BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Коя е последната книга, която прочетохте?
Коя книга четете сега?
Кой от фен преводите следите?
Форумът и Фейсбук
Любим герой от поредицата?
Саманта Йънг
Един удар на сърцето
Коя песен слушате в момента ?
Кой е любимия ви романтичен филм?!
Кои са любимите ви книги?
Today at 20:00
Today at 16:56
Today at 0:06
Пет 20 Окт - 22:41
Пет 20 Окт - 22:32
Пет 20 Окт - 22:29
Пет 20 Окт - 22:25
Пет 20 Окт - 22:18
Пет 20 Окт - 22:14
Пет 20 Окт - 21:54
romina76
romina76
anetageo
krem_dimova
krem_dimova
krem_dimova
krem_dimova
krem_dimova
krem_dimova
anetageo

Share | .

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5441
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 24 Май - 23:23

First topic message reminder :

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?

Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

АвторСъобщение
astarta_79
Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 10 Дек - 17:07

"Белият зъб" на Джек Лондон и "Петнистият сфинкс " на Джой Адамсън.Това са книгите, с които всъщност започнах да чета...
Върнете се в началото Go down
sharky
Читател

Брой мнения : 22

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 10 Дек - 18:12

Първата книга, която прочетох сама бяха приказките на Шарл Перо, тогава бях на 7 и честно казано започнах да я чета заради красивите картинки - беше много добре илюстрирана, но ми хареса да чета
ninatralenekova
Напредващ

Брой мнения : 98

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 10 Дек - 18:16

При мен не книгата беше причината, а човек, научих се покрай съпруга ми  ❤ 
mpetrowaxx
Читател

Зодия : Pisces
Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 23 Дек - 13:19

От малка чета много, книжки и така ... но това, което го направи мания. Срам ме е но Здрач.
chelsea88
Читател

Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 22 Фев - 13:21

Книгите, които ми показаха колко е хубаво да се чете са Пипи Дългото чорапче и Емил от Льонеберя. Просто уникални книги за деца. След тях просто започнах да изяждам всичко на хартия, което ми попадне пред погледа. За първи път прочетох Пипи като бях някъде на 6, Емил веднага след нея.
Tais
Редовен

Чете : Всичко което ми хареса!
Брой мнения : 58

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 22 Фев - 13:28

Бях на 7 години,"Приказки от близо и далеч" и "Мечо Пух" бяха първите книги и оттам се започна едно четене,разбира се с годините преминах на по-сериозно четиво от детски приказки.
yoannak
Читател

Брой мнения : 42

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 22 Фев - 19:17

Първата ми книга която прочетох, беше "Индийски приказки", бях запленена от приказките и илюстрациите към нея.
waternimph
Редовен

Брой мнения : 53

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 22 Фев - 19:27

Още от малка много обичам приказки и съм тормозела родителите ми непрекъснато да ми четат, а след това съм продължила сама. Извън приказките, книгата, която ме накара да се влюбя окончателно и да не спирам да чета дори и за ден е "Баскервилското куче" на сър Артър Конан Дойл. Прочетох я за първи път, когато бях малка и чрез нея открих магията от четенето
krissi4
Читател

Брой мнения : 13

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 22 Фев - 21:01

Приказки на Шарл Перо
lenitooo_
Читател

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 46

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 23 Фев - 11:46

Чета от малка, общо взето откакто се научих да чета. Имам всякакви книжки с приказки, като изключа тях първата книга която прочетох извън приказките и задължителната литература в училище беше на Дан Браун - "Шифърът на Леонардо"
iveto81
VIP

Чете : постоянно :)
Зодия : Leo
Брой мнения : 21982

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 6 Май - 20:14

От малка обичам да чета. Помня, че имах 4 книги с приказки и все ги четях и ги препрочитах.
После покрай майка ми започнах Арлекинчета да чета ама не ми допадаха чак толкова много. Но книгата която ме запали по любовния жанр беше на Сандра Браун.

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 10 Май - 16:02

Първата книга, за която имам спомен е сборник с приказки на Братя Грим, а после "Пипи дългото чорапче".
deynnaftw
Читател

Зодия : Aquarius
Брой мнения : 46

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 12 Юни - 19:04

Емили Бронте- Брулени хълмове .. няма друга такава! Най-прекрасната любовна история която съм чела
Did_ka
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 8 Сеп - 14:18

Приказките на Братя Грим, дори не мога да преброя колко пъти ги препрочетох. После спрях да чета ... преди няколко години преоткрих четенето като удоволствие ... Питър Мейл – „Една година в Прованс“
Jill Dragomir
Ветеран

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 1401
Местожителство : Сеул, Корея (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 8 Сеп - 19:31

Не съм сигура дали беше руската поредица Маговетри или Приказка без край, но и в двата случая си спомням че резултата беше един и същ - почти ежедневно посещаване на градската библиотека
Вече не е точно така за жалост, но с приятелката ми (три пъти по-голям читател от мен) се уговорихме сега малко по малко пак да се върнем към постоянното четене ^^

Зодия : Taurus

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 9 Сеп - 16:52

Много ми хареса въпроса , досега не се бях замисляла ,защото чета от много малка , но се запалих по фантастиката с прочитането на Игра на тронове когато бях още 5 клас и от тогава май съм се пристрастила към тези жанрове
kristi1985
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 28 Сеп - 3:29

Освен приказките, разбира се, във втори клас прочетох "Птиците умират сами".
mimmito
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 29 Ное - 13:14

Кралица Марго
ves
VIP

Зодия : Leo
Брой мнения : 17548

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 4 Яну - 9:02

Първата книга,която прочетох беше на Сандра Браун "Фантазия",после имах една много голяма пауза около 15 години в която нищо не четях ( все пак бях ученичка,уроците бяха по-важни) :) И преди около 5 години пак Сандра Браун и нейния "Огледален образ" ме запалиха отново. Оттогава чета само любовни романи,това е жанра,който ме зарежда най-много :) И тук трябва да спомена,че благодарение на Гането (ganinka),започнах и да колекционирам книги,което е едно истинско удоволствие за мен! :)
ganinka
Преводач

Чете : Всичко
Зодия : Libra
Брой мнения : 511
Местожителство : Стамболийски

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 4 Яну - 11:18

Хахах, Ели, заразна е моята мания май, щом и Дени заразих...
Иначе моя милост се "запозна" с книгите в началото на 90-те години, не помня точно с коя, но си спомням, че мой комшия - страстен читател с огромна библиотека - ми беше дал да чета книга от поредицата Знаменити романи на Калпазанов (май беше Тайните на един гроб, но не съм сигурна). Тогава се издаваха много ретро романи. След 2-3 години започнаха поредиците на Ирис и Бард, и не след дълго - така наречените арлекинки. С приятелката ми, която е също запален читател, се редувахме да купуваме книгите - ако аз купех една, тя купуваше друга и си ги разменяхме да четем.
Започнах да колекционирам книги, като не спирах да чета където и каквото намеря. И сега - след повече от 20 години от прочитането на първата ми книга от жанра - съм горд притежател на библиотека с над 3000 заглавия, като напоследък купувам избирателно, че място не остана...

Чете : По всяко време
Брой мнения : 2589

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 4 Яну - 11:28

Аз започнах с "Тайната на Хиреновата пирамида" ..... и оттогава мина мноооого време

viki12
VIP

Чете : Винаги щом намери време !
Зодия : Cancer
Брой мнения : 10212

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 4 Яну - 11:42

Майка ми много обичаше да чете ,но ме запали "Белия зъб"и"Дивото зове"на Джек Лондон
stefani70
Ветеран

Чете : всичко
Зодия : Aries
Брой мнения : 1192
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 4 Яну - 15:08

Не мога да посоча конкретна книга,защото майка ми много ми четеше. Но ,откакто дядо ми ме научи на 4 години да чета,не съм спряла и до днес. За мен четенето е отдушник,приятел,развлечение -с две думи едно от най-огромните удоволствия в моя живот. И затова безкрайно благодаря на целия екип !
Ralna
Преводач

Чете : Любовни романи, били те исторически, съвременни или паранормални, щом има любовна двойка и хепи енд, значи го чета.
Зодия : Aries
Брой мнения : 2316
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 4 Яну - 15:25

Моят път към любимите ми любовни романи, бе доста дълъг. Защото обикновено съм конче с капаци, и като си намеря комфортна зона, не обичам да излизам от нея. Като цяло мразех да чета в училище. Малко след като завърших, гледах последната екранизация на Граф Монте Кристо, не бях чела книга, но се влюбих във филма. Баща ми ми каза, че книгата е 10000 пъти по-интересна и тъй като нямаше какво да правя, докато бях на работа (в семейна фирма, можех да си клатя краката), барнах томчетата дето са като тухли четворки, и ги излапах на един дъх. От там се запалих по пиратското, и в домашната ни библиотека пиратско колкото искаш. Влюбих се в Емилио Салгари. А Сандокан, ми беше супер интересен, тъй като беше различен от филмите, които бях гледала. В един слънчев ден, се оказа, че нямам у дома всичките книги за Сандокан, та се въоражих с карта за библиотеката. След 2 часа ровене, ме пратиха в детската секция, че били там. Малко ме досмеша, но се наврях в детската секция и опосках всичко пиратско дето можеше да се намери. Един ден отново търсех за четене, исках пиратско и попаднах на Лина Лаутън - Пиратът лорд. Бях ужасена и отвратена. Казах си, че любовни романи НИКОГА НЯМА ДА ЧЕТА. Обаче ми се четеше нещо, отбих се пак в библиотеката рових рових и намерих... "Венчило с дявола" . най-любимата ми книга на света. Благодарение на нея сега чета, превеждам и открих какво богатство може да е една книга. С нея зарибих по четенето приятелки, които се кълняха, че никога няма да седнат да четат книга.

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади
Izabel88
Напредващ

Брой мнения : 100

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Чет 7 Яну - 23:58

Първата която книга, която ме накара след нея да чета още беше на Хари потър и Затворникът от Азкабан, след това прочетох и всички останали книги от поредицата...а след това прочетох и си купих книгата Властелинът на пръстените и накрая открих че повече харесвам любовните романи, може би като всяка типична жена
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next