BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
"Да бележиш девица"
"Истински порочно"
Предложения за превод
"Порочно момиче"
"Под тези сенки"
"Перфектната половинка"
"НЕцивилизован"
"Петият гроб отвъд светлинатa"
Хедър Лонг - Кажи го на пехотинеца
"Оправдани лъжи 1"
Today at 4:57 pm
Today at 3:19 pm
Today at 11:26 am
Yesterday at 10:38 am
Yesterday at 10:35 am
Yesterday at 6:00 am
Нед Юли 15, 2018 11:04 pm
Нед Юли 15, 2018 11:02 pm
Нед Юли 15, 2018 11:00 pm
Нед Юли 15, 2018 10:59 pm
nadeto7
Pipilotaeuforia
Pipilotaeuforia
Дияна В.
Диди
Pemidi
gu6ter4eto1
gu6ter4eto1
gu6ter4eto1
gu6ter4eto1

Share | .

Дискусия на книги

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bakxus
Въздухар

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Дискусия на книги   Пет Сеп 14, 2012 9:47 pm

Привет на всички любители на книгата.Както повечето от вас,така и аз обичам да чета книги,било то биографии на велики личности,фентъзи,фантастика,любовни романи,военни,Фродо,Жан Валжан,Шерлок или Дядо Йоцо.Но колкото и приятно да е да се насладиш на творческата мисъл на големите писатели,често ти се приисква да можеш да коментираш книгата с някого.Поради тази причина и пиша в момента.Предлагам на няколко сродни души ентусиасти да си организираме скайп обсъждане на книги,избрани и прочетени след предварително уточняване.Предполагам,че имам предвид нещо като клуб на книгата.Би било забавно,ако има хора,които са заинтересовани нека пишат,а ако се съберем ще уточним и детайлите.
Върнете се в началото Go down
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 4:52 am

Интересно предложение. Ако не на скайп, то може да се създаде тема в раздела, която да бъде именно Клуб на книгата и там ентусиастите да се организирате коя книга ще четете, а в последвствие и обсъждате. Има ли желаещи, може да се направи нещо по въпроса ;)

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 10:04 pm

Изглежда интересът е голям..
Rodena
Драскач

Зодия : Virgo
Брой мнения : 96

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 11:04 pm

Звучи интересно и определено проблематично. Не всеки, даже почти никой, може да заяви, че има време следващите 2 седмици или 1 месец да прочете точно тази книга. Нищо не се знае. Още повече разбирателството за книгата. Кой не му харесва, кой вече я е чел, кой чул лоши неща...всеки луд с номера си.
И все пак звучи много любопитно. Аз бих се навила. Струва си да се пробваме пък ако не, поне ще сме опитали.

bakxus
Въздухар

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Сеп 15, 2012 11:31 pm

Хмм,още няколко човека и ще пуснем бета-теста .А относно детайлите около цялото начинание,мисля,че няма да има проблем.Всеки ще даде свое мнение и предложения и ще се разберем.
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Сеп 16, 2012 12:35 pm

Ако се събере група, идейно е да се направи едно подразделче - вътре може с гласуване в анкети да се избира книга за конкретния месец и групата да я чете, след което - дискутира. Дори ако има желаещи, могат да напишат и любителско ревю, като имаме специален раздел, предназначен за целта ТУК

Брой мнения : 390

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Фев 06, 2016 5:17 pm

А аз ви предлагам да дискутираме не книга ,която сме прочели всички едновременно,а общо за това ,което ни харесва или не .Например току-що свърших''Под този мъж'' и тази книга ми се струва много откачена.Сюжета е много близо до ''Нюансите'' ;и в двете книги много ме дразни тийнейжърското поведение на героите,но докато при Крисчън и Ана е по -разбираемо,то Джеси и Ава нямат оправдание с възрастта си .Другото,което не харесвам е,че героините са толкова слабохарактерни,че не казват ''не''и вечно чакат ''разрешение''за действията си.Вие как мислите?
Тони87
PRO

Брой мнения : 2199

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Фев 06, 2016 5:48 pm

Много се радвам, че има и други хора, които мислят като мен. Бях се отчаяла, след като видях с какъв хъс някои търсят книгата , за да я прочетат. Първата – „Този мъж“, ставаше горе-долу, имаше повече действия и загадъчни моменти, които ме караха да се питам, каква е истината. Но втората – „Под този мъж“, направо ме разочарова. Тези двамата се чукаха като зайци – та наказателне секс ли не беше, та секс за набиване на разум ли не беше... ужас! Приликата с „Нюансите“ е дотолкова, доколкото главния е ненормалник доминант, а пък главната хем е против, хем все гледа да му угоди. Да, любовта наистина е сляпа! Само накрая ми стана малко по-интересно, когато Ава реагира на побоя и се подложи сама на шибане с камшик. И изведнъж, вдъхновението на авторката свърши – ей така, от раз. Края е много претупан и ненавременен, можеше още да продължи – сватбата и след нея. Ама явно не й е стигнала фантазията, щото секс между женени...
Нямам думи...
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Съб Фев 06, 2016 8:17 pm

Доколкото знам има и 3-та книга ,вероятно тогава ще четем за свадба и си мисля ,че знам как ще се проведат дебатите-защото такива ще има.Но пък ми харесва да чета за размислите на героя,защото обикновено съм изненадана от осъзнаването му какъв задник е .В смисъл ,че си създаваш някакъв образ за него чрез нейната гледна точка,но се оказва че не е така.И това не се отнася само за ''Нюансите'',а и за други книги.
kochsumaz
Читател

Чете : "Проклятието на МакЛийн "
Зодия : Capricorn
Брой мнения : 32
Местожителство : бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 9:37 am

@Rodena написа:
Звучи интересно и определено проблематично. Не всеки, даже почти никой, може да заяви, че има време следващите 2 седмици или 1 месец да прочете точно тази книга. Нищо не се знае. Още повече разбирателството за книгата. Кой не му харесва, кой вече я е чел, кой чул лоши неща...всеки луд с номера си.
И все пак звучи много любопитно. Аз бих се навила. Струва си да се пробваме пък ако не, поне ще сме опитали.

Съгласна съм и аз бих се включила
kochsumaz
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 9:45 am

Аз лично много харесах първата книга,обаче не мога да довърша втора ,те не спряха да правят секс и нищо интересно не става -_- И съм напълно съгласана за това , че повечето героини са супер безхарактерни.В повечето книги мъжете ги нараняват психически,а понякога и физически (Нюансите ) и онез шматки пак се връщат.Абе момиче като те обиди тръгвай си Единствено в "Твърде далеч" тя си тръгна,но това че забременя я оправдава
kameliq70
Напредващ

Чете : всякаква литература
Брой мнения : 111
Местожителство : Берлин

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 11:02 am

Книга 3 трябва да излезе през май,ако нещо не размислят.А относно секса-тоз пич да не е извънзаемен?Как успява да си върши работата,като има само една мисъл в главата?Нали мъжете много трудно могат да правят 2 неща едновеменно?
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 1:55 pm

@kochsumaz написа:
Аз лично много харесах първата книга,обаче не мога да довърша втора ,те не спряха да правят секс и нищо интересно не става -_- И съм напълно съгласана за това , че повечето героини са супер безхарактерни.В повечето книги мъжете ги нараняват психически,а понякога и физически (Нюансите ) и онез шматки пак се връщат.Абе момиче като те обиди тръгвай си Единствено в "Твърде далеч" тя си тръгна,но това че забременя я оправдава
Все пак не се отказвай,по-нататък става интересно.А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.
Тони87
PRO

Брой мнения : 2199

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 4:05 pm

Изобщо не съм съгласна, че героините са безхарактерни. Напротив. Ако бяха такива ( визирам Анастейжа и Ава), то те нямаше всеки път да се противопоставят на мъжете си( Грей и Джеси ) и нямаше да постигнат това, което са си наумили. Само жена с много силен характер би издържала на този психически тормоз и много влюбена, бих добавила.
kochsumaz
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 4:28 pm

@Тони87 написа:
Изобщо не съм съгласна, че героините са безхарактерни. Напротив. Ако бяха такива ( визирам Анастейжа и Ава), то те нямаше всеки път да се противопоставят на мъжете си( Грей и Джеси ) и нямаше да постигнат това, което са си наумили. Само жена с много силен характер би издържала на този психически тормоз и много влюбена, бих добавила.

Това си е лично мое мнение и просто не бих оставила да ми причняват това и като цяло аз Анастейжа я харесвам,но ако мен ме набият аз не бих се върнала при него...
iveto81
VIP

Чете : постоянно :)
Зодия : Leo
Брой мнения : 22098

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 4:30 pm

@meri написа:

А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.

Кога изневерява???

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 5:04 pm

@Тони87 написа:
И как точно им се противопоставят питам аз?Не казвам че е трябвало да ги оставят,но могат -и имаше такива ситуации и в двете книги-когато да отстояват себе си ,а не да им позволяват да си играят с тях и чувствата им.
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 5:05 pm

@iveto81 написа:
@meri написа:

А друго също ме озадачава и то не само в тази книга-той ще изневери и тя ...е с него пак?!Незнам ...дори да се сдобрим -ако не го изритам като мръсно коте-никога няма да му простя.

Кога изневерява???
Ти чете ли я?Ако не няма да издавам.
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 5:16 pm

@kochsumaz написа:
@Тони87 написа:

Това си е лично мое мнение и просто не бих оставила да ми причняват това и като цяло аз Анастейжа я харесвам,но ако мен ме набият аз  не бих се върнала при него...
Е,тя се върна ,защото той обеща да се промени и го направи според мен-донякъде разбира се,а и тя не би искала да е напълно-но за психическия тормоз тя си е виновна,че го допускаше.
ves
VIP

Брой мнения : 17548

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 5:17 pm

Ще се включа и аз :) Нюансите съм ги чела много отдавна и не помня много от книгата,но доколкото си спомням Ана прави сама своя избор,докато при Ава и се налага и ако нещо противоречи на Джеси и се набива с ч***не. Еми,аз съм силна жена,но това едва ли ще го изтърпя,колкото и да го обичам. Секс сцените са хубаво описани и горещи,но характерите и на двамата никакъв - Ава ми е прекалено примерена,тъкмо се опълчи за нещо и бога и изскача с поредната доза. А Джеси,тоя пич изобщо не мога да го разбера,много прикрит,много покровителствен,много затворен. Да се надявам в третата книга поне малко да го разбера,защото иначе никакъв смисъл няма в тая история /то и история няма,само секс,но оставам с някакви надежди/.

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 5:21 pm

Но пък аз вероятно не бих се върнала,след като науча за секс клуба,но ако все пак го направя още след като той се възстанови от пиянския срив щях да поискам обяснения и нямаше да се дам лесно.
iveto81
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 5:44 pm

@meri написа:
@iveto81 написа:
@meri написа:

Кога изневерява???
Да :) . Но лично за мен това не е изневяра от негова страна. Това е било през онези четири прословути дни когато той изчезна, а те все още не бяха заедно.

А това, че е прикрит, просто авторката е преценила така. Винаги съм мразила да чета книги с проблемни мъжки герои, както в случая и да е само от гледната точка на жената. Така си съставяш мнение за главния мъжки персонаж, само от мнението на главната героиня. Добре, че поне и в двете книги имаше по една допълнителна глава от гледната точка на Джеси, че да осъзная, че не е толкова безчувствен и бездушен.
Иначе като цяло съм на 50% за книгите, едва когато прочета и третата книга и историята е завършена бих изказала по цялостно и категорично мнение :)

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 6:04 pm

@iveto81 написа:
@meri написа:
@iveto81 написа:
@meri написа:

Кога изневерява???
Да :) . Но лично за мен това не е изневяра от негова страна. Това е било през онези четири прословути дни когато той изчезна, а те все още не бяха заедно.

А това, че е прикрит, просто авторката е преценила така. Винаги съм мразила да чета книги с проблемни мъжки герои, както в случая и да е само от гледната точка на жената. Така си съставяш мнение за главния мъжки персонаж, само от мнението на главната героиня. Добре, че поне и в двете книги имаше по една допълнителна глава от гледната точка на Джеси, че да осъзная, че не е толкова безчувствен и бездушен.
Иначе като цяло съм на 50% за книгите, едва когато прочета и третата книга и историята е завършена бих изказала по цялостно и категорично мнение :)
Не съм съгласна,че не са били заедно,но за останалото съм съгласна с теб-и аз обичам да чета 2-те гледни точки за да съм наясно с много неща.
iveto81
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Нед Фев 07, 2016 6:14 pm

Мери, всеки си има различна гледна точка за "връзките" като цяло. Лично за мен не може да се смята, че са били двойка тогава. Той и звънеше и я преследваше, тя отказваше да му вдига телефона и го избягваше- каква връзка е това? Джеси изчезва за четири дни / тогава е ставало, каквото е ставало / и се появява вечерта на приема. За мен връзката между тях започна именно тогава в "Луссо".

П.П. Това дали не беше спойлер от моя страна

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   Вто Фев 09, 2016 5:26 pm

А да ,май си права за случката ,но въпреки това мен много би ме боляло.И все пак има и по-тежки случаи-ето ви следващ пример,книгата ''Да измамиш смъртта''.С голямо желание я очаквах,но малко съм разочарована.Аз много преживявам емоциите на героите-плача с тях,ядосвам им се ,радвам се и това е книга,в която много неща ме ядосват.Рауди си отива всяка вечер с друга под носа й и тя пак е готова да си легне с него почти веднага-никаква гордост.Аз не бих се върнала в бара след случката или ако се върна ще бъде само за деня и ще стоя далеч от него като го оставя да си мисли каквото си иска,без обяснения.А после бих си сменила работата веднага.А вие?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Дискусия на книги   

Дискусия на книги

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next