BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

power_settings_newLogin to reply
+76
EGeorgieva
ilzik
morgana666
meri
svetli4kad
criminalz
Pippa
mimzZityY
Izabel88
stefani70
viki12
Radost_09
ganinka
ves
mimmito
kristi1985
yanakifeva
Jill Dragomir
Did_ka
deynnaftw
iv.ivaylova
iveto81
lenitooo_
krissi4
waternimph
yoannak
Tais
chelsea88
mpetrowaxx
ninatralenekova
sharky
astarta_79
viktoriqP
mariva
me.loco
anita_geninska
Norts
luba
mAlice
plqsak
Nienore
Smile23
krissito
krisi11223
etia
gabimabi
kovak
Villy.Petroff
div
melopomena
mia_chan
swetim
Ametist
Streamers_98
hrisi1
Thea
nordenBlume
MuryG
Thэ Dark Girl
mi_mi
aranna
janeta7
passion..
Memento
nestinarka
kaaamzzz
~ Mistery writer ~
Renesita
alitox
ajvi
Ralna
Christina.
нел-j
Black_Cherry
Butterfly without wings
Zaharka
80 posters

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyКоя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
First topic message reminder :

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?



Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 2115147716 Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
"Вълшебникът от Оз" :rolleyes:

______________________________


I don't wanna be the girl who laughs the loudest
Or the girl who never wants to be alone
I don't wanna be that call at 4 o'clock in the morning
'Cause I'm the only one you know in the world that won't be home

P!NK
When it's good, then it's good
It's so good 'till it goes bad
'Till you're trying to find the you that you once had
I have heard myself cry, never again!
Broken down in agony
And just trying to find a friend


Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 Ewtvd

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Като изключим всевъзможните детски приказки, предполагам беше "Десет приключения на Лиско" от Борис Априлов (и до ден-днешен най-любимият ми детски роман, така да го нарека, макар и формално да са десет разказа с едни и същи герои). Това е най-буквално по темата за това какво ме научи да чета, и в смисъла на четенето като умение, в предучилищна възраст, и в смисъла от тогава до днес да имам афинитет към книги и да обичам четенето. Не и когато ме задължават, и със сигурност не и всичко, което ми попадне. Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 909357165
Не си знам бройката прочетени книги, мога обаче да се обзаложа, че за всички тези години са стотици.
Жалко ей тъй за статистиката, че не съм си водела отчет, щеше да е интересно да се знае. Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 2115147716

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 Dragon-Book

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Аз като се замисля винаги съм си обичала книгите. В първи клас ми подариха една книга с приказки, която тогава ми се стори бая дебела. Става дума за "Златната книга на приказките" , която и досега не съм прочела напълно. Но преди време, когато съмсем случайно намерих "Вампирски целувки" четенето май започна да ми става мания. :happy1: Заради нея започнах и да си купувам книги. Та от тази поредица сега обичам четенето още повече. :love:

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Приказка без край (хм, автора беше немец, но не си спомням името). Това бе първата, която ми показа че "Хей, то имало и нещо добро в тези вехтории". А коя беше книгата, която наистина, наистина ме запали по четенето? Е, това беше и първата електронна книга, която прочетох. А именно Зазоряване на Майър. 😊

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Хм... моята първа и единствена любов, неосквернена от нищо лошо, ще си остане:
"Малката русалка Ариел"
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 0024005_s20
Може и да ви звучи детско, ама като се има предвид, че съм била на 5.... :pardon:

______________________________
Because where else are you going to find this much sexual tension in a Honda?
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 3267763._SX540_

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
На мен никога не би ми прозвучало детско.
На първо място показва, че си имала хубаво детство, защото за мен, като едно дете в семейството, с работещи родители (което в превод означава доста заети хора) мога да кажа спокойно, че книгите са направили стойностно страшно голяма част от моето детство!
Така че тези, които са ме научили да чета са все по начало детски книги - приказки, романи... Макар и най-"виновната" да съм я споменала по-горе. (Десет приключения на Лиско - Борис Априлов) :wasnotme:
Да ви се оплача, че е просто неоткриваема дори и на старо да си я закупи човек. :cryy:
Ако има майки, които влизат в тази тема и се чудят какво да четат на децата си (или да им дадат сами да прочетат), хора, тази книга е за вашите деца! :yep:

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 Dragon-Book

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Мисля, че ще можеш да я свалиш тук: http://chitanka.info/text/2106

______________________________
Because where else are you going to find this much sexual tension in a Honda?
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 3267763._SX540_

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Много благодаря! :meche: :slynce:
Мога поне да си я разпечатам! :love:

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 Dragon-Book

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Като малка не четях много книги, за което съжалявам, но вече поправям тази си грешка. Може да звучи малко глупаво, но Здрач е книгата, която ме накара да чета. Ако не беше цялата мания, да се захвана дори и с книгата, щях да пропусна адски много. Радвам се, че вече четенето се е превърнало в част от ежедневието ми.

______________________________
You have to be unique, and different, and shine in you own way.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Клетниците.

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 Gerard%2Bsmile

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Zaharka написа:
Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?



Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 2115147716 Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:


Напълно те разбирам. Обожавам книгите Хари Потър и ги препрочитам всеки месец!!
Аз от както се помня винаги чета нещо. От както се научих да чети изобщо - което беше когато бях на 6 - постоянно чета. Но ако трябва да перифразирам книгата която ме научи да чета беше и първата която прочетох "Зайченцето бяло" .

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 Tumblr_mkfg72cHTM1r59zbso1_250

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
И аз започнах с приказки Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 2115147716 - Снежанка, Дивите лебеди, Котаракът с чизми и продължих с класики за деца - Макс и Мориц, Двойната Лотхен, Пипи, Хвърчащата класна стая... ееех спомени... 😊

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Първа книга, която прочетох беше Тошко Африкански. Толкова ми беше интересна, че не исках да вечерям. Като растях спрях да чета, незнайно по какви причини. Добре, че в гимназията учителката ме накара да прочета Бел Ами. Много ми хареса и от тогава та до сега..... Обичам книгите :bighug:

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Не е една книга, а няколко - Емил от Льонеберя, Тримата мускетари, Граф Монте Кристо и Хиляда и един призрака.

______________________________
Можеш да кажеш, че реалността е резултат от споразумението между наблюдател и наблюдаван.
Но това е просто друга гледна точка.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Убиство в Ориент Експрес - Агата Кристи :love:

______________________________
"Всеки ден трябва да слушаш поне една песен, да погледнеш една хубава картина и ако е възможно, да прочетеш едно мъдро изречение"
                                                     Гьоте

Победителят има много приятели, но приятелите на победения са истински.
                                                                                  Николо Макиавели


                                    Ако не искаш мира, на ти секира!
                                                                                                Кан Крум


Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 P_d_10 Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 A_k_e_10

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Роберт Щилмарк - Наследникът от Калкута. Така се запалих по четенето. И все още ми харесват толкова дебели книги.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Нямам спомен за такава книга.
От както съм се научила да чета - чета!
Това обяснявам и на децата си - просто се пренасям в света на книгата, представям си образите съвсем цветно, смея се и плача на книги!

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Мaлко глупaво но първaтa книгa беше Момиче нa зодиaкa сегa не се сещaм зa aвторкaтa. Беше някaквa Хопкинс. От тaзи книгa зaпочнaх дa четa. Постепенно откривaх че книгите сa невероятни. Бях болнa и искaх дa четa, но нямaх книги вкъщи. Нaй-добрaтa ми приятелкa тогaвa четеше Дaрън Шaн. Щом я прочетох нaпрaво се влюбих. Не знaм зaщо я хaресaх сегa ми е скучнa. Но в библиотекaтa търсих зa вaмпири и бях твърфо решенa,че не искaм "ромaнтични глупости"кaкто тогaвa мислих.Нaкрaя реших че ще продвaм някоя тaкaвa книгa и избрaх Тaен вaмпир нa Л. Дж. Смит. И се влюбих в светa който тя е създaлa. Нощният свят. Обичaм тези книги. Те сa ми любимaтa поредицa. Зa пръв път ги отворих нa 10 октомври минaлaтa годинa и от тогaвa не съм ги зaтвaрялa. Препрочитaм ги посроянно. Обичaм идеятa зa Принцип нa сродните души. Зaпочнaх дa пишa дори истории

Любими сa ми и мороите и дaмпирите от Aкaдемия зa вaмпири. Прочетох първaтa книгa няколко дни след нощен свят. Първонaчaлно стрaниците ме плaшехa, но щом я зaпочнaх не усетих когa свърши. Блaгодaрение нa Нощен свят и Aкaдемиятa в моментa нaй-много обичaм дa четa.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Хари Потър Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 2115147716 :love: 

______________________________
.

Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 TB2-SpecialВампирите притежават сила на над 10 души, могат да управляват вълци и прилепи, могат да хипнотизират живи хора и да лекуват тежки наранявания. Те са живи мъртавци, поддържащи се от човешка кръв.

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
Аз все казвам,че първата книга която прпчетох беше на Сандра Браун Дете родено в четвъртак.Ала като се замисля много преди нея четях от библиотеката разкази на български автори.Точно кой автор и как се казва книгата не помня бях малка.Само си спомням,че плаках защото се разказваше за две сирачета.Та така се зарибих и "преоткрих"любовните романи,в които се влюбих.❤ 

______________________________
Коя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 CyjxАз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.:lmao:

descriptionКоя е книгата, която ви "научи" да четете? - Page 2 EmptyRe: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply