BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Проблеми, свързани с бездомните кучета

power_settings_newLogin to reply
+10
memento_mori
нел-j
Thea
elhrijovech
Renesita
Ashlie
Christina.
Koen
milenaka
Petia
14 posters

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyПроблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ученик от Казанлък убива кучета

Проблеми, свързани с бездомните кучета Ubiec71

Младеж скандализира обществото, след като пусна в интернет своя снимка със зверски умъртвено улично псе. Той дори коментира „подвига“ си с приятели, доволен от факта, че е погубил една невинна душа.

Младежът, представил се като Нурай Назим, гордо позира край мъртво куче с кървава дупка в главата, съобщава вестник „Всеки ден“. Вижда се изтекъл по снега мозък. Снимката дори е озаглавена: „От много мисли в главата му е станала на чорба“.

Природозащитниците вече са сезирали властите за ужасната гледка и призовават прокуратурата, която е затрупана със сигнали по случая, да предприеме издирвателни действия. Ако младежът бъде открит и ако действително е извършил зверството, вероятно ще бъде наказан.

Нурай дори се заканва: „Има много още от тях!“. Снимката вече е свалена от нета, след като потребители на Фейсбук реагираха изключително остро. Предвидливи обаче са запазили потресаващата публикация, която е препратена на органите на реда. Нурай пък вече дори е изтрил профила си.

Приетите изменения в Наказателния кодекс предвиждат до три години затвор за убийство или осакатяване на (гръбначно) животно, както и глоба до 10 000 лева.

Източник:www.novini365.com


Вече е създадена и фейсбук група, настояваща за затвор за убиеца:
https://www.facebook.com/groups/105116596282821/


Гражданска петиция:
http://www.peticiq.com/httpwwwfacebookcomgroups105116596282821notif_tgroup_r2j

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Идиот. Не съм фен на уличните кучета, но този е пълен идиот.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Нямам никакво лично отношение към никого, но какво имаш в предвид под: " Не съм фен на уличните кучета"? :unsure: Не мисля, че те не са животинки, които заслужават грижи и нормално отношение...

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
На улицата може да са опасни, особено ако са глутница. Не им е мястото там. На това не съм фен. Иначе грижи заслужават естествено, но в нечий дом. Проблеми, свързани с бездомните кучета 909357165

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Уличните кучета просто са жертва на обществото. Родени са в неподходящо време и място. Както, например, децата във военните зони. Бездомните кучета трябва да бъдат приспани. Преди имаше акции срещу тях, но утихнаха нещата. Ако, недай си Боже, пак се случи някой инцидент, пак ще се вдигне малко врява, пак ще избият няколко стотин кучета и пак всичко ще е по старому. Просто не са належащ въпрос, защото както каза един циганин в едно интервю: "Аз живея по-зле от кучето. То рови и яде, аз ровя, но не мога да го ям."

______________________________


 
         
       

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ебаси психопата. Заслужава същата съдба като на кучето. :strelbaa:

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Проблеми, свързани с бездомните кучета 7389738n


Проблеми, свързани с бездомните кучета Badge1

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Koen написа:
Уличните кучета просто са жертва на обществото. Родени са в неподходящо време и място. Както, например, децата във военните зони. Бездомните кучета трябва да бъдат приспани. Преди имаше акции срещу тях, но утихнаха нещата. Ако, недай си Боже, пак се случи някой инцидент, пак ще се вдигне малко врява, пак ще избият няколко стотин кучета и пак всичко ще е по старому. Просто не са належащ въпрос, защото както каза един циганин в едно интервю: "Аз живея по-зле от кучето. То рови и яде, аз ровя, но не мога да го ям."


Че са жертва на обществото-жертва са. Но защо да бъдат убивани. Подобряват се условията в приютите, един от министрите е обещал и Зоополиция. По тази логика, бездомниците, които също са отритнати от обществото, нямат подслон, храна и нужните грижи, да тръгнем да ги прибираме в клетки и да ги приспиваме ли?! Освен това, не само бездомните кучета, и като цяло животни са опасни. Много хора си купуват породисти кучета и ги нахъсват срещу хората. Питбулите, които редовно си ги разхождат без намордници и им е кеф, като лаят по хората... Когато нахъсваш кучето си да се бие за храната си и да оцелява в първобитни и характерни за джунглата условия, как може да към нас самите.очакваме нормално отношение . Редовно хората си прибират кучета и котки от улицата, заемат се и прибират бездомни животни. Една жена от фейсбук групата намери на едно котенце превоз до Германия, защото жената нямаше възможност да дойде до България да го вземе. Чужденци ни прибират животните... Ако на това не му викаш срам, здраве да е. :dry:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Срамота е, че ни докараха до там да трябва хората да озверяват и да тръгнат да убиват уличните кучета. Но е срамота и че за кучетата веднага се организират групи, дела, протести, а за хората пострадали от тях се мълчи.
Съжалявам, човешките същества за мен са по-важни, отколкото нежните чувства на някои и обърканата им хуманност.
Най-страшното е, че има организации, които получават субсидии, а реално не правят нищо с проблема. А най-често страдащите са деца или стари хора. Но и хора като мен и вас също лесно стават жертва на уличните кучета. А последствията често са ужасни.
Имам приятелка, която бе нападната и нахапана от улични кучета. На излизане от офиса, където работехме. Който е на центъра на София. За конкретната глутница многократно бе съобщавано в "Екоравновесие" и в общината. Никой нищо не направи. Много хора биваха гонени, плашени от съответните мили животинки. Стигна се до там да ни е страх да си тръгваме сами, да носим различни средства за самозащита... Приятелката ми доста време лекува ухапаното, но още по-дълго се опитва да се възстанови психически от случая. Единственото хубаво от цялата история е, че се оказа упорита и с буден граждански дух. И успя да осъди общината, която събира данъците ни, за да не ни е страх да ходим по улиците. Кучетата не ги прибраха съответните органи. Но пък накрая на хората живеещи и работещи наоколо май им писна. И ги отровиха. Общината отново се налагаше да бъде сезирана, за да приберат труповете.
Грозна история, ама е истинска. Крайно време е да започнем да бъдем хуманни и към хората, не само към кучетата! И да се търси наказателна отговорност първо от онези, които не си вършат работата, за да разрешат проблема с уличните кучета. Да се търси наказателна отговорност и на всички, разхождащи кучетата си без повод и намордник, на пускащи кучетата си в града, когато решат, че не могат да ги гледат повече. И е крайно време уличните кучета да подлежат на ефтаназия, а не на стерилизиране. Очевидно този метод не работи. А както казва един приятел - ама те не ме гонят да ме ебат, те ме гонят да ме хапят!

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ако под " нежните чувства на някои и обърканата им хуманност" имаш в предвид мен.. и аз съм хапана и гонена от кучета. Баща ми също беше в болница заради куче, но не съм си позволила нито аз, нито той веднъж да ударим или да убием животно.Кучетата не са ми от любимите, страх ме е точно защото са ми се случвали доста неща с тях, но не ми пречи, когато видя че е малко да го погаля. Вярно е, хората страдаме, но реално отново ние сме виновни, защото органите, които трябва да предприемат някакви мерки срещу бездомните животни не го правят. Това, че сте утровили кучетата, не ви прави герои и нещо, с което да се гордеете. Не мога и да ви обвинявам, защото очевидно не сте имали избор... Освен това за конкретния случай, за момчето от Казанлък, това е убийство за КЕФ, убийство за удоволствие. Не мисля, че на челото на кучето пише, дали е хапало човек или не. Ако си убил кучето, уж за самозащита, няма да се снимаш с него, и да пишеш под снимката, цитирам:"От много мисли в главата му е станала на чорба". И баналното е, че дори няма да има наказание за въпросния младеж. Казваш, че те интересуват повече хората. Ами ако ти беше от другата страна и ти не беше важната и значимата? Не поставям животните пред нас, но не ги слагам и на заден план. 😉

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Действително уличните кучета често се оказват заплаха за нас, което обаче в никакъв случай не трябва да означава, че едно дете, пълен идиот, както спомена миленака, трябва да предприема подобни действия. Това е огромна проява на жестокост, след като има и друг метод за ликвидиране на животното. Жестоко ми писна от такива малоумници, които търсят внимание в социалната мрежа, която все пак използвана по предназначение - както сега с въпросната петиция - може да се окаже полезна.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Я стига. Улични кучета, няма такова понятие. Всички кучета идват от домовете ни. Огледайте се дори днес да убият всичките животни след две седмици пак ще е пълно с кучета, защото някой решава че не му се гледа животно и го изхвърля. Докато в тази държава не се приеме закон за голяма глоба за стопани, които се отървават от кучетата си няма да се оправим. Какво е виновно животното, че иска да оцелее. Никой не заслужава подобна смърт. Това е нечовешко, днес ще убие куче, утре ще е бездомник. Това е психиката на психопата.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Не мисля, че всички са бивши домашни. Със сигурност има и такива, но доста от тях са потомство на "кастрирани" улични. И за тези "кастрирани" някой е прибрал пари. И не видях някой да твърди, че животните са виновни.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Да извинявам се, не исках да кажа, че всички са бивши домашни. По-скоро са потомство на домашни. В началото са дошли от някъде нали. В моя град специално преди 9 години може би, имаше масово издирване на кучета от кучкарника , за да бъдат приспаси. Улиците бяха буквално изчистени. Постоянно имаше преследване, дори в гористите местности. Дори и да са оцеляли кучета едва ли са били повече от десетина. Сега обаче улиците са отново пълно. От къде според вас са се появили тези животни? Хората сме жестоки приемете го.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ами не го приемам. Поне не и по отношение на кучетата. Защо ако А си изхвърли кучето, Б трябва да се чувства виновен, а В да бъде нападнат? Стига с тази колективно-ничия вина. И трябва ли аз да се чувствам жестока, защото предпочитам да помогна на този човек, а не на куче?

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Petia написа:
Ако под " нежните чувства на някои и обърканата им хуманност" имаш в предвид мен.. и аз съм хапана и гонена от кучета. Баща ми също беше в болница заради куче, но не съм си позволила нито аз, нито той веднъж да ударим или да убием животно.Кучетата не са ми от любимите, страх ме е точно защото са ми се случвали доста неща с тях, но не ми пречи, когато видя че е малко да го погаля. Вярно е, хората страдаме, но реално отново ние сме виновни, защото органите, които трябва да предприемат някакви мерки срещу бездомните животни не го правят. Това, че сте утровили кучетата, не ви прави герои и нещо, с което да се гордеете. Не мога и да ви обвинявам, защото очевидно не сте имали избор... Освен това за конкретния случай, за момчето от Казанлък, това е убийство за КЕФ, убийство за удоволствие. Не мисля, че на челото на кучето пише, дали е хапало човек или не. Ако си убил кучето, уж за самозащита, няма да се снимаш с него, и да пишеш под снимката, цитирам:"От много мисли в главата му е станала на чорба". И баналното е, че дори няма да има наказание за въпросния младеж. Казваш, че те интересуват повече хората. Ами ако ти беше от другата страна и ти не беше важната и значимата? Не поставям животните пред нас, но не ги слагам и на заден план. 😉


Подкрепям! Подкрепям!
Да, има проблеми и с кучетата на глутници, които нападат хора, несъмнено и за такива трябва да се направи нещо по въпроса и да не се стига до там!
Но, хайде да не си кривим душите, че именно заради нас, хората се е стигнало до там? Както се каза и по-нагоре, заради умниците, на които им втръснало и си изхвърлят кучето от дома (двора). То точно от там идва, уличните кучета не са като някакво диво животно, което води корените си от горите и т.н. То е домашно животно, което е надъдено от някой, вече е на улицата и оцелява, защото всяко живо същество в тази ситуация ще оцелява по един или друг начин. (и често озверява, да, обаче и хората в подобна ситуация биха озверели не по-малко, в което съм сигурна)
Колкото до този високоинтелигентен и горд с постигнатото в живота младеж, силно се надявам и му пожелавам да прекара един разумен престой на топло (в това студено време ще му дойде добре, по-добре зад решетките на топло, отколкото навън в студа, изживявайки се като Джак Изкормвача).
И дано този престой му дойде отрезвяващо. Също така, при всички положения, обезателно е необходима лекарска намеса и едно старателно вглеждане в този болен мозък, за да се вземат овреме необходимите мерки.
Нормалният човек не се извращава така, причинявайки болка и смърт наоколо спрямо други живи същества, и то без да е бил предизвикан. Нормалният човек не изпитва наслада от чуждата болка. Затова НЕнормалният човек има нужда от лечение, преди да е тръгнал да посяга и на хора. А за мен е достатъчно и, че посяга на животни.
Познавам някои животни, струващи повече от някои хора, така че...
Спрете да ги дискриминирате, и те заслужават хуманно отношение, какво като не са със статута, който имаме ние? Най-малкото заслужават да не бъдат вкарвани в подобни филми на ужасите!
Човекът е единственото животно, което убива заради удоволствието от убийството, а не за да си набави храна и да оцелее.
А понеже съдбата си е съдба, много е възможно ако това момче си остане ненаказано, да има някоя по-неприятна за него среща с Куджо. :pardon:

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
milenaka написа:
Ами не го приемам. Поне не и по отношение на кучетата. Защо ако А си изхвърли кучето, Б трябва да се чувства виновен, а В да бъде нападнат? Стига с тази колективно-ничия вина. И трябва ли аз да се чувствам жестока, защото предпочитам да помогна на този човек, а не на куче?



На човека му е нужен дом и храна, на кучето му е нужно същото. Това че човек може да изрази чувствата и емоциите си, говорейки, значи ли че животните ги нямат? Съчуствието няма да свърши никому. Много хора и то бедни, гледат по 20 кучета и котки в апартамент и ги хранят до колкото могат, обгрижват ги. Защо един човек със стотинки в джоба си да може да приюти и да отгледа с любов до колкото му е възможно животно, а другите да ги отхвърляме, измъчваме и третираме като предмети... Всичко е до психиката на човек. Учат ли те от малък да си целиш кучето и котето с камъни, няма да се промениш. :pardon:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
А аз предпочитам да помогна на това, отколкото на това

Петя, отново съм съгласна с теб! По принцип всички, които сме способни на съчувствие бихме искали да помогнем на всяко страдащо същество, аз лично - и на човек, и на животно.
Тук работата опира до издевателстване, умишлено, жестоко и ненаказано измъчване и убийство (не само в конкрутния случай). Тези хора, които са способни на това са психически неуравновесени и не трябва да имат място в обществото докато (и ако) не се излекуват, защото днес е куче, утре може да си ти... ❌
Един човек, изпитващ наслаждение от акта на насилие не би се спирал от някакви си бариери в биологичните видове, нали? Не и за дълго...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Да приютиш н-кучета или котки в апартамент не е грижа. Съседите под мен преди бяха така - около 15-ина котки. Животните бяха мръсни, повечето бяха болни, съмнявам се, че ги бяха водили на ветеринар, вонята от апартамента беше ужасна. Това е далече от грижа. Да не говорим, че абсолютно никой от нас не беше длъжен да търпи тази мизерия. Но има и друг проблем - псевдолюбителите. Говоря за тези, които си перат съвестта, подхвърляйки някой и друг кокал на улицата, не полагат никакви усилия да намерят дом на тези животни, но се бият в гърдите колко ги обичат. Защото познавам доста хора, които твърдят, че обичат уличните кучета, но само двама прибраха по едно такова. Останалите предпочитат да купят "маркови". И знам само един частен приют край София за бездомни кучета. Т.е. не знам дали още го има, поне преди няколко години го имаше. И аз да се чувствам виновна за това?!? Абсурд. Виновни са тия, които изхвърлят кучетата, виновни са тия, които крадат парите, виновни са псевдолюбителите, които нито прибират куче, нито позволяват да бъде прибрано в приют. Така че - да, кофти е, че са бездомни, но това не променя факта, че са заплаха и за хора, които нямат никаква вина. Защото ако някоекуче ме заплаши по някакъв начин, няма да седна да го съжалявам, а ще реагирам.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
И адекватната реакция е да убиеш кучето, така ли? Защо когато те нападнат хора, ограбят те, пребият те, после не ги убиваш? Защото знаеш, че ще отидеш в затвора и искаш или не си трайкаш. Обаче кучето нападне ли те, като знаеш, че няма да ти се случи нищо ако го очистиш, ставаш герой на блока, защото ще ви се "пречка" един пес по-малко. Ето за това кучетата нападат. Защото ние хората така се отнасяме към тях, а после пищим, че ни хапели, лаели и гонели. Лошото е, че така ще възпитаме и децата си."Бий го маме докато е живо, дърпай му опашката", после: "Ама то е озлобено към хората". Еми не става. Защо в чужбина хората не протестират, че имало улични кучета, защото там се отнасят като царе с тях. Ще биеш кучето ли, лежиш все едно си пребил човек, убиеш ли го-лежиш си за убийство. Ако кучето е опасно за хората, след преценката на ветеринарен лекар бива приспивано. А не Петър да реши, че кучето му пречи и да му тегли една мотика... Организация, пари, закони и се оправят нещата.

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Миленака, не мисли, че до някаква степен не разбирам позицията ти, основно за това, че всеки нормално би реагирал на атака - дали тя ще е от слон, куче, мармот, човек - все тая.

Въпросът се измества. Тук не става дума толкова за това дали заслужават съчувствието ни страдащите (било животни или хора), а за това заслужават ли издевателстващите хора, които измъчват и убиват другите да им се разминава безнаказано.

За мен лично подобен тип хора (и далеч не става дума само за това момче, а колко по-лоши има дори) са си обществена заплаха, не само за животните. И биха могли да са не по-малка заплаха, отколкото въпросните глутници бездомни озверели кучета.

Освен това има супер голяма разлика между това едно куче да атакува теб или да видиш как атакува друг и го заръфва на месо, при което да реагираш в защита, без да те интересува в този момент ще нараниш ли нападателя.
Друго е кучето да си пресича пътя / рови в кофата / препикава храста и ти да му скочиш отгоре и да го пребиеш до смърт, било защото ти е дошло вдъхновение отвътре, или защото някои негови събратя нападат хора.

Какви страхотии в неуравновесените си изблици на насилие извършват хората не е истина. Няма да влизам в подробности за някои статии, на които попаднах, но това момче тук направо си е софт версията...
Именно това е нещото, което трябва да спре, за Бога!
Така че, и да не сте любители на кучетата (които не са единствените застрашени животни), проблема си засяга всички според мен и далеч не го казвам от някаква криво разбрана алтруистичност и псевдолюбителство към животните.
Просто за мен такъв тип хора са с етикет "Психопат на свобода"

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply