BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Здрач: Зазоряване - част 1

power_settings_newLogin to reply
+30
memento_mori
Merry
afrodita586
renesme_cullen
yanakk
Petia
danitaaaaaa
densky
xxavatarxx
kaaamzzz
haou_airen
morgana
Nadenceto22
нел-j
Thea
Renesita
galqvasileva
mir4a
mirabela
vampires_fan
JoInT{}MaNia4ka
cveti51
MuryG
beni1979
Ashlie
~ i.LLusion
puFF
Zaharka
Christina.
Koen
34 posters

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyЗдрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
First topic message reminder :

Здрач: Зазоряване - част 1

Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Twilightsagabreakingdaw

  • Премиера в България: 18.11.2011
  • Жанр: Драма, Фентъзи, Романтичен, Трилър
  • Държава: САЩ
  • Режисьор: Бил Кондън
  • Сценарист: Мелиса Росенбърг
  • Продуцент: Карън Розенфелт
  • В ролите:Маги Грейс, Майкъл Шийн, Робърт Патинсън, Кристен Стюарт, Тейлър Лаутнър, Елизабет Рийсър, Ники Рийд, Били Бърк, Дакота Фанинг, Кейлън Лъц, Ана Кендрик, Ашли Грийн, Майкъл Уелч
  • Разпространител: Summit Entertainment
  • Резюме:

    Радостта на младоженците Бела Суон (Кристен Стюърт) и Едуард Кълън (Робърт Патинсън) бива помрачена след серия от неочаквани предателства и нещастия, които са на път да унищожат техния свят.
    След сватбата си, Бела и Едуард заминават за Рио де Женейро, където се отдават напълно на чувствата си. Скоро след това, Бела разбира че е бременна и след почти фаталното раждане, Едуард изпълнява желанието й да бъде безсмъртна. Но появата на дъщеря им, Ренесме Кълън, предизвиква серия от събития, които изправят целия клан Кълън и техните съюзници срещу безмилостните вампири от клана Волтури. Действията на двете враждуващи страни довеждат до епична и безмилостна финална битка.



Трейлър:



Последната промяна е направена от Koen на Вто 20 Мар - 19:51; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________


 
         
       

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Koen написа:
нел-j написа:
Да ама така ще спечелят повече, както разделиха и Хари Потър.

Да, но има разлика. В Хари Потър имаше някакво действие, нещо се случваше, магии, екшън, не само чувства. Права си, че го разделят за повече пари, обаче си мисля, че това ще им изиграе лоша шега. Това не им е 2008 година, когато внесоха нещо ново в лицето на вампирите. Защото след отдавна забравения Блейд и поредицата Подземен свят, която също бе спряла, не излизаше нищо. Сега 4 години по-късно нещата са различни. Сещам се за поне 3 сериала с вампири, да не говорим колко филми с вампири наизлизаха. И сега отново разчитат единствено и просто на вампири. Битка няма и в последната част. Преди твърдях, че филмът е добър, че не трябва да има екшън, но като вземем предвид Хари Потър, всичките герои на Марвел, които излязоха по екраните, Хобит на Питър Джаксън... Зазоряване някак си остава на заден план.

Много съм съгласна с теб за всичко, което казваш, много си прав. А за ХП и Здрач... Хм, няма място за сравнение въобще. Хари Потър е епичен, Зазоряване... е, ами (подписа ти е много добър впрочем). За мен лично - дори бих казала, че и в сферата на книгите от поредицата 4-та стои най-ниско, другите ми харесаха много повече (особено първа и трета).
Имаше един лаф от лекциите ми по повод на Черешовото топче в "Под игото". Гласеше нещо от рода на, че Априлското въстание се изразява чрез черешовото топче, което всъщност представлява не повече и не по-малко от една голяма пръд*я - всички очакват много, а не се случва нищо. 4-та част на Здрач, особено края й и сблъсъка с Волтури могат да се определят по абсолютно същия начин (с извинение, но за мен това си е самата истина). :pardon: Цялата книга превръща всеки един възможен възход в падение - вкарват се толкова интересни персонажи и то "в последно полувреме" точно за да се случи едно... голямо нищо. :pardon: Само мен ли ме разочарова това? Имаше предпоставки за толкова много действия, толкова интриги и интересни ходове и обрати, дори можеше да се разпростре в още и някоя книга от поредицата. Стеф ме разочарова именно със завършека на поредицата, до него определено бях голям здрачофен...

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Dragon-Book

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Единствената част, която гледах на кино беше първата и така ще си остане. Причината да хвърлям едно око на филмите е това че ми е интересно как пресъздават някои от нещата, които иначе живеят само във въображението ни, но по мое мнение ТОТАЛНО осраха втория и третия (с извинение). Така като гледам и първата част ще е бозичка. Представям си как във втората отделят половината филм на ловуването на бела и после Джейкъб гледа Ренесме влюбено 10 минути, айде Белка се зъби още 20 и ето го филма почти свършен. Най-вероятно ще видим нашият гневен Патисън показващ мускули пред Волтури, но да, аз смятам че освен обичайния им неуспех екранизирайки книгите, сега когато ги разделят в два филма ще е пълна катастрофа. ❌
Извинявам се за леката доза цинизъм, на любителите на филмите.

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Privacycoldgirlsealovel


"Любовта е
непреодолимото
желание, да си непреодолимо желан."

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
И аз смятам, че ще сгафят с филма. Защо "Властелинът..." беше по 3 часа всяка част, а тук да не могат да го направят. Да не би да искат да ни убедят, че Здрач - сагата е дълбокомислен роман,над който трябва дълго да разсъждаваш? Разделят ни го услужливо, за да не се потим от многото мислене над него. Книгите ги прочетох с интерес, признавам, но филмите ме разочароваха тотално.

______________________________
Дори да ме усетиш сутринта
до болка своя или много чужда.
На рамото ти още, ако спя -
така ме остави! Не ме събуждай!

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
morgana написа:
И аз смятам, че ще сгафят с филма. Защо "Властелинът..." беше по 3 часа всяка част, а тук да не могат да го направят. Да не би да искат да ни убедят, че Здрач - сагата е дълбокомислен роман,над който трябва дълго да разсъждаваш? Разделят ни го услужливо, за да не се потим от многото мислене над него. Книгите ги прочетох с интерес, признавам, но филмите ме разочароваха тотално.



Трябва да се съглася с теб.
За мое искрено съжаление, а най - лошото ни очаква, както беше написал някой по - напред, двучасова свадба. :dry:

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 4347753x

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 357443810

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Моля ви се, наистина пропуснете филма да не вземете да се осерете вие, вместо него :hmm:

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Renesita написа:
Моля ви се, наистина пропуснете филма да не вземете да се осерете вие, вместо него :hmm:


Аз за това ще го гледам в домашни условия. Да съм на лесно, ако вземе да предизвика неконтрулируеми физиологични реакции и повици на природата. Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 2115147716

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz

______________________________


 
         
       

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Алееее, тия тотално се изложиха! :typ4o: Думите са излишни - ще трябва да се гледа!

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Втори трейлър


______________________________


 
         
       

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Zaharka написа:
Renesita написа:
Моля ви се, наистина пропуснете филма да не вземете да се осерете вие, вместо него :hmm:


Аз за това ще го гледам в домашни условия. Да съм на лесно, ако вземе да предизвика неконтрулируеми физиологични реакции и повици на природата. Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 2115147716


Зах, и аз така. Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 2115147716

Ама хайде да ви помоля да не ставаме груби, а? Всеки има правото да изкаже мнение, а не е особено справедливо заради един филм, който от едни се харесва от други - не, да бъдат нападани тези, които не го харесват от тези, които го харесват и обратното! :hmm:

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Dragon-Book

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Съгласна съм. Има още два месеца до премиерата. Ще го гледаме и после ще коментираме. Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 909357165

______________________________
Дори да ме усетиш сутринта
до болка своя или много чужда.
На рамото ти още, ако спя -
така ме остави! Не ме събуждай!

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Zaharka написа:
Koen написа:
За първи път виждам филм, в който най-интересното нещо ще е сватба Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 2115147716


Доживях и такова чудо да видя. Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 2115147716
Най-голямата възможна глупост беше да разделят филма на 2 части. Не знам какво толкова се предполага, че трябва да й се гледа на тая толкова специална сватба.


Не сватбата ще е специалната,а медения месец, и разбира се последствията... въпреки,че лично на мен повече ми харесва втората част от филма .. (happy)

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Tumblr_mkfg72cHTM1r59zbso1_250

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Само на тейлъра показват сватбата ... иначе няма да е само това ..

______________________________

Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 124k

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Просто няма как да не кажа нещо.. за тези коита са чели 4та книга,и знаят къде ще се раздели филма .. значи сами трябва да се досетят,че 2 часа сватба няма да има... това ще бъде според мен много добър филм... и видях в трейлъра една добавена сцена даже,която я нямаше в книгата ...!!

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Tumblr_mkfg72cHTM1r59zbso1_250

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Ами след като го разделят на две, не е зле да добавят нови сцени, които ги няма в книгата, за да се получи поне по-интересно, защото за мен лично интересното е от раждането нататък :pardon:

______________________________
Здрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 Dragon-Book

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Еха, поне Бела са я направили хубава на сватбата и наистина ще е красива и самото парти. Като гледам доста са го изпипали. Само дето Едуард загрозява гледката, ама ще го преживея.
Не помня в книгите вълците и Кълън да се бият заради Бела? Защо тук се нападат и Джаспър се бие с някой вълк? Явно ще има промени във филма.
Дано не е толкова зле, колкото очакват всички.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Vania написа:
Еха, поне Бела са я направили хубава на сватбата и наистина ще е красива и самото парти. Като гледам доста са го изпипали. Само дето Едуард загрозява гледката, ама ще го преживея.

Едуард изглежда много странно, имам чувството, че със всяка част го загрозяват.

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
Среднощната премиера на "Зазоряване: Част 1" не можа да победи "Хари Потър и даровете на смъртта: Част 2".

Първата част на "Зазоряване" донесе приходи от $30.25 милиона като премиерата се състоя на 3 521 места, което е горе-долу колкото "Затъмнение" ($30.1 милиона) и повече от "Новолуние" ($26.3 милиона). Това не бе достатъчно за да победи последната част на Хари Потър, въпреки че имаше предимство с това, че е последна част и е 3Д.

Ако "Зазоряване" върви по петите на "Новолуние", то филмът ще донесе $83 милиона днес и ще завърши уикенда с над $160 милиона, което би се класирало като вторият най-добър уикенд за премиера на филм.

______________________________


 
         
       

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
densky написа:


Едуард изглежда много странно, имам чувството, че със всяка част го загрозяват.


Съгласна съм с всеки изминал филм вампирите стават все по грозни и неестествени в 1вият филм бяха най-добре.

Аз гледах началото на 4та част и филмът не беше лош, но не беше и нищо особено.На места беше твърде сладникав "поне за мен",сюжетът бе предаден малко плосъко :bored: , а музиката беше главно от 1 филм което имаше и своите добри страни. Иначе действието се придържаше горе долу към книгата интересното беше съчетанието от различните жанрове романтичен, комедия, екшън ... от всичко по малко

descriptionЗдрач: Зазоряване - част 1 - Page 2 EmptyRe: Здрач: Зазоряване - част 1

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply