да търсят информация за него от централата на фейсбук в САЩ, но ще отнеме много време и едва ли някой въобще ще се захване.
По случая за момента е това,продължавам да си следя в групата какво се случва, ако има развитие-ще ви информирам.

Относно другата тема- за убийството на животни с цел самозащита, може ли да попитам нещо.

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 40877636913550976500710

Това е постнато преди няколко дни и резултатът е 3 убити кучета във Варна без никаква реакция. Не може да се твърди кой ги е убил, но този човек има 2 дъщери. И как ще ги възпита тези деца? Сигурно с много любов към животните и пушка в ръка. Ето още нещо, което намерих търсейки из групата за информация за Ашли.
Уж улично куче е убито, измъчвано, качвани са отново снимки докато е убивано. В последствие се оказва, че има стопанин и хора, които го обичат и тъгуват за него. Ето какво пише една жена в групата:

Не зная дали тук е мястото да го напиша,но искам да споделя с вас какво ми написа току що детенцето на собственика на застреляното бременно куче Муна в Средец. Току що ми го изпрати на съобщение:

"molq vi da se nakijе toq 4ovek tova ku4e na men mi govori6e mnogo mi e ma4no za neq mnogo q obi4ax ot terasata i vikam muno ela ela i i tq strela i idva vanka kato izlaqza kato i se zasmeq silno tq po4va6e da bqga i da ska4a i da si igrae s men tq mi be6e moq nai dobar priqtel molq vi nakajete go toq 4ovek kolkoto moje po lo6o za moqta munka 4e i be bremenna"


Собственикът на бременното куче търси виновници, търси правосъдие и наказание, но нищо. Жената, от която взех информацията се опита да помогне на хората, отново търсиха вниманието на медиите, които както винаги бяха със затворени врати за обикновените хора. И къде е самозащитата тук? Къде е злобата идваща от кучето? Бременно, наплашено, спокойно куче и резултатът- смърт. За мен не е нормално в 21ви век, в едно уж образовано и цивилизовано общество да се случват такива неща. :pardon:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Petia написа:
...
Относно другата тема- за убийството на животни с цел самозащита, може ли да попитам нещо.

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 40877636913550976500710
...


Каква е връзката между самозащитата и това? Защо го даваш като пример?

За цивилизованото общество - не сме такова. В едно цивилизовано общество по улиците не се разхождат глутници.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Eстествено, че не е нормално.
Този човек от Варна, който агитира, е баща. Родителят на първо място мисли за безопасността на децата и когато види опасност в лицето на едно явление... е, ей такива крайни работи се получават. Той мисли едностранчиво, класифицира всички кучета като опасни и това е грешното мислене. И е интересно наистина какво се обяснява на децата, когато те питат "Тате, тате, накъде с тази пушка?" А после и "Защо ще убиваш кученцата?" ❌
След това, разбира се, детето се научава да се страхува от кучетата, да ги мрази, пораства и става като Назим или както там беше.
Създаваме цяла нова кървава и хорър мода по този начин, това е истината.
Вие като деца имали ли сте домашни животни? Знаете ли от собствен опит как загубата на един такъв е равносилна на загубата на истински член от семейството, особено като си дете???
И значи какво, губиш си кучето навън(често се случва) и докато разлепваш обяви по дървета и стълбове в търсене, някой идиот го застрелва, защото е повел война с уличните кучета. А ти и сам страдаш, и трябва да обясниш на детето си какво е станало с Рекси? Hell no!

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
А защо мислиш, че детето не се научава да се страхува от кучетата, примерно защото точно кучета са го нападали или заплашвали по някакъв начин? Това не е ли причина за страх?

ПП Между другото, глутниците се нахвърлят най-често на по-слабите. Това е инстинкт. Вероятността да бъде нападното дете е много по-голяма, отколкото да бъде нападнат 40 годишен мъж примерно.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Хора, разбирам, че има критично положение с бездомни кучета, само да ви кажа на първо място, че то е концентрирано в София основно. В други градове не е чак така (и съм убедена, че и в Казанлък не е чак така). Тоест, вие сте афектирани от това, че евентуално там, при вас има глутници подивели кучета и това превръща даден район в джунглоподобен, страхът е нормален при тези обстоятелства.
Обаче това не значи, че всяко дете или възрастен, или дори всяко второ дете или възрастен са били нападани от кучета и наплашени от там. Нека да си го признаем честно, че си ги има онези извратени хора, които изпитват сбъркано задоволство от тормозенето и/или убиването на животни!

И това между другото започва да се превръща в геноцид. Прилагам под формата на спойлер изображение на натровени кучета с малките им, моля, хората със слаби сърца да пропуснат този кадър.
Spoiler :


Сигурно тези хора са го извършили заради децата...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Вярно е, че в София са много. И във Варна ми е правило впечатление, че са доста. Мисля, че не навсякъде е така. Само че, да бъдеш нападнат от глутница в град не е нормално. И дори 1 случай е прекалено много. И ако тези кучета бяха по приюти нито те щяха да нападат, нито щяха да бъдат нападани.

Няма смисъл от снимки. Защото има и снимки, които показват разкъсани от кучета хора. Например на студенка, нападната от глутница в Студ. град. Или на малко дете, което е вървяло между родителите си посред бял ден, глутницата ги застига, но нападат и влачат само детето. Така че, снимки много.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 2 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply