BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Идеи за развитието на форума

power_settings_newLogin to reply
+19
queen-stefi
mishle55
Ashlie
Lux
xxavatarxx
danitaaaaaa
~ Mistery writer ~
desistela
escapingthesun
MuryG
Marie
Zaharka
tanqdimi
~ i.LLusion
Thea
Merry
Koen
The_Devil_herself
Renesita
23 posters

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyИдеи за развитието на форума

more_horiz
First topic message reminder :

Давайте своите предложения тук.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Нз, аз си имам собствен форум, и пиша в мн други ама до ся не ми се е слчвало ... ако пиша от бързия отговор, мога да правя всичко, но ако искам да пиша от другия ... се прецаква ..

______________________________

Идеи за развитието на форума - Page 4 124k

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
От дълго време ми се "върти" в главата идея за цял нов раздел "Здраве"-е,може и по-атрактивно име да му сложите... Идеи за развитието на форума - Page 4 909357165
Бих искала да пускам/и не само аз/теми за различни заболявания,вируси,здравословни проблеми-информация за тях ,симптоми,превенция на болестта и т.н.Може би ще ви звучи малко скучно,но като за начало бих искала да изложа информация за болести,предавани по полов път и такива,които се срещат все по-често сред младото население.Като например "Хепатит А, В, С",които са едни от най-коварните болести,засягащи всички възрасти.
Това ще бъде само за обща култура и превенции на заболяванията.
Моля, обсъдете го с екипа на форума и ми пишете дали сте съгласни или-не.
Ако отговора е положителен може би ще е добре още в началото на раздела най-отгоре да се сложи голям надпис:Изложената информация е с цел запознаване,а не за самодиагностика и самолечение!!!

Благодаря предварително!

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Имахме такова разделче в старото форумче. Аз много си се бях привързала към него, но после всичко се бъгна и така и не създадохме ново /дори имам спомен, че някой беше казал, че било непотребно/. Като цяло съм "за" идеята, но само ако има интерес, защото е глупаво да тъпкаш инфо, което не интересува никого.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Съгласна съм
Ако искате да пробваме-да видим дали ще има интерес.Избрах за "хепатит"защото е сериозна болест,много лесно се предава,можеш да се заразиш от всякъде и засяга хора на всички възрасти,а също и трудно се открива.
Но ако нещо друго ще е по-интересно ,нека да пробваме с друго.
Питай и останалите,ако искаш,и ако са съгласни-нека да сложите такъв раздел.Аз ще пускам статии там ,и ако някой се интересува от друго ще търся инфо за това...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Може да опитаме. Тук има повече хора, които се интересуват от стария форум Идеи за развитието на форума - Page 4 909357165
Деси ако можеш поеми ти раздела, за да може да контролираш темите, които се пускат в него. И да решиш точно на каква тематика ще е .

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Съгласна.Но искам да ви предупредя,че може би лятото няма да съм редовен посетител-тоест не всеки ден ще влизам.
А също ще вземам информация от интернет,списания,вестници,така че вие преценете къде трябва да стои раздела.
И още-не знам как се прави раздел,мога да пускам само нови теми.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Само админите могат да правят раздели. Предлагам на Ренито да я направиш модератор след като създадеш раздела. Дори и да не влизаш всеки ден, ти ще си отговаряш за него. За източниците няма проблем, само ще е хубаво да ги посочваш.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Защо не сложите брояч, за да може да следите колко хора влизат във форума ?

______________________________

Идеи за развитието на форума - Page 4 124k

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Решихте ли нещо относно моето предложение за нов раздел?

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
desistela написа:
Решихте ли нещо относно моето предложение за нов раздел?


Направихме го към Обща дискусия. https://bgworld.forumotion.com/f127-forum Идеи за развитието на форума - Page 4 909357165

______________________________


 
         
       

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
ИИИИИИииииииии....
Още една идея????За нов раздел,може би?Или нова тема.
Какво ще кажете да има малко място и за бременността и всичко свързано с нея.Тук има доста майки вече.Може би ще има и такива,които искат скоро да имат деца.Информацията поне ще е "изпитана"така да се каже,и могат майките да се включват с актуални съвети и информация за всичко,което ви интересува.
Честно казано,аз,особено през първата си бременност трябваше да научавам от "тук-там",по слухове и разни книжки/дето не им вярвах много/ и ми беше доста трудно.Абе пълна"мъгла".
И много бих се радвала,ако има интерес и мога да помогна за едно толкова прекрасно нещо-бъдеща майка... :slynce:
Знам,че повечето посетители са тинейджъри и още им е "далече от главата"подобна тема,но вие си преценете дали идеята ви допада и дали ще има интерес към нея.Може и запитване да направите.
Каквото решите.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
desistela написа:
ИИИИИИииииииии....
Още една идея????За нов раздел,може би?Или нова тема.
Какво ще кажете да има малко място и за бременността и всичко свързано с нея.Тук има доста майки вече.Може би ще има и такива,които искат скоро да имат деца.Информацията поне ще е "изпитана"така да се каже,и могат майките да се включват с актуални съвети и информация за всичко,което ви интересува.
Честно казано,аз,особено през първата си бременност трябваше да научавам от "тук-там",по слухове и разни книжки/дето не им вярвах много/ и ми беше доста трудно.Абе пълна"мъгла".
И много бих се радвала,ако има интерес и мога да помогна за едно толкова прекрасно нещо-бъдеща майка... :slynce:
Знам,че повечето посетители са тинейджъри и още им е "далече от главата"подобна тема,но вие си преценете дали идеята ви допада и дали ще има интерес към нея.Може и запитване да направите.
Каквото решите.


Раздел отдавна има -> https://bgworld.forumotion.com/f62-forum

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Мерси!Аз както винаги пак съм спала някъде...!!! Идеи за развитието на форума - Page 4 909357165

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Защо не направите тема в разел "Книги" , в която всеки да търси някаква книга и който знае къде може да я намери да му помогне.Нещо като "Моята електронна библиотека" или "Тъся книга" ..

Направих и нещо специално за форумчето,но не знаех къде да го пусна..за това ето го :wasnotme:

Идеи за развитието на форума - Page 4 3850932S

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 I5ojk3

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Този раздел играе и тази роля: https://bgworld.forumotion.com/f31-forum
А има и тема: Търся книгата

Банера е страхотен. Ако имаш и други пускай ги ето тук:
https://bgworld.forumotion.com/t2730-topic

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
От известно време ми се въртят разни неща в главата... Ще взема да ги споделя.

Разделът с книгите е чудесен. Но още откакто попаднах във форума имах проблем с подредбата му. Голяма част от темите и представянията на книги са разделени по издателства. Няма лошо, но от личен опит в търсенето на книги за четене - обикновено се търси по жанр и/или автор. За да бъдат разделът наистина полезен е по-добре да се направят поне раздели по жанр. Примерно "Ърбън фентъзи", "Фентъзи", "Криминални", "Романс", "Свръхестествен романс", "Еротика", "Юношеска". Естествено някои книги попадат в повече от един жанр. Което обаче не чак такъв проблем. Все пак предимството на мрежата е във възможността за поставяне на линкове. По този начин, няма да има и нужда вече съществуващите теми да бъдат местени или копирани. Разделите (като се замисля може и да са важни теми) биха могли да включват просто връзки към целите теми.

Отделно, както в случая с "Тъмните сили", понякога се получават дублирания. Такова подреждане по стилове и автори може да помогне при добавяне и търсене. Отделно, че евентуално ще помогне и при търсачките.

Да споделя и малко за представянията на книгите. Към момента практиката е да се публикуват корица и превод на анотацията на книгата. Защо да не поразширим малко добрите практики. Винаги е добре да се напише и жанрът/овете на книгата/поредицата. Много от поредиците имат и собствени сайтове. Не отнема чак толкова време да се сложи линк към тези сайтове, както и (според мен задължително) в самата тема да се посочва авторът (а не само в описанието), като се добави и линк към сайта на писателя.

Отделно хората, прочели книгите е хубаво да споделят с малко повече думи впечатленията си. Рен вече пусна тема за рецензии. Е, явно малко хора ще се престрашат, но дори и няколко изречения по сюжета и героите са повече от нищо.

Мисля, че може да се добави и някакъв вид рейтинг за книгите. Т.е. читателите да посочват примерно по десетобалната система как оценяват дадена книга. Отново - не е трудно, а може да бъде от полза. Отделно (тук вече има повечко работа) модераторите, могат да преизчисляват общия рейтинг на книгата и да го обновяват, при постъпване на нова информация.

На тема рецензии: то е ясно, малко хора ги пишат. Но все пак в интернет има не малко блогове с рецензии на български на някои от книгите. При липса на "тукашни" рецензии, могат да се поставят линкове (естествено не да се копират директно) рецензии за дадена книга. Така тези, които се чудят дали да прочетат дадената книга, хем могат да получат мнение, хем евентуално и да получат стимул да напишат своя такава...

Това е засега от мен. Идеи има, но... И да, трябва си и работа, за да се реализират. Но нали се опитваме да направим форума по-добър и посещаван.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Па съм я...

Та направи ми днес впечатление, че форумът в административната си секция (и не само) може би има вече нужда от поразчистване. Т.е. има дублиране на теми и въпроси, които биха могли да се модерират и преподредят. Има примерно теми с проблеми, които вече са решени и могат да се затрият. Има и направени специфични теми за специфични проблеми, но не са "важни" и се губят в калабалъка. Самата аз често се бъркам и се чудя кое къде да питам или предлагам и се извинявам на глобалните модератори. Бих се пробвала и сама, но нямам права...

Отделно май е добре да се направи темата "F.A.Q - Често задавани въпроси". Там могат да се сложат указания към новите (и не само) потребители кое къде да пишат със съответните линкове. Не да има пояснения за всички раздели, а само за някои по-важни теми. Така ще се спести работа на модератори и администратори, би спестило и място в хедъра на форума, където стоят в момента някои важни пояснения.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
За повтарящите се теми - случва се. Все пак темите във форума са много и постоянно се увеличават. Не може да се следи всичко. Затова, когато някой открие такъв проблем, да каже и ще го оправим. Има си и търсачка за тези, които не могат да се ориентират, а и за избягване на дублиране на темите.

За книгите съм си го мислила, но реших, че не е функционално и затова ги направихме по издателства. Доста от книгите са в по няколко жанра. Например фентъзи, романтика и още нещо си или трилър, фентъзи и не знам си какво... Схващаш картинката. В такива случаи няма как да се разделят правилно така, че да бъде удобно за всички. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Zaharka написа:
За повтарящите се теми - случва се. Все пак темите във форума са много и постоянно се увеличават. Не може да се следи всичко. Затова, когато някой открие такъв проблем, да каже и ще го оправим. Има си и търсачка за тези, които не могат да се ориентират, а и за избягване на дублиране на темите.

За книгите съм си го мислила, но реших, че не е функционално и затова ги направихме по издателства. Доста от книгите са в по няколко жанра. Например фентъзи, романтика и още нещо си или трилър, фентъзи и не знам си какво... Схващаш картинката. В такива случаи няма как да се разделят правилно така, че да бъде удобно за всички. :pardon:


Хех, търсачка... има и модератори Идеи за развитието на форума - Page 4 909357165 Не търся да нарина кал или да посочвам виновни, а споделям наблюдения и предлагам помощ.

За книгите и жанровете самата аз вече споменах за дублирането и предложих и решение (явно схващам картинката)...

Не е голяма болка да се избичат поне няколко теми тип каталог по различните жанрове, които да съдържат линкове и да седят като важни най-отгоре на раздела. И да се добавят жанровете в съответните теми.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Може да се направи тема Каталог по жанрове и там да се подредят със съответните линкове. А в самия раздел Книги си има и теми за автори, могат да се създадат и още такива за авторите с по-обемно творчество

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 4 Dragon-Book

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 4 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply