BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Имате ли болезнена менструация?

power_settings_newLogin to reply
+46
atitedito
krissito
NiKoLcHeToOo
penka1234
incheto05
milla71
e4o1976
mAlice
animalita
me.loco
louicifer
hamsterchee
fata_morgana
Persia
Jus7_me
elzablagoeva
vivi86
mimi121296
TraYkovA
Butterfly without wings
djuls
ctivi1983
Nadenceto22
Ametist
svetla
Sin.GirL
vesito000
~Еви~
pri
morgana
JoInT{}MaNia4ka
~ЛиЛ~
escapingthesun
bisi84
Роза Беликова
desistela
~ i.LLusion
radoslavaa
Christina.
Zaharka
Koen
~ Mistery writer ~
Petia
renesme_cullen
Fallen_AngeL
Renesita
50 posters

pollИмате ли болезнена менструация?

1. Да
48
73%
2. Не
18
27%
Общо гласове:
66

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyИмате ли болезнена менструация?

more_horiz
First topic message reminder :

Да. Днеска беше най-шибания ден в живота ми.

______________________________
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Посъветвай се с гинеколог и попитай за вариант -лечение с противозачатъчни.Дори да не водиш полов живот и да нямаш намерение скоро да почваш,днес медицината е на високо ниво и може би голяма част от неразположенията ти ще намалят.Не се оставяй така.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Питала съм личната лекарка много пъти, но тя винаги казва че не било голяма работа и че много жени ги боляло така.. |-( Та и отказва да ми даде и направление за гинеколог... Не че е толкова наложително да имам едно за да отида на преглед, но и аз съм си малко небрежна като става въпрос за здравето ми, освен ако не съм легнала умираща на легло. :p2: Но ще се консултирам с гинеколог скоро, преди 3 години бях ходила поради същата причина, изписаха ми противозачатъчни, пиех ги известно време, в интерес на истината ми повлияха доста добре, както на болката по време на менструация и силата на кръвотечението, така и на настроенията. Имате ли болезнена менструация? - Page 3 909357165 Мислех си да започна да пия направо същата марка, но не съм сигурна дали има значение как са ми влияели тогава и сега, имайки предвид че все още раста и се развивам.

______________________________
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 Privacycoldgirlsealovel


"Любовта е
непреодолимото
желание, да си непреодолимо желан."

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Тегли няколко хубави български на личната си лекарка. На нея за това й се плаща. Длъжна е да ти дава направления когато и каквито ти си прецениш. Естествено, имаше там някакво условие на колко месеца можеш да взимаш направления, но така или иначе ти се полагат. Хич да не знае много-много и да не се прави на интересна.
Нормално било, бабината й трънкина. Нормално е да боли, но не чак толкова. Много жени имат болезнена менструация, така е, но 1-2 дни болка в корема се преживяват. Това не е нормално.
И не започвай самолечение. Понякога си е нужно да те види лекар.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
И при мен има месеци в които съм с повръщане, освен мигрената, която си е направо задължителна. И тъй-като съм с алергия към кофеина,малко са болкоуспокояващите, които мога да ползвам. Стомахът ми го успокоява чаят от мента в такива дни. А за главоболието - бабини методи - нарязваш картоф на кръгчета, посоляваш и със насолената част ги връзваш на челото. Смешно е, но облекчава. Гинеколожката ми каза, че едва когато навляза в климактериума е възможно да изчезнат всички тези симптоми. Много ме успокои, няма що!

______________________________
Дори да ме усетиш сутринта
до болка своя или много чужда.
На рамото ти още, ако спя -
така ме остави! Не ме събуждай!

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
morgana написа:
И при мен има месеци в които съм с повръщане, освен мигрената, която си е направо задължителна. И тъй-като съм с алергия към кофеина,малко са болкоуспокояващите, които мога да ползвам. Стомахът ми го успокоява чаят от мента в такива дни. А за главоболието - бабини методи - нарязваш картоф на кръгчета, посоляваш и със насолената част ги връзваш на челото. Смешно е, но облекчава. Гинеколожката ми каза, че едва когато навляза в климактериума е възможно да изчезнат всички тези симптоми. Много ме успокои, няма що!


Ти като навлезеш в климактериума ще изчезне и причината за симптомите. Имате ли болезнена менструация? - Page 3 2115147716 А тва за картофите съм го чувала, само че с кафе вместо със сол. :unsure:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Обикновено симптомите намаляват след първото раждане и менструацията става по-поносима, но не е гаранция.. Недостатъчна причина да бързаме с бебчетата Имате ли болезнена менструация? - Page 3 2115147716 Това с картофа не съм го пробвала. Аз също имам главоболие понякога, но не всеки път.

______________________________
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 Privacycoldgirlsealovel


"Любовта е
непреодолимото
желание, да си непреодолимо желан."

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
morgana написа:
И при мен има месеци в които съм с повръщане, освен мигрената, която си е направо задължителна. И тъй-като съм с алергия към кофеина,малко са болкоуспокояващите, които мога да ползвам. Стомахът ми го успокоява чаят от мента в такива дни. А за главоболието - бабини методи - нарязваш картоф на кръгчета, посоляваш и със насолената част ги връзваш на челото. Смешно е, но облекчава. Гинеколожката ми каза, че едва когато навляза в климактериума е възможно да изчезнат всички тези симптоми. Много ме успокои, няма що!


мога да ти предложа нещо,което лекува и облекчава болките.Напълно безвредно е и може да го ползваш по няколко пъти на ден ,всеки ден.Няма странични ефекти.Но при интерес ми пиши на лична или е-мейл,защото тук не мога да ти го обясня...

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Nadenceto22 написа:
Обикновено симптомите намаляват след първото раждане и менструацията става по-поносима, но не е гаранция.. Недостатъчна причина да бързаме с бебчетата Имате ли болезнена менструация? - Page 3 2115147716 Това с картофа не съм го пробвала. Аз също имам главоболие понякога, но не всеки път.


Не е вярно това за след раждането!При някои може да настъпят промени,а при други-не.Затова не се "връзвай"на тези приказки общо взето..

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
desistela написа:
Nadenceto22 написа:
Обикновено симптомите намаляват след първото раждане и менструацията става по-поносима, но не е гаранция.. Недостатъчна причина да бързаме с бебчетата Имате ли болезнена менструация? - Page 3 2115147716 Това с картофа не съм го пробвала. Аз също имам главоболие понякога, но не всеки път.


Не е вярно това за след раждането!При някои може да настъпят промени,а при други-не.Затова не се "връзвай"на тези приказки общо взето..


Напълно съм съгласна!!! Майка ми е родила 2 деца, но пак и' иде да убие някой по време на цикъл(обикновено тоя някой съм аз |-( )

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Както казах - не е гаранция. Имате ли болезнена менструация? - Page 3 909357165
There are two types of dysmenorrhea.
•The most common type is called primary dysmenorrhea. Primary dysmenorrhea is caused by the normal production of prostaglandins as described above; it often occurs in women who have not had children and disappears after a full-term pregnancy.

Съжалявам че е на английски, просто имам повече доверие на източници на английски и се сетих за този сайт по този повод. Имате ли болезнена менструация? - Page 3 909357165 Има изключения, но при повечето жени менструацията става по-поносима след раждането, при другите е така наречения втори тип, който не се влияе от възрастта или наличието/липсата на бременност в историята на жената. Имате ли болезнена менструация? - Page 3 909357165
•The second type of menstrual cramps is called secondary dysmenorrhea. Secondary dysmenorrhea may feel like primary dysmenorrhea, however it is caused by a disease in the uterus, fallopian tubes, or ovaries rather than the normal production of prostaglandins. This type of menstrual pain often lasts longer than primary dysmenorrhea and, in many cases, causes more severe pain. Women with secondary dysmenorrhea may experience pelvic pain at other times of the month or during sexual intercourse. Some of the most common causes of secondary dysmenorrhea include:

Източник

Майка ми например е припадала понякога от болка преди първото си дете а след бременността е имала съвсем лек цикъл от 3 дни с минимално неразположение.

______________________________
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 Privacycoldgirlsealovel


"Любовта е
непреодолимото
желание, да си непреодолимо желан."

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
В такъв случай, аз съм от така наречения Втори тип. След раждането на дъщеря ми, съм по-зле от преди.

______________________________
Дори да ме усетиш сутринта
до болка своя или много чужда.
На рамото ти още, ако спя -
така ме остави! Не ме събуждай!

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Да, най-лошо е първите два дни.

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Само първият ден

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Ужас! Първите няколко дни ми бяха най-трудни, особено след като започнах да водя полов живот... А след като се събрахме с моя мъж, болката бе направо нетърпима. Често съм си мислила, че правя аборт, когато ми е идвал цикъла. Толкова ненормална болка, че чак не мога да стана от леглото. И понеже нямах доверие на местната гинеколожка, ходих до София при един професор, за да ми каже какъв е проблемът.

Оказа се, че няма нищо страшно и че след като родя, всичко ще се нормализира. Не ме излъга. От шест години нямам болки по време на цикъл и не съм пила хапче през този период. Раждането наистина ми повлия добре! :slynce: Не само премахна болката, но дори и кръвотечението намаля до четири дни. Започнах да ползвам тампони и засега нямам оплаквания. Имате ли болезнена менструация? - Page 3 1089017131

П.П. Е, как да не се радваш още повече на детето си !

______________________________
That's what life is, it's a series of rooms, and who we get stuck in those rooms with, adds up to what our lives are.
~House MD~
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 17
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 4205876W

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Слабо болезнена,по-скоро не!

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Да, особено първия и последния ден. Тогава направо не се търпи...

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
След раждането на сина ми преди три години всичките ми болежки отпаднаха, но пък за сметка на това стана много обилна през първите 3 дни направо не се търпи.То по един двоен пакет нощни не ми стига ,но след това от 4 до 7 ден едвам едвам тече. Но пък първите дни съм като кръводарител претърпял катастрофа 😊

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Аз имам болезнена менструация /винаги/,но когато бяха на 13-14 чак не можеха да се движа и буквално"ревях"от болка.Майка ми ме заведе на лекар ,изписа ми противозачатъчни,макар че аз не водих полов живот тогава.Ей честно като по чудо спря да ме боли,даже още 6 месеца след като бях спряла да ги пия.
Иначе и бъбреци са ме болели,но всеки има различен праг на болка.

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Като излиза май доста от момичетата тук /плюс мен/ сме с болезнена менструация.
Има дни при мене в които просто не се търпи..пък моя да не говорим,че си идва кога иска и от няколко месеца до сега ми е през месец...ходех на гинеколог и той всъщност нищичко не каза...и сега пия някакви хапчета и след около 4 месеца пак...ако не се е нормализирал...;/ Ама нищо добро няма в това да ги няма "червените гости" ...понякога ми се е налагало да си тръгвам от училище от болки,а тея дни като дойде и глава се опита дам е боли..;/

______________________________
Имате ли болезнена менструация? - Page 3 Tumblr_m39faxIMeq1rncu43o1_500

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
Не винаги, но обикновено без хапчета не минавам.

descriptionИмате ли болезнена менструация? - Page 3 EmptyRe: Имате ли болезнена менструация?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply