BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

"Дървото на живота"

power_settings_newLogin to reply
+76
yanavass
Dubak123
Dani86_08
EdinPriqtel
Aleksandra.sirakova27
lakrima
voit777
Оля
tinito_m1
vaniep
stasvas
aidad
d.chiperkova
vivalinka
mg79mg79mg79
mariabivanova
Дияна В.
d.k.b.
AniStamova
isi123
Gerchotu
Alexs2789
krissit088
vecka
reader
angelova 25
pkostova
dimyorman
bistrusha
NVasileva
diridondi
ema231
krasi
Cherisa
Aleksandra.Sirakova
mimi_p90
sNoW
Izabel88
tanq_iv
marinadaniela
GalinaPJ
Iv_dn
ваня неделчева
biliana_911
Beti2384
stefani70
Uniquemer
kotevania
джинджифил
lidiq_mitkova
annаyordanova0
kmarest
dragon.kiss
borovinka85
gargamel
MONI.M_T
Амарилис
anaplamenova
cvetistil
morgana666
galileo414
night_girl
vaniasv
nikolina66
mi666i
viki12
ganinka
Lux
tazzkan
shani88
snejana_78
gerganasto
iveto81
Ralna
Zaharka
denensita
80 posters

description"Дървото на живота" - Page 2 Empty"Дървото на живота"

more_horiz
First topic message reminder :

"Дървото на живота" - Page 2 26d2196431ef0a9c

Катрин Алрид
"Дървото на живота"



  Студен чай, царевични питки и бобени зрънца — всекидневно пиршество за осемгодишната Аликс Френч, очарователна любопитка от уважавано южняшко семейство. Но няма нищо обикновено в деня, в който тя среща десетгодишния Ник Андерсън, момчето от мизерните покрайнини на града. Въоръжена единствено с кутийка пчелен балсам и твърда решителност, Аликс се заема да лекува жестоките доказателства от скорошния побой, които бележат гърба му — действие, което променя завинаги живота и на двамата.

  Минавайки през детски бедствия и тийнейджърски неволи те остават заедно, докато приятелството им не се превръща в любов. Бъдещето изглежда розово, докато една съдбовна нощ Франк Андерсън, баща на Ник и виновник за белезите му, не е застрелян в мръсната си каравана.

  Внезапно Ник вече го няма — оставяйки Аликс сама и объркана. През следващите петнадесет години тя се бори с болката от заминаването му, със семейството и с приятелите си. Но когато най-накрая животът й започва да се подрежда, Ник се завръща… и не е сам.


Свалете Превода


Мнението си за книгата и превода, може да споделите в текущата тема


Последната промяна е направена от denensita на Нед 13 Мар - 22:26; мнението е било променяно общо 1 път

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Книгата е перфектна, както казах и по - горе, това е първата книга, която чета на тази авторка и съм много развълнувана от историята в нея. Благодаря за авторката и книгата...ще се поразровя да видя има ли някъде нещо друго от нея на български. Denensita харесвам твоят вкус за книги и с нетърпение ще чакам други...още веднъж благодаря за превода "Дървото на живота" - Page 2 1997570614

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
благодаря за превода на тази чудесна книга.започнах я вечерта и не можах да я оставя докато не я прочетох

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Много, много хубава книга.Увлекателна и със смисъл. Определено ще прочета и други от тази авторка. Благодаря от все сърце denensita! :poklon:

п.п. леля Дарла ми влезе под кожата. "Дървото на живота" - Page 2 1089017131

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Определено мисля и аз да я прочета, звучи интригуващо. :)

______________________________
"Дървото на живота" - Page 2 7337223

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Дени, просто нямам думи. Великолепна книга, перфектен превод и невероятна корица. Изчетох книгата за една нощ. Щях леко да я прегледам и да остане да чака събота и неделя, но... нещата не се получиха. Четох, плаках, смях се и още ме тресе. Благодаря :poklon:

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Благодаря за книжката, много ми хареса, въпреки , че предполагах как ще се развият основните неща и така се случи, пак ми беше много много интересна и вълнуваща.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Благодаря ви, момичета! :poklon: Много се радвам, че книгата ви е харесала и ви е въздействала така, както и на мен. "Дървото на живота" - Page 2 1997570614

______________________________
"Дървото на живота" - Page 2 I5ojk3

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
страхотна книга,
нямам думи , благодаря ви

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Много ми хареса, поплаках си, абе изобщо нямам думи... Благодаря за превода! Страхотни сте!

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Хе-хе-хе! Влизам преди малко във форума и забелязвам, че има нов завършен превод... цъквам тук и какво да видя?! Страхотна авторка, от която наскоро прочетох http://www.goodreads.com/book/show/2414750.What_Price_Paradise - романтична и нежна книга, по мой вкус. А сега и "Дървото на живота"... звучи обещаващо!  :yess:
Нямам търпение да я "разлистя"!
И да си знаете: каквото и да преведете на Катрин, мисля, че няма да сбъркате, въпреки скромния ми опит с нея за момента!
Много ме зарадвахте!
Благодаря за положения труд! :lovely:

P.S. Ех, да можеха и някои издателства да са така точни в книжните си попадения!!!

P.S.(2) Сега се чудя дали въобще да спя?! Някой не можа ли да ми звънне по-рано и да ми каже, че има нова книга, а?! "Дървото на живота" - Page 2 486223524

P.S.(3) Е, не спах, прочетох я на един дъх! Хареса ли ми, не ми ли хареса?! Още се чудя. Определено е различна от "Каква е цената на рая?" - доста по-тежка откъм сюжет (твърде предвидим за мен, между другото), караща те да се задъхваш на места от гняв заради глупостта на главните герои и това, което позволяват да им се случи... защото в един момент те просто спират да се борят и се оставят на течението!
Главната героиня малко имитираше Скарлет О'Хара (една стара моя любимка)... не, че е лошо, но беше излишно. Липсваше й амбицията и увереността на Скарлет! От самото начало твърдеше, че ще направи всичко, за да спаси Ник и да го задържи, а когато се наложи наистина да се бори, се предаде и бързо-бързо прие наложеното й.
А самият Ник - толкова да ми харесва в началото, такива големи очаквания да имам за него и БУМ!ПРОВАЛ! Твърде слабохарактерен ми се видя от момента, в който правиха секс за пръв път, натам. Накрая ми идеше да му разбия главата... връща се след толкова години, уж с цел да спечели главната отново и се държи така небрежно, неангажиращо дори... Липсваше ми химията между тях, която се усещаше преди това...
Ох, не знам. Напоследък очаквам твърде много от героите и после само мрънкам или прехвърлям различни сцени в главата си, които ту са ми завладяващи, ту - не.
Определено обаче ми допада стила на авторката, това, че успява да пише различно... Мястото на действието в тази книга също ми се нрави. Имам слабост към Юга.
Още веднъж сърдечни благодарности за чудесния превод и старанието на цялата група! "Дървото на живота" - Page 2 1997570614

Последната промяна е направена от Амарилис на Чет 17 Мар - 20:33; мнението е било променяно общо 1 път

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Изключително завладяваща и буквално разтърсваща книга.
Благодаря за превода.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Книгата е прекрасна. Благодаря! Вие наистина сте едни добри феи създаващи щастие. Очаквам следващата книга да е също толкова хубава.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Книгата е уникална. Прочетох я за една вечер и наистина те оставя без дъх. Благодаря на всички, които са работили над нея и ни дават възможност да се докоснем до тази вълнуваща история. Страхотни сте.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Благодаряяяяя! Боже, копнеех да прочета тази книга и Вие и (по-специално denensita "Дървото на живота" - Page 2 1997570614 ) ми подарихте тази възможност! Благодаря Ви! След като й се насладя ще споделя.

______________________________
"Дървото на живота" - Page 2 288181y

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Благодаря за превода!

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Благодаря от цялото си сърце че споделихте тази книга с нас. Не си спомням от дълго време насам да ми се е случвало да чета и по лицето ми да се стичат сълзи. Изключителна история разказана по прекрасен начин. За приятелството, обичта, гнева, разкаянието, прошката и най-вече за истинската любов. Тази книга ще остане в сърцето ми. Благодаря още веднъж за превода и споделянето.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
благодаря за страхотната книга!!!!!

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Преди няколко дни дочетох книгата. Все още съм под нейното въздействие, но признавам, че емоциите ми са раздвоени. Хем книгата ми хареса, хем на места ми идваше неистово да се развикам на Аликс и Ник, заради това, че въпреки обещанията, които си дават да си помагат един на друг, си нямат достатъчно доверие, за да споделят истинските си проблеми и съмнения. Което доведе и до толкова дългата им раздяла.
За мен най-тежкият и разтърсващ момент в цялата книга беше смъртта на Кейт. Това е най-жестокото нещо, което може да преживее една майка. И може би, само заради този факт, съм склонна да съм по-снизходителна към поведението на Аликс.
Мога да кажа, че като цяло книгата ми хареса и искам да благодаря на denensita, че я сподели с нас.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Разбрах, че е голяма драма и че ще има много рев и затова все я отлагах. До днес. И честно си признавам, че ми разказахте играта. По-смислен коментар от мен няма да получите, защото още съм разлюляна и като гледам накъде отиват нещата в близко бъдеще ще се позадържи така.
Евала за избора, евала за превода и оформлението. Нямам думи. Лека нощ!

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
Благодаря за книгата. Силна книга. Силен превод - напоследък превода куца на много издателства. Това което прочетох говори за много богата езикова култура на denensita. Плени ме. Оставам Ваша почитателка, а и от коментарите на момичетата разбирам, че ме очакват незабравими моменти с преведените от Вас книги.

description"Дървото на живота" - Page 2 EmptyRe: "Дървото на живота"

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply