BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Проблеми, свързани с бездомните кучета

power_settings_newLogin to reply
+10
memento_mori
нел-j
Thea
elhrijovech
Renesita
Ashlie
Christina.
Koen
milenaka
Petia
14 posters

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyПроблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
First topic message reminder :

Ученик от Казанлък убива кучета

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Ubiec71

Младеж скандализира обществото, след като пусна в интернет своя снимка със зверски умъртвено улично псе. Той дори коментира „подвига“ си с приятели, доволен от факта, че е погубил една невинна душа.

Младежът, представил се като Нурай Назим, гордо позира край мъртво куче с кървава дупка в главата, съобщава вестник „Всеки ден“. Вижда се изтекъл по снега мозък. Снимката дори е озаглавена: „От много мисли в главата му е станала на чорба“.

Природозащитниците вече са сезирали властите за ужасната гледка и призовават прокуратурата, която е затрупана със сигнали по случая, да предприеме издирвателни действия. Ако младежът бъде открит и ако действително е извършил зверството, вероятно ще бъде наказан.

Нурай дори се заканва: „Има много още от тях!“. Снимката вече е свалена от нета, след като потребители на Фейсбук реагираха изключително остро. Предвидливи обаче са запазили потресаващата публикация, която е препратена на органите на реда. Нурай пък вече дори е изтрил профила си.

Приетите изменения в Наказателния кодекс предвиждат до три години затвор за убийство или осакатяване на (гръбначно) животно, както и глоба до 10 000 лева.

Източник:www.novini365.com


Вече е създадена и фейсбук група, настояваща за затвор за убиеца:
https://www.facebook.com/groups/105116596282821/


Гражданска петиция:
http://www.peticiq.com/httpwwwfacebookcomgroups105116596282821notif_tgroup_r2j

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Вижте сега, аз не успорвам това колко опасни могат да бъдат, всички го признаваме този момент и сме съгласни с него, съгласни сме, че не трябва да е така, съгласни сме, че безопасността на нас, семействата ни и въобще на хората трябва да е на първо място. Много ясно, че ако някакво куче скочи да ми напада примерно детето, ще скоча и аз пък каквото ще да става! Колебания относно това не би и следвало да има!

Но също така хората не трябва да се извращават. Когато не те грози опасност от някого и го трепеш за удоволствие, това е извращаване. Пак ви казвам, всичко си иде от нас, хората.

Друг вид ненормалници за пример - онези, които съвсем умишлено и с ясно съзнание обучават кучетата да бъдат злобни, озверяват ги, превръщат ги в чудовища, превръщат ги в "гладиатори" за пари. Сещате се, онази българска реалност, при която продължават да се организират кучешки боеве за пари и хората развъждат по не знам си колко кучета за тази цел.
За тях какво да кажем? Ако едно такова куче ти се пръкне на свобода, след като е било учено цял живот да убива, мисля, че ще е не по-малка заплаха от глутниците.
И пак идва от къде? От човешкия ум и разум... Факт.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Тейче, скъпа, открих сродна душа... Напълно те подкрепям и мисля по абсолютно същия начин! :goodjob:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Радвам се, Пете! :meche:
Хвърли едно око в Екип за нещо, което предлагам там, мисля, че ще го намериш за интересно.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
И двете тези имат своята правота.
Но всички трябва да се съгласят, че сегашното положение е неприемливо и нещо трябва да се направи!

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 4347753x

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Wayward daughter написа:
Вижте сега, аз не успорвам това колко опасни могат да бъдат, всички го признаваме този момент и сме съгласни с него, съгласни сме, че не трябва да е така, съгласни сме, че безопасността на нас, семействата ни и въобще на хората трябва да е на първо място. Много ясно, че ако някакво куче скочи да ми напада примерно детето, ще скоча и аз пък каквото ще да става! Колебания относно това не би и следвало да има!

Но също така хората не трябва да се извращават. Когато не те грози опасност от някого и го трепеш за удоволствие, това е извращаване...


С това съм 10000000% съглсна :goodjob:

Това, с което не съм съгласна, е следното:

Wayward daughter написа:
... Пак ви казвам, всичко си иде от нас, хората.
...



Мисля, че някой каза по-рано, че не трябва да поставяме всички кучета под един знаменател. Но това не е ли поставяне на всички хора под един знаменател. Ето това не ми харесва. Затова споря. Има виновни хора. По-рано написах кои са според мен - тези, които крадат от парите за бездомните кучета; псевдозащитниците; тези, които не си кастрират домашните кучета... Виновни хора има. Но да се вменява вина на всички хора, само защото са хора е същото като да се винят всички кучета само защото са кучета. Това е двуличие. С какво право може да се обвинява човек, който е наранил куче, защото е защитил себе си или близък, но куче, което е наранило човек, защитавайки себе си... На това се маха с ръка и се казва, че е нормално. Ето това ме дразни. И при хората, и при кучетата има агресия. Това, че причините за нея може да са различни, не я прави по-малко агресия.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Не, не целя да слагам под общ знаменател, ни най-малко. По-правилния израз би бил "хорА са виновни за това", а не хораТА, понеже това ми беше цялостната идея. Че злините хора са ги направили. Но си права, да ОПРЕДЕЛЕНИ хора и начинът, по който се изказах намеква за поставянето под общ знаменател, несъмнено.
Некоректно изказване от моя страна, но сега го коригирам. :pardon:
Коен, всеки с мнението си. Но не можете да ни се дразните за мнението, което имаме ние, съжалявам. Всеки си има своите възгледи, само дето сериозно започна да ми омръзва как сякаш искате да ни кажете ,че на нас щом ни пука за кучетата не ни пука за хората. Посочи ми къде сме го казали това, който и да е от тук дискутиращите, и ще осмисля аргументите ти.
Но дотогава, не извъртайте нещата, става ли? Да си имаме уважението.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Не ми пука особено за едно убито куче по простата причина, че всеки ден убиват кучета и кучета ръфат хора...Не ми пука и за момичето/момчето, което си е загубило кучето.


Ето заради това мислене сме в такова положение в цялата държава. На никой не му пука, никой не си мисли, че е негова работа. Ами ок дайде всички да се избиваме, да си се нападаме, без значение дали сме хора или животни, да не се съобразяваме със законите, без значение писани или неписани. Не съм и съгласна с това, че с Ашли твърдите, че сте нещо повече от животните. Щом ти можеш да кажеш, че обичаш някого или че си гладен и жаден, си нещо повече така ли?! Когато без значение кое животно те погледне с милите очички, за които от 100 поста се говори, това е любов, това е благодарност, това е щастие. Когато животото седи свито на топка в ъгъла, скимти, не се движи, едвам диша-това е болка, тъга и нещастие. Когато е гладно също като хората е измършавяло и слабо. Това, че ние може да идем на работа, да си купим и да си сготвим храна, а кучето не може, не ни прави нещо повече. Това, че е доказано, че сме най-умните, най-прекрасните и най-невероятните, не ни прави такива. Сред нас има всякакви хора, които не струват колкото едно мъничко новородено без значение от какъв вид. Не може да ме убедите просто, че ние сме нещо повече и това ни дава право да си трепем наред, който и каквото ни падне. А колкото до хората на село- те използват животните ЗА ИЗХРАНВАНЕ, не за кеф. Аз също ям месо, ти също, поне 90% от хората тук консумират месо. Това е инстинкт, въпрос на оцеляване. Но да убиваш животни, като онази МИС-ка за да си носиш скъпи кожи, да ги дереш живи, да ги използваш за тестване на всякакви медикаменти и т.н., това е зверско и неприемливо, поне за мен. Който мисли, че е правилно да се третират по този начин за мен има проблем.


А някой да се е замислял дали някое животно иска да живее сред 4 стени в апартамент? Замислял ли се е някой дали предназначението на животните е работа "Домашен любимец"?


Ами сравни една домашна/о котка/куче и една улична/о. Разлика не откриваш ли?! Едно е котето да ти седне в скута, нахранено, изкъпано, обезпаразитено, да ти мърка на топлия диван, докато го галиш, друго е да мръзне на -20 градуса, мокро, болно и умиращо от глад. Кое животно според теб е по-щастливо? Дали не му е добре в къщи?

ПП: Пламене без да искам ти промених мнението, много съжалявам, напиши го пак, че не мога да го възстановя. :headbang:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Петя, сложила си си някакви розови очила. Твое право е, но не може да задължаваш и другите да го правят.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
milenaka написа:
Петя, сложила си си някакви розови очила. Твое право е, но не може да задължаваш и другите да го правят.


Не мисля, че задължавам някого да прави каквото и да било. Това е моето мнение, вие си имате вашето. Ако ми кажеш и кое ми е розовото, при положение, че дори и очила не нося...

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ами, айде пак и аз да кажа...

Не е въпросът дали аз смятам, че съм повече от животните (уроците по биология в крайна сметка го доказват). Въпросът е, че законите го смятат. В държавата ни има закони. Както се уповавате на законите за защита на животните, така има и закони, които поставят безстопанствените кучета под контрол, събиране, стерилизиране и в крайна сметка дори убиване на доказано опасните. Има закони и за "домашните любимци".

Основният проблем е, че те не се спазват. И е добре и двете страни в спора да им обърнат внимание.

Между другото, законите защитават и хората. Примерно всички тези обвинения , групи и прочие към момчето също са на границата на закона и в един момент биха могли да се окажат под ударите му.

Мисля, че е ясно, че имаме различни мнения по въпроса. Хубаво е, че успяхме да ги изкажем. Ясно е, че не можем да се убедим един друг. Но е хубаво, че се аргументираме и не излизаме извън добрия тон.

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
О, несъмнено е така - монетата винаги има две страни и е хубаво за един човек да може да погледне откровено и двете, без значение той на коя от тях се намира.
Всички тук сме разумни хора, всеки има собственото си виждане по въпроса.
Само исках да допълня, че тук дискусията достигна до единия извод, че бездомните кучета могат да бъдат опасни - да, спор няма.
Но само исках да ви обърна внимание и върху другата страна на нещата. Която в случая е, че човекът също е доказано опасен индивид и както можеш да се окажеш застрашен сред глутница кучета (или само едно куче), така може да си в опасност и сред хора, които се оказват в един момент като глутница вълци - всички онези ненормалници, които не знаеш от кой ъгъл ще ти изскочат с нож в ръка, те по-добри ли са от озверелите кучета, само защото са хора? Затова и казах, че за мен лично въпросът не е точно видов. Както и, че има животни, които бих поставила като по-ценни от дадени хора и никак не ми е съвестно да го повторя, понеже вярвам в това.
А за да заема ясна и точна позиция по въпроса за това момче, и то позиция, която е различна от това, че е "неуравновесен", ще кажа следното.
Не съм кръвожадна, за да искам наистина той да пострада така, както е карал животните да страдат. Смисълът да бъде наказан (но най-добре от закона) за действията си би бил в това той да не го прави повече. Това е и мнението ми - това, което искам от този човек, крайният резултат от цялата работа, който би бил удовлетворителен е повече да няма пострадали от него! Както и от всички като него, защото не иде реч само и единствено за него. Също така ще е хубаво тези хора да получат помощ. Както казах хиляда пъти, за мен това поведение, тези постъпки не са нормални и са сигнал, че човекът има нужда от някакво лечение. За да се предотвратят повече подобни извращения.
И тук една част от вас може да са твърдо на позиция, че животно и човек са несъпоставими, обаче в съзнанието на убиеца в един момент престава да съществува кой знае колко голяма разлика между двете. Пак на максимата "колкото повече, толкова повече" според мен колкото повече се извращава един човек, колкото повече зверства извършва, толкова повече губи своите граници. А човек без граници...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Така е. Жалко е, че страдат и хора, и животни. Жалко е, че няма институция, която да си върши работата. Жалко е, че има човек, който може да прави това:



... и то с диви животни, а ние да не може да се разберем и да се справим с нещо не толкова силно- домашните любимци, по нормален начин

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Както отбелязах и предния път - забелязвам в обществото ни интересната тенденция да се вдига шум за всеки акт на насилие с/у животно, а да мълчим и пренебрегваме нападенията на животни над хора...

Поредният случай

Факт е, че нещо трябва да се случи със закона, с компетентните органи, с общественото съзнание... Но колко човешки живота трябва да бъдат съсипани докато това се случи?!

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 4347762w

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ashlie написа:
Както отбелязах и предния път - забелязвам в обществото ни интересната тенденция да се вдига шум за всеки акт на насилие с/у животно, а да мълчим и пренебрегваме нападенията на животни над хора...

Поредният случай

Факт е, че нещо трябва да се случи със закона, с компетентните органи, с общественото съзнание... Но колко човешки живота трябва да бъдат съсипани докато това се случи?!


Недоумявам поместването на тази информация в текущата тема, нима не е достатъчно важна, за да й се отвори нова тема??? Мястото й не е тук и не, не го казвам, защото са ми по-свидни животните, просто това са РАЗЛИЧНИ и проблематични ситуации и аз не мисля, че обществото е безразлично към която и да е от тях...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Защо на тази статия и този пост да не са им тук мястото?Нали обсъждаме проблема с бездомните кучета и агресивното или не отношение към хората.Както и обратния аспект-този от хората към кучетата?Така,аз също съм хапана от бездомно куче.Бях още ученичка.Раната,макар и да мина през всички цветове на дъгата,зарасна,оправи се.Но уплахата от нападението и стреса още не мога да го преодолея.Дори след близо 20 години,ако някое куче мине близо до мене или се разлае нанейде си отдалече-и се стягам цялата,обхваща ме паника и едва се сдържам да не побягна...Както и да е ,всеки си решава проблемите различно.
Вчера ходих в Букурещ.Не знам дали някой друг от вас е посещавал този град,но за мене ми изглеждаше доста голям.Макар да обиколихме само половината от него,за 10 часа забелязах само 2 бездомни кучета,които си лежаха спокойно.Няма глудница,няма да се ровят в контейнерите и т.н.Мога да ви кажа,че Букурещ е един напълно европейски и цивилизован град/не знам кога ние ще ги достигнем/.Казах ми ,че общината по всяко време на годината слага купчинки с кучешки гранули,за да не са гладни кучетата.Никой човек не ги храни ей така.Мисля,че не ги изтребват,но явно тяхното кастриране е по-ефикасно от нашето.Румънеца няма съзнанието да пуска без каишка кучето си,да го пуска да живее навън,ако вече не може да го гледа,ит.н.Проблема идва от нас-хората,българите и от общината.Защото явно там се отпускат пари,но не се усвояват ефикасно и голяма част се "загубват някъде".Когато се върне мъжа ми ще го разпитам по-подробно за бездомните кучета в европейските страни,но доколкото съм запозната-няма много такива...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Да отговоря на въпроса - не мисля, че й е мястото, понеже, както споменах, въпросът като цяло, както и конкретния случай, заслужават отделна тема. В тази открай време се е получило смесване на два отделни въпроса - този за бездомните подивели кучета и този за произволното изтребване на каквито и да било кучета за спорта и личното удоволствие... Няма да ви казвам откога и колко ми е писнало смесването на тези два въпроса и безпочвените обвинения, че едва ли не тези, които се възмущават от насилието над животни и се обявяват срещу него не се интересуват от пострадалите от нападения хора! Както казах - два различни въпроса, всеки от които - ЗНАЧИМ!

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Сутринта гледах за случая по БТВ и водещата, излезе ми името и от главата в момента, ми направи страшно лошо впечатление. Да, ужасно е, да неприемливо е това да се случва в 21в, да не е нормално да се страхуваш прибирайки се или отивайки някъде. Обаче да говориш, че кучетата едва ли не са божия напаст пратена на улицата, с това не бих се съгласила. Тези кучета ние си ги пращаме там и ние ще бъдем хапани докато не си ги приберем. Същата водеща най-високомерно отбележи: ми айде като си храните бездомните кучета си ги приберете. Е чакай бе жена може ли при население 7 400 000 почти, 100 човека да приберат всички кучета??? Абсурдно. Всеки да вземе по 1 бездомно животно и да си го гледа до край няма да го има проблема. Еко равновесие, за което се дават милиони, да си вършеше работата-пак нямаше да има проблеми. Извод-хора вземете си по 1 животинче или станете некорумпирани министри за да си оправим живота. :pardon:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Ужасяващо и зверско убийство на куче шокира Пловдив!

За ужасяващо и зверско убийство на куче в близост до поликлиниката в "Тракия" научи Plovdiv24.bg. Наша читателка сподели безкрайното си възмущение и отвращение от стореното от неизвестен извършител:

Преди малко докато си разхождахме кучетата се натъкнахме на тази шокираща гледка! Що за изрод може да причини това на една невинна душичка? Предната част на кучето липсва, стърчат кокалите. Предполагаме, че е било набодено на дебели пръчки, защото бяха вътре в него.Удряно е и с камъка, който е до него! Без думи сме, да му се върне стократно на изверга!

Шокиращата гледка е в близост до поликлиниката в пловдивския квартал "Тракия".


Източник: http://news.plovdiv24.bg

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 7389738n


Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Badge1

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Само от последните дни:

Глутница кучета нападат дупничани

Нахапана от кучета осъди община Лом

Глутница кучета тормози цял блок

Глутница кучета наръфаха мъж в "Малинова долина"

стар "подвиг на невинните кученца"

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Намерих за най-удачно да преименувам темата, за да може тук да се коментират всевъзможни проблеми, свързани с бездомните кучета, което напоследък си е наболял въпрос. По този начин поне тези коментари няма да бъдат спам, тъй като темата вече не е посветена на убиеца на животни от Казанлък, а на всички проблеми от всякакво естество, свързани с бездомните кучета.

Проблеми наистина има с озверели бездомни глутници и трябва да се намери решение. Много е жалко, че проблема иде от хората (вече се е обсъждало, онези, които взимат кучета и в последствие ги напъждат, както и онези от общината, които не са си свършили работата с кастрацията на тези животни и т.н.) и пак хората не могат да намерят по-разумно решение от това да трепят наред де що видят куче... Не знам вече какво да кажа, то си е трагична тая работа...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 3 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply