BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Проблеми, свързани с бездомните кучета

power_settings_newLogin to reply
+10
memento_mori
нел-j
Thea
elhrijovech
Renesita
Ashlie
Christina.
Koen
milenaka
Petia
14 posters

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyПроблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
First topic message reminder :

Ученик от Казанлък убива кучета

Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 Ubiec71

Младеж скандализира обществото, след като пусна в интернет своя снимка със зверски умъртвено улично псе. Той дори коментира „подвига“ си с приятели, доволен от факта, че е погубил една невинна душа.

Младежът, представил се като Нурай Назим, гордо позира край мъртво куче с кървава дупка в главата, съобщава вестник „Всеки ден“. Вижда се изтекъл по снега мозък. Снимката дори е озаглавена: „От много мисли в главата му е станала на чорба“.

Природозащитниците вече са сезирали властите за ужасната гледка и призовават прокуратурата, която е затрупана със сигнали по случая, да предприеме издирвателни действия. Ако младежът бъде открит и ако действително е извършил зверството, вероятно ще бъде наказан.

Нурай дори се заканва: „Има много още от тях!“. Снимката вече е свалена от нета, след като потребители на Фейсбук реагираха изключително остро. Предвидливи обаче са запазили потресаващата публикация, която е препратена на органите на реда. Нурай пък вече дори е изтрил профила си.

Приетите изменения в Наказателния кодекс предвиждат до три години затвор за убийство или осакатяване на (гръбначно) животно, както и глоба до 10 000 лева.

Източник:www.novini365.com


Вече е създадена и фейсбук група, настояваща за затвор за убиеца:
https://www.facebook.com/groups/105116596282821/


Гражданска петиция:
http://www.peticiq.com/httpwwwfacebookcomgroups105116596282821notif_tgroup_r2j

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Никой не отрича, че има проблем с бездомните кучета. Но всички пропускат най-важното. Те са там и такива каквито са само и единствено заради нас. Ако ние, хората, не бяхме такива безчувствени и егоистични боклуци нищо нямаше да е такова. Ако всеки си гледаше взетото животно, вместо да го изхвърли на улицата като му омръзне, нямаше да има бездомни животни. Никакви. Съответно и нападения нямаше да има. Но е по-лесно всички да мрънкат, да роптаят и да реват, отколкото да си разблъскат двете останали мозъчни клетки. И не се опитвайте да ме опровергавате, щото няма да ви се получи! Хората са виновни, затова страдат! И ще продължават да страдат, докато не им оврат главите!
И не само за бездомните животни, а и за всички човешки проблеми по земята са виновни хората. Но да не се отклонявам от темата. Според вас от къде са се взели тея животни!? Извънземните ли са ги спуснали!? Май е по-вероятно някой бунак да ги е хвърлил на пътя, щого вече не са модерни...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Добре казано, Зах, добре казано... И общо взето, неопровержимо. Факт е, че почти всички големи бели по света (като изключим май само природните бедствия) си идат от нас, хората...

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Напълно съм съгласна, че кучетата са на улицата, защото първоначално са били изхвърлени от хора, а по-късно започват да се размножават безконтролно. И те не са виновни за това. Обаче АЗ не съм изхвърляла куче. Или каквото и да било животно. Не съм ставала и свидетел някой да си изхвърли кучето. Ако бях видяла такова нещо и не бях сигнализирала за това, вината щеше да е моя, но случаят не е такъв. Нито съм виновна, че Х предпочита "марково" куче, а не улично. Така че, който е виновен, или се чувства виновен, да си носи последиците от това. АЗ не съм виновна, следователно ще се постарая да не страдам заради чужда вина.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Добре, но след като аз или ти не изхвърляме кучета, значи няма какво да махаме. Не е ли логично да си вземем тогава? Да не всеки може да си позволи лукса да гледа животно, но да се опита поне по някакъв начин да помогне за подобряване на ситуацията. Всеки казва не е мой проблем, не съм длъжен да се справям с чуждите грешки и за това в момента сме в такова положение. Принципно да, не сме задължени да обираме уличните животни, които други хора са изритали. Но ако при 7 млн българи, 3 си изхвърлят животните, 3 не обръщат внимание на проблема, половин милион си обгрижва любимците, а останалите събират изхвърлените, до къде ще се стигне?(въпреки че това е напълно теоритично, няма как 100 човека да оберат всички улични песове). Проблема е на всеки един от нас. Тука няма не е моя работа. Работата е и моя, и на съседа ми, и на непознатия, и на всички като цяло. Защото сме общество, което освен, че трябва да се съобразява с останалите, трябва заедно да си решава и проблемите. Чака ли се министерство и политици да оправят работата до никъде няма да се стигне. Екоравновесие се включи с 3 човека повече, когато човек беше нахапан. Чудо за 3 дни. Убиха 10 кучета и сметнаха проблема за решен. Утре пак няма да ги има. И няма как да се постараем да не страдаме, защото ако аз и ти не сме имали "късмета" да бъдем гризнати, не се знае какво ще ни се случи утре или другиден. И няма да сме виновни, но ще си го отнесем. :pardon:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Това, че аз, ти или някой друг не е злоупотребявал по такъв начин с нечий беззащитен живот не ни оневинява напълно. Както са казали хората - една птичка пролет не прави. В случая плюя хората наред, заедно с безхаберието им, но ако смееш да забележиш не се изключвам от това число, макар че и аз съм човек и не съм причинявала такова нещо на никое животно. Както казах - двете мозъчни клетки. И не четете през редовете това, което ви изнася! И не си правете труда да се цепите от колектива. Всички знаем, че накроя колектива го нацепва. Както става видно в случая с бездомните животни. Защото заради някои малоумници страдат невинните.
И още нещо! Хората са социални животни. Живеем и се развиваме в социум. Без тези взаимоотношения не можем да се развием и да станем личности. Всъщност не можем да станем никакви. Освен социопати, разбира се. Това на каква мисъл ви навежда? Че обществото пак ние сме си го прецакали. И че пак ние сме виновни, че съществуват изверги от всякакъв тип. Айде мислете логично и после ми развивайте теории!

ПП: Тейче, че то и за природните пак ние сме виновни. Кой унищожи природата? Кой продължава да я унищожава? Май стана ясно... Айде че пак се отклоних.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
:blink: Ами не. Защо пък да е логично да си взимам куче? Според мен куче трябва да си взима този, който може да се грижи както трябва за него, което включва и възпитание на животното, а не само храна и разходки.
Има няколко неща, които мисля, че трябва да се направят:
1. Парите от "Кастрирай и върни" да се пренасочат към строеж на приюти за кучетата. В тях да има много строг контрол върху средствата, вкл. и от доброволци;
2. Животните, които са в тези приюти да бъдат там макс. месец (мисля, че това е най-дългият срок, който съществува в белите д-ви), след което, ако не бъдат осиновени, да бъдат приспивани. Точно това се прави в цивилизованите д-ви. Почти няма държава, в която кучетата да бъдат връщани на улицата.
3. Да се спре безкронтролната продажба на животни в магазините, а тези, които се продават да са кастрирани задължително;
4. Всеки, който иска куче, без значение от магазин или приют, да може да докаже, че има възможност да се грижи както трябва за него. И да носи наказателна отговорност, ако кучето му нарани или убие някого. А не както сега няколко малоумни идиоти да осиновяват на теория стотина кучета, а после да ги пускат на улицата на самотек.

Ето това искам. А не глутници по улиците, които не се знае в дадена ситуация как ще реагират, защото това че са кастрирани не гарантира, че няма да са агресивни поради друга причина. Ако изборът ми е между глутници и евтаназия, избирам евтаназията.




Това, че аз, ти или някой друг не е злоупотребявал по такъв начин с нечий беззащитен живот не ни оневинява напълно


Ааааа, не. Мен ме оневинява. Ти, ако искаш да носиш отговорност за чужда вина, ок, носи я щом така си решила. Аз, обаче, отговорност за действията на хора, които не познавам, не нося.

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
ОК, ти си марсианец. Имаме сделка.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
А твоето носене на отговорност в какво се изразява?

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
За разлика от някои поне съзнавам къде е проблемът и каква е грешката, както и какво трябва да се направи. Сама цял свят обаче няма как да променя. И част от проблема е заради ей такива некомпетентни шемети, дето не знаят защо спорят. Че не знаят и как. Тъпото и упорито натякване на собственото мнение не стига. Трябва и прилагане на логични доказателства и аргументации. Ама ти тях удобно ги пропускаш. Не случайно казах да не се опитвате да ме оборвате, щото няма да ви се получи. Мъдро наведи глава и замълчи, защото всичко изречено от теб до тук бяха необосновани с нищо претенции на ограничен човек. :pardon:

Мога и да продължа, но ще спра до тук. Временно. Бъдете сигурни, че ако ме настъпят ще отвърна на удара. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Зах, не съм имала нищо против мнението ти, напротив на същото съм. Това и казвам- ние хората сме си виновни. Просто milenaka(Съжалявам, че ще използвам никнейм-а ти, но не съм сигурна, че името, което аз помня, е правилно и за да не стане гаф така е по-удачно Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 2115147716 ) та тя изрази мнение, че не е отговорна за чуждите грешки. И реално погледнато е така-не сме виновни, че някой върши безумия, но ако всеки каже тоя дето си го е хвърлил да се оправя, така ще си останем с векове напред. И въпреки че не съм изхвърляла никога животно на улицата, ми се доревава като видя бездомно и се чувствам и виновна, и отговорна, че нямам възможността да си го взема. Съгласна съм, че ние сме отговорните, съгласна съм и с промените, които milenaka изтъкна. Но в крайна сметка това си остават наши приказки. Трябва по някакъв начин да бъдат казани, показани и направени тези неща. А проблема винаги го е имал и ще го има докато не си променим мисленето, защото за нас българите закони на хартия бол, но спазване-нулево. :dry:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Пете, не е било насочено към теб. Извинявай, ако е станало недоразумение. Обръщах се към някои други особи, те разбраха кои са и дори опитаха да отвърнат на огъня.

Edit: И за да не си помисли някой, че съм настроена отрицателно без причина, дори ще се обоснова! Нейният проблем е в безпочвеният инат, желанието да доминира и да наложи мнение, както и пълната липса на желание да вникне в рационалното мислене и доводи на околните. И отново - не опровергавай. Разбирам ги тея работи. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Zaharka написа:
За разлика от някои поне съзнавам къде е проблемът и каква е грешката, както и какво трябва да се направи.

Какво конкретно трябва да се направи според теб? Аз написах според мен какво трябва да се направи, но от теб конкретно предложение не видях.

Zaharka написа:
И част от проблема е заради ей такива некомпетентни шемети, дето не знаят защо спорят.

Аз знам защо споря - защото цяла зима само дето не хвърчах, за да избягвам кварталната глутница. Ако някой друг не знае, да се оправя.

Zaharka написа:
Трябва и прилагане на логични доказателства и аргументации. Ама ти тях удобно ги пропускаш. Не случайно казах да не се опитвате да ме оборвате, щото няма да ви се получи.

Че даже и линкове с факти приложих. Твое право е да не ги виждаш.

Zaharka написа:
Мъдро наведи глава и замълчи, защото всичко изречено от теб до тук бяха необосновани с нищо претенции на ограничен човек. :pardon:

Мога и да продължа, но ще спра до тук. Временно. Бъдете сигурни, че ако ме настъпят ще отвърна на удара. 😉


С коя ръка да козирувам - лявата или дясната?



descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Пробвай с двете

И за сведение - кастрирането, прибирането или убиването на шепа помияри няма да реши проблема ти. Това е временно бягство от него. По простата причина, че не могат да бъдат изловени, кастрирани или избити всички кучета. Особено ако междувременно разни недорасли комплексари продължават да ги подритват на пътя. ЕЙ ТУКА Е ПРОБЛЕМА!!! А дано сега да го видя. А сега и решението - ОБЩЕСТВОТО, МИСЛЕНЕТО МУ И ЦЕННОСТНАТА МУ СИСТЕМА СА ЗА СМЯНА!!! И тъй като ние сме това общество това ни прави съпричастни и отговорни и виновни и не знам още какви. Капиш?

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Така, Зах, разбирам, че тази тема те кара да се палиш и не мога да кажа, че не съм съгласна с позицията ти относно бездомните кучета - както видя я подкрепям.
Обаче не виждам от цялата работа защо е необходимо да заставаш толкова крайно срещу друг потребител. Milenaka няма ли право на собствена позиция по въпроса? Може да се различава от нашата, но е обоснована за нея самата, тя разсъждава от друга гледна точка и има пълното право на това, тъй като подобни разсъждения не я правят виновна за положението с бездомните кучета или нещо от сорта, нали?
Просто не мисля, че за да се убедят другите е необходимо да се стига до по-нагрубяващи изказвания. Защо това трябва да се превръща в караница? Искам само да те помоля да не ставаш груба. Колкото и да са наболели тези въпроси, те няма да намерят решение като тук във форума се хванем за гушите тези, които имаме различни един от друг мнения. Изказвайте си позициите, обосновавайте се, защитавайте своите тези с аргументация по тях, но не се нападайте едни други. Това не води до никъде и няма да убеди другия, че сте прави в твърденията си...
Разбирам, че темата е емоционална, но вярвам, че можем да излагаме доказателствени части в подкрепа на своето мнение и без да стават караници. 😉

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Zaharka написа:
Пробвай с двете

И за сведение - кастрирането, прибирането или убиването на шепа помияри няма да реши проблема ти. Това е временно бягство от него. По простата причина, че не могат да бъдат изловени, кастрирани или избити всички кучета. Особено ако междувременно разни недорасли комплексари продължават да ги подритват на пътя. ЕЙ ТУКА Е ПРОБЛЕМА!!! А дано сега да го видя. А сега и решението - ОБЩЕСТВОТО, МИСЛЕНЕТО МУ И ЦЕННОСТНАТА МУ СИСТЕМА СА ЗА СМЯНА!!! И тъй като ние сме това общество това ни прави съпричастни и отговорни и виновни и не знам още какви. Капиш?


Сама осъзнаваш, че обществото няма да се промени, а ще върви към по-лошо. Знаеш, че за да се промени мисленето на едно общество са необходими години, много години, а като гледаш нашето съм сигурен, че мислиш, че всякаква промяна към добро е невъзможна. Разбираш, че остава варианта кучетата да бъдат избити, не кастрирани. Не ме интересува, че някъв помияр няма да има топки, интересува ме, че ще има уста и ще хапе. Права си, че не могат да бъдат избити всички кучета, но може да се сезират някои институции, които спят от години и само си седят и взимат пари. Да изпращат хора в районите, откъдето се получават оплаквания за глутници и нападения и да решат проблема. Да, временно решение, но все пак решение, което е по-добро от това човек сам да си купува пистолет и да ги застреля.

______________________________


 
         
       

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Добре, последно обаждане от моя страна.

Приемам всяко едно мнение, стига да не се опитват да ми го наложат и поне правят опит да вникнат в това, което обяснявам. Иначе автоматично ми се включват защитните механизми, спирам да слушам и накрая почвам аз да хапя. Наясно съм, че колкото хора обсъждат една тема, толкова различни мнения ще има.

Съвсем между другото си мислех, че водим дискусия. Може би съм се подвела по името на раздела. Продължава да не ми е ясно защо приемате всяко едно по-различно мнение, пък било то крайно (добре де, признавам си, че се разрпалих повече от необходимото) за опит за кавга. Аз просто си спорех (много съм гадна като споря, знам).

За обществото знам, че нямаме оправия. Главно заради хора, които казват "мен какво ме интересува, че..." Но и съм повече от съгласна, че всеки сам трябва да взима решения за живота и собствената си личност. Моето мислене и ценностна система от край време съм наясно, че не са като на хората. То и аз не съм като хората. Жалко за мен, изгубена кауза съм, нямам оправия.

В краткосрочен план трябва да се намери решение и всичко предложено е цветя и рози, но и в дългосрочен трябва да се мисли. Да му се не види и на проклетото ми мислене. Твърде много мисля.

И така май отговорих на всички. И тезата си съм изложила повече от изчерпателно. Ако съм пропуснала някого или нещо, моля да бъда извинена и уведомена, за да поправя грешката си. Ако съм наранила нечие его, също моля за извинение, не съм го имала за цел. Това обикновено го постигам по други начини, но понякога става без да искам. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Нека спрем избиването на кучетата:50 организации искат оставката на Мирослав Найденов заради кучетата


Според тях той до голяма степен е отговорен за дългогодишното институционално бездействие и липсата на контрол по прилагането на актуалното законодателство


Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 373-247-miroslav-najdenov
Мирослав Найденов50
неправителствени организации за защита на животните от България и
Европа искат оставката на земеделския министър Мирослав Найденов заради
"дългогодишното институционално бездействие и липса на контрол" по
проблема с бездомните кучета.

Присъединете съм към групата във "Фейсбук" "Бездомните кучета - напаст или жертва?", за да изразите мнението си по въпроса.

В отворено писмо, адресирано и до премиера, президента и омбудсмана, се
настоява за национална кастрационна програма по препоръка на Световната
здравна организация (СЗО) и световни експерти.

Според
гражданските организации позицията на министъра, който е за радикални
законодателни промени за справяне с безстопанствените животни, е
отклоняване на общественото внимание от реалните причини за проблема.

Нещо повече, според подписалите писмото Мирослав Найденов до голяма
степен е отговорен за дългогодишното институционално бездействие и
липсата на контрол по прилагането на актуалното законодателство.

В периода 2005-2006 г. Найденов изпълнява длъжността главен секретар на
Националната ветеринарно-медицинска служба в София. След това, преди да
стане министър, той е шеф на общинската форма "Екоравновесие", по
времето когато Бойко Борисов е кмет на София.

Ето и още неща, споменати като отговорност на министъра, в текста:

"За това, че 47% от случаите на ехинококоза в ЕС са установени в България.

Но не в градовете, където популацията на безстопанствени кучета е
най-голяма, а в малките населени места, където подчинената на Вашето
министерство Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ) оказва
нулев контрол при нерегламентираното отглеждане, клане и консумация на
домашни животни за месо.

За това, че Министерството на
земеделието и храните (МЗХ) отказва да работи с експерти, като залага на
популистки и неефективни методи за намаляване на популацията
безстопанствени кучета, които ще увеличат още повече корупцията в
свързаните с проблема държавни и общински звена, както и риска за
здравето на гражданите.

За това, че от 2005 г. досега
подчинената Ви БАБХ усвои огромни суми за регистър на домашните кучета,
който трябваше да бъде завършен до 2008 г., но и до ден днешен е
неизползваем.

За това, че от влизане в сила на Закона за защита
на животните през 2008 г. досега не е наказан нито един човек, който е
изоставил домашния си любимец или нежеланото му поколение на улицата.

За това, че МЗХ пренебрегва препоръките на СЗО и Европейския парламент
за програмата "Кастрирай, ваксинирай, обезпаразити и върни" като
единствен дълготрайно ефективен и безопасен за човешкото здраве метод за
намаляване на популацията от безстопанствени кучета.

За това,
че не се заинтересувахте от препоръките на международните експерти
(поканени от самото МЗХ още през 2010 г.) да бъде създадена единна
Национална стратегия за преодоляване на проблема, а именно - програмата
"Кастрирай, ваксинирай, обезпаразити и върни" да бъде усилена, оглавена
от единен координационен център и проведена организирано от централната
власт във всички български общини.

За това, че пренебрегнахте
становището на омбудсмана Константин Пенчев, който още в началото на
2011 г. се обърна към Вас, настоявайки като ресорно по проблема
министерството Ви да оглави единна национална стратегия.

А
именно: министерството да подпомогне общините, осигурявайки средства,
нормативни текстове и координация по програмата "Кастрирай, ваксинирай,
обезпаразити и върни" в тях.

За това, че обратно на добрите
европейски практики на публично-частно партньорство не просто не търсите
съдействието на неправителствените организации, а прокарвате
законодателни промени, които да изключат гражданския сектор от работата
по проблема.

За това, че като ветеринарен лекар и министър си
позволявате откровени спекулации с цел да се нагнети напрежение, да се
посее раздор и непоносимост, като се поляризира обществеността относно
проблема с кучетата, за да бъде избегнат конструктивният диалог и анализ
на слабата, неметодична, корумпирана работа на общините и
министерството по проблема.

Очакваме от Вас да излезете с чест
от ситуацията, да поемете своята политическа отговорност като министър
на земеделието и храните и да подадете оставка."
info:sonoptic

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 Tumblr_m2c1ulZVKw1r9w97z

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Онзи ден по телевизията даваха репортаж, за професор Ботьо Тачков, който почина след като пострада от атаката на бездомни кучета. Много мъчно ми стана за бедния човечец и съкрушените роднини...
Не знам какъв изход ще се търси, но е повече от явно, че трябва да се търси някакъв и то по възможност рационален, резултатен, както и по-горе се каза от Зах, в дългосрочен план. Аз си признавам, че не разполагам с идеи какъв да бъде той. И нито ми харесва да бъдат нападани и да пострадват хора, нито пък да се избива всичко що е куче по ред на номерата... ❌
И все пак е факт, роднините на починалия професор, Мир на праха му, казаха, цитирам, макар и перифразирайки, "Той обичаше животните. Не би желал случилото се с него да става причина за масово изтребление на кучета."
Тези хора не обвиняват кучетата. Все пак и те са стигнали до очевидния извод, че вината е в хората и в държавата ни...
Честно казано, толкова ни е зле всичкото в тая наша нещастна изнасилена държавица, че ако имаше отде да я видят онези, които навремето са паднали в бой за свободата й ме е срам и жал просто какво ще им се разкрие пред погледа... ❌

______________________________
Проблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 Dragon-Book

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
Wayward daughter написа:

Честно казано, толкова ни е зле всичкото в тая наша нещастна изнасилена държавица, че ако имаше отде да я видят онези, които навремето са паднали в бой за свободата й ме е срам и жал просто какво ще им се разкрие пред погледа... ❌


Ще се обърнат в гроба.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
В темата отдавна не е писано, обаче аз бих искала да изразя мнение, тъй като този проблем все още и още нараства.
Някои хора пренебрегват някои доста важни елементи.
Относно избиването на кучетата:
По времето на Софиянски? Истински концлагери? Камиони с трупове? Резултатът какъв е? Още по-огромна популация. Много грешно и изкривено мислене. На мястото на едните избити ще се появят още толкова, че и нагоре. Защо? Разковничето е, че докато не се бръкне надълбоко в джоба на българина, той няма да се научи на отговорност. Както и че няма никакво спазване на законите, никакви мерки за контрол и глоби. Масовото избиване е утопия. Това вече е доказано дълги години и у нас, и в третия свят (в белите държави не е имало масово избиване, там има поддържане на контрол върху овладяна ситуация).
Сега. Какво имам предвид.
Първо, уличните кучета не са щъркели, долетели от Египет. Второ, има няколко типа хора, "виновни" за тоя проблем.
Първият типаж - хората, които решават, че им доскучава да гледат живо същество и решението на проблема е улицата. Семейство, сдобило се с бебе, решавайки автоматично, че кучето е заплаха и ако няма на кого да го подарят, решението отново е улицата.
Вторият типаж - безотговорните стопани. Такива, които се уповават на тъпизмите, че кучетата трябва да се плодят за здраве и не им пука какво ще стане с поколението. В повечето случаи и тук решението е улицата. Както и такива шемети малоумни, които все си изтървават кучетата, става джиджи биджи с някое улично и много ги бОли какво ще стане с кученцата. О, има такива случаи. Да. И точно тук би трябвало да се намеси законът или органите на реда. Да има глоби и строг контрол. Уви, няма.
Третият типаж, най-антипатичния ми, барабар с първия - хуманистите. Адските загрижени за хората, които освен да сочат с пръст проблема, и нахално да го размахват, ама и някак си проповядват как някой друг трябва да реши проблема (само да вметна, че за изграждането на приюти, и вие, и аз трябва да дадем пари, а знаете ли на повечето хора какъв е отговора? аре бе, ще давам пари за приют за кучета... еми, проблема ще си седи 'начи). Не, няма кой друг. Всички хора трябва да се отрезвим и да помогнем за решението на проблема. Започвайки от първия типаж, променяйки мисленето си. То оттам тръгват всичките проблеми на милата ни държава. Хрисими сте всички, нали? Много загрижени за хората. Сигурно за това домовете за сираци се пръскат по шевовете и тънат в мизерия, а? Май да.
А как най-лесно да се отървем от пияните, надрусаните и джигите, с пари, на които не им пука дали са те отнесли на пешеходна пътека, спирка или на тротоара? Гледките от техните дела по-малко шокиращи ли са? И какво да правим с юридическите вересии, които длибокомудрено накрая заключават, че осъденият е осъзнал вината си и се е разкаял, та ще го минат метър - със забележка?
А с мангалите от с. Мечка? И другите извергоподобни, издевателствуващи над самотни и безпомощни старци? Щетите от един инфаркт или инсулт върху човека, причинени от тормоз и заплахи, по-малко рискови и страдателни ли са едно от нахапване? Айде, като сме тръгнали с примерите. По тия проблеми не виждам НИЩО. А иначе е пълно с толкова загрижени за хората.
Най съм мразила да се поставят животи на кантар. Както и проблемите в нашата държава. Факт е, че имаме проблем с бездомните. Обаче повече ме притеснява изрода, който с поглед направо крещи какво би направил на по-малката ми сестра, ако я хване насаме в някоя тясна и тъмна уличка.
Аз също съм хапана от кучета. Обаче това не ми пречи да виждам по-далеч от носа си. Точно защото поставяме проблемите на важен, по-важен и най-важен, държавата ни никога няма да се оправи. И много мразя някой да ми говори за храненето на кучетата навън. Окей, аз съм давала пари и храна на бездомни хора, които след това са налитали на други хора. Какво сега? Да спра сега да се опитвам да помагам... някак си на бездомните ли, какво?
Съгласна съм, че не бива да се събират на глутници, обаче това е инстинкт със или без храна. Разбирате ли го? Търсила съм на много кучета дом и съм намирала, обаче много мразя факта, че някои хора са с такова мислене, само защото съм решила да помогна със същото и на някое куче, както и на бездомните хора.
И не мога да приема, да се търси причина в някакъв изрод, насякъл куче и тям подобни. Медиите много спекулират и успяват много точно да насадят омраза у хората и конфликти. Не казвам, че при всички инциденти е така. Но при повечето да. Освен това, като търсим причина, ми ако започна и аз така за кучето да говоря? Ми имат си причини бе, ум да ви зайде. За нас неразбираеми, ама достатъчни.
Такова мислене е краят просто.
Дългичко стана, затова искам да поясня, че не искам да се заяждам с никого. Но е хубаво да не се мисли като оная жаба, дето се родила в кладенеца и решила, че това е най-голямото водно пространство.
Аз също не смятам, че мястото на кучетата е на улицата и знам, че не е приятно покрай всички глутници. Обаче го направихме световен проблем, на фона на много други. Защото е по-лесно да скокнеш за убийството на куче, отколкото за убийството на изрода, решил да изнасили и разчлени дете.
Та така.

______________________________
    In a lioness eyes...
    ... all things belong to her!

descriptionПроблеми, свързани с бездомните кучета - Page 4 EmptyRe: Проблеми, свързани с бездомните кучета

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply