BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Дивергенти (поредица)

power_settings_newLogin to reply
+18
Sisito_stz
iva.79
mandi
KatsTigra
radadobreva
anita_geninska
galileo414
mi666i
Esk
Libertas
beni1979
becky13
eleos
1998
yanitsa1
нел-j
Ashlie
Thea
22 posters

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyДивергенти (поредица)

more_horiz
First topic message reminder :

Дивергенти (поредица) - Page 2 9789542707479

Жанр: Антиутопия
Мека корица
формат: 13х20
страници: 416
цена: 12,90
Дата на издаване: 18.03.2012 г.

В свят, в който предаността се определя от кръвните съюзи, изборът на каста решава целия живот. Кастите се превръщат в семейство. Това е редът в обществото, наложен след края на кървава война, опустошила цялата земя. Всяка каста представлява конкретна добродетел – Аскети (безкористност), Прями (честност), Безстрашни (смелост), Миротворци (разбирателство) и Ерудити (интелигентност). На 16 всеки млад човек трябва да избере към коя каста да се присъедини и да й посвети живота си. За Беатрис Прайър решението е между това да остане със семейството си или да бъде тази, която наистина е... не може да има и двете. И така тя прави избор, който шокира всички, включително нея самата.

По време на изключително съревнователната инициация, която последва, Беатрис се преименува на Трис и се мъчи да определи кои наистина са нейните приятели. Както и къде точно в живота, който сама си е избрала, да постави романтичното увлечение с понякога очарователно, друг път вбесяващо момче. Но Трис има една тайна, която пази от всички, защото е предупредена, че разкриването й е равнозначно на смърт. Свидетел на нарастващия конфликт, който заплашва да разцепи привидно перфектното общество, в което живее, Трис научава, че тайната й може да й помогне да спаси тези, които обича... или да я унищожи.

* * *

Вероника Рот е само на 23 години, но вече може да се похвали със световен успех, благодарение на дебютния си роман „Дивергенти”. Родена в предградията на Чикаго, тя завършва творческо писане в университета „Нортуестърн”. Всъщност именно докато още учи, Вероника предпочита да работи над историята, която по-късно ще се превърне в „Дивергенти”, вместо да се занимава с домашните си. Понастоящем е писател на пълно работно време. Обича да готви, интересува се от психология, биология, теология, мода, съвременно изкуство и поезия освен всичко друго. Вероника вече е готова с втората част на трилогията – Insurgent, и в момента работи по третия ръкопис, за който се шегува, че ще кръсти Detergent (средство за почистване бел.ред.). Междувременно прекарва безкрайни часове в сърфиране из „Уикипедия”, по пижама и задължително с купа корн флейкс под ръка. Повече информация за нея може да откриете в нейния блог.

Отзиви за „Дивергенти”

„Запомнящо се, неочаквано пътешествие, от което е почти непосилно да се откъснеш.”
— Publishers Weekly

„Ще стоите будни цяла нощ с „Дивергенти” – роман, който ще ви развълнува и накара да се замислите.”
— Bookpage

______________________________
Дивергенти (поредица) - Page 2 Dragon-Book

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
beni1979 написа:
Току що довърших 3-та книга и едно мога да кажа напълно и тотално съм РАЗОЧАРОВАНА по нескопосан край не бях очаквала!❌ 
Сега съжалявам че си купих книгите защото никога няма да ги препрочета отново  като знам как завършва 3-логията поне в Игрите на глада накрая имаше хепи енд авторката се смили над нас читателите докато тук в тази поредица авторката не ни спести по никакъв начин трагедията накрая направо буквално си мислех че последните страници че някакво ще се случи да ама не тотално разочарование за съжаление.......Дивергенти (поредица) - Page 2 3382520118 
Напълно съм съгласна. Аз също страшно много се разочаровах от финала на поредицата, а с такова нетърпение очаквах последната част.

______________________________
Когато се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият,трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Направо си оплюх брадата. Такова разочарование отдавна не съм имала и безкрайно много съжалявам, че подхванах поредицата. А толкова много ми харесаха и двете книги и нямах търпение за края. Е, получих си го.Дивергенти (поредица) - Page 2 3382520118 

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Мен пък книгата много ми хареса. Ама много!
ВНИМАНИЕ, СЛЕДВАТ СПОЙЛЕРИ. Опитах се да използвам опцията Hide, но текстът ми излиза като цитиран и още повече се набива на очи, затова го пускам с малко намален шрифт, друго не успях да измисля.
Ужасно ме разочарова това с Трис - беше възможно да се избегне, просто да преодолее серума на смъртта и Дейвид да не е там и да не я застреля (или тя да не си забравя пистолета в коридора и да го застреля първа). Но въпреки това ми хареса цялостно как завърши книгата за всички, харесаха ми обратите и начинът, по който нашите хора изиграха Бюрото. Беше много силно емоционално това как Трис и Тобиас в две последователни глави се събраха с майките си. ;(
Беше много добър изводът от цялото нещо, от цялата поредица - че независимо какви гени, какви дадености, какви предразположения има човек, той избира какъв да бъде.

А в "Игрите на глада" според мен беше по-лош финалът - въпреки смъртта на президент Койн пак не е много сигурно дали са наистина свестни новите лидери, докато в "Дивергенти" си стана ясно, че са (единственото място, управлявано от хора, които не се ръководят от гените; Йохана Рейес начело). А и Катнис, въпреки че оцеля, остана доста разбита и аз пък там бях суперразочарована от студенината, лъхаща от нея в епилога.

______________________________
Дивергенти (поредица) - Page 2 4x7o

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
А в "Игрите на глада" според мен беше по-лош финалът - въпреки смъртта на президент Койн пак не е много сигурно дали са наистина свестни новите лидери, докато в "Дивергенти" си стана ясно, че са (единственото място, управлявано от хора, които не се ръководят от гените; Йохана Рейес начело). А и Катнис, въпреки че оцеля, остана доста разбита и аз пък там бях суперразочарована от студенината, лъхаща от нея в епилога.


Да но поне остана жива за да разкаже докато от Трис остана само пепел а, горкия герой Тобиас нека страда така ли ....:wait: :wait: 
Не съм съгласна обаче въпреки всичко и цялата борба най-вече поне Трис най-малко заслужи въпреки всичките си подвизи такава нелепа съдба бих казала тя трябваше да бъде някакъв вид символ а не да се превърне в пепел за каузата която беше ок. докато не я погуби!:wait: 
А, за Катнис няма какво да говорим студена или не тя е символ и героиня в революция която тя самата без да иска е предизвикала и НЕ не е сухарка тя просто изживява всичко емоционално и мисля че я е страх понякога да предприеме по сериозна крачка спрямо Пийта макар че е очевидно че храни чувства към него и прочие но това все пак е темата за Дивергенти а не на Игрите на Глада!
И все пак да обобща моето мнение спрямо Дивергенти бих искала да кажа МОЖЕШЕ КРАЯ ДА БЪДЕ МНОГО ПО ДОБЪР И ПОЗИТИВЕН с цел да ни е приятно да четем дадена поредица а не да е депресиращо !:wait: 
На мен лично ми се стори такакнигите като цяло са превъзходни но края ИЗВИНЕТЕ е РАЗОЧАРОВАЩ!
Жалко за филма след като знам как ще завърши много му здраве няма да го гледам макар че ми харесаха артистите ....

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Лично на мен ми хареса трилогията.И не мисля,че трябва да я сравнявам с Игрите на глада.

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Заради противоречивите мнения, които изчетох май ще взема да я прочета:reading: 

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Така, няма да бъда изобщо кратка :) И ще има спойлери, затова - КОЙТО НЕ Е ЧЕЛ, ДА НЕ ЧЕТЕ НАТАТЪК!

СПОЙЛЕРИ СПОЙЛЕРИ СПОЙЛЕРИ СПОЙЛЕРИ СПОЙЛЕРИ СПОЙЛЕРИ

На 24 съм, прочетох и трите книги от поредицата, не очаквах много, но останах приятно изненадана. Мненията, че това е поредната тийнейджърска "бозъ" (типично по български) изобщо не се връзват на истината; единственото тийнейджърско (лично и според мен!) са единствено годините на главните герои и чат-пат някое и друго тяхно поведение (е, очаква се, нали са на по 16 - 17г.). Но като цяло - мисли и действия на изграждащи се възрастни хора. Смели, превъзмогващи страховете си, борещи се за идеалите и вярванията си; поставящи дори общото благо над личната сигурност. (Колко хора в действителност могат да се похвалят с тези качества? Малко!). В стремежа си да се откъснат от "кастата над кръвта", те всъщност избират точно това - да се жертват за "кастата", да дадат всичко за "кастата", но не тази, дървената, изкуствено създадената, а кастата на приятелството, семейството и обичаните хора; кастата, която сами избират след дългия път заедно, и която сами определят негласно, неопределено.
Поредицата завърши по най-бруталния, най-очаквания и най-подходящия (според мен) начин. Щеше да е прекалено лигаво ако Трис оцелява накрая (о да, искаше ми се да оцелее!). Няма нищо по-хубаво от "happy ending", свързваме го с нашите очаквания за нашия живот. Но със смъртта на главната героиня авторката провокира мисълта и чувствата на читателите! Мамка му, ревах като 6-годишно 'лапе! На мен ми въздейства, разчувства ме, развихри емоциите ми, разтърси ме и ми зашлеви един ободрителен шамар! Това е и смисълът на всяка една творба - било то книга, картина или филм - да въздейства! Но важното в цялата картинка е, че те успяха със задачата си, жертваха се, загубиха и спечелиха! Така Трис остава като символ на чистата и възвишена цел; като символ на това, че животът на всеки един е ценен; че понякога жертвите си струват (малка препратка, че видът застава над индивида!).
И разбира се най-важното послание на книгите - че човек е сложна личност, изплетен от множество и различни чувства, гени; човекът е част от обществото независимо от положението му в него; и като човек - всички негови характеристики са част от него, изграждат го, но не определят какъв е - човекът сам трябва да реши какъв е на базата на всичко това и да установи кои качества ще развива в себе си и кои ще остави да избледнеят; защото човекът не е предопределен какъв ще бъде, той сам изгражда себе си!!!

Не съм професионалист, не мога да съдя за стила и начин на писане на книгите; авторката ще се развива като писател с всяка една своя творба. Винаги може повече, винаги, във всяко едно отношение или аспект на живота! Но като читател - напълно съм доволна от прочетеното. Всеки един човек извлича изводи от книгите, които чете. Аз направих това за себе си, надградих се, научих нови неща. Това ми е достатъчно.

Поредицата ми хареса! Прочетох я на един дъх, буквално, само за няколко дни.
Прочетете я и вие и направете сами изводите за себе си. И се научете да не съдите строго, а да попивате дребните и важни неща от всичко, с което се сблъсквате!
Успехи :)

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Поредицата ми хареса много,но за съжаление края не ми допадна особено.

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
сериозно досега не бях попадалa на хора които не харесват тази поредица- аз съм и фен

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Тези книги са уникални и авторката пише изключително добре за възрастта си, противно на някои коментари. Има и много дълбок замисъл в цялата поредица, рефлектиращ на съвремието. А самата история е така написана, че постоянно поддържа интереса ти с множеството неочаквани събития и те кара да се замисляш.

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
поредицaтa е интереснa, но се пллуЧи кофти с тоя крaй :/ не искaх тя дa умирa
беше ужaдно тъжно :/ но инaЧе фор е готин^^

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Не очаквах такъв край.....

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Гледала съм само филма, дали си струва книгата ?

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
Да много хубава поредица. Моето мнение е ,че книгите са много по хубави от филма

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
И аз мисля, че книгите са по-добри от филма...но също така и не съм изненадана. Това не е първия такъв случай!

descriptionДивергенти (поредица) - Page 2 EmptyRe: Дивергенти (поредица)

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply