BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

power_settings_newLogin to reply
+76
EGeorgieva
ilzik
morgana666
meri
svetli4kad
criminalz
Pippa
mimzZityY
Izabel88
stefani70
viki12
Radost_09
ganinka
ves
mimmito
kristi1985
yanakifeva
Jill Dragomir
Did_ka
deynnaftw
iv.ivaylova
iveto81
lenitooo_
krissi4
waternimph
yoannak
Tais
chelsea88
mpetrowaxx
ninatralenekova
sharky
astarta_79
viktoriqP
mariva
me.loco
anita_geninska
Norts
luba
mAlice
plqsak
Nienore
Smile23
krissito
krisi11223
etia
gabimabi
kovak
Villy.Petroff
div
melopomena
mia_chan
swetim
Ametist
Streamers_98
hrisi1
Thea
nordenBlume
MuryG
Thэ Dark Girl
mi_mi
aranna
janeta7
passion..
Memento
nestinarka
kaaamzzz
~ Mistery writer ~
Renesita
alitox
ajvi
Ralna
Christina.
нел-j
Black_Cherry
Butterfly without wings
Zaharka
80 posters

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyКоя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
First topic message reminder :

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?



Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 2115147716 Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
От малка обичам да чета. Помня, че имах 4 книги с приказки и все ги четях и ги препрочитах.
После покрай майка ми започнах Арлекинчета да чета ама не ми допадаха чак толкова много. Но книгата която ме запали по любовния жанр беше на Сандра Браун.

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Първата книга, за която имам спомен е сборник с приказки на Братя Грим, а после "Пипи дългото чорапче".

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Емили Бронте- Брулени хълмове .. няма друга такава! Най-прекрасната любовна история която съм чела Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 976781486

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Приказките на Братя Грим, дори не мога да преброя колко пъти ги препрочетох. После спрях да чета ... преди няколко години преоткрих четенето като удоволствие ... Питър Мейл – „Една година в Прованс“

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Не съм сигура дали беше руската поредица Маговетри или Приказка без край, но и в двата случая си спомням че резултата беше един и същ - почти ежедневно посещаване на градската библиотека
Вече не е точно така за жалост, но с приятелката ми (три пъти по-голям читател от мен) се уговорихме сега малко по малко пак да се върнем към постоянното четене ^^

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 Tumblr_inline_nrb83gA1F11qgrjnr_500

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Много ми хареса въпроса , досега не се бях замисляла ,защото чета от много малка , но се запалих по фантастиката с прочитането на Игра на тронове когато бях още 5 клас и от тогава май съм се пристрастила към тези жанрове Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 1513021971 Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 1513021971 Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 1513021971

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Освен приказките, разбира се, във втори клас прочетох "Птиците умират сами".

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Кралица Марго

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Първата книга,която прочетох беше на Сандра Браун "Фантазия",после имах една много голяма пауза около 15 години в която нищо не четях ( все пак бях ученичка,уроците бяха по-важни) :) И преди около 5 години пак Сандра Браун и нейния "Огледален образ" ме запалиха отново. Оттогава чета само любовни романи,това е жанра,който ме зарежда най-много :) И тук трябва да спомена,че благодарение на Гането (ganinka),започнах и да колекционирам книги,което е едно истинско удоволствие за мен! :)

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Хахах, Ели, заразна е моята мания май, щом и Дени заразих...
Иначе моя милост се "запозна" с книгите в началото на 90-те години, не помня точно с коя, но си спомням, че мой комшия - страстен читател с огромна библиотека - ми беше дал да чета книга от поредицата Знаменити романи на Калпазанов (май беше Тайните на един гроб, но не съм сигурна). Тогава се издаваха много ретро романи. След 2-3 години започнаха поредиците на Ирис и Бард, и не след дълго - така наречените арлекинки. С приятелката ми, която е също запален читател, се редувахме да купуваме книгите - ако аз купех една, тя купуваше друга и си ги разменяхме да четем.
Започнах да колекционирам книги, като не спирах да чета където и каквото намеря. И сега - след повече от 20 години от прочитането на първата ми книга от жанра - съм горд притежател на библиотека с над 3000 заглавия, като напоследък купувам избирателно, че място не остана...

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 I5ojk3

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Аз започнах с "Тайната на Хиреновата пирамида" ..... и оттогава мина мноооого време

______________________________
Аз обичам живота ...
и той обича мен! ;)

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Майка ми много обичаше да чете ,но ме запали "Белия зъб"и"Дивото зове"на Джек Лондон

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Не мога да посоча конкретна книга,защото майка ми много ми четеше. Но ,откакто дядо ми ме научи на 4 години да чета,не съм спряла и до днес. За мен четенето е отдушник,приятел,развлечение -с две думи едно от най-огромните удоволствия в моя живот. И затова безкрайно благодаря на целия екип !

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Моят път към любимите ми любовни романи, бе доста дълъг. Защото обикновено съм конче с капаци, и като си намеря комфортна зона, не обичам да излизам от нея. Като цяло мразех да чета в училище. Малко след като завърших, гледах последната екранизация на Граф Монте Кристо, не бях чела книга, но се влюбих във филма. Баща ми ми каза, че книгата е 10000 пъти по-интересна и тъй като нямаше какво да правя, докато бях на работа (в семейна фирма, можех да си клатя краката), барнах томчетата дето са като тухли четворки, и ги излапах на един дъх. От там се запалих по пиратското, и в домашната ни библиотека пиратско колкото искаш. Влюбих се в Емилио Салгари. А Сандокан, ми беше супер интересен, тъй като беше различен от филмите, които бях гледала. В един слънчев ден, се оказа, че нямам у дома всичките книги за Сандокан, та се въоражих с карта за библиотеката. След 2 часа ровене, ме пратиха в детската секция, че били там. Малко ме досмеша, но се наврях в детската секция и опосках всичко пиратско дето можеше да се намери. Един ден отново търсех за четене, исках пиратско и попаднах на Лина Лаутън - Пиратът лорд. Бях ужасена и отвратена. Казах си, че любовни романи НИКОГА НЯМА ДА ЧЕТА. Обаче ми се четеше нещо, отбих се пак в библиотеката рових рових и намерих... "Венчило с дявола" :lovely: . най-любимата ми книга на света. Благодарение на нея сега чета, превеждам и открих какво богатство може да е една книга. С нея зарибих по четенето приятелки, които се кълняха, че никога няма да седнат да четат книга.

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Първата която книга, която ме накара след нея да чета още беше на Хари потър и Затворникът от Азкабан, след това прочетох и всички останали книги от поредицата...а след това прочетох и си купих книгата Властелинът на пръстените и накрая открих че повече харесвам любовните романи, може би като всяка типична жена Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 2115147716 Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 2115147716

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Честно си признавам, че не обичах да чета, едвам ме караха в училище да прочета и една страница от задължителната литература. Но след като веднъж попаднах на историите за Анита Блейк, не можах да се откъсна от тях и за миг. Все още помня "Престъпни удоволствия" на Лоръл К. Хамилтън и винаги ще си остане една от любимите ми книги.

______________________________

Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 10qxs0w

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Истината е че не помня защото аз винаги съм обичала да чета. Не помня първата си книга. Помня любимата си, но не и тази която ме е въвела във вълшебният свят, който сега като че ли е омагьосан от зли феи и държи отворени вратите си само за най-любознателните от нас. Но пък помня коя е книгата която научи дъщеря ми да чете и колкото и да й пробутвах четива, подходящи според мен и учителите й, тя се научи да чете с Хари Потър. Беше в първи клас и Тошко Африкански катастрофално загуби, но момичето ми откри света на книгите. Мога само да кажа благодаря на автора на поредицата защото каквато и да е книгата тя носи вълшебство когато се срещнем с нея. Знаем го от деца, нали?

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 4002014u

illusion_fan@abv.bg

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Чета от прекалено малък,като сега чета поне една книга седмично,но като лапе четях доста повече...Идея си нямам коя е първата ми книга...знам,че бях изчел почти всичко на Агата Кристи,Джеймс Хардли Чейс,Гарднър,всякакви книги за индианци,трапери,върколаци,вампири,исторически романи(тях по-късно де),и много дрруги...
Първият ми по-сериозен роман мисля,че беше Самуил(3 тома мисля,но не помня).

Като се сетя колко тъжен бях за Оцеола ;))

Виж помня първата ми книга на Английски - A song of Ice and Fire - A clash of kings Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 2115147716
Горната ми отне една седмица да я прочета - книгата в ръка пред бг-анг преводач на пс-то...мъкаа.

______________________________
Me no Engles.Me das dollars,por favor?

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Моята първа беше "Без дом" на Хектор Мало. Прочетох я през лятната ваканция между първи и втори клас. И се влюбих в безвремието, което ми подаряват книгите.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
И аз не помня първатаси книга ,но моите родители обичаха да четат и имаха голяма библиотека ,която съм изчела отдавна.Книгите бяха най-различни по жанр ,аз винаги съм обичала да чета-без вампирски истории,на които виждам че се набляга във фен-сайтовете-но в последните години чета много.Щом свърша книга ,почвам следваща.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 4 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply