BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Дискусия на книги

power_settings_newLogin to reply
+7
kameliq70
kochsumaz
Тони87
meri
Rodena
Thea
bakxus
11 posters

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyДискусия на книги

more_horiz
First topic message reminder :

Привет на всички любители на книгата.Както повечето от вас,така и аз обичам да чета книги,било то биографии на велики личности,фентъзи,фантастика,любовни романи,военни,Фродо,Жан Валжан,Шерлок или Дядо Йоцо.Но колкото и приятно да е да се насладиш на творческата мисъл на големите писатели,често ти се приисква да можеш да коментираш книгата с някого.Поради тази причина и пиша в момента.Предлагам на няколко сродни души ентусиасти да си организираме скайп обсъждане на книги,избрани и прочетени след предварително уточняване.Предполагам,че имам предвид нещо като клуб на книгата.Би било забавно,ако има хора,които са заинтересовани нека пишат,а ако се съберем ще уточним и детайлите.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Но пък аз вероятно не бих се върнала,след като науча за секс клуба,но ако все пак го направя още след като той се възстанови от пиянския срив щях да поискам обяснения и нямаше да се дам лесно.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
meri написа:
iveto81 написа:
meri написа:

А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.


Кога изневерява???

Ти чете ли я?Ако не няма да издавам.

Да :) . Но лично за мен това не е изневяра от негова страна. Това е било през онези четири прословути дни когато той изчезна, а те все още не бяха заедно.

А това, че е прикрит, просто авторката е преценила така. Винаги съм мразила да чета книги с проблемни мъжки герои, както в случая и да е само от гледната точка на жената. Така си съставяш мнение за главния мъжки персонаж, само от мнението на главната героиня. Добре, че поне и в двете книги имаше по една допълнителна глава от гледната точка на Джеси, че да осъзная, че не е толкова безчувствен и бездушен.
Иначе като цяло съм на 50% за книгите, едва когато прочета и третата книга и историята е завършена бих изказала по цялостно и категорично мнение :)

______________________________
Дискусия на книги - Page 2 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
iveto81 написа:
meri написа:
iveto81 написа:
meri написа:

А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.


Кога изневерява???

Ти чете ли я?Ако не няма да издавам.

Да :) . Но лично за мен това не е изневяра от негова страна. Това е било през онези четири прословути дни когато той изчезна, а те все още не бяха заедно.

А това, че е прикрит, просто авторката е преценила така. Винаги съм мразила да чета книги с проблемни мъжки герои, както в случая и да е само от гледната точка на жената. Така си съставяш мнение за главния мъжки персонаж, само от мнението на главната героиня. Добре, че поне и в двете книги имаше по една допълнителна глава от гледната точка на Джеси, че да осъзная, че не е толкова безчувствен и бездушен.
Иначе като цяло съм на 50% за книгите, едва когато прочета и третата книга и историята е завършена бих изказала по цялостно и категорично мнение :)

Не съм съгласна,че не са били заедно,но за останалото съм съгласна с теб-и аз обичам да чета 2-те гледни точки за да съм наясно с много неща.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Мери, всеки си има различна гледна точка за "връзките" като цяло. Лично за мен не може да се смята, че са били двойка тогава. Той и звънеше и я преследваше, тя отказваше да му вдига телефона и го избягваше- каква връзка е това? Джеси изчезва за четири дни / тогава е ставало, каквото е ставало Дискусия на книги - Page 2 909357165 / и се появява вечерта на приема. За мен връзката между тях започна именно тогава в "Луссо".

П.П. Това дали не беше спойлер от моя страна Дискусия на книги - Page 2 613795249

______________________________
Дискусия на книги - Page 2 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
А да ,май си права за случката ,но въпреки това мен много би ме боляло.И все пак има и по-тежки случаи-ето ви следващ пример,книгата ''Да измамиш смъртта''.С голямо желание я очаквах,но малко съм разочарована.Аз много преживявам емоциите на героите-плача с тях,ядосвам им се ,радвам се и това е книга,в която много неща ме ядосват.Рауди си отива всяка вечер с друга под носа й и тя пак е готова да си легне с него почти веднага-никаква гордост.Аз не бих се върнала в бара след случката или ако се върна ще бъде само за деня и ще стоя далеч от него като го оставя да си мисли каквото си иска,без обяснения.А после бих си сменила работата веднага.А вие?

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Очаквах книгата за Рауди с голямо нетърпение. В първите две книги ми направи много добро впечатление. Но честно казано се разочаровах от книгата за него. Не само със случката в кабинета в началото, ами като цяло. Някак си книгата ми се стори, че е писана през пръсти - нещо в самата история ми куцаше през цялото време.
Не знам как бих постъпила на мястото на Ейвъри и дано не ми се налага да изпадам в такива ситуации. Но никога, не казвам "никога". Така като чета си казвам, аз на нейното място ще си тръгна или ще направя така или така. Но така от страни е лесно. Когато ти дойде на главата, по съвсем друг начин разсъждава човек.

______________________________
Дискусия на книги - Page 2 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Съгласна съм с теб,това би трябвало да е -или пък аз очаквах така-най-интересната от поредицата,но...сгреших.И като се сетя за нея се ядосвам за доста неща,които не ми харесват.Не можеш да казваш,че жената е с ''железен гръбнак'' и в следващия момент почваш да я описваш като...слабохарактерна.Просто не мога да се сетя за дума която да я описва.В този ред на мисли очаквам с нетърпение следващата''Без граници'' за Канон,мисля че тя няма да ни разочарова.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
А ,започнах книгата''Моят злодей'',пише че е книга 3 от''Семейство Рийд'',някой знае ли кои са другите?В ''Читанка''изобщо няма такава книга.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
meri написа:
Съгласна съм с теб,това би трябвало да е -или пък аз очаквах така-най-интересната от поредицата,но...сгреших.И като се сетя за нея се ядосвам за доста неща,които не ми харесват.Не можеш да казваш,че жената е с ''железен гръбнак'' и в следващия момент почваш да я описваш като...слабохарактерна.Просто не мога да се сетя за дума която да я описва.В този ред на мисли очаквам с нетърпение следващата''Без граници'' за Канон,мисля че тя няма да ни разочарова.

До колкото знам, тя е отделна поредица. Дано Егмонт издадат и нея.

______________________________
Дискусия на книги - Page 2 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Да,така е.Вече им зададох въпроса,но нямам отговор.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Тъй като не намерих по-подходяща тема /може и да не съм гледала достатъчно/, ще си пусна запитването тук.
Какво мислите за поредицата "Истинска кръв"? Първо ще отбележа, че не съм я чела, нито съм гледала сериала, така че моля БЕЗ спойлери! Харесват ми книжките за вампири и имаше време, когато сериала беше много нашумял, така че съм позитивно настроена към идеята, но ще се радвам да чуя мнението на някой, който знае как е от първа ръка.
И едно допълнително въпросче Дискусия на книги - Page 2 909357165 от коментарите на първата книга в читанка останах с впечатлението, че книгите са 13 ... там, разбира се, има само пет. Колко трябва да са? Преведени ли са? Къде мога да намеря останалите?
Добре де, май стана повече от едно въпросче Дискусия на книги - Page 2 2115147716 Мерси за вниманието и с нетърпение чакам да видя какво мислите.

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
Някой има ли 5-та книга от поредицата ,,Семейство Роял”?

descriptionДискусия на книги - Page 2 EmptyRe: Дискусия на книги

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply