Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Задай въпрос на екипа
Без задръжки
Дилема... дилема...
Коя песен слушате в момента ?
Саманта Йънг
"Шотландска съпруга"
"Шотландски младоженец"
"Шотландски воин"
Коя книга четете сега?
Музикална терапия
Today at 13:39
Today at 0:28
Yesterday at 21:15
Yesterday at 19:02
Yesterday at 17:11
Yesterday at 3:09
Yesterday at 3:07
Yesterday at 3:05
Чет 1 Дек - 22:15
Сря 30 Ное - 12:28
Zaharka
Тони87
illy
katq8710
mimi_zl
animiteva
animiteva
animiteva
alexliana
Bilie Gean

Share | .

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5107
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 24 Май - 23:23

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?

Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

Драскач

Чете : ''Покани ме да вляза'' - Линдквист
Брой мнения : 228
Местожителство : in my fantasy world...

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 25 Май - 21:15

Първата книга? Да се върна нзад, когато бях на осем и първата, която започнах бе том с приказки на Андерсен. Светът му е толкова реален, толкова истински и същевременно толкова приказен, че тогава с детския си акъл си помислих, че всяка книга е такава. После се прехвърлих на Джани Родари и "Приключенията на Лукчо" и "Антон и Точица" и "Двойната Лоти" на Кестнер.

Е, говорим за детска литература, но тя ме подтикна да чета. Децата трябва да четат такава литература, днешната младеж е малко мързелива в това отношение, защото са заобиколени от компютри, игри, телевизия, че сядането с книга в ръка сигурно им се струва скучна работа...

Първата сериозна книга, която съм чела е на Гогол ---> "Мъртви души". После се зареди периодът, в който четях изключително и само класика. Опиянявах се от нея, харесва ми и досега да я препрочитам. Книги като "Престъпление и наказание", " Приключенията на Дон Кихот де ла Манча", "Мадам Бовари"... :slynce: О, прекрасни спомени с прекрасни книги!

Сега съм литературен помияр - чета всякаква литература и това ми е страст, която ще умре със смъртта ми!

Върнете се в началото Go down
Black_Cherry
Драскач

Чете : Nothing ;(
Зодия : Leo
Брой мнения : 571
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 25 Май - 21:29

Моята първа беше "Пипи дългото чорапче", беше ваканцията след 1-ви клас.Все още имам някакви спомени от нея, макар и доста мъгливи.Сещам се,че бях прочела почти всички книги от списъка,мисля че даже единствено и само онази ваканция съм прочела най-много книги, от списък.В последно време са ми много безинтересни, така и не можах да прочета "Немили недраги", а пък "Под Игото",даже ми беше харесало. Просто някой книги от българската литература не са за мен.Последната година,чета страшно много, сигурна над 200 книги съм прочела, просто не мога да се спра. Чак са ми странни хората, като една моя приятелка едва прочитат 30 страници и висят само по чатовете в скайп.

нел-j
Преводач

Зодия : Libra
Брой мнения : 1272
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 25 Май - 22:11

Сборника от приказки, от цял сват на Николай Райнов

А първият роман, с който се почна манията ?! :wasnotme:

Тримата мускетари. и до ден днешен обожавам Дюма.

Първото фентъзи : Меча на истината.

За фантастиката?! Хм, Дюн! :wasnotme:

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Christina.
Шефче

Чете : Първото правило на магьосника
Брой мнения : 3499
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 10 Юни - 17:16

"Пипи Дългото Чорапче" и ""Хари Потър"

Ralna
Преводач

Чете : Любовни романи, били те исторически, съвременни или паранормални, щом има любовна двойка и хепи енд, значи го чета.
Зодия : Aries
Брой мнения : 1930
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 26 Юни - 12:21

Моята книга беше "Граф Монте Кристо". Гледах филма и родителите ми казаха, че много неща не са като в книгата. Награбих двата тома и се заех. От они ден до сега, продължавам да чета и да чета без да спирам.Вече сигурно съм надхвърлила 1000 прочетени книги

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади
ajvi
Читател

Зодия : Gemini
Брой мнения : 42
Местожителство : sf

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Чет 14 Юли - 13:35

Първата книга която прочетох беше"таласъми оод" след това"Херкулес" и от тогава нещо в мен се повреди и се превърнах в книжно плъхче. :kyky:
alitox
Читател

Зодия : Capricorn
Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 17:21

Книгата,което ме научи да чета за уводоволствие,а не от задължение и досада беше Хари Потър...всичко преди него с изключение на 1-2 книги си беше голяма мъка.

Брой мнения : 1272
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 18:33

Тримата мускетари!

Направо полудях по книгите. После докато открия цялата поредица, че тогава ги нямаше, на ръце проходих. :kyky:

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Renesita
Шефче

Чете : Новите видове
Брой мнения : 3245

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 19:38

Здрач.

Чете : Всичко, но не и това, което трябва.
Зодия : Aries
Брой мнения : 6584
Местожителство : Around the world

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 20:14

"Емил от Льонеберя", не помня кой клас бях, когато майка ми ми я даде и каза, че съм същата, като Емил А аз в действителност бях голяма беда хаха.. После съм чела и други книги и то най - различни, но не толкова често колкото сега през последните 3-4 години, след като ме запалиха по "Здрач". Вярно, че манията ми по здрач приключи с прочитането на последната 4-та книга, но тогава почнах да чета разни фен преводи в най - най стария форум.. После се почна купуването на книги, четене на книгите в нас.. Общо взето не мога да остана дълго време без книга в ръце.. Все чета нещо

Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

kaaamzzz
Пристрастен

Чете : Само най-доброто!
Брой мнения : 392
Местожителство : България

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 20:44

Ох,първата е Зайченцето бяло .. като бях на 6 или пък 5 .. а да 5,определено ... и да дядо ме научи ...

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 29 Авг - 12:56

ralna написа:
Моята книга беше "Граф Монте Кристо".

И на мен първият ми роман беше "Граф Монте Кристо"/като изключим приказките/.Майка ми смяташе , че още съм малка за него , но аз се криех като я четях.Винаги съм с книга до мен.
Memento
Драскач

Чете : Вестника
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 613
Местожителство : Sf

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 29 Авг - 15:27

Не си спомням книгата, но помня издателството - "Български писател". До ден днешен ме гъбаркат с мойта реплика навремето:
- И аз ще стана български писател!

Напредващ

Брой мнения : 113

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 5 Сеп - 13:35

Ами книгата е "Цветя на тавана". Тя ме грабна най-много.

janeta7
Читател

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 16
Местожителство : В.Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 5 Сеп - 17:32

Дивите лебеди.
aranna
Ветеран

Брой мнения : 1405

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 5 Сеп - 20:43

" Индийски приказки".
mi_mi
Читател

Чете : "Под купола" - Стивън Кинг
Брой мнения : 43

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 24 Окт - 16:04

"Хрониките на Амбър" :love: .Направо не можех да отлепя поглед :heart: !А преди смятах четенето за скучно :pardon: :blush: ...

Читател

Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 2 Ное - 19:45

Значи, аз допреди около две години не можех нито една книга да погледна. Тези, които ни даваха от училище дори не съм ги и прочитала. Обаче, веднъж попаднах на статия в едно списание, в която имаше откъс от книгата "Скълдъгъри Плезънт". Прочетох я и направо се влюбих. Тогава накара баща ми да ми я вземе и откак я прочетох, трупам все нови и нови заглавия. Вече сигурно съм прочела над 300 книги.
MuryG
PRO

Брой мнения : 1841

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 5 Ное - 15:38

Бях 7-8 годишна,когато започнах с "Арабски приказки"

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 11
Местожителство : Dark forest

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 10 Дек - 21:53

"Вълшебникът от Оз" :rolleyes:

I don't wanna be the girl who laughs the loudest
Or the girl who never wants to be alone
I don't wanna be that call at 4 o'clock in the morning
'Cause I'm the only one you know in the world that won't be home

P!NK
When it's good, then it's good
It's so good 'till it goes bad
'Till you're trying to find the you that you once had
I have heard myself cry, never again!
Broken down in agony
And just trying to find a friend

Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 10 Дек - 22:40

Като изключим всевъзможните детски приказки, предполагам беше "Десет приключения на Лиско" от Борис Априлов (и до ден-днешен най-любимият ми детски роман, така да го нарека, макар и формално да са десет разказа с едни и същи герои). Това е най-буквално по темата за това какво ме научи да чета, и в смисъла на четенето като умение, в предучилищна възраст, и в смисъла от тогава до днес да имам афинитет към книги и да обичам четенето. Не и когато ме задължават, и със сигурност не и всичко, което ми попадне.
Не си знам бройката прочетени книги, мога обаче да се обзаложа, че за всички тези години са стотици.
Жалко ей тъй за статистиката, че не съм си водела отчет, щеше да е интересно да се знае.

Чете : Morganville vampires
Зодия : Aquarius
Брой мнения : 28
Местожителство : България-Плевен-Червен бряг

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Чет 12 Юли - 8:08

Аз като се замисля винаги съм си обичала книгите. В първи клас ми подариха една книга с приказки, която тогава ми се стори бая дебела. Става дума за "Златната книга на приказките" , която и досега не съм прочела напълно. Но преди време, когато съмсем случайно намерих "Вампирски целувки" четенето май започна да ми става мания. :happy1: Заради нея започнах и да си купувам книги. Та от тази поредица сега обичам четенето още повече. :love:
Streamers_98
Читател

Брой мнения : 38

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 5 Авг - 21:42

Приказка без край (хм, автора беше немец, но не си спомням името). Това бе първата, която ми показа че "Хей, то имало и нещо добро в тези вехтории". А коя беше книгата, която наистина, наистина ме запали по четенето? Е, това беше и първата електронна книга, която прочетох. А именно Зазоряване на Майър. :blush:
Ametist
Пристрастен

Брой мнения : 299

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 11 Авг - 14:23

Хм... моята първа и единствена любов, неосквернена от нищо лошо, ще си остане:
"Малката русалка Ариел"
Може и да ви звучи детско, ама като се има предвид, че съм била на 5.... :pardon:

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Today at 17:37

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next