BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Стефани Плъм

power_settings_newLogin to reply
+11
beni1979
Alliana
passion..
qnsssi
librarian
Merry
MuryG
milenaka
Zaharka
nyx
Thea
15 posters

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyПоредица: Стефани Плъм

more_horiz
First topic message reminder :

Поредица: Стефани Плъм - Page 2 22260

Стефани Плъм или г-ца 10% (книга 1, на български език)


Книгата на Еванович е пълна с великолепен хумор, а Стефани е невероятно създание.
Ню Йорк Таймс
...влиза гладко, като студено питие...
сенатор Уилям Коен

Меко казано, това е забавна лудория. Стефани Плъм има не само невероятно комично семейство и странни познати, но и страхотно чувство за хумор, здравословно либидо и куража да се справи с най-ужасния бандит по улиците на Трентън.



Резюме от goodreads, превод: Te!a

Стефани Плъм е толкова умна, толкова честна и толкова забавна, че нейното обаятелно разказване може да ви скъса от смях. Но това кораво момиче от Ню Джърси, безработна продавачка на бельо има много по-интересна история, която да разкаже: Тя трябва да каже, че е толкова бедна в момента, че току-що е изпила последната си бутилка бира за закуска. Трябва да каже, че единственият й шанс да се отърве от бедственото си положение е противния й братовчед Вини и неговия бизнес свързан с избягали затворници, пуснати под гаранция. Трябва да каже, че изнудва Вини, за да й даде работата, носеща 10 000 долара (за заподозрян в убийство), въпреки че тя никога не е притежавала пистолет и никога не е арестувала човек през живота си. И трябва да каже, че типа, който трябва да спипа, Джо Морели е същия тъпанар, който е отнел девствеността й като тийнеиджърка зад щанда за пасти в магазина за хлебни изделия в Трентън, където е работела след училище.
Ако тази история не звучи достатъчно завладяващо, няколкото неуспешни опита на Стефани да залови Джо създават откровено забавна и напрегната история за убийство и измама. По време на събитията още няколко чуждестранни (но не по-малко истинки) персонажи се включват в историята, включително Бенито Рамирез, боксов шампион, който изглежда следва Стефани където и да отиде тя.
Джанет Еванович създава автентично усещане за улиците на Трентън в дебютната книга на своята книга и своята корава, честна и забавна героиня, развивайки действията в първо лице и предлагайки микс от вулгарност и чувственост.


Последната промяна е направена от Te!a на Пет 22 Апр - 19:21; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Тя milenaka ме нахъсваше да ги почвам, но първо че не знаехме как са под ред и второ не ми се чете една на български после 3847598436 на английски и после пак една на български. А и като поредица е много голяма. Аз друга поредица освен Анита, която има повече от 10 книги никога няма да хвана. Знам, че са тип Анита, но без свръхестествени създания. Може да е интересна и няаааааакой ден да ѝ се надъхам. Имам ги на лаптопа, но за сега не са ми в списъка.

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Ами, аз смятам да прочета първа, ако са чак толкова невероятни ще подкарам тези на английски, а може и да прескоча и да захвана следващата на БГ (имам 5 и 6, със сигурност ще ги прочета). Те са всяка за себе си и със собствена история, там, където има пропуски те се обяснявали за такива, които са пропуснали предишната книга. Поредица: Стефани Плъм - Page 2 2115147716 Зарибява ме да ги чета това, че има много добър хумор в главната героиня, а същевременно не липсват любовни истории, както и екшън. Та от тази тема можете да се осведомите коя книга след коя следва.

Последната промяна е направена от Te!a на Съб 23 Апр - 23:27; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Изобщо не може да се сравнява с Анита.
Никоя поредица не може :dry:

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Много свеж хумор и забавление, както и запленяваща интрига и увлекателен сюжет.
И нещо съвсем типично за българските издателства - от вратата за краката, през главата и незавършено... Това е единственото, което ме разочарова - неиздаването на целите поредици.

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
И мен ме разочарова това в издателствата! Аз прочетох първа на бг, беше супер, почнах втора на английски, но не ми харесва точно тази поредица да я чета на английски, не знам защо. :( И сега не знам дали мога да прескома направо на следващата, която я има на бг, дали ще мога да наваксам с пропуснатото... |-( Ако има някъде фен превод (не че ми се вярва особено) ще се радвам някой да ми прати линкче на ЛС...

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
http://chitanka.info/person/janet_evanovich
5. Десетте Божи заповеди
6. Пет за четири
7. Стефани Плъм и случаят с пенсионирания мафиот

========================================

1. Стефани Плъм или г-ца 10% >>>
10. Право в десетката >>>

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Мерси, Мъри. Поредица: Стефани Плъм - Page 2 909357165
А да се знаят някакви фенпреводи на 2, 3, 4 и въобще на онези, които не са издавани на БГ?

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Не знам дали Dream Team са планирали нещо.
Тези в Ескейп ги качиха,когато писах в Калдата,че не мога да намеря книгите.

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
E, ако се чуе, казвайте. :bigsmile: Отново ти благодаря, Мъри. :bighug:

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
1 и 10 ги има и в читанка.

1, 7 и 10 също ги има по принцип и в книжарница Хеликон, но в момента са изчерпани. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Zaharka написа:
1 и 10 ги има и в читанка.


Няма ги там.

Zaharka написа:
1, 7 и 10 също ги има по принцип и в книжарница Хеликон, но в момента са изчерпани. :pardon:


Винаги са изчерпани,там е проблема :dry:

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
MuryG написа:
Zaharka написа:
1 и 10 ги има и в читанка.


Няма ги там.

Zaharka написа:
1, 7 и 10 също ги има по принцип и в книжарница Хеликон, но в момента са изчерпани. :pardon:


Винаги са изчерпани,там е проблема :dry:


Я виж пак Тук! 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
А,това е Работно ателие! Още не са ги сложили,където трябва,не ги е срам Поредица: Стефани Плъм - Page 2 2115147716

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
MuryG написа:
А,това е Работно ателие! Още не са ги сложили,където трябва,не ги е срам Поредица: Стефани Плъм - Page 2 2115147716


Работно или не, нетърпеливите може да си го дръпнат. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Току-що свърших "Право в десетката". Уникално добра! Всяко второ изречение е бисер. Поредица: Стефани Плъм - Page 2 2115147716 А Лула и бабата... Е, няма такива шемети. :haha: Трябва да си ги намеря от някъде на хартиен носител и ги купувам без да се замисля. Просто е задължително да ги имам. Не можем ли да подхвърлим на някое издателство да вземе да ги издаде всичките!? :dry:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Търси ги на старо, само там се намират, а по книжарниците е МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА. От опит говоря, повярвай ми - и в най-големите вериги, и в складовете, просто не се намират... Може би в София може и по-лесно да се намери, в Пловдив хич. На старо е най-възможно.

______________________________
Поредица: Стефани Плъм - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Ще правя опити, но е малко вероятно да успея. Мацката дето щеше да ми ги намери вече не работи там, но пак ще си пробвам късмета. :pardon: Аз съм в потрес. Издадени са 5, а тази година излиза 20-та книга от поредицата. При това са издадени разбъркано. Нашите издателства отиват по дяволите. :dry:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Някой знае ли дали има превод на 2, 3, 4, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17????

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
qnsssi написа:
Някой знае ли дали има превод на 2, 3, 4, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17????


Няма и няма и да има. Питала съм Бард. Казаха, че няма да преиздават изчерпаните и е по-вероятно да се прехвърлят на нещо друго от авторката, отколкото на тези. Не ги е срам!

И съвсем между другото има няколко книжки пак за Стефани, които са издадени измежду тези. Смисъл не са част от поредицата, но пак са за същите герои. Не знам дали ми схванахте обясненията. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
Схванах мерси !!! :bighug:

descriptionПоредица: Стефани Плъм - Page 2 EmptyRe: Поредица: Стефани Плъм

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply