Напитка за снежните дни DSC0374

Преди няколко дни зимата разкри своята красота. Не обичам студеното време, но гледайки сипещете се снежинки през прозореца от моят дом ми става по-уютно. И те си имат своя магия. Действат ми успокояващо. Всичко е снежно бяло навън. Дърветата, покривите на сградите, небето. А какво ли става в планината? Истински рай за скиорите. Аз не си падам по карането на ски, нито на кънки. Пробвах се веднъж и след жесток удар се отказах от зимните спортове. Но за сметка на това обичам питието на скиорите.

Напитка за снежните дни DSC0388

И тъй като сгряващата течност в красиво нарисуваното шишенце отдавна свърши, то настъпи време да приготвя домашно Бомбардино.

Напитка за снежните дни DSC0381-2

Бомбардино ми харесва най-много с кафе и сметана. Приготвих си ободряваща и сгряваща напика след следобедната разходка в снега. Тук няма рецепта. Просто приготвям кафе и го смесвам с малко количество Бомбардино и разбита сметана. Поръсвам с прясно смляна канела. Блаженото отпускане започва след първата глътка и продължава дълго след като чашата вече е празна.

Напитка за снежните дни DSC0376

Осени ме идея за сладкиш с Бомбардино. За сега няма да издавам нищо. Но ти може да започнеш с приготвянето на яйчния ликьор, докато аз приготвя сладкиша.

Напитка за снежните дни DSC0391

Домашно Бомбардино

Редуцирах продуктите от оригиналната рецепта почти наполовина и получих един литър ликьор. Вместо ром, използвах бренди.

Струва ми се, че количеството захар, което добавих направи ликьора много сладък. Но след като го смесих с кафе се получи приятен сладък вкус. Ако решиш, може да намалиш захарта в рецептата.

Продукти:

400 мл. пълномаслено прясно мляко
400 гр. захар
3 жълтъка
150 мл. уиски
150 мл. бренди
1 чаена лъжица ванилова есенция
Млякото се сварява с половината от захарта.

Жълтъците се разбиват с останалата половина захар, докато побелеят. Към тях, по малко се добавя от врялото мляко. Разбърква се енергично, докато захарта се разтопи. Към млечната смес се добавят уискито, брендито и ванилията. Разбърква се добре.

Ликьора се затваря в бутилка и се оставя да отлежи една седмица преди консумация. Бутилката се разклаща от време на време.

Съхранявам ликьора в хладилник.

______________________________
Напитка за снежните дни 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Напитка за снежните дни 4965902g