BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Ще филмират „Академия за вампири”

power_settings_newLogin to reply
+33
Tais
mpetrowaxx
garvana1308
Christina.
galileo414
darina112
vladi85
jinchen
lioness
sladurana_spqr
Jus7_me
Libertas
cobaltwolf
rosali
liliyosifova
melit0oo15
Streamers_98
Thea
beni1979
nilgyun
dvd
mimi72
Renesita
rhin
lemberova
Uniquemer
danielcheva
iveto131
ilpe
Merry
~ i.LLusion
polimoli
~ Mistery writer ~
37 posters

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyЩе филмират „Академия за вампири”

more_horiz
First topic message reminder :

Статиите започнаха да заливат интернет пространството, което е добре! Ще филмират „Академия за вампири” - Page 2 909357165


„Академия за вампири” тръгва към големия екран
Вторник, 29 Юни 2010 20:51 Стоян Стоянов (filmche.net)

Засичал съм в класациите за най-продавани книги у нас томове от поредицата „Академия за вампири” (да не се бърка с „Училище за вампири”). До момента в САЩ са излезли от печат пет романа, а три от тях имат превод на български език. Днес стана ясно, че манията покрай поредните романтични кръвопийци ще се засили, защото от някакво си студио, наречено Preger Entertainment, са купили правата за филмирането на текстовете от Ришел Мийд.

В първата седмица след появата си по магазините последната част “Vampire Academy: Spirit Bound” бе обявена за бестселър в класацията на New York Times и USA Today. Романът е пожънал и голям интернационален успех, достигайки челните места по продажби в Австралия и Нова Зеландия. Поредицата „Академия за вампири” е успяла да изчерпи в САЩ тираж от 3.5 млн. бройки, а по света е реализирала допълнителен един милион. Публикувана е в 34 държави. Последната шеста книга трябва да се появи в книжарниците през декември 2010 г. Заради финансовите успехи на многотомника издателите от Penguin/Razorbill са поръчали продължение, което ще дебютира през 2011 г.



Американски пай за вампири
Posted by Lucy Setian (http://lucysetian.eu/?p=893)

„Американски пай за вампири”, фентъзи сапунка от висшия пилотаж, симпатична кримка със свръхестествени пристрастявания, политически коректна драма, именно за това става дума.

Отворила врати през 2007 г., с три написани продължения и две предстоящи да излязат през 2010 г., поредицата „Академия за вампири” от Ришел Мийд е истинско бижу не само за тийнейджърите, както повечето я определят, но и за всички възрастни вамп-любители.

Българското издание, дело на ИК „Ибис”, красноречиво напомня по своя дизайн на другата кървава поредица на издателството – „Дневниците на вампира”. Донякъде приличаща обаче на невинна и нежно подканваща детска книга по своята корица, то нейното съдържание крие приятни изненади за фентъзи феновете.

33-годишната писателка е едно от новаторските лица на жанра в Америка. Може би именно заради мистиката, която витае около зодията й скорпион, тя е успяла да се превърне в един от най-продаваните млади автори с цели три поредици – „Джорджина Кинкейд”, „Мрачният лебед” и „Академия за вампири”. И трите са създадени в диапазона от 2007 г. досега, като броят на заглавията, които включват, постоянно се увеличава.

1.5 милиона издания на „Академия за вампири” се продават от Северна Америка чак до Австралия. Тази година тя се появи най-сетне и в България.

Определението за тийн-поредица далеч не е точно, но донякъде е обосновано от образованието, оформило микса от знания на авторката. Американката е бакалавър по история на изкуствата в университета в Мичиган, има докторат по сравнителна религия от Западния мичигански университет и научна степен като преподавател по английски от университета във Вашингтон. Накрая става писателка.
Именно стилът обаче, в който са предадени мислите и чувствата на едната главна героиня, полу-човекът и полу-вампир Роза Хатауей, са това, което Мийд счита, че е подходящо като начин на изразяване на 17-годишна. Но греши. Жаргонът звучи на моменти толкова нелеп, че чак на човек му става смешно и изглежда не на място като се има предвид ролята на героинята в социалната структура на вампирските среди. Огромна грешка е да се пише в стил, който подценява начина на мислене на млад човек, едновременно с това представен като бързо съзряващ в един отговорен и обосновано респектиращ образ. Затова и доста от читателите възприемат поредицата като по-скоро подходяща за младежката аудитория. Дотук може би истинските негативи към романа се изчерпват.

В същината си „Академия за вампири” е версията на вампирския „Хари Потър”, в която героите са свръхестествени или получовешки най-вече същества, които водят „обикновен” в техните представи живот и се обучават в специален вамп-колеж. Естествено, готиката и GSM-ите тук не се разминават, а вървят ръка за ръка в стила на прехода към модерния вампирски живот.

От друга страна разказът постепенно преминава в смесица от история тип „Ласи” и детективска загадка с донякъде предполагаем край. В началото не може да се предполага, че може да има и нова семейна драма, както и планове да се завладее света, но не бива да се тревожим. И това ще дойде.

Звучи обещаващо, нали?

Книгата изключително напомня на филма „Блейд”, което донякъде ни връща и към поредицата на Л. Дж. Смит. От едната страна имаме добрите вампири, от другата лошите, тук-там се среща по някое друго фантастично същество, а да не забравяме и простосмъртните хорица в ролята на храна. Извинявам се, тук са хранители или може би по-подходящо хранилки-наркомани, които се възбуждат и са зависими от слюнката на оригиналните и традиционни в нашите представи кръвопийци, т.нар раса на мороите.

{gallery}vampireacademy:{/gallery}

Въпреки това, измеренията на вампирите тук са нови – някои са мъртви, други са живи. Редом до това е и добре познатата йерархия, която отвежда до свързването на вампира като същество от благородническа митологична каста, която се ръководи от правила и дълговековни традиции. Все така повечето бледокожи не си падат по слънчева светлина, обичат да пият кръв, най-вече захапвайки нечий врат, някои умеят да правят магии или имат други свръхкачества. Техните полусъбратия, наречени дампири, са в ролята на пазители и най-добри приятели според цялостната идея на сюжет на поредицата. Тук се появява и руската принцеса Василиса Драгомир, за приятелите само Лиса, централен субект в историята. Все пак разказът не тече през нейната уста, а през тази на вечната й пазителка и най-добра приятелка Роза (руският вариант на Роуз), която обаче е в центъра на прожекторите в сумрачните училищни коридори.

Двете са коренни противоположности, но дългите години на познанство, една катастрофа и работата ги свързва в приятелство, което и най-ожесточения скандал не може да разруши. Странно как, но сякаш поредицата се основава на бизнес-договор между получовеци и вампири, в който явно, че единствените, които могат въобще да спечелят нещо, са лошите.

Темата за отношенията и животът на младежите в последните им години на съзряване е сякаш основополагащ фон на фабулата. Интриги, руски псувни, любовни триъгълници, убийства, бледи лица и огнени кълба се преплитат в една логична, естествена и напълно реалистична вампирска история. И макар дебеличка, книгата се чете за максимум 2-3 нощи, така че ако си отделите една до 04:30 сутринта, няма да съжалите за избора си.

Ако и моите обяснения не са ви били достатъчни, то можете да прочетете повече в официалния сайт на авторката, да надникнете в блога й или да направите своя вариант за корица (като истински фен и критик аз се престраших) на „Академия за вампири” в официалния сайт на книгата. Ако това не ви е достатъчно, чуйте каква е историята на тези изтънчени и опасни фантастични същества от самата Ришел Мийд или прочетете откъса, който ви предлагаме.

Наслаждавайте се до последната капка!

______________________________
Ще филмират „Академия за вампири” - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Ще филмират „Академия за вампири” - Page 2 4965902g

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
И аз, съм съгласна с горното мнение мисля че ще я прецакат като Здрача.... :dry:

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Ами, хора, вижте сега... споделям мнението ви като цяло. Тоест, да, кофти ще е да се развали хубавата история с филма, но на логиката на подобно мислене изобщо не трябва да се прави филм по книга. А тези, които са недоволни винаги могат да не гледат и да се правят, че няма такъв филм, какво обаче ще правят онези, които искат да гледат такъв филм???

______________________________
Ще филмират „Академия за вампири” - Page 2 Dragon-Book

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
При положение, че филмират всяка книга отделно ( и че филмират и дванадесетте книги /Академията и Кръвни връзки/), то ще можем да следим цели 18 години нашите приятели :yep: . Също така вече има офизиален каст. И..., ами, не очаквах точно това; София Буш (дано да е тя), друга актриса (името й потъна в забрава) и Ники Рийд (Розали от Здрач) се борят за мястото на ношата Роза. Има шанс – и то голям – Димка да бъде Бен Барнс :yess: , но и другия кандитат не е за изключване – никак даже (само че не мога да го представя като стригой така). За Лиса се борят три актриси: една от които Диана Арагон (Аз съм номер четири, Клуб Веселие). Всичко това го прочетох отнякъде ( :reading: всъщност погълнах информацията на един дъх, но както и да е) преди седмица, седмица и нещо.
И между другото аз съм оптимистично настроена: все пак Академията не е Здрач.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Това че ще я филмират е много яко.

______________________________
P.S.
I lov
e you.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Нямам търпение да видя какво ще сътворят братята американци. Понякога книгата си остава ненадмината. Но не винаги. Има и сполучливи екранизации с много добри попадения при подбора на артистите.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Мии хубаво, че най-сетне се разбра със сигурност, ама аз сякаш съм доста негативно настроена към идеята. Обожавам Академията, обаче за филма съм сигурна 80 на 100, че ще оплескат нещата. За Дмитрий стискам палци да е Бен Барнс - не е кой знае колко в стил Димка, ама е по-добре от останалите предложения. За Роуз пък не мога да се сетя кого биха избрали. Всъщност дано не е Фокс, че ще се гръмна. Нея от доста време я спрягат за ролята, но до колкото разбрах сега е по-вероятно да е София Буш... и нея не я харесвам. А пък за Лиса никак не ми се мисли. В моите представи тя е една такава сладка, красива и русокоса, а всъщност може да изберат някой дявол дето да ни носи кошмари след това. ;д Има и друго. Външния вид не е най-важен - трябват и талант. Аз лично предпочитам да изберат някой, който не отговаря толкова на външния вид на героите от книгите, отколкото да сложат някой некъдърник, дето и за испанска сапунка не става.

Абе каквото и да е ще го гледам така или иначе, ако не заради качеството, то заради любопитството. :heart2:

______________________________
I'm so ugly.
But that's okay cause so are you.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
В един сайт четох че вече са направили окончателния каст за филма и той е
Роуз – zoey deutch
Лиса – Lucy Fry
Димитрий – Danila Kozlovski
Много ми допаднаха Димка и Роуз а за Лиса не съм много съгласна обаче .... :wasnotme:

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Скоро бях прочела някъде, че снимките на първия филм ще са през лятото на тази година, но за съжаление Бен Барнс няма да изиграе ролята на Дмитрий.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Он каста за главните роли единствено Данила ми хареса, защото се приближава до представите ми за Димка. Но Роуз и Лиса...ЛЕЛЕ. Актрисата, която ще играе Роуз е с толкова поскрив глас, че не знам как ще я изтърпя. А за Лиса да не споменавам...

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Хаха мен и за Димка не ми харесва..представях си го като Бен Барнс..този ми е с къса косица милия..хубав е,но...

______________________________
Ще филмират „Академия за вампири” - Page 2 Tumblr_m39faxIMeq1rncu43o1_500

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Надявам се актьорите да си свършат добре работата.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Честно казано и аз се надявах Бен Барнс да влезе в ролята на Димка, но уви :(

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Лиса не мога да я прежаля. Просто не мога. 100% това момиче е имало тесни връзки с някой от продуцентите. Не ми харесва никак на външен вид. Дано поне компенсира с актьорски талант.
Колкото до Роуз и Дмитрий - съм много доволна! Особено за Дмитрий. Нямаше да гледам филма, ако бяха избрали Бен. Актрисата, която ще играе Роуз, ако докара характера й ще я възприеме всеки един. Можеше и по-зле да е. Малко се притеснявам за избора на Кристиан. И Ейдриън, но за него има време.
Като цяло гледам да нямам големи очаквания, но се надявам да не разводнят и прецакат и тази хубава поредица, че вече тотално ще се откажа да гледам филми, правени по книги.

______________________________
    In a lioness eyes...
    ... all things belong to her!

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
В голямо очакване съм,въпреки че съм се убедила, че екранизациите на книги,които вече съм чела не ми допадат чак толкова,но знае ли човек тук може да ме изненадат.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
ще излезе на екран през 2014.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Надявам се Роуз да е толкова готина както в книгата.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
ФИЛМЪТ ЩЕ Е ВЕЛИК!
Примиера – 14.02.2014
Каст: Zoey Deutch - Rose Hathaway
Danila Kozlovsky - Dimitri Belikov (руснак, от типовете, които ако ги видиш на улицата ще се заковеш на място и ще зяпаш с опастността да те блъсне автобус)
Lucy Fry - Lissa Dragomir
Cameron Monaghan - Mason Ashfrod
Olga Kurylenko - Ellen Kirova
Sami Gayle - Mia Rinaldi
Ashley Charles - Jesse Zeklos
Claire Foy - Sonya Karp

Всички са фенове на Ришел. „Кръвни сестри“ се снима в Лондон, а не в Монтата. Академията е местен университет там.
:love: 

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Нямам търпение да дойде февруари и да се насладя на една от любимите ми поредица на екрана! Кастът ми харесва, Зоуи е подходяща за ролята на Роуз, а нашият Дмитрий - точно така си го представях. Нещо Лиса не ми е точно в представата, но се надявам да изиграе ролята си добре Ще филмират „Академия за вампири” - Page 2 909357165

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Има слухове, че майката на Зоуи (страшен тийм са те) има вероятност да играе майката на Роуз. НО това са само слухове. Засега. Може би.
Няма да види Еди Касъл в първия филм. Още не са избрали подходящ негов актьор. Монтирали са 15 мин. от целия филм. Зоуи и Данила се изтрепаха от тренировки, че да си изиграят ролите ОТЛИЧНО. Кристиян – просто е невероятен. Вярвам в Люси, че ще изиграе добре Лиса. Все пак играе морой – слаба до кост, без външна сила създание.
Актьорите постоянно постват в Туитър и дават насоки, докъде е снимането. Ходят на купони заедно и т.н. Качени са снимки вътре в Академията, гербовете на кралските семейства, униформата на мороите, на дампирите и на пазителите.

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
Аз, лично смятам че Академията ще разбие на пух и прах Здрача по интерес и то с основание ....:wasnotme: 
Да идва вече февруари ми се ще.....😊 

descriptionЩе филмират „Академия за вампири” - Page 2 EmptyRe: Ще филмират „Академия за вампири”

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply