BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Какво бихте променили в образователната система?

power_settings_newLogin to reply
+25
dani1982
Armagedon
Bilie Gean
DaniA
scorpionche
stefani70
lostris
elizabetta_90
ipls_
TraYkovA
Lanfear123
la gitana
Versus
borislava
Iv4eto73
Christina.
puFF
Koen
Shinbi
GuAnO^ApeS
desistela
Imm0rtal
~ Mistery writer ~
plamsi_sl
~ i.LLusion
29 posters

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyКакво бихте променили в образователната система?

more_horiz
First topic message reminder :

Какво бихте променили в образователната система?

Е, споделете мнението си. Скалата за оценяне, или преподавателите .. Самите училища !?

:pardon: :pardon:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Учебниците! За съжаление идват още по-неразбираеми и резултата е НЕГРАМОТНОСТ!

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Според мен трябва учителите да имат стимул да преподават по начин,който ще заинтригува учениците.Този стимул може да бъде под форма на някакъв финансов бонус например,но само ако се докаже че учениците наистина са повлияни,т.е сами знаете как когато дадена тема ви заинтригува ще изровите нета ,за да научите повече и да си изясните как точно става еди-кое си.Най-вероятно има и куп други неща,които трябва да се променят,но аз аз съм много далеч от образователната система в България в момента.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Не си правете илюзии-децата не са,каквито са били при наше време.Мързеливи,често нагли,парадиращи с пари.Те не са отишли да учат, а да си покажат новите телефони.Родителите нямат време за тях,но устите им са големи и грандомански мечти.Учителите са обвързани с броя деца в клас,липсата на възможност за каквото и да е справедливо наказание за провинилите се деца.Зад всяко дете дрънкат 1300лв. год.издръжка и учителя търпи и стиска зъби.
Некадърни министри на образованието-все професори от БАН,които и понятие си нямат от средното образование.Учебниците-труден и наблъскан учебен материал без часове за упражнение.Учителите,подобно на лекарите се превръщат в писачи на бумащина,защото ЕС иска това от тях.Те не са уважавани,нито от деца,нито от родители,нито от общество-те са безсилни.
Според новия закон-всички селски училища ще бъдат закрити и децата роми ще ги пренасочат към града.Няма да се оправи образованието-то е един порочен кръг без изход.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
трябва да се промени цялата образователна система.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Прочетох мненията на всички и мисля, че всеки е прав, било то до някъде или изцяло. Аз обаче имам една болка много отскоро и това е перфектното място да я споделя. Вярвам, че всеки е зачекнал важни теми, но това мое откритие буквално ме потресе до мозъка на костите ми!
Преди месец някъде, мой приятел ми съобщава случайно по време на разговор за брат му /който е да кажем 5/6 клас? не съм сигурна, но по мои преценки е някъде там, може и да бъркам/ и как е с училището. Държа да отбележа, че никога не съм била добра по история. Просто чист мързел да си чета уроците. Българската история обаче винаги ме е изпълвала с едно страхопочитание. Не мога да се определя като някакъв патриот или показен националист, но историята ни винаги е успявала да ме ... надъха? Не знам, може би просто ме е карала да се чувствам горда от къде идвам, че съм произлязла от силни хора и мога да вярвам, че аз също съм такава.
Та да се върнем на темата, говорим си с момчето и той ми изтърсва, че в учебника на брат му, НИКЪДЕ!!! не пише "Турско робство"! То, представяте ли си, било "Турско присъствие" ...
Не знам как да опиша как се почувствах в този момент. Никога не съм мислила, че може нещо в учебник да ме възмути по такъв невъобразим начин и до ден днешен не мога да го превъзмогна, защото буквално го приемам като лична обида и мисля, че би обидило всеки българин. Да, ама не!
Преди 2/3 дена попадам на снимка във ФБ. Една от многото и най-вероятно щях да я пропусна, ако не бях забелязала безбройните гневни коментари. Та се загледах и какво да видя ... В учебник отново, пак не запомних за кой клас, но изглеждаше като за по-малки деца. Там, написано очевидно от експерти и одобрено от българската образователна система, се говореше за въпросното "Турско присъствие". Не си спомням дали го бяха написали така или с някой още по-ласкав изказ за любимите ни поробители ... Информацията под заглавието се състоеше в това, че българите живеели по малки селца, а в по-големите живеели заедно с турците, с които много добре се разбирали, пеели песни, събирали се да празнуват празници и тн.
Не знам какво повече да кажа. Понякога толкова се възмущавам от хората, че имам чувството, че съм се родила, за да водя протести Какво бихте променили в образователната система?  - Page 2 2115147716 За пръв път обаче се чувствам толкова потресена, че буквално не спирам да мисля за това и наистина ми се иска да направя нещо. Мисля, че от всичките ни проблеми в образованието, това е най-големия в момента. Болно ми е! Яд ме е, че "великите" умове на тази държава, които трябва да ни научат на нещо, всъщност правят това ... Както няколко хора се изразиха под въпросната снимка, още няколко поколения и ще убедят децата ни, че са турчета ...

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Бих променила учебните предмети , примерно биология и биология за напреднали, математика и математика за напреднали , като учениците сами да избират в коя група биха искали да бъдат. По този начин след 3 клас децата да се ориентират , кои предмети ще изучават задълбочено и при кои най-необходимото, за да покрият общообразователната програма.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Много неща трябва да бъдат променени: учебните програми и планове, задължителния и препоръчителен материал, начините на поднасяне на информацията и оценяването. Още след трети клас би трябвало децата да се обучават по интереси, не по принуда от учебната институция, не от мама и тате, а какво детето обича да прави и къде е силата му, областта, в която с лекота се развива. Другите неща трябва да се учат за обща култура, основните понятия и термини. Учебниците например могат да бъдат само за вкъщи, за да подпомогнат получената информация от преподавателя, а не да подпомагат гръбначните изкривявания. Съвременните технологии позволяват доста начини за поднасяне на учебното съдържание, без това да бъде отегчително за децата.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Знаете ,че в доста други държави учениците имат униформи .Модерни хубави ,стилни униформи които обличат с удоволствие,всяко училище е с различна и са по две например защото няма дънки и къси блузки и полички,всички са еднакви.Без тази униформа не могат да влязат в училище .Така е в Шотландия и го видях с очите си.Тук нямат принадлежност към училището,а всеки ден все едно са тръгнали за среща с гаджето,учебниците също и още и още много други неща са за промяа.Да вземем географията или математиката,трябва ли всяка година д

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Всяка година да се пишат нови учебници от 100 издателства след като в тези науки няма нищо ново.Всичко е старата една и съща информация поднесена все по зле и по зле

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  - Page 2 EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply