BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Ванирска сага

power_settings_newLogin to reply
+43
diana_kantarska
tuleva
mariatoni
Тони87
pavlik11
viki12
ves
kameliq70
iveto81
hekuba
cveti11
moni88
Evitta
ivamilusheva
kiara_k6
snejana_78
penka1234
e4o1976
vamida
Titoncho
Амарилис
plqsak
perla333
milla71
pg_ts
inarra
krassy123
lubima8310
Алабайка
maiimynka
ev4eee
beni1979
vladi85
jmv
Zaharka
naFarela
aranna
mir4a
Uniquemer
galileo414
Alliana
Christina.
liusi
47 posters

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyПоредица: Ванирска сага

more_horiz
First topic message reminder :

Очаквайте на пазара 17 Декември 2012

Поредица: Ванирска сага - Page 4 1562_pic_1


Книгата на Хаде
кн. 1 от поредицата Ванирска сага

Автор: Лена Валенти
Жанр: Urban Fantasy
Брой страници: 528 стр.
Корица: мека
Цена: 19.99 лв.


Само едно ухапване дели омразата от любовта!

Книгата на Хаде е поток от екшън, впечатляващи емоции, кръв, сълзи и секс. Страниците не ти дават мира, искаш още. Политаш, без да можеш да спреш, крещиш, понесен от експлозия адреналин, и така ще продължиш, докато пътешествието приключи. Ако беше храна, книгата щеше да е натурален шоколад. Ако беше напитка – хубаво вино.


Калеб е суров ванир, безсмъртно същество, създадено от скандинавските богове, за да защитава хората от онези, които не са успели да устоят на кръвта и властта. Сега е в Барселона, за да се изправи срещу мистериозната организация, която отвлича и убива всички като него. Търси отмъщение и няма да се поколебае да отвлече Ейлийн Ернепо, дъщерята на лудия учен, който прави експерименти с телата на неговите приятели. Това ще бъде отговорът на пролятата кръв и безпричинното насилие спрямо неговите събратя. Калеб обаче не знае, че тази девойка ще го погуби.

Ейлийн води спокоен и нормален живот. Работи в семейната фирма, получава добра заплата, обича до полуда своето хъски и двамата си приятели от детските години. Току-що е завършила педагогика и са й обещали отлична работа в Лондон. Това е идеалната възможност да се откъсне от баща си Микаил, който не я обича и я обвинява за смъртта на майка й. Но няма как да предвиди, че през тази нощ един разгневен и ужасяващо привлекателен мъж ще я отвлече и въведе насила в свят на митология, магия, кланове и кръв...




ОТКЪС


Последната промяна е направена от liusi на Вто 11 Дек - 10:21; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Поредица: Ванирска сага - Page 4 20799210

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Съмнявам се, но ми се иска. Книгата беше страшно интересна.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Аз определено бих си купила поредицата. Но сега чакам някой да я преведе на английски или руски.:unsure: Бих я предложила за фен превод, но не знам, дали по принцип някой превежда от испански, или дали е редно да се предложи, при положение, че е издадена 1-ва книга.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
А някой дали знае, дали има 2 - ра на английски или руски?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
aranna написа:
А някой дали знае, дали има 2 - ра на английски или руски?
И аз това чакам Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165, доколкото знам дори и първата не е превеждана на някой от двата езика.

______________________________
Поредица: Ванирска сага - Page 4 Wogwagersng

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Прочетох я, бих казала, че е доста интересна и е жалко, че незная испански :(

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 Empty"Ванирска сага"

more_horiz
Има ли фенове на "Ванирска сага"-Лена Валенти?На мен много ми допадна.но явно издателите не бързат да издадат втората част (не знам колко ще бъдат).:wub:

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
milla71 написа:
Има ли фенове на "Ванирска сага"-Лена Валенти?На мен много ми допадна.но явно издателите не бързат да издадат втората част (не знам колко ще бъдат).:wub:

Доколкото знам книгите са 7 и почти на 100% Бард няма да издават следващите

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Тези дни мислех да си купя книгата. Звучи ми страшно интересна, а от много време не ми се е случвало книга да ме грабне с кратък откъс.

А относно това че Бард за сега са се отказали от следващите книги...нормално щом книгата (дори и за малко) е била пусната в интернет. Не знам колко от вас са наясно с факта, че испанските книги са на доста високи цени. Предполагам, че и правата за книгите са били високи и Бард определено са рискували много с тази поредица. Но какво да се прави - ние българите сме неблагодарни Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
perla333 написа:
Тези дни мислех да си купя книгата. Звучи ми страшно интересна, а от много време не ми се е случвало книга да ме грабне с кратък откъс.

А относно това че Бард за сега са се отказали от следващите книги...нормално щом книгата (дори и за малко) е била пусната в интернет. Не знам колко от вас са наясно с факта, че испанските книги са на доста високи цени. Предполагам, че и правата за книгите са били високи и Бард определено са рискували много с тази поредица. Но какво да се прави - ние българите сме неблагодарни Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165

Не само испанските книги са с високи права, има и доста англоезични автори с такива. Да не говорим за правата за електронни книги. Но... какво "ни" пука. Нали е много по-лесно да се иска безплатно за сваляне от някъде, а после да мрънкаме срещу издателите, че спират поредици, не искат да рискуват с нови автори или намаляват издаването на книги от от даден жанр |-( 

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
По повод на това, ще се издават ли или не, реших да се допитам до източника, но отговор от Бард нямаше. Предполагам издателството е било наясно с опасностите за "изтичане" на книгите в нета и са си правили сметките въпреки това - или поне би трябвало, защото сега са ощетени онези, който са си купили първата книга. Понеже съм от тях /а 20лв са си сума за "масова" книга/, мислите ли, че вече ще посегна към поредица, ако не е издадена цялата? Особено пък на Бард. Разбира се, не оправдавам сканирането, особено пък на нови книги - вече видях, че се търси скан на книга, която излиза на 27-ми?! Направо опашка от заявки, това просто е... нямам думи/

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
На Бард не им е за първи път да зарязват някоя поредица. Даже им става традиция. И в общия случай са все поредици, към които има интерес от страна на потребителите. Разчитат на това, че са голямо издателство и пускат доста книги в различни жанрове, така че на червено няма да бъдат. Само дето качеството им спадна досат в сравнение с предишни години и като гледам все по на зле отива.

А що се отнася до цените на книгите и търсенето на безплатното... Ами естествено, че ще е така. България е единствената страна с 20% ДДС на книгите. В сравнение другите страни са с по 4-5%. От там идват и високите цени (които на Бард специално са космически), а не всеки може да си позволи да купува през ден книги по 20 лв. (средно).

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Благодаря за информацията!А иначе съм страшно разочарована...Следващишят път доста ще си помисля преди да купя поредица от "Бард"Поредица: Ванирска сага - Page 4 3382520118 

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Zaharka написа:
На Бард не им е за първи път да зарязват някоя поредица. Даже им става традиция. И в общия случай са все поредици, към които има интерес от страна на потребителите. Разчитат на това, че са голямо издателство и пускат доста книги в различни жанрове, така че на червено няма да бъдат. Само дето качеството им спадна досат в сравнение с предишни години и като гледам все по на зле отива.

А що се отнася до цените на книгите и търсенето на безплатното... Ами естествено, че ще е така. България е единствената страна с 20% ДДС на книгите. В сравнение другите страни са с по 4-5%. От там идват и високите цени (които на Бард специално са космически), а не всеки може да си позволи да купува през ден книги по 20 лв. (средно).

Не че нещо ама... не съм точно съгласна... да цените на Бард са високи, но чак да са космически айде да не е точно така. Сори ама една книга на Бард от 500+страници е 15-16лв. Днес гледах книги на няколко други издателства (Ентусиаст, Колибри и др.) чийто цени са също 15-16лв, да ама за книги от по 200-350 страници. Аз на това му викам космически цени.
Колкото до поредиците... това го има при много издателства (Колибри, Софтпес, Кръгозор, Инфодар т.н) и ще стават все повече по мое мнение. Просто при Бард прави по-голямо впечатление, защото издават повече поредици.

Не ме разбирайте грешно... аз също от известно време не купувам книги от нови поредици, само си довършвам старите или купувам цяла поредица. Писнало ми е от недовършено поредици. Но от друга страна мога да им влезна в положението, защото интереса към дадена книга за едно издателство се изразява в продажби. Пука им на тях за интереса които има в интеренет. Но пак ще започваме да се въртим в един омагьосан кръг, така че ще спра до тук.

А колкото до цените... съгласна съм, че ДДС-то трябва да се намали, но това няма да реши проблема. Хората няма да се втурнат да купуват книги. Не заради друго, а заради принципа: "В днешно време всичко го има безплатно в интернет, защо да си давам парите"

ПС: Бард бяха отговорили преди време във ФБ, че не мислят да продължават с поредицата.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Аз пък с това не съм съгласна. Особено пък Колибри страшно много вдигнаха нивото в последно време. В пъти предпочитам да си давам парите за техни книги пред много други. А и те са се съсредоточили главно върху самостоятелни романи, с което ме спечелват още повече. Даже колкото и да се мъча не се сещам да са захванали изобщо някаква поредица (може и да има, но ще е единичен случай). В най-добрия случай се сещам за една трилогия, а тя от доста време е завършена.
За Инфодар виж съм съгласна. По-зле са и от Бард.
За цените също не съм съгласна. Обема е важен, но повече ме вълнува качеството (превод, редакция, оформление... да не ми се разпадне в ръцете и т.н.). А 17 лева (което е минимума за Бард) за книга, която е отпечатана на тоалетна хартия са си космическа сума.
И не, това, че някоя книга се намира безплатно, не означава, че истинските ценители на книгите няма да си я купят и на хартиен носител. И да, ценителите, онези, които си броят стотинките за книги, а не за парцалки, мазила и пиене. А такива вярвайте ми все още има достатъчно.

Темата е страшно обширна и може още много да се говори по нея, но не е тук мястото. Ако някой има желание - да се насочи към чата. Нека тук се придържаме към обсъждането на конкретната поредица. Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Малко извън темата.но искам да отбележа.че ако някоя книга ми хареса бих си я купила независимо дали преди това съм я прочела в нета или другаде.Лично аз предпочитам книгите в класическият им вид(на хартия).

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
И аз така си я искам на хартия Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165 И Бард като са имали намерение да не я продължават, да не я пускат попринцип - иди ми дойди ми - да видим ей така 20лв. ... Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Не искам да започвам спор, но Бард не са казали че спират поредицата - или поне аз никъде не видях. А на едно момиче са отговорили така : "Здравейте, Мартина
За момента не работим върху продължението в изчакване на по-добри времена.
Хубав ден"
Според мен това означава, че има някакъв минимален шанс да продължат поредицата.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
е дано Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165 стискам палци

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
milla71 написа:
Малко извън темата.но искам да отбележа.че ако някоя книга ми хареса бих си я купила независимо дали преди това съм я прочела в нета или другаде.Лично аз предпочитам книгите в класическият им вид(на хартия).

Така съм и аз. Мога да имам книгата в електронен вариянт, но ако я харесвам... Ще я купя на хартиен. И това няма да е първия път в който се запознавам с една авторка първо по електронен вариянт нейна книга ( фен-превод включително) и след това започвам да търся и купувам нейни книги.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Вчера започнах книгата и засега ми харесва. Определено е интересна.
Сравнения с Братството според мен не може да се правят, защото аз поне не виждам нищо общо, освен това че има вампири (които във Ванирската сага не са водещи)
Надявам се до няколко дена да я дочета и тогава ще се изкажа отново Поредица: Ванирска сага - Page 4 909357165

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 4 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply