BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Любими мисли - цитати

power_settings_newLogin to reply
+46
tinito_m1
mnm
Nikolovaaa
Radipp78
hriss11
violetadimitrowa99
nikita 8584
stelinia
fairy
Bilie Gean
HuCa
Invictus
mimi_vt
demenzia
leidy_mimi
tanittta
dimancheto
redhead88
Ange Noir
geritoo
julie86
marina.vasileva
diana633
Villy.Petroff
liusi
FromHell
bubzz
memento_mori
Goldengirl_
mira_all
borito93
Christina.
tania_kikito
tarq
das4eto
Nagisa
Акация
Imm0rtal
Koen
Elena Gilbert
Renesita
~ i.LLusion
Sakura2442
escapingthesun
Gifted69
~ Mistery writer ~
50 posters

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyЛюбими мисли - цитати

more_horiz
Тук може да пускате любимите си мисли и цитати :))

______________________________
Любими мисли - цитати 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Любими мисли - цитати 4965902g

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
One Tree Hill - Любими мисли - цитати :))



Мисля че има доста хора в този сайт които гледат този сериал ... :Pp

Във всеки епизод има някой готин лаф или мисъл.Пишете какво ви е харесало

СЕЗОН 1


Епизод 1
„Това е върховият момент на човек, който поеме предизвикателството, управлява щастието си. Мечтите ти са непокътнати, но върховете и пътешествията в живота граничат с паденията и нещастията. Носейки се по течението, трябва да поемем по пътя, който ни се предлага и да рискуваме.”

Епизод 2
„Не позволявай на огъня да изгасне, разпален от незаменима искра в безнадеждните замени на "не съвсем", "все още не" и "не съвсем".Не позволявай на героя в душата ти да изчезне в самотното осуетяване на живота,който заслужаваш и никога не си могъл да достигнеш. Светът,който желаеш може да бъде спечелен.Той съществува. Той е реален.Той е възможен. Той е твой.”

Епизод 3
Е.Е.Къмингс някога е написал:"Да бъдеш никой,но себе си,в свят,който прави всичко възможно,ден и нощ, да те превърне в някой друг означава да се биеш в най-трудната битка,в която някое човешко същество може да се бие и да не спира да се бие."

Епизод 5
Джон Стайнбек някога е написал”Изглежда ми,че ако аз и ти трябва да изберем между два вида мисъл или действие, трябва да помним смъртта си и да опитаме да живеем така, че смъртта ни да не носи удоволствие на света."

Епизод 6
Както се случва понякога, един момент се нарежда и се навърта и остава за повече от момент. И звука спира и движението спира за повече,много повече от момент.И след това моментът си отива.

Епизод 7
"Вярата, че се справяш е половината битка".

Епизод 9
Какво уплашено същество е човекът, купчина от предизвикателства, и сделки, и поуки.И ние можем да обясним само някои.И не съвсем точно предполагам.

Епизод 11
И Малкият принц казал на мъжа:”Големите не разбират нищо освен себе си .Ето защо децата винаги има какво да им обяснят.”

Епизод 13
People that are meant to be together always find their way in the end./Broooke Davis/

Епизод 22
„Някои вярват, че гарваните водят пътешествениците по пътя им. Други вярват, че да видиш самотен гарван носи късмет.А ято гарвани предвещава нещастие.А гарван преди битка предвещава победа.”
„Някои вярват, че гарваните водят пътешествениците по пътя им. Други вярват, че да видиш самотен гарван носи късмет.Докато повече от един заедно предвещава неприятности.”


СЕЗОН 2


Епизод 1
„Някой ден, този плаж няма да го има океана да изсъхне слънцето да изчезне,но и в този ден, още ще те обичам. Завинаги.Обещавам ти Хейли!”(Нейтън)
„Аз Хейли, вземам теб Нейтън.Да те държа при себе си, от този ден нататък.В болест и здраве.В богатство и бедност.В добро или лошо.Обещавам, че ще те обичам и почитам.И ще отричам всичко което се изпречи помежду ни.Правя това обещание за вечността.Обещава да го спазвам завинаги.До края на света.Докато смъртта ни раздели.”(Хейли)

Епизод 2
T.H. White е казал:”Може би всички ние даваме безкритично най-доброто от себе си на онези, които едва ли си мислят за нас в отплата.”
.
„Предполагам че не е изненада,че някой ще ни критикуват; ще ни наричат калпави родители.И по принцип ще са прави.И за тези които казват, че са твърде млади, нека просто кажа:По дяволите, можеш да шофираш на 16, да отидеш на война на 18,можеш да пиеш на 21 и да се пенсионираш на 65,та колко голям трябва да бъдеш преди любовта тида е истинска?”(Родителите на Хейли)

„Хейли ми показа как можем да открием добро във всеки,ако му дадеш шанс.Ползата от съмнението.Понякога, хората те разочароват. Понякога те изненадват.Но не можеш да ги опознаеш преди да се вслушаш в сърцата им и това направи Хейли с Нейтън.Това трябва да направим ние за тях.”(Лукас)

Епизод 6
Катрин Ан Портър някога е казала:”Има някакъв ред във вселената.В движението на звездите и въртенето на земята и промяната на сезоните.Но човешкият живот е почти пълен хаос.Всеки заема своята позиция,отстоява своите права и чувства,обърквайки мотивите на другите,и своите собствени.”

Епизод 7
Оливър Уендъл Холмс е казал:”Много хора умират преди да изпеят музиката си.Твърде често, защото се готвят за живото изпълнение.Преди да разберат, че времето тече.”

Епизод 8
Някой някога е казал:”Добрите момичета си имат дневници.Лошите момичета нямат време.Аз просто искам да живея живот който ще запомня.Дори и да не го опиша.”

Епизод 10
Натанаил Хаутърн някога е написал:”Нито един човек за каквото и да е продължително време,не може да е с едно лице за себе си друго пред околните без накрая да се обърка кой образ е истинския.”

Епизод 11
Тенеси Уилямс е написал: ”Когато толкова много са самотни,невероятно егоистично е да си самотен сам.”

Епизод 13
Джон Ф. Кенеди е казал, че смелостта е смесица от триумф и трагедия.И човек прави каквото трябва, въпреки последствията, въпреки спънките, опасностите и напрежението И това е в основата на всяка добродетел.

Епизод 16
Каил Джибран е написал:” Ти си причината, а твоята страст е кормилото и платното на моряшката ти душа.Ако едното от двете се счупи можеш да се носиш по течението или да спреш в средата на морето.По някаква причина, са управляваш сам значи насила да се ограничиш и страстта, сама е пламък, който гори до саморазрушението си.”

„Помни тази вечер,като началото на винаги.Обещание.Като награда, че си устоял на живота толкова дълго.Вярата един в друг и възможността за любов.Решение да игнорираш или просто да се издигнеш над болката на миналото.Споразумение,което свърза две души в едно.Празненство...на взетите шансове и предизвикателствата, които предстоят.За двама, които ще бъдат по-силни от един.Като отбор, който се е изправил срещу изкушенията на света.И любовта винаги ще е двигателя на живота ни.Вечерта е само формалност само съобщение на чувствата.Направените обещания остават в дълбините на сърцата ни.”(Лукас)

Епизод 17
Чарлс Буковски е написал :”Винаги ще се намери нещо,което да разруши живота ни.Зависи само кое или какво ще ни отркие първо.Човек винаги е готов
да бъде отнесен.”

Епизод 19
Джозеф Конрад е написал : „Кой знае какво е истинското щастие,не клишираната дума ,а истинският ужас.Самотниците, които носят маска най-нещастните бездомници прегръщат някой спомен или се вкопчват в някоя илюзия.”
Стивън Кинг е написал:”Времето отмива всичко независимо дали го искаш или не.Времето отмива всичко,времето отнема всичко и накрая има само мрак.Понякога намираме другите в този мрак,а понякога ги губим в него.”

Епизод 20
Дъглас Адамс е написал:"Чувстваше, че целият му живот е някакъв сън и понякога се чудеше, какъв е и дали ще им хареса.”


Епизод 22-23
„И Хензел казъл на Гретел нека да оставяме тези трохи така,че заедно да намерим своя път.Защото да го загубим може да бъде най-жестокото нещо на света.Тази година аз загубих своя път.”(Лукас)
„А да загубиш своя път през пътешествието е лош късмет.Но да загубиш своята причина за пътуване,е къде-къде по жестоко.”(Нейтън)
„Пътешествието продължи 8 месеца.Понякога пътувах сама.Понякога имаше други които държаха волана и ми взеха сърцето.Но когато целта бе достигната…Не бях аз тази, която пристигна.Въобще не бях аз.”(Пейтън)
„Веднъж загубиш ли себе си имаш две възможности:Да намериш човека който си бил преди или да загубиш този човек завинаги.”(Брук)
„Защото понякога трябва да престанеш да бъдеш това което си бил.И да запомниш човека който си призван да бъдеш.Човека който си искал да бъдеш. Човека който си.”(Устата)
George Bernard Shaw някога е написал:”Има две трагедии в живота:едната е да загубиш копнежа на сърцето си, а другата е да си го върнеш.”
„..Очевидно, сърцето на Шоу е разбивано само веднъж или два пъти…”(Брук)
„…Доколкото аз знам Шоу е бил балама.Знаеш ли защо? Трагедии се случват.Какво ще направиш,ще се откажеш? Напуснеш? Не.Сега осъзнах, че когато сърцето ти е разбито трябва да се бориш за да си сигурен, че още си жив.Защото си,и болката която изпитваш е живота.Бъркотията и страха са там за да ти напомнят, че там някъде има нещо по-добро.И за това нещо си струва да се бориш…”(Hейтън)
„…Тази година, имах всичко което исках и всичко за което съм мечтала,но от друга страна загубих повече…”(Хейли)
„…Шоу е бил прав:Когато се опитваме да уловим нещата за които мечтаем, нещата които мислим, че ще направят животите ни по добри пари, известност, слава, ние избягваме това, което наистина има значение простите неща като: приятелство, семейство, любов.Нещата които най-вероятно вече имаме…”(Лукас)
„..Мистър Шоу мисли, че да изпълниш копнежа на
сърцето си е трагедия?Аз мисля, че той греши.Имам предвид, че Шоу никога не е целувал Ерика Марш…”( Устата)

„… Да, да загубиш копнежа на сърцето си е трагично.Но да си възвърнеш този копнеж е всичко за което можеш да мечтаеш.Тази година си мечтаех за любов.Да се превърна в някой друг и да събудя сърце,което достатъчно време се е бояло да чувства.Желанието ми бе изпълнено.Ако това е трагично дайте ми още такива.Защото няма да го върна за нищо на света….”(Пейтън)

Тенеси Уилямс е написал"Всички живеем в къща в пламъци.Не може да се обадим на пожарната.Няма изход на вън.Cамо прозорецът на горния етаж, през който гледаме, докато огънят поглъща къщата,залостена с нас."


СЕЗОН 3


Епизод 1
„В този момент има 6 милиарда 470 милиона,818 хиляди и 671 души по света.
Някои бягат уплашени .Някои си идват вкъщи.Някои лъжат за да мине деня. Други просто не се изправят пред истината .Някои са зли мъже, във война с доброто.А някои са добри, измъчвайки ги зло.Шест милиарда души на света Шест милиарда души.И понякога всичко, от което се нуждаеш е една.”(Пейтън)

Епизод 2
Хенри Дейвид Търоу е написал:"Живей всеки сезон като последен.Вдишай въздуха, изпий питие, опитай плод и се остави на въздействието на всяко едно от тях."

Епизод 3
Хенри Уодсуърт Лонгфелоу е написал:"Всички творим съдбата си, живеейки
между стените оградени от времето"

Eпизод 4
Палф Уолдо Емерсън е написал: "Няма личен живот, в който никой не е проникнал.Никаква тайна не може да бъде скрита в цивилизования свят.Обществото е бал с маски,където всеки крие истинската си същност и я разкрива като се крие.”

Епизод 5
”Но гадното е следното: Че съдим за книгата по корицата. Вярно е,
понякога трябва да прочетеш всичко. А дори и тогава, може да не разбереш
всичко.”(Пейтън)

Епизод 6
”Извън нощта, която ме скрива,черна като пъкъла,благодаря на Бога за своята душа непреклонна. Затиснат от обстоятелствата,не съм трепнал, нито проплакал.Под тоягата на съдбата,обляна в кръв ми е главата,но непокорна.Отвъд това място на гняв и сълзи надвиснал е страха от сянката.И когато заплахата на годините намери и ще ме намери, ще съм безстрашен.Няма значение колко е тясна портата колко е пълно с наказания.Аз съм господар на съдбата си.Аз съм капитан на душата си.”(Лукас)

Епизод 8
Робърт Луис Стивънсън е написал:”Не може да избягаш от слабостта,трябва да се бориш с нея или да умреш.И ако бъде така,защо не сега?”

Епизод 10
Айда Скот Тейлър някога е написала:"Не поглеждай назад към миналото и не съжалявай, че си е отишло.И не се тревожи за бъдещето, което ще дойде.Живей в настоящето и го направи толкова
хубаво, че да си струва разбитото сърце."

Епизод 11
Х.Л. Менкен е написал:
"Всеки мъж понякога е предизвикан,да си плюе на ръцете,да развее черното знаме и да започне
да реже гърла."

Епизод 12
Истината е, че не обичам да мисля за колежа, защото това означава, че гимназията е свършила.След като завършим всички ще отидат да играят баскетбол, да пеят или да записват албуми.А аз трябва да започвам всичко отначало ... сама.Сигурна съм, че ще се оправя.Но както казах, не обичам да мисля
за това.(Брук)
В края на деня искам да бъда със семейството и приятелите си.Искам да играя баскетбол и да
отида в колеж.Не искам много, нали?(Лукас)

Епизод 13
"Кажи здравей ма майка ми... мамо."(Пейтън)

Епизод 14
По-голямата част от живота ни е серия от образи.Те минават както градовете,когато си на магистралата.Но понякога някой момент се застоява за секунда повече и ние знаем, че това е повече от
обикновен образ.Знаем, че този момент,всяка част от него ще живее завинаги.

Епизод 15
Минаха 50 години,50 дълги години,откакто правих това.Като погледнах назад към това, което съм казал преди всичките тези години,към всички надежди и мечти, които съм имал,стигнах до извода, че ако нещата се развият така както си искал,ще успееш в живота.Тогава някои ще кажат, че аз съм се провалил.Важното еда не се натъжаваш от разочарованията в живота,да се научиш как да се освободиш от миналото си,и да разбереш, че не всеки ден ще бъде слънчев.Но когато се озовеш в дълбините на отчаянието,помни че това е само тъмнината на нощта,а в нея има звезди и тези звезди ще ти покажат пътя до дома.Затова не се страхувай да правиш грешки,защото в повечето случаи най-големите награди идват след катo направиш това, от което най-много се боиш.Може би ще получиш всичко, за което си мечтал.Може би ще получиш повече, отколкотонякога би могъл да си представиш.Никой не знае къде ще го отведе животът.Пътят е дълъг,но накрая разбираш,че пътуването е основната цел.

Епизод 16
Тази тъмнина има ли име?Тази жестокост, тази омраза?Как ни намери?Тя ли се промъкна в живота ни
или ние я издирихме и я привлякохме?Какво се случи с нас?Че сега пращаме децата си по света,както изпращаме мъжете си на война?Надявайки се, че ще се върнат невредими.Но знаейки, че някои ще се изгубят по пътя.Кога изгубихме пътя си?Изгубени в сенките, погълнати от тъмнината.Има ли тъмнината име?Твоето име ли е?

Епизод 17
Сега трябва да се молим за душата му.Да се молим тя да отлети и да намери покой.Щом човек нападне приятелите си,той нарушава дружбата им.От този момент нататък, сърцето му е обречено на страдание.Но ти, Боже, ще дадеш сила на слабите да излязат от дълбините на покварата.Защото жадните за кръв хора и измамниците няма да доживеят и половината от отредените им дни.Аз вярвам в способностите ти.И сега те молим да ни дадеш сила дa преодолеем тъгата си по нашия брат Кийт.Нека почива в мир.Да преодолеем тъгата си...гневът... страхът... вината...депресията...осъзнаванетo.И първите признаци на тъгата.

Епизод 18
"Хенри Джеймс е написал:'"Не се страхувай от животa!Повярвай, че той си заслужава да се живее и вярата ти ще превърне това във факт. "
"Джон Стайнбек е написал:"Промяната идва като лек ветрец,който развява завесите по изгрев слънце;като приятния аромат на дивите цветя,дори на тревата."

Епизод 19
"В живота няма такова пълно отчаяние като това, което идва с първите моменти на непоносимата тъга.Когато още не сме знаели какво е да си изпитвал такава тъга и после тя да е отминала,да си се отчаял безнадеждно и последа си възвърнал надеждата си. "

Епизод 20
"Да направиш крачка напред.Това е просто понятие.В общи линии означава да се издигнеш
над възможностите си,да се постараеш още малко,да покажеш, че си нещо специално,да направиш нещо такова.Животът понякога е особен -може да те притисне доста силно.Например когато си влюбен в някого,но той забрави да отвърне на чувствата ти.Когато най-добрата ти приятелка и гаджето ти
те оставят сама.Когато дръпнеш спусъка или запалиш огън и след това е късно да го върнеш обратно.Както казах, в спорта на това му казват'да направиш крачка напред'.В живота аз го наричам 'изблъскване на другите."

"От време на време хората правят крачка напред.Издигат се над възможностите си.Понякога те изненадват.И понякога те разочароват.Животът понякога е странен.Може да те притисне доста силно.Но ако се вгледаш по-отблизо,ще намериш надежда -в думите на децата,в стиховете на някоя песен и в очите на някой, който обичаш.И ако имаш късмет - искам да кажа,ако си най-големия късметлия в цялата планета -човека, който обичаш, ще реши да отвърне на чувствата ти.

Епизод 22
”Те дадоха сърцата си един на друг безусловно.И това е Истинската Любов.Не тази приказката,в която,в живота няма болка.Но двете души я посрещат заедно,и намаляват болката с безусловната си любов.”(Лукас)
”Любовта не е любов..Която се променя,когато се намери промяна.Когато живота стане труден,когато нещата се променят,истинската любов ще си остане същата.За надеждата и за Любовта,на която не сме автори!”(Брук)
”Любовта,не е любов.Която се променя,когато се намерят промени.Тя е трудно поправим белег.Устоява и на най-силните бури и никога не се разклаща.Любовта не се променя за кратки часове и седмици.Но издържа...дори на острието на смъртта.”

СЕЗОН 4


Епизод 1
Казвам се Лукас Скот и съм ученик последна година в гимназията Три Хил.Три Хил е само място някъде в света.Може би прилича много на вашия свят.Може би изобщо не прилича.Но ако погледнете по-отблизо, може да видите някой като вас.Или някой като най-добрата ми приятелка Хейли.Ако сте омъжени, последна година в гимназията и не знаете дали мъжът ви е жив,тогава бих казал, че светът ви много прилича на този на Хейли.Днес трябваше да е най-хубавия ден в живота й. Изумително е как нещата могат да се променят само за един миг.Или, в този случай, за около 29 минути.

Нещата, които отнемат 14 минути -Варенето на щраусово яйце.Видео клипът на Майкъл Джексън към песента 'Thriller'.За да стигнеш от моста Молина до болницата Три Хил също ти трябват 14 минути.В тези 14 минути трима души се лутат между живота и смъртта.На останалите от нас не ни оставанищо друго, освен да чакаме.Предполагам затова наричат стаята 'чакалня'.

Предполагам, че трябваше да кажа нещо.Каквото и да е...Уж ще ставам писател, а нито дума не ми идва наум.Но когато някой ти каже, че някак си си спрял да му липсваш-си се провалил, без значение от това,което ще кажеш.Трябваше да има нещо правилно.Нещо, което никой никога не е казвал,нещо, което можеше да промени това. "Съжалявам"-Не беше това.

Казвам се Лукас Скот и съм ученик последна година в гимназията Три Хил.Играя баскетбол, или поне играех.Имам гадже, или поне имах.Имам и най-добра приятелка.Три Хил е само място някъде в света.Може би прилича много на вашия свят.Може би изобщо не прилича.Но ако погледнете по-отблизо, може да видите някой като вас.Някой, който се опитва да открие пътя си.Някой, който се опитва да открие мястото си.Някой, който се опитва да открие себе си.Понякога е по-лесно да се чувстваш сякаш, си единствения на този свят,който се бори, който е обезсърчен,недоволен или едвам свързващ двата края.Това чувство е лъжа.Но ако поспреш, ако намериш кураж да се бориш всеки следващ ден,някой или нещо, ще те намери и ще оправи всичко.Защото на всички ни е необходима помощ, понякога.Някой да ни помогне да чуем музиката в света,да ни напомни, че нещата няма винаги да са такива.Този някой е някъде там.И този някой ще ви открие.

Епизод 2
Има моменти в живота ни, когато сме изправени на кръстопът.Изплашени, объркани,без карта на пътищата.Изборите, които правим в тези моменти,могат да предопределят остатъка от дните ни. Разбира се, когато се изправим пред неизвестното,повечето от нас предпочитатда се обърнат и да се върнат. Но от време на време хората откриват нещо по-добро, нещо, открито отвъд болката да си сам и отвъд смелостта и куража,нужни да допуснеш някой до себе си или да дадеш на някой втори шанс.Нещо отвъд тихото постоянство на мечтата.Защото само, когато си поставен на изпитание,можеш да разбереш кой си всъщност.И само тогава разбираш кой можеш да бъдеш.Човекът, който искаш да бъдеш,съществува отвъд упорстването и вярата и отвъд болката и страха,от това, което предстои да се случи.

Епизод 3
Виждали ли сте своя снимка, а отзад да има непознат? Кара ви да се замислите колко непознати имат ваши снимки. В колко моменти от чужди животи сме присъствали? Били ли сме част от живота на някого,когато мечтата му се е сбъднала? Или сме били там, когато мечтата му е умряла? Продължили ли сме да се опитваме да влезем в живота на някого, сякаш е било писано, да сме там? Или снимката ни е изненадала?Помислете си, може да сте голяма част от живота на някого, а дори да не знаете това.

Епизод 4
Идва момент, в който животът на всеки oт нас излиза извън релси. В този отчаян момент, трябва да изберете посоката си. Ще се борите ли да останете в пътя? Докато другите ви казват кои сте? Ще се промените ли? Ще се гордеете ли с избора си?Или ще намерите нов път?


Идва момент, в който животът на всеки от нас излиза извън релси.В този отчаян момент, кой ще бъдете вие?Ще намалите ли защитата си?Ще намерите ли утеха в някой неочакван? Ще достигнете ли до целта си? Ще се изправите ли срещу най-големите си страхове смело? Ще продължите ли напред с вяра?Или ще се поддадете на тъмнината в душата си?

Епизод 6
Животът идва при нас от тъмнината. През това време трябва да се борим да намерим куража да се изправим срещу него.
Когато животът се изправи срещу вас от тъмнината... с кой ще изберете да се изправите срещу нея? Ще бъде ли някой на който имате доверие? Или ще бъде някой, който е мъдър? Ще ти помогне ли тяхната любов да ги заведеш до светлината? Или ще излязат от пътя си в тъмнината? Ще направят ли добър избор? Или тази личност ще бъде, някой неизпитан? Някой нов.Животът идва при нас от тъмнината. Когато това стане... Има ли някой в живота ти на който можеш да се довериш? Някой, който ще се грижи за теб, когато се подхлъзнеш и паднеш. И в този момент...ще ти даде сила да се изправиш срещу страховете си сама.

Епизод 11
Някога сънували ли сте сън, който е изглеждал толкова реален, че когато сте се събудили не сте знаели в какво да вярвате?Какво би направил, ако това, което си мислел, че е истина, не е било?А това, което си мислел, че не е истина, е било.Ще останеш ли в съня си с надеждата да намериш по-добра реалност?Понякога животът е по-странен от сънищата ни.Единственият начин да се събудиш е ,да се изправиш срещу това, което се крие в теб.И можете само да се надявате, че в тези мрачни моменти няма да бъдете сами.

Епизод 12
Понякога болката става толкова голяма част от живота ти, че очакваш винаги да е там. Защото не можеш да си спомниш момент от живота си когато не е била там.Но тогава, един ден, почувстваш нещо друго.И не ти се струва редно,защото не ти е познато.И в този момент осъзнаваш, че си щастлив.

Щастието идва под много форми.В компания с добри приятели.В чувството, което изпитваш когато сбъднеш нечия мечта. Или когато си върнеш надеждата.Няма нищо лошо да си позволиш да бъдеш щастлив. Защо никога не знаеш колко може да продължи.

Епизод 13
Колко време е необходимо да промените живота си? Дали са 4 години като в гимназията? Една година или 8-седмично рок-турне? Можеш ли да промениш живота си за месец? Или за седмица или ден? Винаги бързаме.Да пораснем. Да намерим мястото си. Когато сте млади един час може да промени всичко.

Епизод 14
Чудили ли сте дали ние създаваме моментите в живота си,или моментите в живота ни, създават нас.

Ако можехте да се върнете и да промените само едно нещо от живота си.Бихте ли го направили?И ако го направите...тази промяна ще подобри ли живота ви? Или напълно ще разбие сърцето ви? Или ще разбие нечие друго сърце? Бихте ли избрали коренно различен път? Или бихте променили само едно нещо? Само един момент.Един момент, който винаги сте искали да върнете.

Епизод 17
Уилям Блейк пише:"Има познати неща и непознати неща. ""И между тях са само вратите. "

Епизод 20
Деня на завършването в гимназия Три Хил.Дена, в който напускаме гимназия и започваме истинския живот.Но какъв е животът, когато идем в истинския свят.Какво има най-голямо значение?Дали нещата, които създаваме?Дали са нещата, които постигаме или наградите, които печелим?Дали е това, което сме и след като се провалим?Кое е по-важно? Какво ще стане от нас или как ще станем това, което искаме? /Лукас/


Ученици, гости, родители и випускници.

Най-добрият ми приятел ми напомни цитат от Шекспир, който е подходящ-"Има приливи и отливи в делата на хората ,които,отнети им от потопа, водят до успех.Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море. Трябва да поемем по течението,когато е необходимо или ще изпуснем приключението." Мисля, че този цитат означава, че животът е кратък и възможностите са рядкост.Трябва да сме бдителни и да ги пазим.И не само възможностите за успех, а и възможността да се смеем,да видим магията на света.И да живеем.Защото животът не ни дължи нищо.Мисля, че ние дължим нещо на света.И ако само повярваме. /Хейли/

Епизод 21
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.

______________________________
Любими мисли - цитати 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Любими мисли - цитати 4965902g

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz

Някога сънували ли сте сън, който е изглеждал толкова реален, че когато сте се събудили не сте знаели в какво да вярвате?Какво би направил, ако това, което си мислел, че е истина, не е било?А това, което си мислел, че не е истина, е било.Ще останеш ли в съня си с надеждата да намериш по-добра реалност?Понякога животът е по-странен от сънищата ни.Единственият начин да се събудиш е ,да се изправиш срещу това, което се крие в теб.И можете само да се надявате, че в тези мрачни моменти няма да бъдете сами.
Уилям Блейк пише:"Има познати неща и непознати неща. ""И между тях са само вратите. "


Does this darkness have a name?
This cruelty, this hatred.
How did it find us?
Did it steal into our lives or did we seek it out and embrace it?
What happend to us?
That we now send our children into the world
like we send young men into war, hoping for their safe return. But knowing that some will be lost among the way.
When did we lost our way?
Consumed by the shadows, swallowed whole by the darkness.
Does thid darkness havae a name?
Is ot ypur name?

Най-добрият ми приятел ми напомни цитат от Шекспир, който е подходящ-"Има приливи и отливи в делата на хората ,които,отнети им от потопа, водят до успех.Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море. Трябва да поемем по течението,когато е необходимо или ще изпуснем приключението." Мисля, че този цитат означава, че животът е кратък и възможностите са рядкост.Трябва да сме бдителни и да ги пазим.И не само възможностите за успех, а и възможността да се смеем,да видим магията на света.И да живеем.Защото животът не ни дължи нищо.Мисля, че ние дължим нещо на света.И ако само повярваме. /Хейли/

Епизод 21
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.

______________________________
Когато Торбалан ляга да спи всяка нощ, проверява гардероба си за Дийн Уинчестър Dean: You're not going to kill me, are you? Sam: No. Dean: Good. 'Cause that would be awkward...
Любими мисли - цитати 2zegz9x Любими мисли - цитати 10qclf8Любими мисли - цитати Winchesters157Любими мисли - цитати DramaticChipmunkЛюбими мисли - цитати ArtofZenЛюбими мисли - цитати Cookies
Любими мисли - цитати 2hyjkh5

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Това са мойте любими цитати:

"The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart." - Helen Keller

"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." - Buddha

"Истинското предназначение на човек е да живее, не да съществува" - Джек Лондон

"Да обичаш, това значи да бъдеш направен от сълзи и въздишки, от пламък и вярност, докато станеш купчина пепел." - Шекспир

"Against the assault of laughter nothing can stand." - Mark Twain




______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Любими мисли - цитати 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Любими мисли - цитати Animated_gif_024_hippo

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен-Алберт Айнщайн
"Играхме както никога, загубихме както винаги." (Алфредо Ди Стефано, почетен президент на Реал М)XD
Някой го наричат любов.Аз го наричам ад.-Вампирски целувки книга 1

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Как чувствата си играли на криеница(притча)


Разказват, че веднъж в едно ъгълче на земята се събрали заедно всички човешки чувства и качества. Когато СКУКАТА се прозяла за трети път, ЛУДОСТТА предложила:— Хайде да играем на криеница, а!?ИНТРИГАТА по...вдигнала вежди:— Криеница? Що за игра е това?Тогава ЛУДОСТТА обяснила, че един от тях, например тя, започва - затваря си очите и брои до милион, а в същото време всички останали се крият. Последният, когото открият, започва да брои следващата игра и така нататък.ЕНТУСИАЗМЪТ затанцувал с ЕУФОРИЯТА, РАДОСТТА заподскачала така, че успяла да убеди СЪМНЕНИЕТО, само АПАТИЯТА, която никога от
нищо не се интересувала, отказала да участва в играта. ИСТИНАТА предпочела да не се крие, защото в края на краищата, винаги я откриват, ГОРДОСТТА казала, че това е абсолютно глупава игра (нищо друго не я вълнувало освен нея самата), СТРАХЛИВОСТТА не искала да рискува много-много.— Едно, две, три, ... - започнала да брои ЛУДОСТТА.Пръв се скрил МЪРЗЕЛЪТ. Скрил се той зад най-близкия камък край пътя, ВЯРАТА се издигнала в небесата, а ЗАВИСТТА се скрила в сянката на ТРИУМФА, който със собствени сили се изхитрил да се изкатери до върха на най-високото дърво. БЛАГОРОДСТВОТО много дълго не можело да се скрие, тъй като всяко място, което то си намирало, се оказвало идеално за неговите приятели: Кристално чистото езеро - за КРАСОТАТА. Хралупата в едно дърво - ами че това е за СТРАХА. Крилото на пеперудата - за СЛАДОСТРАСТИЕТО. Полъхът на вятъра - той е за СВОБОДАТА! И така, то се замаскирало в слънчевия лъч. ЕГОИЗМЪТ, напротив, намерил си едно топло и уютно местенце само за себе си. ЛЪЖАТА се скрила дълбоко в океана (а в действителност тя се скрила в дъгата), а СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се спотаили в гърлото на вулкана. ЗАБРАВАТА, дори не помня къде се скрила, но това не е важно.Когато ЛУДОСТТА преброила до 999999, ЛЮБОВТА все още търсела къде да се скрие, но вече всичко било заето. И изведнъж тя видяла прекрасен розов храст и решила да се скрие между цветовете му.— Един милион, - изброила ЛУДОСТТА и се заела с търсенето.Разбира се, най-напред намерила МЪРЗЕЛА. После чула как ВЯРАТА спори с Бога, а за СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се сетила по това как трепери вулканът, след това ЛУДОСТТА видяла ЗАВИСТТА и се досетила къде се крие ТРИУМФЪТ. Нямало нужда да търси ЕГОИЗМА, защото мястото, където той се бил скрил, се оказал пчелен кошер, а пчелите решили да изгонят неканения гост. Търсейки, ЛУДОСТТА се приближила до ручея и видяла КРАСОТАТА. СЪМНЕНИЕТО седяло до оградата, чудейки се от коя страна да се скрие.И ето че всички били намерени: ТАЛАНТА - в дъхавата и сочна трева, ТЪГАТА - в тъмната пещера, ЛЪЖАТА - в дъгата (за да сме честни, тя се криела на дъното на океана).Не могли да намерят само ЛЮБОВТА.ЛУДОСТТА поглеждала зад всяко дърво, във всяко поточе, на върха на всяка планина и най-накрая, тя решила да погледне в розовите храсти, започнала да разтваря клоните и чула вик. Острите шипове на розата наранили очите на ЛЮБОВТА. ЛУДОСТТА не знаела какво да прави, започнала да се извинява, плакала, молила за прошка и за да изкупи вината си, обещала на ЛЮБОВТА да стане неин водач.И ето, от онова време, когато за първи път на земята играли на криеница, ЛЮБОВТА е сляпа и ЛУДОСТТА я води за ръка...

:love: :love: :love:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Ваня това беше уникално!!! :slynce:

______________________________
Любими мисли - цитати 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Любими мисли - цитати 4965902g

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
A girl cutting and counting daisies:
-He loves me,he doesn't...
An unknown boy walking around her notice that.
He run into her and say:
-Here you are beauty.


Може би идваме на този свят..~ ♥️ за да търсим любовта, за да я намерим и после да я изгубим.. и после отново и отново все същото. С всяка нова любов се раждаме повторно и с всяка любов, която приключва, в сърцата ни се отваря рана. ...Аз съм покрита с горди белези и пресни рани. :]]

Искам само една частица време, в която да съм повече от това, което мисля, че мога да бъда. Когато изгубя тръпката да мечтая, когато всички отговори са ми ясни - дай ми една частица време, в която да бъда галеница на съдбата.

Може още сто пъти да ме излъжат. Нека. Едно не искам: заради стоте измами, веднъж да не повярвам само на очите, които наистина са били искрени.


Част от любимите ми ❤ ❤

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Онези, които ни обичат никога не ни напускат. Винаги можеш да ги намериш в сърцето си. - Сириус Блек.
Любовта е най-голяма, когато е скрита, а най-слаба, когато се разсипва навсякъде като кукуруз из продънен хамбар.
Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно. Дейв Тайсън Джентри.
Единствената истинска болка е да нараниш някого, когото обичаш.
Любимото ми:
Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш. За да срещнеш някого отново, първо трябва да се сбогуваш с него. Щом сте приятели с някого, непременно ще се срещнете пак, било след миг или след няколко живота. -Ричард Бах, Илюзии

______________________________
Любими мисли - цитати Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Не се плаши от мъртвите, те са тихи, плаши се от живите, те са живи!

Единствената вечна любов е несподелената - из "Какво общо има любовта"

______________________________
Любими мисли - цитати 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Любими мисли - цитати 4965902g

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Lora11 написа:
Единствената вечна любов е несподелената - из "Какво общо има любовта"



Това ми допадна много, а пък е и доста вярно. :slynce:

______________________________
Всички идват и си заминават.. казват ми, че ме обичат, а дори не ме познават!

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Човек е глупав не когато греши, а когато повтаря грешките си.

______________________________


 
         
       

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Има си граници, които човек не бива да прескача, въпреки това, което мисли!

______________________________
Любими мисли - цитати 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Любими мисли - цитати 4965902g

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
"I will release you from the pain of falsehoods and make a place where you belong."
"It will be a new world... A world of truth, not lies."

"Oh, you know... it's fun, it's part of my plan... to start a war... to bring peace..."

"Sharingan no hontou no chikara ga... kono Uchiha Madara no chikara ga!"

"Gaishū Isshoku"

"When a man learns to love, he must bear the risk of hatred."

"You need to have patience if you want to achieve your goal."

"The true winner is he who chose to focus on the future... and the real fight is about to begin."

______________________________
Любими мисли - цитати Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Любими мисли - цитати Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Любими мисли - цитати 73689_160885310611370_140978579268710_361031_3349244_n

Можеш ли да ме прегърнеш силно и да не ме пускаш?
Можеш ли да погледне в очите ми и да видиш мен?
Можеш ли когато ти кажа "боли ме" да дойдеш и просто да бъдеш до мен?
Можеш ли да ме обичаш,когато губя красотата си,губя себе си?
Можеш ли да ми казваш истината дорикогато не искам да я чуя?
Можеш ли да ме накараш да повярвам в теб,когато не мога да повярвам в себе си?
Можеш ли да ме накараш да се обичам,когатовсеки ден се уча да се мразя?
Можеш ли да чуеш гласът на душата ми,когатоаз самата съм спряла да го чувам?
Можеш ли да бъдеш истински в един фалшив свят?
Можеш ли да ме обичаш,в един живот изпълнен с омраза?
Можеш ли да ми покажеш щастието тук и сега?
Можеш ли да понесеш любовта ми и желанието ми да ти дам всичко,без да се уплашиш,без да избягаш?
Можеш ли да кажеш "Мога!?
НЕ МОЖЕШ....

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Има любов, която не забелязваш, защото тя толкова леко докосва студенината на ежедневието, че не би могла да го промени ако някой не и подаде ръка. Има любов, която връхлита като торнадо и след нея остават само разбити мечти и остатъци съществуване. Има любов, която чакаш с дни, месеци, седмици и години, а тя все не идва и не идва, обречена на несъществуване... Има любов, която се колебае дали да премине прага на настоящето и понякога го прави, а друг път просто си остава в бъдещето... много често завинаги... Има обаче такава любов, ...която независимо дали ще се случи или не, променя съзнания,срива стени, върши чудо след чудо. Тази любов понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие,понякога те води, а друг път е сляпа,понякога те убива за да те възкреси или да те погуби завинаги. Такава любов не можеш да предизвикаш, нито пък да търсиш или пренебрегнеш. Не можеш да я пропуснеш край себе си незабелязано... Когато се случи ти просто знаеш, че това е ТЯ... знаеш, че животът ти тръгва в нов коловоз знаеш, че нищо няма да е както преди... знаеш, че дори самият ти няма да си вече точно същия... Това е ИСТИНСКАТА любов - тази която остава дори евентуално да си отиде някой ден- остава в някои от пукнатините на сърцето и напомня за себе си с меланхоличния си ревматизъм. Остава в погледа и влагата в очите, остава в сънищата и спомените - остава едновременно в миналото и бъдещето... Защото само тя умее това... За тази любов си струва всяка саможертва, всяка възможна или невъзможна цена, всеки миг и всеки дъх от краткото ни и чупливо съществуване. Дори ако тази любов опустоши сърцата ни завинаги... Тази любов идва за да остане и за да ни промени и от нас зависи дали ще ни възвиси или погуби. Идва в косите на едно момиче и очите на едно момче, в сплетените им ръце, в една прегръдка или едни докоснати устни... Аз търся тези коси, които могат да ме накарат да забравя слънцето, вятъра, себе си и да копнея докосването им. Търся това истинско усещане, което може да ме накара да живея истински. То може да е трудно, да изглежда невъзможно, да боли, но аз знам, че си струва, защото да избягаш от това е непростимо. Може да го чакам дълго, да го преследвам седмици и месеци, да ме обливат съмнения и колебания... може дори да боли непоносимо, но... аз знам, че това е ТЯ - усмивката на Любовта. И вярвам, че любовта ражда любов... Ще чакам онзи ден, в който ТЯ - ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ ще се сгуши до мен и... ще остане... Не зная къде и кога ще бъде това, не зная колко път ще сме извървели заедно или отделно. Не зная дали ще мога да и се порадвам толкова, колкото ненаситната ми жажда за нежност и щастие би искала, но стига това да се случи преди последното ми издихание, значи е имало смисъл и не съм изживял живота си напразно.дори ако този последен дъх е цената която трябва да платя за да го заслужа...

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Имало едно време един остров, на който живеели всички чувства; Щастието,Тъгата,Познанието и всички други,включително Любовта. Един ден на чувствата било съобщено, че островът ще потъне, затова всички приготвили лодките Си и отплували. Единствено Любовта упорствала да остане до последния възможен момент. Когато островът бил почти потънал Любовта решила да помоли за помощ. Богатството преминало покрай Любовта... Любовта казала:"Богатство вземи Ме със Себе Си. "Не мога",отговорило Богатството... "Имам много злато на кораба Си и няма място за Теб." Любовта решила да помоли Суетата, която също преминала в красив кораб. "Суета,моля Те помогни Ми!" "Не мога да Ти помогна Любов,Ти Си цялата мокра може да повредиш кораба Ми",отговорила Суетата. Тъгата била наблизо,затова Любовта я помолила: "Тъга,позволи Ми да избягам с Теб..." "Не мога Любов...толкова съм тъжна, че имам нужда да остана сама..." Щастието също преминало покрай Любовта, но било толкова щастливо,че дори не чуло, когато Любовта го повикала... Внезапно се чул глас... "Ела Любов,Аз ще Те взема със Себе Си." Гласът бил на непознат възрастен... Любовта била толкова развълнувана и щастлива, че забравила да попита за името Му. Когато пристигнали на сушата, той продължил по пътя Си... Любовта,осъзнавайки колко много Му дължи... попитала Познанието: "Кой Ми помогна?" "Помогна Ти Времето!",отговорило Познанието. "Времето?",почудила Се Любовта- "Но защо Времето Ми е помогнало." Познанието Се усмихнало и с дълбока мъдрост отговорило: "ЗАЩОТО САМО ВРЕМЕТО Е СПОСОБНО ДА РАЗБЕРЕ КОЛКО Е ВЕЛИКА ЛЮБОВТА!"

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Имало едно време един момък, който стоял насред града, на един площад пълен с хора и твърдял, че има най-хубавото сърце на света. Всички го гледали и се възхищавали,наистина било идеално, нямало никакви дефекти!Всички били съгласни, че това е най-хубавото сърце, което са виждали някога през живота си и колкото повече говорели за това, толкова повече момъка се хвалел с прекрасното си сърце.Изведнъж, сякаш от нищото, се появил старец и казал: „Всъщност… истината е, че моето сърце е по-хубаво от твоето!”Когато го показал, всички втренчили очи в сърцето му. Да, то биело силно, но било пълно с белези. Имало места, от които липсвали парчета и били покрити с други, но не съвпадали добре, затова сърцето изглеждало като наръфано, било осеяно и с огромни дупки, зеещи празнина.Всички наблюдавали стареца удивени, питайки се, как може да твърди, че сърцето му е по-красиво.Погледнал момъка на какво приличал старецът и избухнал в смях:„Сигурно се шегуваш! Сравни моето сърце с твоето. Моето е идеално, а твоето е покрито с рани и сълзи!”„Вярно е!” - съгласил се старецът. „Твоето изглежда идеално, но не бих го сменил за моето. Виждаш ли, всяка рана представлява някой човек,който съм обичал и на когото съм дарил любовта си, на когото съм дал парче от сърцето си и често другият ми е дал в замяна от неговото, за да запълня празнината в моето. Но разбира се, това което даваш никога не е съвсем същото като това, което получаваш и затова има някоя и друга гънка, но аз ги обичам. Всяка една ми напомня за споделената любов. Понякога съм давал парчета от сърцето си на хора, които на са отвръщали на любовта ми, това означават дупките. Да обичаш е рисковано,но колкото и да са болезнени тези отвори в сърцето ми, те ми напомнят за любовта, която съм изпитал към тези хора… и кой знае? Може би някой ден, ще се върнат и ще запълнят мястото, което съм запазил за тях.Разбираш ли сега, какво означава истинската любов?”След като го изслушал, момъкът погледнал сърцето си, което вече не било „най-хубавото сърце на света”, но му се струвало по-прекрасно от всякога, защото сега любовта на стареца била в него ...

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
В. Улф е казала, че за да се занимава с литература, на една жена й трябват само собствена стая и пари. (=

Оскар Уайлд: "Класици са онези автори, за които всички говорят, но никой не е чел. "

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
Танцът беше горещ, но прощален, последен и тя остана без сърце... Може ли дяволът да обича истински? - за жалост отговорът е НЕ!

Мерило за невежеството ти е степента, в която вярваш в неправдата и трагедията. Онова, което за гъсеницата е края на света, за учения е пеперуда. /Ричард Бах/

Смелостта не е липса на страх. Смелостта е да направиш каквото трябва, когато трябва, въпреки че те е страх!

Величието на човека се корени в съзнанието за неговото нищожество. Дървото не съзнава нищожеството си. Следователно човек е нищожен, щом съзнава нищожеството си, но същевременно е велик именно защото го съзнава. /Блез Паскал/

Притча:
Един цар попитал своите мъдреци:
- Що за свят е това?
Мъдреците отговорили:
- Всичко е представа, ваше величество.
- Всичко е борба, ваше величество.
- Всичко е либидо, ваше величество.
- Всичко е дзен, ваше величество.
- Всичко е относително, ваше величество.
- Всичко е предопределено, ваше величество.
- Всичко е смешно, ваше величество - обадил се и шутът.
- Всичко е ясно - казал царят. - Ударете на шута сто тояги.


______________________________
Bound by the flesh of embodiment, blind to the ambiguous feelings we hold that connects our souls the way the rain connects the heavens to the earth, even thought the two never truly meet.
Любими мисли - цитати Dxlb8h

descriptionЛюбими мисли - цитати EmptyRe: Любими мисли - цитати

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply