BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Новини и коментари около книгите + ЧАТ

power_settings_newLogin to reply
+18
kaaamzzz
beti
Merry
Vampire Lady
escapingthesun
Last_Man_Standing
poli8009
nightfan
beni1979
Renesita
tanqdimi
~ i.LLusion
Alliana
Christina.
MuryG
puFF
~ Mistery writer ~
Thea
22 posters

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyНовини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
First topic message reminder :

Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Img_60700

Автор:
Ришел Мийд
Издател:
Ибис
Раздел:

* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература

Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и владеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Лиса трябва да бъде защитавана на всяка цена от стригоите: най-опасните и всяващи страх вампири – тези, които никога не умират.

Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Страхът е принудил двете най-добри приятелки да избягат от „Св. Владимир“. И сега, след две години на свобода, те са заловени и върнати обратно в академията. Роуз трябва да продължи своето обучение за пазител, а Лиса да се завърне към социалния живот на кралските фамилии на мороите. Но зад тежките железни врати на академията техният живот е дори в по-голяма опасност отколкото навън, защото стригоите са винаги наблизо...

Последната промяна е направена от Teia на Нед 30 Яну - 11:47; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Защо темата "Поредица: Академия за вампири" е заключена???

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Теяаааааааа, кажи защо темата е заключенаааа :bigsmile:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Защото повтаря тази, Мери. :pardon:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
О, добре. Ами тогава тука ще си пиша. Ако има още хора, които се интересуват от Академията и са се чудили кои са хората на кориците.
За непрочелите 6-та, ще одебеля текста и ще го оцветя.

Merry:Прочетох преди 2 дни последната книга от Академията. Беше много добра, макар че 2-3 неща не ми харесаха, но това вече би интересувало авторката, а не вас. Но много се чудих за нещо и искам да ви попитам. Ясно ми е, че на първата корица трябва да е Роуз (макар, че момичето можеше и да е хубаво, защото това не е), ясно ми е също, че на 4-та книга на корицата трябва да е Дмитрий.
За 6-та си мисля дали това трябва да е
Spoiler :
Бихте ли казали на всяка една корица кои трябва да са хората? Особено ми е любопитно за 2, 3 и 5. Най-много ми харесват кориците на 4, 5 и 6. Но не знам дали съм права за 4 и 6. Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 909357165

Ибис: Идеята на нашия художник за персонажите на кориците е следната:
1 - Роуз
2 и 3 - Лиса
4 - Дмитрий
Spoiler :

маркирам както корицата на 6-та, така и на 5-та като спойлер, защото има връзка със 6-та

Merry: Ха, не бих се сетила, че трябва да е
Spoiler :

Мерси за отговора Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 909357165


На мен ми беше любопитно, за вас не знам.

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Да, и на мен ми беше любопитно и винаги съм се чудила. Хубаво е, че си питала. Никога нямаше да предположа, че на 5-та е
Spoiler :
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 3807526781 А някой, мисля, че Алиана го беше предположила по-напред - браво, позна!

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Тея, не трябваше да го прочиташ. Като прочетеш 6-та ще разбереш защо. Трябваше да изчакаш Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 909357165

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Аз го видях във фб - на стената на Ибис още. Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 2115147716 Няма нищо Мери, нищо не ми говори и без друго. Впрочем направо съм изумена от себе си как съм устискала досега да не си взема книгата и да я прочета... Но, скоро и това ще направя и очаквам този ден с нетърпение. :love:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Ами айде, има толкова за обсъждане :happy:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
На линия съм за обсъждане вече. Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 2115147716 Значи, първо и най-важно впечатление - ВЕЛИКО!
Второ, мисля, че от израза Те са на първо място вече ми излизат пришки. Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 2115147716

Целия хепи енд, който, щом събра най-накрая Роуз и Дмитрий ме изкефи на макс, обаче беше помрачен. На първо място заради Ейдриън - много ми стана мъчно за него, макар в никакъв случай да не виня Роуз. Нейната най-голяма грешка спрямо него е, че тя не че излъга него, но излъга себе си, а оттам го подведе. Много се натъжих, че той не успя да я разбере, макар да го разбирам. Също така ми стана мъчно и за Джил и ме хвана яд за това, че не се изясни какво става със Сидни. А, и за Еди разбира се. Тези герои някак си изтеглиха най-кофти жребий...
Но разбира се Дмитрий е прав като каза на Роуз, че не може да помогне на всички, колкото и да й се иска. Та оттам ми стана и мъчно за Роуз, понеже въпреки всичко и тя се почувства зле заради тях, особено след думите на Ейдриън - той просто улучи идеално как да я жегне, което не беше много честно. През цялата поредица се чудех кой харесвам повече, често клонях и повече към Ейдриън. Ноо, Димката просто си е идеален за Роуз и това си е, колкото и да ме е изнервял. Хареса ми това, че накрая осъзна грешките си! Абе едно от нещата, които най-много ме израдваха, беше срещата на Михаил и Соня! Ето така трябваше да е и с Роуз и Дмитрий, когато се превърна обратно в дампир, ама той нали тогава беше едно проклето магаре... Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 2115147716

А през цялото време с всяка една своя поява ме кефеше много Ейб. Голям образ е значи! А, и при "амишите" ми беше много комично. "Добре, давай, можеш да се ожениш за брат ми." :lmao2:
Със СИГУРНОСТ ще чета спин оф поредицата, само веднъж да излезе!

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Ами, според -мен поредицата свърши с доста недоисказани неща има ,още какво да се желае например........
1-во- кво става с Еди.......
2-ро- с какво толкова Ейб държи Сидни..... :wasnotme:
3-то къде се дяна Ейдрън и защо го няма на коронацията на Лиса а, им беше такъв голям приятел!!!
4-то как- така се излекува Роуз без чужда намеса и защо и как аджеба се прекъсна връзката по- междуим!!!!
:wait:
Има какво още да се желае обаче, все пак хепи енда който исках е на лице........
Много- въпроси останаха без отговор според мен!!! ❌
Авторката май-трябваше по- добре да обмисли събитията и действията понеже това все пак е последната книга от поредицата за Роуз...... |-( :love:

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Тя е обмислила - точно онези онеправдани герои, които имат да извървят още път до хепи енда си ще бъдат главни герои в следващата поредица и ще проследим какво се случва и с тях!
А за Роуз и връзката с Лиса - обяснено е, макар да е малко странно. С една дума, тя сама се е преборила със смъртта, със силата на собствената си воля, ако ще да кажем, което я е откъснало от Духа и той вече не поддържа живота й. Което е едно от нещата, изкефили ме най-много! Няма вече Мрак, който като най-голямата будала да изсмувка от Лиса, защото Те са на първо място Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 1089017131 То точно това трябваше да стане, за да може да спре - в противен случай никога Роуз не би спряла да придърпва към себе си мрака от Лиса и накрая щеше да се врътне, за да я спаси. Което мене мноооого ме дразнеше, честно. Никой не заслушава да поема лудостта на когото и да било, само защото смята, че е по-важен от него. Ако ще Лиса да стане кралица и на целия свят, никога няма да е по-важна от Роуз. :p: Така че, от тази развръзка да не ви казвам колко се изкефих просто, почти колкото от събирането на Димката и Роуз. :love:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Ами значи първо - Тея, най-после! Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 2115147716 Накани се да я прочетеш.
И аз се ядосах на 4 неща - Какво стана с Еди? Какво стана със Сидни и с какво я е държал Ейб? Какво стана с Таша? Какво стана с взаимоотношенията на Кристиан и Роуз, тъй като тя разкри леля му? С Кристиан нямаше никакъв финален разговор, което ме разочарова много, той ми е един от любимците.
След като прочетох книгата, разбрах че на тези въпроси ще намерим отговори в поредицата, която се явява и като нова поредица, и като продължение на "Академия за вампири".
Аз обожавам Дмитрий и винаги съм твърдяла, че той и Роуз трябва да са заедно, независимо колко съм харесвала Ейдриън, но ми стана много мъчно за него, особено в последния разговор м/у него и Роуз, където ѝ изкрещя "Аз те обичах!". И не оправдавам Роуз. Тея казва, че тя не че излъга него, но излъга себе си, а оттам го подведе. Аз съм на мнение, че след като обичаш толкова много един човек, че си жертвал живота си за него не веднъж, не можеш да се самозалъгваш, че не го обичаш и не можеш да се самозалъгваш, че вече обичаш някой друг, след като място в сърцето ти има само един. Много ѝ бях ядосана, че по този начин подведе Ейдриън, защото макар и с всичките си пороци (които даже не са истински пороци, а просто се опитва да притъпи въздействието на духа в/у него), той се опита да се промени заради нея. И начина, по който Ейдриън разбра, че Роуз се е събрала с Дмитрий, беше отвратителен (за него). Да ги видиш със собствените си очи, при положение, че си чакал трепнещ приятелката ти да се върне здрава и невредима, и да узнаеш, че е повече от здрава и невредима с друг... Много кофти тръпка.
За връзката, която се прекъсна м/у Роуз и Лиса. Бях като втрещена. И аз като Роуз се почувствах направо куха, когато тя осъзна, че връзката я няма. Вярно, радвам се, че повече няма да полудява, да се вбесява, да ѝ причернява от гняв и т.н., но това са Роуз и Лиса, и тяхната не само силна приятелска, но и психическа връзка. Признавам си, че бях разочарована, че изгубиха тази връзка.
Друго, друго...
Ами треската ми по поредицата малко взе да стихва, за това подробностите леко ми обягват. Мисля, че това е най-важното, което мога да кажа в момента.
Хареса ми финала, always and forever team Dimitri & Rose :heart2: :p:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Ама, Мери, то да ти кажа той и сам го осъзна Ейдриън - че и той си е виновен. Макар просто да имаше нужда да й вярва, всичко друго си крещеше точно обратното, а той си затваряше очите. Не казвам, че Роуз е изцяло невинна, но тя е грешна в случая първо пред себе си за тази заблуда. Затова не мисля, че трябва да е съдена строго за постъпката си и наистина се надявам Ейдриън да я разбере по-нататък, като му поотмине. Ама много ми стана мъчно за него, не исках да приключва така, макар да го очаквах още като прочетох книга 5. Не трябваше те двамата с Роуз да остават заедно, но прояниха слабост - той, защото искаше да вярва, че ще се получи, тя - защото имаше нужда от утеха и така неволно го изполва. Вижте, в любовните триъгълници няма истински хепи енд, защото няма такова нещо като И тримата заживяха щастливо. Надявам се в новата поредица Ейдриън да е гравен герой в някоя от книгите и да се намери и за него път към щастие, както и да намери истинската си половинка. Вече видяхме, че е способен да обича. Сега само трябва да намери правилния човек. Кой знае пък, може да е Джил, или пък Сидни? И мисля, че ще видим още и от горските вампири-амиши. :lmao2: Авторката нарочно е завършила тази поредица с толкова въпросителни, за да има аудитория за следващата. :bigwink:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Знам, че финала е умишлено (не)завършен по този начин. Но е тъпо за феновете на "Академия за вампири", които не искат да четат други поредици, за да разберат какво се случва с едни от любимите им герои. Лично аз все още не съм решила дали ще си купувам новата поредица.
Колкото до това, което каза:
"Ама, Мери, то да ти кажа той и сам го осъзна Ейдриън - че и той си е виновен. Макар просто да имаше нужда да й вярва, всичко друго си крещеше точно обратното, а той си затваряше очите. Не казвам, че Роуз е изцяло невинна, но тя е грешна в случая първо пред себе си за тази заблуда. Затова не мисля, че трябва да е съдена строго за постъпката си и наистина се надявам Ейдриън да я разбере по-нататък, като му поотмине."
Аз не я съдя толкова строго, но за мен тя е главната виновница за взаимоотношенията ѝ с Ейдриън. Вярно, че и той го осъзнаваше, затваряше си очите за истината, но... не знам, аз съм склонна да го оневиня, а нея да я виня, защото тя му даде карт бланш. Ако не му беше дала зелена светлина, той щеше да си стои настрани, но след като тя му показа друго, човек като е влюбен и до последно се надява, че има надежда. Той беше подлъган и подведен. Роуз е една от най-яките героини, за които съм чела до сега, но в това отношение за мен тя е виновната.
Вярно, че в любовните триъгълници няма как да има хепи енд и за тримата, но ми стана гадно, че нямаше хепи енд точно за Ейдриън.
И, Тея, пак мислим еднакво, бях казала, че и аз много много се надявам Ейдриън да срещне правилното момиче за него. Искам на любовта му да се отвърне тройно повече! Искам да е щастлив и аурата му да е цялата в златисто, оранжево и зелено :slynce: Няма да се изкефя, ако е малката сладка Джил. Не съм сигурна и че Сидни би зарязала всичките си вярвания и принципи, та да се влюби в него. Надявам се да се появи някоя, която да може да го направи щастлив Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 909357165

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Дано, дано да се появи, наистина. Тогава вече ще съм доволна.

А иначе за новата поредица - ами, моето мнение точно в случая е различно. Такава тъга ме налегна като стигнах до края на шеста (което стана в същия ден, в който я започнах де), че ми стана мъчно, че свърши. Не както когато прочетох седма на Хари Потър, но също много, много мъчно. И си помислих, че шест книги, които в началото ми се струваха много, сега вече ви се струват недостатъчни. И тогава се сетих за предстоящата нова поредица. Макар Роуз, моята любимка, вече да не е главно действащо лице там, пак бих я проследила тази поредица с голям интерес, понеже съм твърде голям фен на поредицата. :love:
Иначе съм забелязала, че повечето хора, с които си говоря за тази поредица са скептично настроени за новата. Ами, всеки има право намнение, но решението е просто - или изобщо не се занимавайте да я четете, след като не сте сигурни за нея, или изчакайте отзиви след като излезе и четете тогава ако решите. Аз ще чета всякак. :love:

П.П. Впрочем още се осъзнавам от шока относно това, кой е убиеца! ❌

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Много харесвам книгите и съжелявам че поредицата не е по-дълга. С нетърпение чакам да я филмират.

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Въпроссссс.. видях,че всички чакате шеста книга.На мен някой ще ми каже ли как да си намеря тука в този сайт първата.Щот мноооооого се обърках.

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Tumblr_mkfg72cHTM1r59zbso1_250

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Ще има ли седма книга? :unsure:

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Renesita написа:
Ще има ли седма книга? :unsure:


Няма да има седма книга. Поредицата официално е завършена, но ще има допълнителна поредица.
Можете да видите новата тема. :pardon:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
Да, разбрах, Ване.
сега чета шестата книга и направо ги обичам тия герои! 😉

______________________________
Новини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionНовини и коментари около книгите + ЧАТ - Page 5 EmptyRe: Новини и коментари около книгите + ЧАТ

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply