Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Коя е последната книга, която прочетохте?
"Порочни удоволствия"
Любим предмет в училище?
Какво бихте променили в образователната система?
Без задръжки
Книга 13 - The Shadows
Повтаряли ли сте?
"Обречен"
Форумът и Фейсбук
Любим художник?
Today at 7:53 am
Today at 6:56 am
Today at 5:20 am
Today at 1:33 am
Today at 1:17 am
Yesterday at 7:48 pm
Yesterday at 6:20 pm
Yesterday at 6:10 pm
Yesterday at 8:30 am
Yesterday at 8:27 am
romina76
ganinka
bobihak
Armagedon
Armagedon
capricorn6
bobihak
boreto
scorpionche
scorpionche

Share | .

Дискусия на книги

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bakxus
Въздухар

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Дискусия на книги   Пет Сеп 14, 2012 6:47 pm

Привет на всички любители на книгата.Както повечето от вас,така и аз обичам да чета книги,било то биографии на велики личности,фентъзи,фантастика,любовни романи,военни,Фродо,Жан Валжан,Шерлок или Дядо Йоцо.Но колкото и приятно да е да се насладиш на творческата мисъл на големите писатели,често ти се приисква да можеш да коментираш книгата с някого.Поради тази причина и пиша в момента.Предлагам на няколко сродни души ентусиасти да си организираме скайп обсъждане на книги,избрани и прочетени след предварително уточняване.Предполагам,че имам предвид нещо като клуб на книгата.Би било забавно,ако има хора,които са заинтересовани нека пишат,а ако се съберем ще уточним и детайлите.
Върнете се в началото Go down
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 1:52 am

Интересно предложение. Ако не на скайп, то може да се създаде тема в раздела, която да бъде именно Клуб на книгата и там ентусиастите да се организирате коя книга ще четете, а в последвствие и обсъждате. Има ли желаещи, може да се направи нещо по въпроса ;)

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 7:04 pm

Изглежда интересът е голям..
Rodena
Драскач

Зодия : Virgo
Брой мнения : 96

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 8:04 pm

Звучи интересно и определено проблематично. Не всеки, даже почти никой, може да заяви, че има време следващите 2 седмици или 1 месец да прочете точно тази книга. Нищо не се знае. Още повече разбирателството за книгата. Кой не му харесва, кой вече я е чел, кой чул лоши неща...всеки луд с номера си.
И все пак звучи много любопитно. Аз бих се навила. Струва си да се пробваме пък ако не, поне ще сме опитали.

bakxus
Въздухар

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 8:31 pm

Хмм,още няколко човека и ще пуснем бета-теста .А относно детайлите около цялото начинание,мисля,че няма да има проблем.Всеки ще даде свое мнение и предложения и ще се разберем.
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Сеп 16, 2012 9:35 am

Ако се събере група, идейно е да се направи едно подразделче - вътре може с гласуване в анкети да се избира книга за конкретния месец и групата да я чете, след което - дискутира. Дори ако има желаещи, могат да напишат и любителско ревю, като имаме специален раздел, предназначен за целта ТУК

Брой мнения : 316

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Фев 06, 2016 3:17 pm

А аз ви предлагам да дискутираме не книга ,която сме прочели всички едновременно,а общо за това ,което ни харесва или не .Например току-що свърших''Под този мъж'' и тази книга ми се струва много откачена.Сюжета е много близо до ''Нюансите'' ;и в двете книги много ме дразни тийнейжърското поведение на героите,но докато при Крисчън и Ана е по -разбираемо,то Джеси и Ава нямат оправдание с възрастта си .Другото,което не харесвам е,че героините са толкова слабохарактерни,че не казват ''не''и вечно чакат ''разрешение''за действията си.Вие как мислите?
Тони87
Нинджа-психопат

Брой мнения : 760

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Фев 06, 2016 3:48 pm

Много се радвам, че има и други хора, които мислят като мен. Бях се отчаяла, след като видях с какъв хъс някои търсят книгата , за да я прочетат. Първата – „Този мъж“, ставаше горе-долу, имаше повече действия и загадъчни моменти, които ме караха да се питам, каква е истината. Но втората – „Под този мъж“, направо ме разочарова. Тези двамата се чукаха като зайци – та наказателне секс ли не беше, та секс за набиване на разум ли не беше... ужас! Приликата с „Нюансите“ е дотолкова, доколкото главния е ненормалник доминант, а пък главната хем е против, хем все гледа да му угоди. Да, любовта наистина е сляпа! Само накрая ми стана малко по-интересно, когато Ава реагира на побоя и се подложи сама на шибане с камшик. И изведнъж, вдъхновението на авторката свърши – ей така, от раз. Края е много претупан и ненавременен, можеше още да продължи – сватбата и след нея. Ама явно не й е стигнала фантазията, щото секс между женени...
Нямам думи...
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Фев 06, 2016 6:17 pm

Доколкото знам има и 3-та книга ,вероятно тогава ще четем за свадба и си мисля ,че знам как ще се проведат дебатите-защото такива ще има.Но пък ми харесва да чета за размислите на героя,защото обикновено съм изненадана от осъзнаването му какъв задник е .В смисъл ,че си създаваш някакъв образ за него чрез нейната гледна точка,но се оказва че не е така.И това не се отнася само за ''Нюансите'',а и за други книги.
kochsumaz
Читател

Чете : "Проклятието на МакЛийн "
Зодия : Capricorn
Брой мнения : 32
Местожителство : бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 7:37 am

Rodena написа:
Звучи интересно и определено проблематично. Не всеки, даже почти никой, може да заяви, че има време следващите 2 седмици или 1 месец да прочете точно тази книга. Нищо не се знае. Още повече разбирателството за книгата. Кой не му харесва, кой вече я е чел, кой чул лоши неща...всеки луд с номера си.
И все пак звучи много любопитно. Аз бих се навила. Струва си да се пробваме пък ако не, поне ще сме опитали.

Съгласна съм и аз бих се включила
kochsumaz
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 7:45 am

Аз лично много харесах първата книга,обаче не мога да довърша втора ,те не спряха да правят секс и нищо интересно не става -_- И съм напълно съгласана за това , че повечето героини са супер безхарактерни.В повечето книги мъжете ги нараняват психически,а понякога и физически (Нюансите ) и онез шматки пак се връщат.Абе момиче като те обиди тръгвай си Единствено в "Твърде далеч" тя си тръгна,но това че забременя я оправдава
kameliq70
Напредващ

Чете : всякаква литература
Брой мнения : 90
Местожителство : Берлин

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 9:02 am

Книга 3 трябва да излезе през май,ако нещо не размислят.А относно секса-тоз пич да не е извънзаемен?Как успява да си върши работата,като има само една мисъл в главата?Нали мъжете много трудно могат да правят 2 неща едновеменно?
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 11:55 am

kochsumaz написа:
Аз лично много харесах първата книга,обаче не мога да довърша втора ,те не спряха да правят секс и нищо интересно не става -_- И съм напълно съгласана за това , че повечето героини са супер безхарактерни.В повечето книги мъжете ги нараняват психически,а понякога и физически (Нюансите ) и онез шматки пак се връщат.Абе момиче като те обиди тръгвай си Единствено в "Твърде далеч" тя си тръгна,но това че забременя я оправдава
Все пак не се отказвай,по-нататък става интересно.А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.
Тони87
Нинджа-психопат

Брой мнения : 760

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 2:05 pm

Изобщо не съм съгласна, че героините са безхарактерни. Напротив. Ако бяха такива ( визирам Анастейжа и Ава), то те нямаше всеки път да се противопоставят на мъжете си( Грей и Джеси ) и нямаше да постигнат това, което са си наумили. Само жена с много силен характер би издържала на този психически тормоз и много влюбена, бих добавила.
kochsumaz
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 2:28 pm

Тони87 написа:
Изобщо не съм съгласна, че героините са безхарактерни. Напротив. Ако бяха такива ( визирам Анастейжа и Ава), то те нямаше всеки път да се противопоставят на мъжете си( Грей и Джеси ) и нямаше да постигнат това, което са си наумили. Само жена с много силен характер би издържала на този психически тормоз и много влюбена, бих добавила.

Това си е лично мое мнение и просто не бих оставила да ми причняват това и като цяло аз Анастейжа я харесвам,но ако мен ме набият аз не бих се върнала при него...
iveto81
VIP

Чете : постоянно :)
Зодия : Leo
Брой мнения : 20446

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 2:30 pm

meri написа:

А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.

Кога изневерява???

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 3:04 pm

Тони87 написа:
И как точно им се противопоставят питам аз?Не казвам че е трябвало да ги оставят,но могат -и имаше такива ситуации и в двете книги-когато да отстояват себе си ,а не да им позволяват да си играят с тях и чувствата им.
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 3:05 pm

iveto81 написа:
meri написа:

А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.

Кога изневерява???
Ти чете ли я?Ако не няма да издавам.
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 3:16 pm

kochsumaz написа:
Тони87 написа:

Това си е лично мое мнение и просто не бих оставила да ми причняват това и като цяло аз Анастейжа я харесвам,но ако мен ме набият аз  не бих се върнала при него...
Е,тя се върна ,защото той обеща да се промени и го направи според мен-донякъде разбира се,а и тя не би искала да е напълно-но за психическия тормоз тя си е виновна,че го допускаше.
ves
VIP

Брой мнения : 17252

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 3:17 pm

Ще се включа и аз :) Нюансите съм ги чела много отдавна и не помня много от книгата,но доколкото си спомням Ана прави сама своя избор,докато при Ава и се налага и ако нещо противоречи на Джеси и се набива с ч***не. Еми,аз съм силна жена,но това едва ли ще го изтърпя,колкото и да го обичам. Секс сцените са хубаво описани и горещи,но характерите и на двамата никакъв - Ава ми е прекалено примерена,тъкмо се опълчи за нещо и бога и изскача с поредната доза. А Джеси,тоя пич изобщо не мога да го разбера,много прикрит,много покровителствен,много затворен. Да се надявам в третата книга поне малко да го разбера,защото иначе никакъв смисъл няма в тая история /то и история няма,само секс,но оставам с някакви надежди/.

meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 3:21 pm

Но пък аз вероятно не бих се върнала,след като науча за секс клуба,но ако все пак го направя още след като той се възстанови от пиянския срив щях да поискам обяснения и нямаше да се дам лесно.
iveto81
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 3:44 pm

meri написа:
iveto81 написа:
meri написа:

Кога изневерява???
Да :) . Но лично за мен това не е изневяра от негова страна. Това е било през онези четири прословути дни когато той изчезна, а те все още не бяха заедно.

А това, че е прикрит, просто авторката е преценила така. Винаги съм мразила да чета книги с проблемни мъжки герои, както в случая и да е само от гледната точка на жената. Така си съставяш мнение за главния мъжки персонаж, само от мнението на главната героиня. Добре, че поне и в двете книги имаше по една допълнителна глава от гледната точка на Джеси, че да осъзная, че не е толкова безчувствен и бездушен.
Иначе като цяло съм на 50% за книгите, едва когато прочета и третата книга и историята е завършена бих изказала по цялостно и категорично мнение :)

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 4:04 pm

iveto81 написа:
meri написа:
iveto81 написа:
meri написа:

Кога изневерява???
Да :) . Но лично за мен това не е изневяра от негова страна. Това е било през онези четири прословути дни когато той изчезна, а те все още не бяха заедно.

А това, че е прикрит, просто авторката е преценила така. Винаги съм мразила да чета книги с проблемни мъжки герои, както в случая и да е само от гледната точка на жената. Така си съставяш мнение за главния мъжки персонаж, само от мнението на главната героиня. Добре, че поне и в двете книги имаше по една допълнителна глава от гледната точка на Джеси, че да осъзная, че не е толкова безчувствен и бездушен.
Иначе като цяло съм на 50% за книгите, едва когато прочета и третата книга и историята е завършена бих изказала по цялостно и категорично мнение :)
Не съм съгласна,че не са били заедно,но за останалото съм съгласна с теб-и аз обичам да чета 2-те гледни точки за да съм наясно с много неща.
iveto81
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 4:14 pm

Мери, всеки си има различна гледна точка за "връзките" като цяло. Лично за мен не може да се смята, че са били двойка тогава. Той и звънеше и я преследваше, тя отказваше да му вдига телефона и го избягваше- каква връзка е това? Джеси изчезва за четири дни / тогава е ставало, каквото е ставало / и се появява вечерта на приема. За мен връзката между тях започна именно тогава в "Луссо".

П.П. Това дали не беше спойлер от моя страна

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Вто Фев 09, 2016 3:26 pm

А да ,май си права за случката ,но въпреки това мен много би ме боляло.И все пак има и по-тежки случаи-ето ви следващ пример,книгата ''Да измамиш смъртта''.С голямо желание я очаквах,но малко съм разочарована.Аз много преживявам емоциите на героите-плача с тях,ядосвам им се ,радвам се и това е книга,в която много неща ме ядосват.Рауди си отива всяка вечер с друга под носа й и тя пак е готова да си легне с него почти веднага-никаква гордост.Аз не бих се върнала в бара след случката или ако се върна ще бъде само за деня и ще стоя далеч от него като го оставя да си мисли каквото си иска,без обяснения.А после бих си сменила работата веднага.А вие?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Today at 12:39 pm

Дискусия на книги

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next