Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Самостоятелна книга или поредица?

+45
DTSK
Kalina Malina
stelatumbeva
Diddyto1990
dramanska
vileto
RiderCrow
ShyReader
stefani70
liliana_malakova
vivi86
Ralna
t.lisheva
Тони87
alex79
djordan
DoTo
krisi555
bolibonchetoo
ReBulgary
verty
kaspyr
iveto81
deynnaftw
viki12
ves
Caster
Стефанина
meri
sineoka1983
gabimabi
emili_13
Pippa
belleville
vilencetoo
kovak
4ona
~ Mistery writer ~
nev4ooo
Rain
Esk
natia3
Guster
Zaharka
Christina.
49 posters

Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Единична книга или поредица?

Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Vote_lcap22%Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Vote_rcap 22% [ 12 ]
Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Vote_lcap22%Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Vote_rcap 22% [ 12 ]
Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Vote_lcap56%Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Vote_rcap 56% [ 31 ]
Общо гласове : 55


Go down  Съобщение [Страница 3 от 3]

Christina.

Christina.
Администратор

First topic message reminder :

Кое предпочитате - самостоятелна книга или поредица? Защо?


______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 7389738n


Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Badge1

Vanyna харесва това мнение


vivi86

vivi86
Активен

И двете .Обичам да чета за второстепенните герои или за злодеите в собствена книга например ,но според мен една поредица не трябва да надхвърля 4-5 до 6 книги. От друга страна пък самостоятелната книга е именно това историята от началото до края .Не знам и в двете си имат плюсове и минуси - например една поредица започната не довършена -ето това ме влудява например.

liliana_malakova

liliana_malakova
Читател

И двете,но последно време поредиците много ги чакаме.....Продължилата им се:-)

stefani70

stefani70
Ветеран

Лошото на поредиците,че зависим от преводачите и плановете на издателствата.
А и дългите поредици омръзват.Особено ако краят е в последната.
Предпочитам завършената книга.

ShyReader

ShyReader
Читател

Поредиците - повече интриги, повече герои и отнема повече време да се свършат. Стига да не са прекалено дълги.

RiderCrow

RiderCrow
Читател

Съгласна с мнението на t.lisheva. Има истории, които са по-добре като 1 книга, а други - за поредица. За мен поредицата трябва да е нещо епично - фентъзи, и да включва нови герои, иначе просто се изчерпва самата идея.
t.lisheva написа:Наистина и двете имат своя чар :) Обичам завършените истории, затова единичните книги ме удовлетворяват. За сметка на това често в края на някоя книга си казвам "ох, как искам да има продължение" ... Смятам, че най-хубаво е поредица от типа на "Красив играч", "Красив непознат" и т.н. или като "Братството на черния кинжал", където главните герои са различни във всяка част, но всички се познават помежду си и всички книги са част от общ сюжет. Така хем не ти липсват старите герои, хем не ти омръзва все едни и същи хора да са в центъра на вниманието :)

vileto

vileto
Башмайстор

Зависи. Повече ми харесват поредиците.


______________________________
Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Tumblr_njtz5nZx9c1r7eta3o1_500

dramanska

dramanska
Читател

Самостоятелни книги, защото понякога поредиците стават много дълги, издателствата бавят или спрат да издават останалите книги и започва да се губи връзката с предходните книги.

Diddyto1990

Diddyto1990
Читател

Самостоятелна книга, тъй като поредиците, ако не са преведени , трябва да се чака

Sent from Topic'it App

stelatumbeva

stelatumbeva
Читател

Харесвам поредици и обичам да ги чета накуп..... но не винаги се получава и е доста гадно чакането на следващата част. :headbang:

Kalina Malina

Kalina Malina
Въздухар

Здравейте, аз сън нова тук и се извинявам за натрапването. Темата ми хареса. Според мен поредицата има предимства когато изграждат друга вселена. Пресъздаването на различен свят в една книга е сериозно предизвикателство и не винаги е успешно. Лесно може да се "залитне" в описания, които могат да станат досадни или да се наблегне на действието, като не става ясно за особеностите на мястото на действието. Все пак е въпрос на вкус от страна на читателя и разбира се на талант на автора.

Vanyna

Vanyna
Напредващ

Прехвърлих се на поредиците. Като се потопиш в един свят ииии...заживяваш в него. Някой ще каже: Бягство от действителността. Ами - не.
Създаваш си действителност. И за предпочитане - приказна, фантастична, фентъзи и епично-героична действителност! Ммм... реалността е отчайваща...

Kalina Malina харесва това мнение

DTSK

DTSK
Читател

Самостоятелна книга. Единствено защото не мога да се спра, докато не прочета цялата поредица. Случвало се е да ставам в 5ч сутринта, за да имам време за четене преди работа.

Vanyna харесва това мнение

Vanyna

Vanyna
Напредващ

Предпочитам поредица. Потапям се в света ѝ и живея в него, докато не свърши поредицата. Не пропускам и хубава самостоятелна книга. Изобщо - обичам да чета!

dajanavi77

dajanavi77
Читател

Предпочитам повече поредици, но рядко успявам да намеря такава, чиито книги да са преведени всички. Поради тази причина вече си избирам главно самостоятелни

RosiMosh

RosiMosh
Читател

Нямам против поредиците, но понякога издателствата спират не стигат до края и е страшно разочароващо .........

Tedi25k

Tedi25k
Активен

Самостоятелна книга

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 3 от 3]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите