BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Страшни истории

power_settings_newLogin to reply
+40
katq
bubzz
kelly kelly
Арвен
momi4eto
ivetta_1997
кики
yuki_ty
sisi_aleks_yuki
Thea
escapingthesun
Zaharka
FucKerR
ivan13
dragi01
kovak
aleks_qka
kikica_pikica
cveti k.
roger01
Уилиам Корвинус
Marty3000
marina_nataliq
Alq009
AliceF
Riddle
koleva
admin999
werefan1#
Toty
cveti51
Elena Salvatore
beti
Petia
Gifted69
~Еви~
MuryG
Strawberry
nightfan
~ Mistery writer ~
44 posters

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyСтрашни истории

more_horiz
First topic message reminder :

всички сме чували по някоя страшна историика, хайде да се посплашим малко тук

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Имало едно време един палач.На него му давали много пари и си купил къща на гробището.Него не го било страх.Но 2 дни след като се настанил в гробището,не излязъл цели 3 месеца.Хората започнали да се притесняват.Един старец отишъл в къщата му и що да види-в мазето били всички негови жертви :surprise: а самият палач бил убит от избягала жертва.По къщата му имало пръски кръв и много дупки от брадвата му.Сега(в днешна Британия)всеки който отива на мястото може да чуе стържештата брадва.

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Пфф.... Помня колко много истории пусках преди Zaharka да ме банне(да аз съм werefan1#)

Нарушение на точка 6 от Правилата на форума: Потребителите са длъжни с темите и мненията си да се стремят към градивна дискусия. Препоръчително е да се избягва спамът, кратките, неаргументирани, несъдържателни постове. Пускането на едносрични постинги, публикации с емотикон без текст, постинги "запис", както и публикации с цел трупане на брой мнения не се толерират! Мнения, които са насочени към друг потребител и не са свързани с текущата дискусия, следва да бъдат споделяни чрез системата за лични съобщения.

Моля, ако има някакви недоразумения или претенции, те да бъдат обсъдени и разрешени в съответните теми и раздели за това.

escapingthesun

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyСтрашна история

more_horiz
Един таксиметров шофиор си карал и минал през едно гробище.Навън били много студено,а на пейката пред гробището стояло едно малко русичко,бледо момиченце със синя рокличка с презрамки.Тъй като навън било много студено,а момиченцето било самичко,шофиорът го качил в колата и му дал якето си и го закарало в къщи.Момиченцето посочвало пътя само с мимики.Най накрая стигнали и мъжът казал на момичето ако иска да влезне да вземе пари да му плати и момичето кимнало.Изминал се половин час,но детето не дошло и затова мъжът решил да звънне на вратата да си вземе поне якето и му отворила една жена.Той казал на жената че преди половин час тук е влезнало едно момиче,като подробно дал описанието на момичето и жената му казала:Вие знаете ли,че преди една седмица погребаха дъщеря ми изглеждаща по този начин!След време същият този мъж отишъл на гроба на един свой приятел и съседният гроб бил този на момичето върху който било поставено якето му! :suicide:

----

Аз също знам тва за "Кап кап" ама по друг начин...
Имало едно момченце,дето родителите му го били оставили една вечер само у тях.През цялата нощ,обаче валяло много силен дъжд и на детето го било много страх.Постоянно чувало отвънка;"Кап,кап,кап" и то 1во си мислело,че тва било от дъжда,че капки капели на няква ламарина отвънка.След време на детето го хванало още повече страх,защото дъжда бил спрял,ама то още чувало "Кап,кап" и му се сторило,че нещо от гардероба идва тоя звук и решило да иде да провери.Като отворило гардероба и се изкрещяло много силно...Вътре била баба му обесена на едно въже и от устата й капели капки кръв,които падали в една купичка и от тва се чувало ;"Кап,кап,кап....

---

Една вечер едно малко момиче останало само вкъщи.То гледало телевизия,но телевизора се изклучил и момиченцето чуло глас-Аз съм жълтата лейди и съм в твоя град.Стъписано момичето решило че това е някаква шега и отново пуснало телевизора.След 10 минути телефона звъннал когато момичето вдигнало отново чул гласът-Аз съм жълтата лейди и съм пред твоята врата.Изплашено до краен предел момичето седнало в средата на хола и притискало куклата си и отново чуло този глас,но още по-близо-Аз съм жълтата лейди и съм зад теб.Когато детето се обърнало зад него стояла една висока,стройна жена,облечена в жълто,но на лицето си имала нещо като златен воал и когато го махнала от лицето си,лицето и било набръчкано и грозно и мом ичето изпищяло.На другия ден го намерили мъртво в гардероба със збръчкано лице.

----

един малък град имало две момичета , които постоянно се обаждали по телефона и си правили шеги с хората.Един ден те отишли на един хълм без позволение,но един луд ги хванал и искал да ги убие,но някакси момичетата се добрали до телефон и се обадили за помощ, но никой не им повярвал и те били жестоко убити.И сега ако някой ти се обади по телефона и мълчи-това са двете момичета, които търсят отмъщение за нелепата си смърт!


Публикуването на мнение след мнение с цел натрупване на бройка не се толерира! Прочети Правилата на форума.

escapingthesun


Значи едно семейство(баща,майка и син) си купили нова къща и отишли до магазина,за да купят пердета за стаята на детето.Започнали да разглеждат и момчето си харесало едни черни перденца,но продавачката го предупредила да не взима точно тях,защото ще го сполети нещастие,но въпреки всичко момчето настояло и му взели точно тези черни пердета.Вечерта,когато ги сложили всички си легнали..в момента в който момчето заспало от пердетата излязла една ръка и го удошила!На следващата вечер майката решила да спи в стаята на детето..същата съдба сполетяла и нея.Зловещата ръка излязла и удошила и нея!На следващата вечер,бащата съкрушен и съсипан решил той да спи в стаята на покойният си син,но в ръката си държал нож!В момента,в който ръката започнала да излиза от пердетата той се обърнал и я отрязал!На следващият ден бащата отишъл в магазина да върне пердетата и какво да види...продавачката била само с една ръка...


----

По истински случай.

Едно момиченце било в кома близо 3 месеца и накрая родителите решили да изключат поддържащия живота му апарат. Вечерта след погребението майката сънувала сън, в който дъщеря и плачела, изглеждала ужасно раздърпана и уплашена и и говорела : "Мамо, защо ме пратихте на такова тъмно и студено място, защо ме оставихте самичка, елате да ме вземете, страх ме е..." Майката не обърнала внимание на съня, било нормално да сънува обичната си дъщеря, която загубила толкова нелепо. На следващата вечер обаче сънят се повторил. Дъщерята плачела и молела да я приберат вкъщи, питала защо са я заровили жива и т.н. Сънят се повтарял всяка нощ и накрая майката придумала бащата да разровят гроба. Когато отворили ковчега пред тях се разкрила ужасна гледка. Момичето, погребано с най-хубавата си рокля, било свито в единия ъгъл, а не както го оставили спокойно лежащо по гръб, с разкъсана рокля, а по пръстите имала рани, ноктите били мръсни и изпочупени. По вътрешната страна на ковчега ясно личали дълбоките резки, оставено от ноктите и имало вдлъбнатини, сякаш от удари с юмрук. Момичето, неясно как събудило се след комата вече погребано, изпаднало в ужас от страха, тъмнината и недостига на кислород, се е борило да излезе от ковчега няколко часа, докато накрая се е задушило....Била погребана жива!


Човек, моля ти се, стига! Писна ми само да вървя след теб и да трия! Пишеш си всичко в един коментар и ТОГАВА ПУБЛИКУВАШ!

escapingthesun


Едно семейство /мъж, жена и малкият им десет годишен син/ пътувало на дълъг път през ноща.
Изведнъж нещо на колата се повредило и останали на пътя... Бащата се сетил че преди стотина метра е подминал някаква голяма сграда, изглеждаща предимно запустяла, но решил да проверят все пак за телефон. Двамата с майката тръгнали, обаче казали на детето за по-сигурно да се заключи и скрие в колата, и в никакъв случай да не отваря... Минал час, когато изведнъж детето чуло някакво странно дращене по покрива на колата, умряло от страх реве и трепери сгушило се долу. Дращенето не спирало. Изведнъж се чули наблизаващите сирени на полицията...
Наобиколили колата и един от полицаите на високоговорител казал на детето да излезе от колата без да се обръща назад, и да отиде при него. Детето излязло, но може би и от страх, решило да се обърне. Оказало се, че някакъв психопат драскал по покрива с главите на майка му и баща му.
А запустялата сграда била психиатрична болница.


Ама съвсем сериозно ти казвам, че ако не спреш, следва предложение за БАН!

escapingthesun

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
:surprise:

Нарушение на точка 6 от Правилата на форума: Потребителите са длъжни с темите и мненията си да се стремят към градивна дискусия. Препоръчително е да се избягва спамът, кратките, неаргументирани, несъдържателни постове. Пускането на едносрични постинги, публикации с емотикон без текст, постинги "запис", както и публикации с цел трупане на брой мнения не се толерират! Мнения, които са насочени към друг потребител и не са свързани с текущата дискусия, следва да бъдат споделяни чрез системата за лични съобщения.

escapingthesun

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Жани и Лили били студентки и големи купонджийки. Също така и споделяли едно общежитие заедно и били най-добри приятелки. Една събота вечер имало голям купон и те, естествено решили да отидат. Тоно преди да тръгнат /към 22:00 часа/, на Лили и станало лошо и решила да остане в леглото и да си почива. Жани искала да остане с нея, но Лили и казала да не се тревожи и да тръгва за купона. Когато Жани излязла от входа и се заптила към купона се сетила, че си е забравила телефона и решила да се върне. Когато стигнала пред входната врата, решила да не пали лампата, за да не притеснява приятелката си, ако е заспала. Намерила телефона си и тръгнала за купона. Прибрала се сутринта към 8:00ч. и решила да иде в спалняа да провери Лили. Когато влязла в стаята видяла приятелката си с прерязано гърло и извадени очи, а на огледалото пишело "Радвай се, че не светна лампата"
на мене доста време ми трябваше да спра да се страхувам от историята

Кристина си била сама вкъщи в Петък вечерта, тъй като родителите и били в командировка. От малка тя била свикнала да е сама и сега не и правело голямо впечетление. Към 22:00 телефонът иззвънял и тя вдигнала. От слушалката се чул зловещ мъжки глас, който и казал: - Червените ботушки пътуват към твоя град!
Крис помислила, че някой си прави шега и затворила телефона. След около 20 минути телефонът отново иззвънял и гласът казал: - Червените ботушки са в града! Вече пътуват към блока ти!
Крис игнорирала и това обаждане, но този път била малко нервна. След 15 мнути гласът отново се обадил и казал: - Червените бтушки са пред входа ти и се качват по стълбите.
Крис изпаднала в ужас, защото откъм сълбището се чувало тропане, сякаш някой ходи с ботуши. След 1-2 минути сезвъннало на входната врата...
На другият ден родителите на Крис се прибрали и намерили дъщеря си пред входната врата на апартаментът си, обезглавена и със червени ботушки на краката. Майката се уплашила и отворила чантата си, в която се намирали червените ботуши, които била купила за дъщеря си. Ботушите липсвали...

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
КЪРВАВАТА МЕРИ



Един ден Мери била с баба си и навън валяло. По едно време бабата отишла в тоалетната, след около 10 минути се чули капки, Мери помислила, че това е дъжда. Сед малко пак се чули капки, Мери отново помислила, че е от дъжда на 3 път излязла в коридора и чула отново капките но по-силно отвотила гардероба и видяла баба си обвита във вериги и от къвтаи която кетела на пода се чувало:
Кап,Кап


:cryy:

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Минавало полунощ, а едно семейство все още скитало с малката си кола из пустите улици. Били се загубили. Както си карали, подминали някаква стара сграда.
По едно време колата спряла от само себе си. Бащата и майката слезли от колата.Поогледали добре автомобила и разбрали, че гумата им била спукана. Предупредели малкия си син да стой в колата и да не излиза,а те щели да се върнах и да потърсят помощ от старата сграда, която бяха подминали. След два часа детето чуло скърцане върху капака на колата, а след това и сирени. Три полицейски коли спрели около семейния автомобил и заповядали на момчето да не излиза, но то не ги послушало. Отворило вратата и излязло. Обърнало се и видяло някакъв луд да драска по капака на колата с окървавените глави на майка му и баща му.


❌

______________________________
"Всеки ден трябва да слушаш поне една песен, да погледнеш една хубава картина и ако е възможно, да прочетеш едно мъдро изречение"
                                                     Гьоте

Победителят има много приятели, но приятелите на победения са истински.
                                                                                  Николо Макиавели


                                    Ако не искаш мира, на ти секира!
                                                                                                Кан Крум


Страшни истории - Page 3 P_d_10 Страшни истории - Page 3 A_k_e_10

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Много са яки

Страшни истории - Page 3 4805001k

Пиши на кириица!
escapingthesun

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Старшно,но смешно :angrykitty:

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Един таксиметров шофиор си карал и минал през едно гробище.Навън били много студено,а на пейката пред гробището стояло едно малко русичко,бледо момиченце със синя рокличка с презрамки.Тъй като навън било много студено,а момиченцето било самичко,шофиорът го качил в колата и му дал якето си и го закарало в къщи.Момиченцето посочвало пътя само с мимики.Най накрая стигнали и мъжът казал на момичето ако иска да влезне да вземе пари да му плати и момичето кимнало.Изминал се половин час,но детето не дошло и затова мъжът решил да звънне на вратата да си вземе поне якето и му отворила една жена.Той казал на жената че преди половин час тук е влезнало едно момиче,като подробно дал описанието на момичето и жената му казала:Вие знаете ли,че преди една седмица погребаха дъщеря ми изглеждаща по този начин!След време същият този мъж отишъл на гроба на един свой приятел и съседният гроб бил този на момичето върху който било поставено якето му!


една нощ на септемврииския студ 1996 детектив митрофанов разследва убииство свързано със една от най големите загадки да разбере дали във дяволското гробище до чикаго уелс има нещо отива и чува глас АЗ СЪМ ДЯВОЛА А ТИ СИ МОЯТА……………..к к к какво беше това изплашен тои хукнал извън гробището отишъл в офиса си било 2:00 часа полунощ страха отново го сграбчил за връта сякаш искал да му напомни че си безсилен пред висшите сили и казал на своите колеги започнал да разказва че чул някакви гласове в гробището когато отивал преди малко дори и ги събудил за да им разкажи за това не мърдаите от екрана още не съм свършил колегите му не му повярва ли в същата нощ детектив митрофанов отишъл да пие вода но бил заспал от голяма умора в стола и какво да види видял двамата си колеги мъртви единия бил със главата надолу а краката му били изядени а другият му колега бил със обезглавена глава а през гърба му се виждало гръбначния стълб ПЪРВА ЧАСТ


ВТОРА ЧАСТ Сутринта детектив митрофанов се обадил на шефа и започнал да говори така тревожно че целия той бил като трептящо есенно листо преди да падне на земята и шефа му не можал да повярва защото убииството съвпадало точно със убиството на двама бивши полицаи от воената флота ужасният шум на лампата безпокоел детектив митрофанов все едно му казвал доидох за теб но това не било всичкодетектива се почувствал много уморен след случилото се затова решил да каже да доиде на шефа си тои дошъл и космите на ръцете му така се вдигнали нагоре че дори не успял да си доизпуши цигарата


ТРЕТА ЧАСТ и казал какво се е случило тук детектив митрофанов казал щях точно това да ви питам но виж само единия е е е това не е истина не е истина ти си ги убил не казал детектив митрофанов и тъи като шефа вярвал много на своя най добър детектив решил да направи разследване около гробището за да види да ли няма някакви стъпки от странно същество отишли двама от полицаи в гробището но когато отишли видели стъпки непознати до сега и двамата се зачудили какво е това но ужаса не спира дотук малко по късно 12:30 обедно време един човек минавал покраи гробището и видял двмата полицаи да лежат на земята със извадени крака и главите им били все едно като сякаш някои ги е отрязал и ги е захвърлил краи един гроб името на надгробната плоча било амитус човек живял тук в началото на 85 пета и починал 1995 поради неизяснени причини било съобщено на детектив митрофанов че двамата полицаи които отишли да проверят гробището са убити детектив митрофанов разбрал че за това има таинствена сила но каква била дали полтаргаист или дух демон следва да разберем детектив митрофанов решил да каже на собствениците да затворят гробището но те него направили тъи като със отиването си там и те били брутално убити а шефат на гробището пък бил наи жестоко убит бил със главата напред в компютъра и цялата му глава била черна детектив митрофанов казал господи какво става тук със течение на времето мистериозните убиства в чикаго уелс станали повече за това детектив митрофанов решил да вземе кръст със себе си и да отиде в гробището към 23:30 и видял главата на един от полицаите и видял върху надгробната плоча името амитус и се сетил кои е той преди не се сетил но сега разбрал това е един от най лошите хора такива хора се раждат само веднъж на няколко години знаел това защото усещал нещо което му казвало че е лош този човек след това решил да напусне гробището но преди да излезе от вратата тя се затръшнала изведнъж детектива се опитал да я отвори но не можал появил се амитус свиреп и хищен както когато бил жив и казал НИКЪДЕ НЯМА ДА ХОДИШ ТИ ТРЯБВА ДА УМРЕШ и духа се засилил срещу него но на секундата нашия детектив се сетил да изваде кръста и да му каже не ти трябва да умреш а не аз след това призрака изчезнал детектив митрофанов успял да се спаси и казал на шефа си какво се е случило и не можал да повярва след няколко часа към 3:15 започнало ужасяващото започнали хиляди обаждания от чикаго уелс за какви ли не работи страшни привидения мъртви хора скелети и черепи на хора умрели от преди чикаго бил изправен пред истински сатанински армагедон крещяли навсякъде хора вижда ли се огнени къщи а от небето започнало да пада дъжд от кръв ии луната станала червена градушка от кости и черва падали от небето след това детектив митрофанов и шефа им решили четвърта част


че това е можеби края на чикаго ако ли и на света за това се обадили на експерти по свръхявления и им казали че това нещо за което говорят е нещо невиждано досега в парапсихологията за товате им казали да отидат на мястото на биолокацията едва неизбити от съществата те видяли че всички надгробни плочи са извадени били във сериозна паника но бързо се свестили тъи като градът бил в огромна опасност направили така че сложи ли надгробната плоча на амитус но нищо не станало на сутринта всичко било отихнало сградите били полуразрушени навсякъде имало кръв но още не се въстановили и вечерта пак започнал хауса 20:40 детектив митрофанов бил в бибилиотеката и тъкмо търсил как да спре този демон когато намерил информация за амитус тои е бил един от най ужасяващите демони които можели всичко да предизвикат масов хаус и какви ли още не ужасии отдолу пишело как могат да го убият ако имат книгата на безсмъртните и кажат на всички хора да вярват че книгата ще ги спаси ще се случи наи отдолу пишело и посланието на матеи към галатияните (ИДЕТЕ И РАЗПРЪСНЕТЕ ВЯРАТА СИ СРЕД НЕВЯРВАЩИТЕ ХОРА ОСТАНАЛИ НА ТОЗИ СВЯТ за щастие тои знаел много добре къде е книгата в музея бързо отишал там и казал на охраната че му трябва книгата на безсмъртните тои я взел но миг след като напуснал музея книгата сякаш му се изплъзвала от ръцете появил се пак този полтаргаист и му казал че няма да го унищожи толкова лесно колкото си е мислил но детектив миторфанов извадил кръста и казал даи ми книгата или ще съжаляваш но призрака не се уплашил от кръста и му казал МОЯТА СИЛА Е БЕЗГРАНИЧНА С НИЩО НЕ МОЖЕШ ДА МЕ НАДВИЕШ нима казал детектив митрофанов да духът се засилил към него но неуцелил от гняв дори изпуснал книгата защото пак се стрелнал към нашия детектив тои бързо се опитал да вземе книгата но духът мупопречил изведнъж когато духът точно щял да вземе книгата се появил шефът които имал лъч с които за малко обезвредил духа или демона все тая шефът веднага привлякал вниманието на призрака защото призрака искал само да убива шефа бягал със всички сили детектив миторфанов взеул книгата и казал това е твоя краи сега умри тои разгърнал книгата и оттам се показала невероятна светлина която засмукала демона когато го заключил не знаел какво да прави с кинигата и шефа му казал че ако унищожи книгата то и духът и демоните ще умрат заедно с книгата детектив митрофанов със шефа си отишли да изхвърлят книгата надалече и се строшила е поне направихме еден невероятен добър случаи да вървим да пием кафе

Не пускай 100 мнения едно след друго. Спри да нарушаваш правилата!
Edit: Zaharka


Жани и Лили били студентки и големи купонджийки. Също така и споделяли едно общежитие заедно и били най-добри приятелки. Една събота вечер имало голям купон и те, естествено решили да отидат. Тоно преди да тръгнат /към 22:00 часа/, на Лили и станало лошо и решила да остане в леглото и да си почива. Жани искала да остане с нея, но Лили и казала да не се тревожи и да тръгва за купона. Когато Жани излязла от входа и се заптила към купона се сетила, че си е забравила телефона и решила да се върне. Когато стигнала пред входната врата, решила да не пали лампата, за да не притеснява приятелката си, ако е заспала. Намерила телефона си и тръгнала за купона. Прибрала се сутринта към 8:00ч. и решила да иде в спалняа да провери Лили. Когато влязла в стаята видяла приятелката си с прерязано гърло и извадени очи, а на огледалото пишело "Радвай се, че не светна лампата" Shocked Shocked
на мене доста време ми трябваше да спра да се страхувам от историята Embarassed


Кристина си била сама вкъщи в Петък вечерта, тъй като родителите и били в командировка. От малка тя била свикнала да е сама и сега не и правело голямо впечетление. Към 22:00 телефонът иззвънял и тя вдигнала. От слушалката се чул зловещ мъжки глас, който и казал: - Червените ботушки пътуват към твоя град!
Крис помислила, че някой си прави шега и затворила телефона. След около 20 минути телефонът отново иззвънял и гласът казал: - Червените ботушки са в града! Вече пътуват към блока ти!
Крис игнорирала и това обаждане, но този път била малко нервна. След 15 мнути гласът отново се обадил и казал: - Червените бтушки са пред входа ти и се качват по стълбите.
Крис изпаднала в ужас, защото откъм сълбището се чувало тропане, сякаш някой ходи с ботуши. След 1-2 минути сезвъннало на входната врата...
На другият ден родителите на Крис се прибрали и намерили дъщеря си пред входната врата на апартаментът си, обезглавена и със червени ботушки на краката. Майката се уплашила и отворила чантата си, в която се намирали червените ботуши, които била купила за дъщеря си. Ботушите липсвали... #Crazy #Crazy #Crazy

За пореден път ти казвам да спреш!

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
е добре за кво ми ги трие6 нали тва са форуми неможели да пи6а

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Виж си съобщенията, виж си правилата и спри да ми образуваш нерви, че цяла сутрин вървя след теб! Има създадени правила и те са за да се спазват. До момента си нарушил поне 5. Взимай се в ръце, за да не излетиш преди да си се появил.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Zaharka написа:
Виж си съобщенията, виж си правилата и спри да ми образуваш нерви, че цяла сутрин вървя след теб! Има създадени правила и те са за да се спазват. До момента си нарушил поне 5. Взимай се в ръце, за да не излетиш преди да си се появил.


Ехееее какво се случва тук? Един път да се оспя и гледай к'во става Страшни истории - Page 3 2115147716 Зах, защо ли нещо ми звучиш като мен? :haha:

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Страшни истории - Page 3 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Страшни истории - Page 3 Animated_gif_024_hippo

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Става то, става. Пазете се, хапя. Страшни истории - Page 3 2115147716
Това беше непринудената ми импровизация за "предупреждение за БАН" Страшни истории - Page 3 2115147716

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Страшни истории в художествената литература можете да прочетете в сборника "Призрачната колесница" - Мистични новели.
В момента го чета, тъй като днес се обзаведох от библиотеката, и разказите са интересни и интелигентно написани. 😉

______________________________
Страшни истории - Page 3 Dragon-Book

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Жани и Лили били студентки и големи купонджийки. Също така и споделяли едно общежитие заедно и били най-добри приятелки. Една събота вечер имало голям купон и те, естествено решили да отидат. Тоно преди да тръгнат /към 22:00 часа/, на Лили и станало лошо и решила да остане в леглото и да си почива. Жани искала да остане с нея, но Лили и казала да не се тревожи и да тръгва за купона. Когато Жани излязла от входа и се заптила към купона се сетила, че си е забравила телефона и решила да се върне. Когато стигнала пред входната врата, решила да не пали лампата, за да не притеснява приятелката си, ако е заспала. Намерила телефона си и тръгнала за купона. Прибрала се сутринта към 8:00ч. и решила да иде в спалняа да провери Лили. Когато влязла в стаята видяла приятелката си с прерязано гърло и извадени очи, а на огледалото пишело "Радвай се, че не светна лампата" ❌ :_:


***********

Кристина си била сама вкъщи в Петък вечерта, тъй като родителите и били в командировка. От малка тя била свикнала да е сама и сега не и правело голямо впечетление. Към 22:00 телефонът иззвънял и тя вдигнала. От слушалката се чул зловещ мъжки глас, който и казал: - Червените ботушки пътуват към твоя град!
Крис помислила, че някой си прави шега и затворила телефона. След около 20 минути телефонът отново иззвънял и гласът казал: - Червените ботушки са в града! Вече пътуват към блока ти!
Крис игнорирала и това обаждане, но този път била малко нервна. След 15 мнути гласът отново се обадил и казал: - Червените бтушки са пред входа ти и се качват по стълбите.
Крис изпаднала в ужас, защото откъм сълбището се чувало тропане, сякаш някой ходи с ботуши. След 1-2 минути сезвъннало на входната врата...
На другият ден родителите на Крис се прибрали и намерили дъщеря си пред входната врата на апартаментът си, обезглавена и със червени ботушки на краката. Майката се уплашила и отворила чантата си, в която се намирали червените ботуши, които била купила за дъщеря си. Ботушите липсвали..


***************

С една приятелка сме викали духове в апартамента на дядо й, който беше починал преди година. С нас имаше още двама души. На два листа А4, залепени един за друг се изписва азбуката като циферблат на часовник и цифрите от 1 до 9. Трябва да е осветено само от свещ. По ръцете не бива да има никакви украшения. Взема се капачка от бира или друга лека метална капачка. После де изброяват имената на присъстващите и се казва името на духа, с който желаем среща. Ние извикахме духа на дядото на приятелката ми. Капачката взе да се движи /сигурно ще ви стане смешно, но аз все пак бях на 10 години тогава, а не дете и не ме беше страх, т.е. виждах, че капачката се движи/, като от едната страна над капачката беше моят показалец, а от другата на друг човек. И в този момент взе да влиза ветрец откъм входната врата на апартамента. После се чу нещо като скръцване, а свеща почти угасна. Smile Накрая приятелката ми скочи и светна лампите - прозорецът в стаята се беше открехнал.
Разбира се това го отдадохме на тривиална причина: апартаментът е на първия етаж от стара софийска кооперация и при отваряне на входската врата винаги става течение при неуплътнените входни апартаментски врати. Но капачката до ден днешен не мога да си я обясня. Изписа с колебания "сам" и "1".

********************

Аз ще ви разкажа една истинска история, случила се преди около 20г в семейство на наши роднини във Вълчедръм.

Живеели си кротко и щастливо мъж и жена, в дома на старците(идилия като от стар бг роман). Невестата била бременна, но въздебела и криела своята бременност от всички - тук са включени дори мъжа й и дъртите. Не знам защо я е криела, защото след това, което е извършила никога вече не се е върнала в къщата, но казват, че видимо била наред, явно нещо дълбоко душевно си е разбишкала.
Та, тази лелка, една зимна вечер излиза да пишка в селския кенеф, на края на двора, дето никой не я чува. Ражда сама детето, сама прерязва пъпната връв и го... хвърля във вунящата дупка, с надежда, че ще се удави и ще прикрие следите. След това се изнизва, само по якето, което имала на гърба си...
Свекъра изпил няколко ракии, допикало му се на човека и решава, да й даде зор, щото много време било минало, па булката не освобождава вецето. Отива и... едва не получил удар. Извадил бебенцето с кофата, с която вадил вода от кладенеца. Живо и здраво момченце, плувало и оцеляло при минусите навън.
Тук следват много години в съдебни процедури и забрана на жената да се доближава до дома и вижда детето, което вече е голям мъж, опора на татко си.
[right]



Забранено е пускането на няколко поста един след друг. Прочети правилата.
Edit: Zaharka

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Оле мн страшна история :_:

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
[u][i][b]ох страхотии :kovcheg: ❌ :angrykitty:

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
сташнички са си, но аз каквато съм си луда глава не ме е уплашила нито една история или филм на ужасите, а съм изгледала много, повярвайте. Има един сайт - http://kriminalnidosieta.com/ - там има истории за болни мозъци колкото искате и е доста подробно описано. За Елизабет Батори много ми хареса :pardon:

Унгарската графиня Елизабет (Ержебет) Батори е вероятно най-профилната жена сериен убиец в историята. Тя става известна с прозвището Кървавата графиня. Елизабет е от уважаван и почитан род, като нейният чичо Стефан Батори бил крал на Полша, а нейният брат – принц на Трансилвания. Смята се, че тя е убила около 600 млади момичета. Трудно е да се каже, дали е извършила убийствата от садизъм, или, за да се къпе в кръвта на жертвите си, което според тогавашните вярвания запазвало младостта.

Легендите, които я заобикалят, дават началото на повечето вампирски митове. Брам Стокър създава романа си „Дракула“, обединявайки в едно легендите за Влад Цепеш и графиня Елизабет.
Тайно сборище

Около Коледа на 1609 (или 1610 г.), унгарският крал Матиас ІІ изпраща група мъже във величествения замък Чахтице. До него били стигнали слухове, че в замъка са държани против волята им, и дори може би са убити, няколко млади жени от околността. Той побързал да изпрати хората си да разнищят случая.
Стефан Батори

Стефан Батори

Тези мъже знаели, че трябва да бъдат внимателни. Красивата господарка на замъка, известна с копринено черната си коса и бледа кожа, имала кралска кръв и големи връзки. Тя била вдовица на прочут унгарски воин, наречен „Черния герой“, заради храбростта си в битките срещу турците, и била роднина на принцове и крале, епископи и кардинали, а също и братовчедка на премиер-министъра Турзо – който бил един от мъжете изпратени на проверка в замъка й. Тя щяла да го пусне, ако той съобщи за присъствието си, но целта на групата била да проникнат в имението незабелязано. Чичото на жената, Стефан Батори, някога бил крал на Полша и, ако слуховете за нея се окажели верни, тя би могла да се превърне в опасен политически противник. От друга страна, ако дамата наистина вършела онова, което се говорело, то тя трябвало да бъде спряна на всяка цена.

Било студено и тъмно – мъжете трудно намирали пътя на светлината на факлите си. В селото се говорело, че тази вечер господарката на замъка ще организира едно от своите тайни сборища – събитие, на което те държали да станат свидетели, за да могат да я уличат, ако не в друго, то поне във вещерство. Хората от близкото село разказвали, че от замъка често се чуват смразяващи писъци, говорели за изчезнали и убити момичета, но досега никой от тях не се бил осмелил да се изправи срещу вече 50-годишната графиня. До ушите на краля бил стигнал слух, че тя е отвлякла и убила девет момичета от добри семейства.
Замъкът Шейде

Замъкът Чахтице

Мъжете, изпратени на тази мисия, били чували, че господарката практикува черна магия и не искали да бъдат забелязани от слугите й. Трябвало да избегнат заклинанията й на всяка цена. Затова те се промъкнали до замъка без да обявят присъствието си. Групата се състояла от премиер-министъра, свещеника, който бил подал сигнала срещу графинята, местния управник (който също бил неин роднина) и няколко войника. Те се изкачвали по стръмното било на хълма, на който се намирал замъка, като се стараели да не бъдат забелязани. Повечето от прозорците на сградата били тъмни, но това била огромна крепост и обитателите й биха могли да бъдат навсякъде. За сега нямало признаци за тревога, нито пазач на портите. Те се приготвили да проникнат вътре.

За тяхна изненада, масивната дървена порта била открехната и те я бутнали и се озовали в замъка. Една котка изскочила от някъде и ги стреснала. Те били чували, че графинята използва тези животни за свои слуги. От сенките изкочили още котки. Свещеникът побързал да се прекръсти. Той преброил всичко на всичко шест котки, които щял да помни дълго след това.

В този момент, съвсем неочаквано, пред тях се появило първото доказателство, което търсели.
Трудно за вярване

На студения каменен под в голямата зала лежало полуголо младо момиче. Тя не помръдвала. Те помислили, че може да е заспала или пияна и се приближили към нея. Тя продължавала да лежи неподвижно. Един от мъжете я докоснал и поклатил глава. Тя била мъртва. Тялото й било безжизнено и бледо, сякаш всичката кръв била източена от нея – точно според слуховете.

Тогава чули стенание. Само на няколко крачки от тях, постряно на земята, лежало още едно момиче, но този път живо. Мъжете установили, че тялото й е прободено на много места. Тя също била изключително бледа. Мъжете разбрали, че момичето няма да живее още дълго, затова я оставили и продължили навътре в замъка. До обонянието им достигнала ужасната миризма на разложение.

Групата се натъкнала на още един женски труп, вързан с вериги за една колона. По тялото й имало следи от побой и изгаряния, както и белези от бой с камшик. И тя също била обезкървена. Изглежда тези момичета били подложени на някакви дяволски ритуални церемонии, свързани с източването на кръв.

Все по-неспокойни от находките в замъка, мъжете заслизали по каменните стълби, водещи към тъмниците. Турзо бил идвал тук като дете, така че помнел пътя. Те се придвижвали, опипвайки каменните стени за ориентир и сърцата им тръпнели в очакване на следващата страшна находка. Тогава чули движение в мрака, последвано от жаловит плач. Те последвали звука и се натъкнали на затворнически килии пълни с жени и деца повечето, от които едва се движели от липсата на кръв. По-силните се молели за помощ. Жертвите знаели, че никой не е напускал замъка жив, но онази нощ тези жени имали късмет. Те били спасени.

Мъжете освободили пленничките и ги извели от замъка преди да продължат претърсването на по-горните етажи. Там, в една голяма, осветена с факли зала, те открили следи от садо-мазо оргия. Жената, която търсели, се била измъкнала, но те знаели къде би могла да е отишла, така че нямало да бъде трудно да я намерят.

Трудно е да се различи истината от легендата в този случай от преди повече от триста години. Съществуват различни версии за събитията и личностите замесени в тях, като някои от тях си противоречат значително.
Дамата

Не съществуват запазени сведения за онова, на което се натъква групата през онази нощ, вероятно поради характера на видяното – твърде чудовищен, за да бъде описан на хартия – но от последвалите съдебни заседания са останали предостатъчно записки. Властите задържали всички отговорни за безнравствените деяния в замъка, освободили оцелелите жертви и отвели протестиращата вещица в една стая в нейния собствен замък, където я затворили, докато вземат решение за съдбата й.

Нейното име е Ержебет Батори, представителка на могъщ род с корени в подножието на Карпатите. Гордън Мелтън разказва, че тя е дъщеря на Георги и Ана Батори, родена през 1560 (или 1561 г.). По онова време Унгария става свидетел на многобройни битки между Османската империя и армиите на австрийските Хабсбурги. Родът Батори е протестантски, нова религия за онази епоха, и Ержебет израства в Ешед, имение в Трансилвания. Когато тя е на 11 години, нейният братовчед Стефан става принц на Трансилвания и крои планове за обединяване на Европа срещу турците. Но битките на няколко фронта изчерпват ресурсите му. Стефан бил известен с жестокостта си, а учените днес го дават за пример, доказващ предразположението на рода Батори към умствените разстройства.

Ержебет не била лесно дете, но нейният живот също не бил песен, въпреки синята кръв във вените й. Тя имала припадъци и изпадала в неконтролируеми яростни пристъпи, които може би подсказвали за мозъчно увреждане причиняващо прекалена агресия. Според някои изследователи тя е страдала от епилепсия. Тя започва да води полов живот доста рано и забременява на 14-годишна възраст от някакъв селянин, след което е изпратена в уединение, за да се избегне скандала.

На 15 години тя се омъжва за граф Ференц Надазди, велик воин, който често отсъствал от дома. С този брак били скрепени две могъщи семейства, в които имало доста примери на лудост и жестокост. Лелята на Батори, изтъкната дама от кралския двор, била известна като лезбийка и вещица. Неин чичо бил алхимик и поклоник на дявола, а брат й, един индивид около когото не било безопасно да се навъртат жени или момиченца. За капак, нейната дойка Илона Джу – една от арестуваните през 1610 г. – практикувала черна магия, ритуалите на която изисквали костите и кръвта на деца принесени в жертвоприношение.

В своята книга „Истински вампири в историята“ Доналд Глът разказва, че Ержебет е вещица и носела със себе си пергамент, на който било изписано заклинание за защита. Тя се молела на богинята Истен за помощ, здраве и дълъг живот. „Когато съм в опасност“- гласял пергаментът, – „изпрати ми деветдесет и девет котки. Заръчвам ти да го направиш, защото ти си великата повелителка на котките… нека деветдесет и девет котки дойдат бързо и отхапят сърцето на крал Матиас… И запази Елизабет от беда.“
Замъкът Сарвар

Замъкът Шарвар

Ержебет се премества в замъка Шарвар и се научава как да управлява голямо имение. Въпреки че отношението й към прислугата днес се е превърнало в легенда, по онова време било нормално аристократите да упражняват властта си над слугите с жестоки побои и дори смърт. Ержебет се наслаждавала на властта и притежавала порочна импулсивност, която разцъфтяла още повече в един свят, където никой не държал сметка на аристократите.

От доста източници се знае, че тя е била също така дребнава и нарцистична. Сменяла тоалетите си по шест пъти на ден и прекарвала с часове пред огледалото, наслаждавайки се на легендарната си красота. Тя използвала всякакви помади и мазила, за да запази и избели кожата си. Нищо никога не й било отказвано и тя изисквала от околните непрестанна възхвала. Можем само да предполагаме в какво би се превърнала тази жена, ако не се била съюзила с съпруга си, но без съмнение тя била благодатна почва за неговите садистични наклонности.
Обучена да изтезава

Пристигайки в замъка на Надазди, Елизабет била запозната с неговите специални тъмници и правила за дисциплина. Един от неговите методи се състоял в това да намаже с мед голото тяло на някоя слугиня и да я завърже навън, където тя бивала жилена и хапана от насекомите. Той запознава Елизабет с изкуството да замразява момиче до смърт през зимата, като полива тялото на жертвата с вода, докато то се втвърди и престане да мърда. Когато бил на война в чужди страни той често й изпращал черни магии, които тя да изпробва у дома – символ на неговата любов. Той окуражавал Елизабет да бие слугините почти до смърт, задача, която тя приемала с огромно удоволствие.

Надазди често отсъствал по военни задачи и Елизабет практикувала ритуалите си и му разказвала за тях в писмата си. „Турко ми разкри един прекрасен нов ритуал. Хващаш черна кокошка и я биеш до смърт с бяла сопа. Запазваш кръвта и намазваш с нея някой от твоите врагове. Ако няма как да намажеш тялото му, я нанасяш по някоя от дрехите му.“

Тя разполагала с плеяда от мъже любовници, макар че, също като прочутата си леля, изглежда харесвала и секса с жени. Елизабет била заобиколена от хора, занимаващи се с магьосничество, алхимия и вещерство.
Елизабет Батори

Елизабет Батори

След като им се раждат три момчета и едно момиче, през 1601 г. Надазди се разболява тежко и през 1604 г. умира на 44-годишна възраст, оставяйки Елизабет вдовица на средна възраст. Тя се премества в замъка им Виена, където започва да води по-активен социален живот, но след това се завръща в имението си в Унгария, вероятно, за да може необезпокоявано да практикува изтезанията и магиите си.

До 1609 г. неин партньор в престъпленията била една малко позната фигура на име Анна Дарвулиа, а след това и вдовицата Ержи Маджорова. С други думи, графинята не била сама в безчинствата си. Предполага се, че точно Маджорова я е окуражила да отвлича момичета от низшето дворянство.

От близките села започнали да изчезват хубави, млади момичета и деца. Семействата им не знаели какво да правят. Те не можели открито да обвинят благородник, защото това щяло да им навлече неприятности, затова се обръщали към свещениците си или си държали езика зад зъбите. Те виждали как теглената от черни коне каляска на Надазди отвежда в замъка момичета, които изчезвали завинаги. Годините минавали и никой не се осмелявал да се противопостави на графинята. Все още бил пресен спомена за селското въстание от 1524 г., което било наказано сурово от благородниците и никой нямал желание да поеме отново този риск.

Немският антрополог Микаил Вагенер посочва, че след смъртта на съпруга си Ержебет е продължила да прибягва до изтезания и дори усъвършенствала методите си:

„Нещастните момичета, които били примамвани в замъка под предлог, че ще работят там като слугини, били заключвани в тъмница. Там, те били подлагани на непрекъснат побой, докато телата им не се подуели. Елизабет често изтезавала жертвите си лично; когато дрехите им се пропиели с кръв, тя ги сменяла и продължавала с мъченията. Подутите тела на девойките били разрязвани с бръсначи. Понякога тя горяла момичетата и след това ги режела, но повечето от тях били бити до смърт“.

Мнозина смятат, че тя е била психопат и умственото й състояние се е влошавало все повече с годините.

Понякога тя зашивала устите на слугините, карала ги да ядат ивици от собствената им плът или горяла гениталиите им.
Пристрастяване

Накрая реколтата от селски момичета се изчерпала и Ержебет, по-смела от всякога, обърнала жадния си за кръв взор към низшето дворянство. Точно както се случва с много други серийни убийци, чувството за безнаказаност я направило дръзка и глупава. Тя била пристрастена към удоволствието, което й носели изтезанията и не можела да спре.

За да попълни намаляващите си резерви, Ержебет предлагала да обучава девойките от знатни фамилии на „добри обноски“. След убийството на една млада дама през 1609 г., което тя се опитала да представи за самоубийство, властите най-сетне решават да направят нещо. Този подозрителен инцидент, подсилен от множеството слухове през годините, изисквал незабавни мерки. Кралят подкрепил каузата, защото Ержебет го притискала да си плати дълговете, които той дължал на починалия й съпруг, и, ако слуховете се окажели верни, Негово величество щял да се измъкне чист от тази неприятна работа. С други думи, всички щели да спечелят… освен въпросната дама.
Денят на Страшния съд

Слуховете наистина се оказали верни и дори по-ужасни от очакваното, така че на кървавата тирания на Ержебет бил сложен край. В нощта на нахлуването в замъка, Турзо заключил Ержебет в нейната собствена крепост и оставил няколко мъже да я пазят. В своите писма той споменава само за един открит труп в замъка – на младо момиче, обвинено в кражбата на круша. Ръцете й били обгорени, а гърдите й нахапани. Той твърди, че не е виждал оргии в замъка, но тъй като бил роднина на Ержебет, най-вероятно се е опитвал да запази репутацията на семейството си.
Елизабет Батори

Елизабет Батори

Докато Ержебет очаквала започването на процеса, замъкът бил претърсен за доказателства. Били открити кости и други човешки останки, както и дрехи и лични вещи, принадлежащи на изчезналите момичета. Според спомените на един лейтенант, по време на обиска те се натъквали на мъртво момиче зад всеки ъгъл в замъка. Много от телата били с липсващи ръце или очи. В камината имало един почернял труп, а в плитки гробове около замъка били погребани още тела. „С ужас гледахме как кучетата тичат наоколо, захапали останките от момичетата в устите си“.

Те успели да научат много неща от оцелелите жертви и получили пълни признания от съучастниците на Батори. Мъжете и жените, които й помагали в мъченията, започнали да се обвиняват един друг с надеждата за по-милостива присъда. Самата Ержебет не се явила на делото, нито пък свидетелствала. Тя останала в замъка си и упорито твърдяла, че е невинна. Нейните високопоставени роднини убеждават съда да я държи под домашен арест и да отлага присъдата й до безкрайност.

Изслушванията на специалния трибунал започват на 2 януари 1611 г., под председателството на съдия Теодосиус де Жуло от Кралския върховен съд и още двадесет и един съдии. Те призовавали многобройни свидетели, понякога по 35 на ден, включително и семействата на изчезналите момичета и оцелелите жертви. Сред тях имало една майка, която била загубила 10-годишната си дъщеря.

Главните показания срещу Ержебет били дадени от нейната прислуга и хората, които й били помощници в кървавата кампания. На всеки от съучастниците й били задавани едни и същи 11 въпроса, за това от колко време са били в замъка и какво се е вършело там. Питали ги кого точно са убили, колко души, откъде са дошли жертвите и кой ги е довел в замъка. Те трябвало да опишат изтезанията и какво са правили с телата на убитите момичета. И най-важното, те трябвало да разкажат всичко за участието на графинята в престъпленията. Техният разказ хвърля светлина върху толкова ужасни деяния, че Ержебет и до ден днешен е известна като едно от най-жестоките чудовища в историята.
Признанията на мъчителите

Джуджето Фицко, който бил слуга на Ержебет от 16 години, не бил сигурен в убийствата на колко момичета е помагал лично, но знаел точната бройка на всичките жертви: 37. Пет от тях били погребани в дупки, две в градината, две през нощта в църквата и т.н. Девойките били примамвани с обещания за работа в замъка и то с помощта на жени от местните села, на които Батори давала пари или малки подаръци. Ако момичетата се съпротивлявали, те били бити до безсъзнание и отнасяни. Жертвите били избирани по мекотата на кожата им – дори и на езика – и заради младостта и красотата си.

Когато го разпитали за видовете изтезания, Фицко казал:

„Ръцете им бяха връзвани с канап и бяха бити до смърт, докато телата им не станеха черни като въглен и кожата не започнеше да се свлича. Едно от момичетата изтърпя повече от двеста удара, преди да умре. Дорка [друга съучастничка] отряза пръстите й един по един с градинска ножица и след това преряза вените й“.

Дойката на Ержебет Илона Джу признава за убийството на около 50 момичета. Тя използвала нагорещена до червено маша, която завирала в устата на някоя от нещастните си жертви, чак до носа. Самата господарка, разказва дойката, била разчекнала с голи ръце челюстите на едно момиче. Тя също така им забивала игли по цялото тяло или разкъсвала плътта им с остри щипци. Харесвало й да реже кожата между пръстите им.

Ержебет режела пръстите им или ги биела по лицата, докато не счупи костите им. Дори, когато била болна, тя не се спирала, а карала да водят момичетата до леглото й, за да може да ги бие и хапе. Понякога ги хапела до смърт и карала мъжката си прислуга да яде плътта им. Илона Джу разказва, че господарката й обичала да слага намаслена хартия между краката на момичетата и да я подпалва или ги горяла със свещи. Около леглото на графинята се леело такова количество кръв, че се наложило да посипват пода с пепел, за да се абсорбира. Когато погребвали телата, те пеели над тях дяволските си заклинания.

Третият обвиняем съучастник добавил, че графинята обичала да гори стъпалата на момичетата с нагорещено желязо. Друг свидетел заявил, че лично е виждал как дяволът седи в скута на графинята и, че тя е имала сношение с него. Само една от слугините на графинята отказала да свидетелства, заради което очите й били извадени, а гърдите отрязани преди да бъде изгорена на кладата.

Някои от момичетата били оковавани за стените на тъмниците и угоявани, защото графинята вярвала, че така ще увеличи кръвта в телата им – а кръвта била жизнено важна съставка за нейните магьосничества. Девойките били принуждавани да правят неописуеми сексуални извращения с нея. Ако покажели неудоволствие, те били наказвани с мъчения и смърт. Според прищявките на графинята, понякога дори любимките й получавали най-лошо отношение. Една от тях била заставена да одере кожата на собствената си ръка, а други били затваряни в тесни клетки с шипове.

Дори в онази епоха известна с изтезанията си, съдиите били ужасени от чутото, особено от разказите на оцелелите жертви. Те описали как са били пробождани, щипани, бити и горени от господарката на замъка. Много от тях били обезобразени за цял живот.

С всеки изминал ден свидетелите добавяли нови и нови ужасяващи подробности за изтезания и трупове. Най-сетне всичко свършило. Въз основа на откритите скелети и човешки останки, както и на показанията на очевидците, графиня Батори и нейните съучастници били осъдени за 80 убийства. Във втората част от процеса било представено новооткрито доказателство, под формата на списък, в който с почерка на Батори били записани имената на повече от 650 жени. Предполага се, че тя е водила отчет на жертвите си и е възможно наистина да е убила толкова много момичета. Официалните обвинения остават за 80 убийства, макар че самият крал Матиас споменава в едно свое писмо до Турзо, че е чувал за поне 300 жертви.
Заточение

Докато нейните съучастници били измъчвани и екзекутирани по най-различни ужасяващи начини – на някои от тях изтръгнали пръстите, други погребали живи, а трети обезглавили – съдиите решавали какво да правят с господарката. Крал Матиас настоявал за екзекуцията й, но това означавало да се издаде специален указ, чрез който да бъде снет кралския й имунитет. Вече се било наложило да издадат подобен указ, за да могат да я съдят. Нейният роднина, премиер-министърът Турзо, се изказал в нейна полза и настоял, че тя не е в състояние да разбере какво е извършила. Но многобройните уреди за мъчения открити в замъка й показвали без съмнение, че тя е подхождала към деянията си съвсем хладнокръвно и е получавала от тях огромно удоволствие.

Тъй като семейството й държало нейното състояние да остане в рода, в крайна сметка Ержебет Батори била осъдена на доживотен затвор и била затворена в няколко стаи в нейния замък Чахтице. Нейният син – и единствен наследник – написал писмо, в което молел за пощада, но дъщеря й Анна се заклела никога повече да не проговори на майка си, нито да позволи на децата си да го направят. Ержебет продължавала да отстоява невинността си и твърдяла, че селските момичета са умирали от най-различни неща, като заразни болести или отравяне на кръвта.

Тя била заключена в стаите си, прозорците и вратите били зазидани, като били оставени само тънки отвори, през които да й дават храна. След три и половина години, през лятото на 1614 (или 1613г.), тя умира на 54-годишна възраст. Пазачите забелязали, че тя не е докоснала вечерята си и когато погледнали през отворите я видели просната по очи на пода.

Легендата разказва, че когато разбивали стените, за да извадят тялото й, бил открит документ, в който се твърдяло, че преди да бъде затворена, тя е използвала черна магия, за да призове деветдесет и девет котки, които да разкъсат сърцата на нейните обвинители. Свещеникът, който го прочел, си спомнил за котките, на които се натъкнали през онази нощ, когато влезли в замъка.
Кървав фетиш

Графиня Батори е една от изключително редките исторически примери за жени, показващи вампирски и канибалски апетити. След смъртта й плъзват слухове, че тя всъщност се е къпала в кръвта на младите си жертви. Според някои изследователи, тя е убивала девойките, само за да поддържа красотата и младостта си.

Когато изследователят на Дракула Реймънд Макнали отива в Словакия, за да проучи съдебните архиви, той не открива в тях никакъв намек за къпане в кръв, макар че те съдържали разкази за отхапване на парчета плът от жертвите й.

Според легендата, един ден Ержебет била зашлевила една от слугините си и на ръката й капнала кръв от момичето. Когато тя я измила, забелязала, че кожата отдолу изглежда по-млада. Алхимиците я уверили, че това е знак за нейното благородство и за да се поддържа млада тя трябва да се къпе в кръвта на девици.

Историческите архиви не споменават нищо за подобно странно поведение или фетиш и е по-вероятно тя просто да се е възбуждала от вида на кръвта, или да я е използвала в своите ритуали и церемонии. Ако може да се вярва на списъка с 650 имена, графиня Батори остава ненадмината в историята по броя на жертвите си. До ден днешен тя има репутацията на един от най-кървавите убийци в света, което се дължи отчасти на благородническия й статус, който я бил направил недосегаема в едно общество защитаващо своите аристократи.

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
Да вземете да пишете на КИРИЛИЦА, че няма да се разправям само с вас! Ей, не се научихте значи! Обясни ми, че не разбирам, О, Господи, повярвай ми, че не разбирам - как при все, че 100-тината предишни коментара са на кирилица, как, О, Мили Господи, реши, че трябва да пишеш на латиница?! Тук се пише на кирилица!


Изтрих мнението, защото, честно казано, не успях да го схвана, за да го препиша.

escapingthesun

descriptionСтрашни истории - Page 3 EmptyRe: Страшни истории

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply