BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Стефани Плъм

power_settings_newLogin to reply
+11
beni1979
Alliana
passion..
qnsssi
librarian
Merry
MuryG
milenaka
Zaharka
nyx
Thea
15 posters

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyПоредица: Стефани Плъм

more_horiz
First topic message reminder :

Поредица: Стефани Плъм - Page 4 22260

Стефани Плъм или г-ца 10% (книга 1, на български език)


Книгата на Еванович е пълна с великолепен хумор, а Стефани е невероятно създание.
Ню Йорк Таймс
...влиза гладко, като студено питие...
сенатор Уилям Коен

Меко казано, това е забавна лудория. Стефани Плъм има не само невероятно комично семейство и странни познати, но и страхотно чувство за хумор, здравословно либидо и куража да се справи с най-ужасния бандит по улиците на Трентън.



Резюме от goodreads, превод: Te!a

Стефани Плъм е толкова умна, толкова честна и толкова забавна, че нейното обаятелно разказване може да ви скъса от смях. Но това кораво момиче от Ню Джърси, безработна продавачка на бельо има много по-интересна история, която да разкаже: Тя трябва да каже, че е толкова бедна в момента, че току-що е изпила последната си бутилка бира за закуска. Трябва да каже, че единственият й шанс да се отърве от бедственото си положение е противния й братовчед Вини и неговия бизнес свързан с избягали затворници, пуснати под гаранция. Трябва да каже, че изнудва Вини, за да й даде работата, носеща 10 000 долара (за заподозрян в убийство), въпреки че тя никога не е притежавала пистолет и никога не е арестувала човек през живота си. И трябва да каже, че типа, който трябва да спипа, Джо Морели е същия тъпанар, който е отнел девствеността й като тийнеиджърка зад щанда за пасти в магазина за хлебни изделия в Трентън, където е работела след училище.
Ако тази история не звучи достатъчно завладяващо, няколкото неуспешни опита на Стефани да залови Джо създават откровено забавна и напрегната история за убийство и измама. По време на събитията още няколко чуждестранни (но не по-малко истинки) персонажи се включват в историята, включително Бенито Рамирез, боксов шампион, който изглежда следва Стефани където и да отиде тя.
Джанет Еванович създава автентично усещане за улиците на Трентън в дебютната книга на своята книга и своята корава, честна и забавна героиня, развивайки действията в първо лице и предлагайки микс от вулгарност и чувственост.


Последната промяна е направена от Te!a на Пет 22 Апр - 19:21; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 4 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
beni1979 написа:
Някой който е чел по напред поредицата да каже в едно спойлерче Стефани накрая с Джо ли остава или ще я  огрее с Рейнджъра ....:wasnotme: 
:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Оф, кофти че в България няма да четем за нейните подвизи иначе Зах и аз, съм фен на Джо ама и Рейнджъра не е за изхвърляне....😊 

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Spoiler :

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 4 Vghphf

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Да подкрепя отбор Ягодка, пардон Рейнджърка!

Прекрасни са книжките за Стефани - и петте, които прочетох на български. Свеж хумор, динамичност, интрига, малко пиперливост с двамата мъже в живота й - чудесен микс се е получил. И тъй като 5 е почти пределното количество книги, които мога да изтърпя от една поредица, добре се получи, че спрях до там. След време, ако ми дойде музата, може да поема и още 5, но 20 наведнъж са прекалено много.

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
В защита на Джо - тя половината време си се държи идиотски, ама то там й е забавното.
А 20 книги наведнъж наистина са страшно много и омръзват в един момент. Затова си ги чета постепенно с по-големи дупки между тях. Докарала съм ги до 15 засега, обаче си нямате идея в момента как ми се чете точно това, тъй че скоро ще се залавям явно и със следващата.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Абсолютно съм съгласна, че тя се държи идиотски през повечето време. В това отношение също няма развитие между първата и двайстата книга. Но пък голяма част от хумора би се изгубил ако имаше.
И все пак нещо ме човърка отвътре при мисълта за тия двамата. Щом се предполага, че са заедно и се обичат, не е редно той постоянно да й се присмива и да не й показва никаква подкрепа. Никоя жена в реалния живот не би търпяла такъв приятел. Според мен и художествените героини не би трябвало да търпят също :pardon: 
За мен честно казано няма значение дали книгите са 2, 20 или 200. Щом нещо ми е интересно съм като питбул с кокал. Не пускам до края и това си е Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716 
Започнах да чета книгите малко след като излезе филмът. За малко повече от 2 месеца ги прочетох всичките 18 и четерите между поредиците. После трябваше да чакам сумати време докато излезе 19 и 20. Явно чета по-бързо, отколкото авторката пише :p2: 

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 4 Vghphf

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Alliana написа:
Явно чета по-бързо, отколкото авторката пише :p2: 

То там им е проблема на всички автори. Не се научиха да пишат по-бързичко. Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716

Е, да де, ама ако вземат да се държат всичките като зрели хора ще стане такава скука, че няма да се търпи. А той Джо може и да не е перфектен, ама през повечето време си я подкрепя. Друг е въпроса, че тя предимно прави на пук и си мисли, че все много знае и все оплита конците.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Гледам излязла и 21 книга. Ако някой успее случайно да я докопа (щото аз не успях, колкото и да се мъчих), да вземе като добро дете да ми я сподели, че сън не ме хваща.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Zaharka написа:
Гледам излязла и 21 книга. Ако някой успее случайно да я докопа (щото аз не успях, колкото и да се мъчих), да вземе като добро дете да ми я сподели, че сън не ме хваща.


Имаш поща Поредица: Стефани Плъм - Page 4 486223524 

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 4 Vghphf

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Alliana написа:
Zaharka написа:
Гледам излязла и 21 книга. Ако някой успее случайно да я докопа (щото аз не успях, колкото и да се мъчих), да вземе като добро дете да ми я сподели, че сън не ме хваща.


Имаш поща Поредица: Стефани Плъм - Page 4 486223524 


Прекрасна си! Мерси! Поредица: Стефани Плъм - Page 4 1997570614 

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Здравейте . Ако мога да помоля някой да ми изпрати непреведените книги , преведените ги прочетох ,но другите никъде не мога да ги намеря :(
Благодаря ви предварително

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Страхотна поредица! Изчетох две от книгите на един дъх и благодарение на вас разбрах, че има още доста за четене Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716
Само не мога да разбера защо толкова хубави книги не се издават на български Поредица: Стефани Плъм - Page 4 345477380

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Щото Бард са смотаняци! Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716

Аз сега видях, че на есен ни очаква и 22 книга и ударих дупе в тавана от кеф. Поредица: Стефани Плъм - Page 4 3569552857 :dance: :2:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
А къде намирате останалите части? Аз ги тегля от Читанка, но имам още две и дотам, а много ми се иска да прочета и другите :)

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Другите се намират само на английски и се изравят из целия нет.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Благодаря :)
Ще ги пробвам на английски, а ако не стане ще бъда благодарна за препоръка за нещо подобно: )

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Подобно предлагам веднага - "Бижутерът, брокерката и похитителят". Доста добра, в духа на Стефани, но за съжаление отново поредица и отново от Бард, което иде да рече, че не се знае дали ще издадат останалите.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Ох, много моля някоя добра душа да удари едно рамо - не мога да намеря от къде да си сваля книгите. .. Прочетох десетата, започнах номер единадесет на английски, обаче намерих само първа глава.
Вие от къде ги теглите? Навсякъде искат регистрация и кредитна карта, да им се не види Поредица: Стефани Плъм - Page 4 758663567

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Пиши ми на ЛС мейл и кои книги искаш.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Но карай! В живота на всяко момиче настъпва момент, когато то трябва да хване бика за рогата (или за някоя друга, по-подходяща част на тялото) и да поеме отговорността за своя живот. Точно това и направих току-що. Грабнах телефона и взех, моля ви се, че поканих единия от ония страшилища на гости.

Сега умувам дали изобщо да го пускам в къщата си.

Притеснявам се да не би да стане както онзи път, когато бях на девет години, реших да пробвам какво е да летиш и паднах от покрива на гаража у Крузакови — изпомачках любимия розов храст на госпожа Крузак, цепнах си панталонките и гащичките на цветя и после цял ден, без изобщо да подозирам, се разхождах по голо дупе.


Поредица: Стефани Плъм - Page 4 1089017131 Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716 Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716 Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716 Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716
Бях забравила за подвизите на Стефани и сега се пукам от смях с нея Поредица: Стефани Плъм - Page 4 2115147716

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 4 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply