BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Академия за вампири

power_settings_newLogin to reply
+8
beni1979
~ i.LLusion
-` nigнт_creaтure ..
djenny_m
puFF
~ Mistery writer ~
Renesita
renesme_cullen
12 posters

descriptionПоредица: Академия за вампири - Page 2 EmptyПоредица: Академия за вампири

more_horiz
First topic message reminder :

Академия за вампири
Книга 1



Поредица: Академия за вампири - Page 2 17204



Анотация


Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и владеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Лиса трябва да бъде защитавана на всяка цена от стригоите: най-опасните и всяващи страх вампири – тези, които никога не умират.

Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Страхът е принудил двете най-добри приятелки да избягат от „Св. Владимир“. И сега, след две години на свобода, те са заловени и върнати обратно в академията. Роуз трябва да продължи своето обучение за пазител, а Лиса да се завърне към социалния живот на кралските фамилии на мороите. Но зад тежките железни врати на академията техният живот е дори в по-голяма опасност отколкото навън, защото стригоите са винаги наблизо...



Ревюта


След носталгичните вампири на Стефани Майер, братоубийствената "война" за душата и сърцето на Елена Гилбърт на Л.Дж.Смит идва ред на българските читатели да се запознаят с "Академия за вампири" на Ришел Мийд.

С тийнейджърски сюжет и намеците за любовен привкус, трилогията носи в себе си обещание за непрогледен мрак, изпълнен с тайствени пророчества и пъзел от мистерии.

Лиса Драгомир и Роуз Хатауей - главните действащи лица в първата книга от поредицата са само част от сложните взаимоиитношения между трите вампирски раси населяващи света на Ришел Миийд. Техният стремеж за оцеляване със сигурност ще ви остави без дъх насред динамично преследване или ожесточена битка.

Деспина Кирова - Хеликон,Витоша
Аз не обичам книгите за вампири. Истината е, че „вампир-манията“ ме изкарва извън нерви понякога. Като фен на литературата се пробвах с някои заглавия, за да не бъде критиката ми голословна. Стигнах до тази.

В момента чета третата и да си призная – нямах търпение да излезе.

За първи път срещнах пълнокръвен персонаж, на когото да повярвам, момиче, което се съмнява в себе си, но за да не покаже на бъдещето колко точно се страхува от него, му показва зъбите си.

И най-важното – на нея наистина й се случват разни неща. Отношенията между учениците в академията се развиват, напрежението расте, появяват се нови сюжетни линии, които се заплитат в най-неочаквани комбинации.

Бих могла да пиша още, но нямам търпение да продължа четенето...

Николина Бочева, Хеликон - Витоша

descriptionПоредица: Академия за вампири - Page 2 EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Последна саможертва

Очаквайте на 25.01.2011


Поредица: Академия за вампири - Page 2 2875275J


Ришел Мийд
АКАДЕМИЯ ЗА ВАМПИРИ: Последна саможертва (книга шеста)
Формат: 14,5х21 см
Обем: 508 стр.
Меки корици
ISBN 978-954-9321-49-4
Цена: 15,90 лв.

Aкaдемията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и влaдеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.
Убийство. Любов. Ревност.
Разтърсващият финал на завладяващата поредица.

БЕСТСЕЛЪР НА "НЮ ЙОРК ТАЙМС", "Ю ЕС ЕЙ ТУДЕЙ" И "УОЛСТРИЙТ ДЖЪРНЪЛ".

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Поредица: Академия за вампири - Page 2 7389738n


Поредица: Академия за вампири - Page 2 Badge1

descriptionПоредица: Академия за вампири - Page 2 EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Луда съм по тая поредица.А като си помисля, че в началото изобвщо не исках да я чета :bash:

______________________________
Това че вярвам в нещо, го прави истинско

descriptionПоредица: Академия за вампири - Page 2 EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
И аз бях малко така, но съм доволна като цяло как завърши.
Не беше напълно хепи енд като обикновените романи, но наистина беше щастлив завършек. Яд ме е само за Ейдриън и ще се надявам авторката да измисли как да приключи нещата за него Поредица: Академия за вампири - Page 2 3382520118

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionПоредица: Академия за вампири - Page 2 EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply