BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Академия за вампири

power_settings_newLogin to reply
+8
beni1979
~ i.LLusion
-` nigнт_creaтure ..
djenny_m
puFF
~ Mistery writer ~
Renesita
renesme_cullen
12 posters

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyПоредица: Академия за вампири

more_horiz
Академия за вампири
Книга 1



Поредица: Академия за вампири 17204



Анотация


Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и владеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Лиса трябва да бъде защитавана на всяка цена от стригоите: най-опасните и всяващи страх вампири – тези, които никога не умират.

Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Страхът е принудил двете най-добри приятелки да избягат от „Св. Владимир“. И сега, след две години на свобода, те са заловени и върнати обратно в академията. Роуз трябва да продължи своето обучение за пазител, а Лиса да се завърне към социалния живот на кралските фамилии на мороите. Но зад тежките железни врати на академията техният живот е дори в по-голяма опасност отколкото навън, защото стригоите са винаги наблизо...



Ревюта


След носталгичните вампири на Стефани Майер, братоубийствената "война" за душата и сърцето на Елена Гилбърт на Л.Дж.Смит идва ред на българските читатели да се запознаят с "Академия за вампири" на Ришел Мийд.

С тийнейджърски сюжет и намеците за любовен привкус, трилогията носи в себе си обещание за непрогледен мрак, изпълнен с тайствени пророчества и пъзел от мистерии.

Лиса Драгомир и Роуз Хатауей - главните действащи лица в първата книга от поредицата са само част от сложните взаимоиитношения между трите вампирски раси населяващи света на Ришел Миийд. Техният стремеж за оцеляване със сигурност ще ви остави без дъх насред динамично преследване или ожесточена битка.

Деспина Кирова - Хеликон,Витоша
Аз не обичам книгите за вампири. Истината е, че „вампир-манията“ ме изкарва извън нерви понякога. Като фен на литературата се пробвах с някои заглавия, за да не бъде критиката ми голословна. Стигнах до тази.

В момента чета третата и да си призная – нямах търпение да излезе.

За първи път срещнах пълнокръвен персонаж, на когото да повярвам, момиче, което се съмнява в себе си, но за да не покаже на бъдещето колко точно се страхува от него, му показва зъбите си.

И най-важното – на нея наистина й се случват разни неща. Отношенията между учениците в академията се развиват, напрежението расте, появяват се нови сюжетни линии, които се заплитат в най-неочаквани комбинации.

Бих могла да пиша още, но нямам търпение да продължа четенето...

Николина Бочева, Хеликон - Витоша

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Книга 2

Ледено ухапване



Поредица: Академия за вампири Vgeor359


Анотация

Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и влaдеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Роуз Хатауей е дам пир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Любовният живот на Роуз е пълен хаос. Най-добрият є приятел Мейсън е безнадеждно влюбен в нея, а нейният страхотно изглеждащ наставник Дмитрий сякаш е хвърлил око на друга.

Голяма и изненадваща атака на стригоите над една от кралските фамилии всява смут в Академията. А за капак на всичко, най-неочаквано се появява майката на Роуз след дълго годишно отсъствие от живота й...

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Книга 3

Целуната от сянката


Поредица: Академия за вампири 151383z


Анотация

Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и влaдеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Роуз знае, че е в разрез с правилата да обича друг пазител. Грижата за Лиса би трябвало да е на първо място. Но когато става въпрос за страхотния Дмитрий Беликов, правилата просто няма как да не бъдат нарушени.

Напоследък нещо странно се случва с Роуз. Призрачни сенки витаят из Академията и загатват за надвиснало зло. Безсмъртните неживи са наблизо и жадуват за отмъщение...



Ревюта


Когато започнах да чета първата книга от поредицата „Академия за вампири“, бях доста скептично настроена. Но във всяка книга вампирският свят е различен и това, което ми харесва в Академията, е, че главната героиня не е вампир, а пазител. Гледната точка е различна и това прави книгите на Ришел Мийд интересни за мен.

С всяка следваща книга Роуз се променя, израства, има повече отговорности. Досега винаги е била до Лиса, но идва момент, в който човек преосмисля ценностите си и кое е най-важно за самия него. Защото в света на вампирите тя е само пазител, родена е със задълженията си и винаги е смятала, че те са на първо място.

Но Дмитрий променя тази представа, ставайки центъра на нейния собствен свят. Роуз е поставена пред труден избор в края на тази книга и тя решава да последва собствената си съдба, а не натрапеното от други бъдеще.

Станислава Чалъкова, Хеликон – Велико Търново

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Книга 4

Кръвно обещание


Поредица: Академия за вампири 152593z


Анотация

Академията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и влaдеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Животът на Роуз Хатауей никога няма да бъде същия, след като нейният любим Дмитрий е превърнат в стригой. Но той би предпочел да е по-скоро мъртъв, отколкото нежив и зъл вампир, убиващ невинни жертви. За да изпълни обещанието, дадено на Дмитрий, и да го избави от тази съдба, Роуз трябва да изостави Лиса и да се впусне в преследването му. Но когато го намери, ще има ли вътрешната сила и воля да убие този, когото обича с цялото си сърце?

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Хм аз я прочетох още преди два месеца.. Ами видях Димката в различна светлина - съблазнителя, и този път Роуз бе тази, която се дърпаше. Размениха си ролите... Абе не бях съгласна с Димката, но нали е стригой в тази книга, а в следващата ще се чувства виновен за това, което е направил.. Не знам не мисля да си я купувам, но все още нищо не се знае :unsure:

______________________________
Поредица: Академия за вампири 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Поредица: Академия за вампири 4965902g

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Аз мисля Понеделника да отскоча до града да си я взема,също ще ми дадат и 5-та от Училище за вампири..,а е и с постер..няма да се пропусне! :love:

______________________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind :happy1:


Поредица: Академия за вампири Bg_top_logo10

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Хубава беше книгата. Но Беликов ме ядосва....

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Леле, как ми се чете! ❌

______________________________
Поредица: Академия за вампири Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Не съм очарован особено.. Нищо интересно не се случи, пък и тая Русия.. падам ли леко русофоб, де (:

______________________________


Поредица: Академия за вампири Gosho
Поредица: Академия за вампири 4347715R

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Мене пък, Гошо, книгата ми хареса. Както и другите части и тази не остана по-назад. Удивих се на моменти, а Дмитрий изгуби всичките си симпатии от моя страна. Може би защото е стригой се държи толкова отвратително, а може би и той не иска да се бори със същността си ..
Много виках, когато разбрах, че е останал жив :lmao: И много скачах, когато пък разбрах, че Роза ще освобождава Виктор Дашков!! Не мога да повярвам :typ4o:
След всичко, което Димка и причини, как може да гледа на него по този начин !! Останах в пълно неведение, а и за причините и да отбягва Ейдриън, освен кралица Татяна де .. не че е важна Поредица: Академия за вампири 2115147716:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Ами аз я четох от интернет и дефакто пропуснах цялото описания и простотии и направо почнах от там където отива при семейството му и после където Дмитрии се появи.. Вярно, че не останах очарована от това как се държи, но той си остава Дмитрии :))

______________________________
Поредица: Академия за вампири 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Поредица: Академия за вампири 4965902g

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
О, не!! И дума да не остава. Определено той не ми хареса. На всичкото отгоре я използва за да убие онаси лошата Галина .. ❌ ❌
И като кървава курва. Беше ужасно! Как може да си съгласна с това!? Нали уж я обичаше, какво стана с думите, че винаги ще я защитава, че ще е до нея. А сега накрая иска да я убие и ще я преследва до смърт. Определено, Дмитрий или не, като стригой хич го няма Поредица: Академия за вампири 909357165)

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Хора стига,той много страда за това какво й е причинил....
После, много се разкайва......
Аз, му прощавам! :happy:

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Значи се връща като човек. Чела си книгата Поредица: Академия за вампири 3807526781 Поредица: Академия за вампири 3807526781 Наситина ли?
Пиши ми на ЛС, МОЛЯ ТЕ :happybirthday2

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyЛюбовта отслабва, моята не

more_horiz
Пускам ви преведен от мен спойлер от един американски сайт :)

Spoiler :


Може да обсъждате какво очаквате и в двете книги, като не са издадени все още :)



______________________________
Поредица: Академия за вампири 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Поредица: Академия за вампири 4965902g

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Имам много очаквания. Надявам се да се сбъднат. В момента чета пета книга, но не знам дали искам. Разбрах какво ще се случи с Дмитрий, но не ми е ясно с кого все още искам да остане Роуз.
Еидриън също е много готин !! ❤

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz

„Духовна връзка“

Книга пета от поредицата АКАДЕМИЯ ЗА ВАМПИРИ
Вече не пазара

Поредица: Академия за вампири 2583893T

Веднага след публикуването й в САЩ книгата директно зае първото място в класациите на „Ню Йорк Таймс“, „Ю Ес Ей Тудей“ и „Уолстрийт Джърнъл“.

Обем: 412 стр.
Меки корици
ISBN 978-954-9321-40-1
Цена: 13,90 лв.


Спасението има своята цена...
След дълго и сърцераздирателно пътуване до Сибир, родното място на Дмитрий, Роуз Хатауей отново е в „Св. Владимир“ – при своята най-добра приятелка Лиса. Дипломирането им наближава и момичетата нямат търпение да започне новият им живот извън железните порти на Академията. Но въпреки вълнуващото бъдеще, което им предстои, сърцето на Роуз все още скърби за Дмитрий. Той е някъде там, навън.

Тя пропусна своя шанс да го убие и сега нейните най-големи страхове са на път да се сбъднат – той я преследва и няма да се откаже, докато не я намери. Защото на този свят няма място и за двамата...



______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Прочетох книгата. Яка е, даже прекрасна.
Spoiler :
. Друго виждане имах за края. Ааааа колкото до Ейдриън... Невероятен е! Двамата с Дмитрий са толкова различни, но същевременно хипер готини. Да се чудиш кой да избереш :D Като кажеш Ейдриън се сещаш, че Дмитрий притежава нещо, което той го няма, и обратно... Нямам търпение да прочета 6-та книга.

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
Искаам, вече най-накрая Димка и Роуз заедноо.....,.писна мии, все нещо се случваа..... :headbang:
Книгата е страхотнаа, макар че на моменти Дмитрий якоо ме изнервии, но все пак си ми остава любимеец..... :heart2:

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
И мен много ме изнерви като каза, че не искал да я вижда, щото не я обичал.
Пълни глупости.
Много се смях преди да я арестуват. Не я обича, ама скача да се бие за нея?!
И аз като всички искам най-накрая Димка и Роуз да се съберат. Толкова много преживяха горкичките.

______________________________
I tried so hard
And got so far
But in the end
It doesn't even matter
I had to fall
To lose it all
But in the end
It doesn't even matter

descriptionПоредица: Академия за вампири EmptyRe: Поредица: Академия за вампири

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply