BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

ЧАТ

power_settings_newLogin to reply
+28
morgana666
ani82
EGeorgieva
ilianailieva72
ubka17ubka
stefani70
Ralna
gerganasto
ves
viki12
milenaka
fata_morgana
Hades
Radost_09
night_girl
iveto81
darina112
Villy.Petroff
EvaMars
Старшината
Christina.
bubzz
escapingthesun
Koen
desistela
naFarela
Zaharka
andrejandrej
32 posters

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyЧАТ

more_horiz
First topic message reminder :

или когато решите друг ден. и само казвате как да се уговорим и какво сте взели за да знам какво да сготвя. Ех как го казах все едно съм готвач, малей. и при коя ще се вихри купона де.

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
По принцип да трябва да ги учат. Но аз тази година изобщо не съм доволна от нашите учителки. Миналата година в 3-та група имаха много занимания / измислени от госпожите разбира се / нещо като труд и техника едно време, отделно почти всеки месец някакво тържество или конкурс с участието на родителите. Тази година нищо, хем са последна година. Съдя по това, че по принцип имам свободно време и се занимавам доста със сина. Научих го да пише азбуката до буква М бяхме стигнали лятото. И ми прави впечатление, че той само до там пише азбуката. Като го накарам да си напише името вика не знам как, забравих ти какво ми показва. Питам го какво учат в детската градина, той ми вика само числа. Наистина може да брои до 1000 и пише числата до 20, но само до там. Иначе много песни, стихчета и различни игри знае, но не и буквите. Само това, което с него двамата сме учили.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Е значи са ме метнали.Малката е почти на 4 сега, ще видим до 7 какво ще измислят.С баткото минах през малка криза в първи клас.Така де аз откъде можех да знам, че след като вземат първите две гласни, веднага ще минат на диктовки.Госпожите на Викито засега се справят.Ходи и на народни танци. При нас има и футбол, записала ли си сина си някъде? Поне да се забавлява преди първи клас. ЧАТ - Page 10 2115147716А то така или иначе, все ние ще им обясняваме за уроците.

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Не са те метнали /ако може и аз да се включа ЧАТ - Page 10 909357165/ Моят син не е ходил на детска градина,записах го директно в предучилищна и там учиха числата до 10 и цялата азбука. Но забелязвам,че всеки учител по различен начин си предава и материала и урока. Това за диктовките напълно те разбирам и при нас беше така. Материала много бързо се предава и децата не могат да го усвоят,така че докато са малки ги подготвяйте  ЧАТ - Page 10 2115147716

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Всъщност не са те метнали, трябва и буквите да ги учат, но изглежда проблема при нас са нашите  госпожите. Те казват, че ги учат достатъчно ние в къщи да не ги занимаваме. Обаче като попитам детето, то друго ми казва. Не знам на кой да вярвам. Защото веднъж направих опит да попитам учителките и те директно казаха, че децата лъжат. Кажи ми на кой да вярвам?!
Относно другите занимания, какво да ти кажа ЧАТ - Page 10 2115147716  записах го на карате, ходи 2 пъти и не иска повече. Записах го на народни танци понеже за модерните е над 8 год възраст, точно веднъж отиде и не искаше/ господина много строг и той се шашнал/ записах го и на рисуване. Там пък само оцветяват път плащам 20 лв на месец / за 4 дни в месеца / и още на второто ходене ми вика да си взема от къщи моливи и флумастери, че там не пишат. Не са много парите, но само  оцветяват принтирани картинки от интернет и нищо друго. А така си губя времето хем да го закарам хем да отида пак да го взема. Та и с това приключихме. Мисля като тръгне първи клас на плуване да го запиша, там вече със сигурност ще му е интересно. Абе каквото той иска, специално за това не го насилвам.
Мен навремето едно учителката така насила ме накара да се запиша в театрална школа към училището. Хич не ми се искаше, защото не обичам да съм в центъра на вниманието, обаче тя настояваше. Дадоха ми роля в която трябваше да заеквам. Така се бях вживяла в ролята сиЧАТ - Page 10 Haha , че по лекари ме водиха. Бях започнала много яко да заеквам.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Боже, мислех, че само аз съм се сблъсквала с това.Синът ми запона да заеква  точно в предучилищната, уплаши се от новата госпожа. Беше едра и висока после почнахме  логопеди,и то на частно, не останах доволна. Не ми беше жал за парите но, всеки път като го взимах, беше по зле. Накрая го спрях, сега само ако се притесни леко заеква.

Вес, разбира се че може да се включиш. При теб как е, в кой клас сте? Да ти кажа сина хич не можех преди училището да го накарам да пише. Дори сега когато му кажа да сяда да чете, се държи все едно зъб ще му вадят. ЧАТ - Page 10 675148475

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Я да ви питам като по опитни с първолаците :). Има ли ли сте този проблем детето да пише на обратно някои числа и букви / говоря за самото начало, когато са се учили да пишат /? Синът ми е левичар и си мислех, че именно заради това ги пише на обратно.Обаче в детската градина госпожите казаха, че доста деца така пишат в началото и не е заради това, че е левичар.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Първо да се представя - Ели съм  ЧАТ - Page 10 486223524 Моят син е във втори клас,засега добре върви с материала,въпреки,че пак казвам много бързо го предават и децата не могат да го усвоят,понякога и на мен ми е трудно да разбера някои неща. На занималня не го оставям,защото училището няма стол и ходят да ядат на ресторант,но с това ходене много ми се разболяваше. Та домашните ги пишем във вкъщи,но са огромни,дори за някои няма време да се напишат. При нас ни дават много за четени и наизуст,но се справяме,къде ще ходим  ЧАТ - Page 10 2115147716 С диктовките посвикнахме,въпреки,че аз не наблягам на тях,сега го натягам на таблицата,че му е трудна. Като цяло се справя детето,не се оплаквам  ЧАТ - Page 10 1351334953

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
iveto81 написа:
Я да ви питам като по опитни с първолаците :). Има ли ли сте този проблем детето да пише на обратно някои числа и букви / говоря за самото начало, когато са се учили да пишат /? Синът ми е левичар и си мислех, че именно заради това ги пише на обратно.Обаче в детската градина госпожите казаха, че доста деца така пишат в началото и не е заради това, че е левичар.


Иве,ние с числата не сме имали проблем,но буквите ни бяха трудни "б" и "д", "У' и "ц", и "ш" и "щ" ни бяха много трудни,но ще свикне детето. Те учителите много наблягат на това,а и имат много допълнителни учебни тетрадки. Ще видиш в първия учебен ден колко учебници ще има :)

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Ели, най-вече с числата имаме проблем . И той много се изнервя като види, че е сгрешил. Аз отдавна съм му купила упражнителни тетрадки и най-вече в почивните дни все гледам да отделяме по малко за учене. Ама засега не виждам кой знае колко въодушевление от негова страна. Дай му да отидем в книжарница / като майка си :) / и да накупуваме най- различни бланки и канцеларски пособия и друго не го интересува.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Здравей, Ели аз съм Таня приятно ми е. 
Ели е права Иве, а с изнервянето почти нищо не може да се направи, освен да го изслушваш. Синът ми ходеше на занималня, но почерка му се влоши и го спрях. И без това после учехме в къщи до късно. В първи клас редовно се прибираше с главоболие. Имахме проблеми и с буквите близки по звучене.Много зависи и от учителя. На мен ми беше много странно, че по математика имаха още в 1 клас текстови задачи. Добре че сина прилича на татко си и му върви.Защото там хич ме няма. ЧАТ - Page 10 2115147716
А домашните са наистина много, чак ръката го заболяваше детето.
Сега е в 5 клас, най-трудно беше в 3 и 4, заради " Човекът и обществото".Жив кошмар, такава каша от география и история, толкова сбито предадена, ужас. Ако няма кой да ориентира детето с какво кое да запомни, няма научаване. След 2 клас това беше единствения предмет по който му помагах.Нямаше как, тогава се роди Вики, и нямах много време.

п.п. много готини подписи момичета  ЧАТ - Page 10 2115147716

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Танче, каквото такова, като дойде времето ще го умувам. Имаме свобода още няколко месеца ЧАТ - Page 10 2115147716
Я да ударим по едно кафенце и да споделите какво четете в момента и впечатленията си
ЧАТ - Page 10 Images?q=tbn:ANd9GcRiiyvlsW1RkwUm9YeEwssi0f-Y03BSAl6UhCSf14kgMipZu_ZV-g

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Аз кафето съм го ударила още в 6 часа,днес децата са на училище и ние сме първа смяна  ЧАТ - Page 10 2115147716 Аз съм на Грубо палаво момче,харесва ми,напълно оправдава очакванията ми за двойката,изхождайки от Сладко палаво момче. Много са палави Фин и Харлоу  ЧАТ - Page 10 2115147716

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Съгласна, аз вече второто ще си правя. Докато съм в затишие. 👼 Щерката засега играе.Снощи четох "Изгубените принцеси " и пак ме хвана яд, че средната не е преведена. Днес още нищо не съм почнала.Ели, имам ги, но още не съм ги чела. Все ще им дойде редът.Иве на какво си, освен кафето. 😉
Ох, изчезвам, че щерката пак е на нудистка вълна. :whistle:

Последната промяна е направена от viki12 на Съб 12 Мар - 10:15; мнението е било променяно общо 1 път

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
То всички сме го ударили, аз вече три съм изпила, ама това е виртуално кафе ЧАТ - Page 10 2115147716
Да, днес е работен ден, ама аз не заведох детето на градина, защото са сборна група.
Прочетох Грубото момче аз, мой тип двойка са, обаче нещо не ми достигаше през цялото време, не знам защо. И с Палавото момче беше така.
Аз чета на Лайза Клейпас- Кристалният залив. Абе така и не се отказах от тази поредица въпреки, че лично на мен не ми допада. Четвъртата книга чета ами не харесва особено до тук, почти съм я преполовила.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Кристалният залив още не съм си я взела. Откакто се преместихме от Бургас, ми е трудно. Добре, че е нета да си поръчвам което ми хареса.
Мерси за кафето Иве!
Момичета ама да си кажа, откакто Вика се научи да се съблича сама, голямо преобличане пада.А пък какви моди измисля. ЧАТ - Page 10 675148475

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Да,тя тази цялата поредица на Лайза и е трагедия. Не и се отдават съвременните романи и това е. Дори поредицата "Травис" не ме грабна толкова,колкото историческите и,въпреки че много я хвалят.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
Ха,Танче и аз съм от Бургас  ЧАТ - Page 10 1351334953 Лятото Ивето идва на плаж,може да се съберем за по едно кафе,какво ще кажете?
Момиче ти е детето,модно ревю ще прави,спомням си аз как съм се клепоцала с нещата на майка ми хахахаха

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
ves написа:
Да,тя тази цялата поредица на Лайза и е трагедия. Не и се отдават съвременните романи и това е. Дори поредицата "Травис" не ме грабна толкова,колкото историческите и,въпреки че много я хвалят.

За хвалене, хвалят я. А за поредицата " Травис" и аз имах големи очаквания ама а де. На нещо ново попадали ли сте?

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
ves написа:
Ха,Танче и аз съм от Бургас  ЧАТ - Page 10 1351334953 Лятото Ивето идва на плаж,може да се съберем за по едно кафе,какво ще кажете?
Момиче ти е детето,модно ревю ще прави,спомням си аз как съм се клепоцала с нещата на майка ми хахахаха

Дадено Ели, аз съм от Славейков ама се преместихме в Средец заради работата на мъжа ми. Близо съм ще дойда, само да не вадим меда точно тогава. А бе я... ще се измъкна някак. ЧАТ - Page 10 1089017131

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
viki12 написа:
ves написа:
Да,тя тази цялата поредица на Лайза и е трагедия. Не и се отдават съвременните романи и това е. Дори поредицата "Травис" не ме грабна толкова,колкото историческите и,въпреки че много я хвалят.

За хвалене, хвалят я. А за поредицата " Травис" и аз имах големи очаквания ама а де. На нещо ново попадали ли сте?


Ами ще има нова книга на Филипс - Ваканция в Тоскана на 22.03. ще излиза,също ще има и нова на Силвия Дей - Гордост и наслаждение на 28.03. ще излиза тя,но там не съм с големи очаквания. Обичам да чета исторически романи,слабост са ми,но "Седем години копнеж" беше трагедия,много бях разочарована. Ще има и нова книга на Хермес от Сесилия Самартин - Изгубеният рай,но не знам дали си падаш по такива. От Софтпрес ще има още една нов "Бухтичка" но забравих името на автора :) мисля,че ще е нещо като чиклит,но не съм много сигурна.

______________________________
ЧАТ - Page 10 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionЧАТ - Page 10 EmptyRe: ЧАТ

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply