BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Новини и коментари около книгите + ЧАТ

power_settings_newLogin to reply
+18
kaaamzzz
beti
Merry
Vampire Lady
escapingthesun
Last_Man_Standing
poli8009
nightfan
beni1979
Renesita
tanqdimi
~ i.LLusion
Alliana
Christina.
MuryG
puFF
~ Mistery writer ~
Thea
22 posters

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyНовини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
First topic message reminder :

Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 Img_60700

Автор:
Ришел Мийд
Издател:
Ибис
Раздел:

* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература

Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и владеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Лиса трябва да бъде защитавана на всяка цена от стригоите: най-опасните и всяващи страх вампири – тези, които никога не умират.

Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Страхът е принудил двете най-добри приятелки да избягат от „Св. Владимир“. И сега, след две години на свобода, те са заловени и върнати обратно в академията. Роуз трябва да продължи своето обучение за пазител, а Лиса да се завърне към социалния живот на кралските фамилии на мороите. Но зад тежките железни врати на академията техният живот е дори в по-голяма опасност отколкото навън, защото стригоите са винаги наблизо...

Последната промяна е направена от Teia на Нед 30 Яну - 11:47; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Te!a написа:
Дано, дано да се появи, наистина. Тогава вече ще съм доволна.

А иначе за новата поредица - ами, моето мнение точно в случая е различно. Такава тъга ме налегна като стигнах до края на шеста (което стана в същия ден, в който я започнах де), че ми стана мъчно, че свърши. Не както когато прочетох седма на Хари Потър, но също много, много мъчно. И си помислих, че шест книги, които в началото ми се струваха много, сега вече ви се струват недостатъчни. И тогава се сетих за предстоящата нова поредица. Макар Роуз, моята любимка, вече да не е главно действащо лице там, пак бих я проследила тази поредица с голям интерес, понеже съм твърде голям фен на поредицата. :love:
Иначе съм забелязала, че повечето хора, с които си говоря за тази поредица са скептично настроени за новата. Ами, всеки има право намнение, но решението е просто - или изобщо не се занимавайте да я четете, след като не сте сигурни за нея, или изчакайте отзиви след като излезе и четете тогава ако решите. Аз ще чета всякак. :love:

П.П. Впрочем още се осъзнавам от шока относно това, кой е убиеца! ❌


Боже, не знам как си я прочела в същия ден, в който си я започнала. Аз я четох има няма между 15 и 20 дни :pardon: Леко ми поомръзна накрая и въобще няколкото последни страници изглеждаха някак... странни. Може би защото съм свикнала на цялата динамика и т.н.
Не ми харесаха някои неща в сюжета, например последната битка на Робърт и Виктор срещу Роуз и Дмитрий можеше да е по-динамична. Обаче много се смях на битката между Соня и Робърт Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 2115147716
Поредицата като цяло е много хубава и определено ще прочета пин-офф-а.
Иначе за Ейдръин съм напълно съгласна с Мери. Надявам се обаче половинката му да се окаже Сидни, а не "малкото сладкишче"...

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
С нетърпение чакам излизането на филма. Гледах в "youtube" реклама. Ако се задържи актьорския състав ще е много добре. За всички фенове на тази поредица би било добре да е всяка книга филм.За да може да се насладим на по детайлно удоволствие. За жалост напоследък се правят кратки версии. При това положение се губят доста голяма част от хубавите моменти от книгата. Надявам се да направят филма доста близо до книгата. Така ще се запази уникалността й и хубавите моменти.

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
нямам търпение да излезе филма

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Това е от малкото книги, които четох без прекъсване (денят прелива в нощ и пак в ден)...

______________________________
Орсън Скот Кард: `Джейн`: "Неведоми и извратени са пътищата на човешката мисъл".

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Книгите са страхотни!

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
За съжаление филмът малко ме разочарова...

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 6 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply