Лусиден сън Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лусиден сън

3 posters

Go down

Лусиден сън Empty Лусиден сън

Писане by escapingthesun Съб 18 Фев - 13:03

Терминът „лусиден сън" се появява в началото на ХХ-ти век. Дължим го на един холандец на име ван Ийдън, който самият е голям привърженик на този вид сънища. Той забелязва, че тези сънища често се предхождат от две или три нощи, през които той сънувал, че лети, но че главната особеност на всеки лусиден сън е, че сънуващият знае, че сънува. В известен смисъл картината е много реалистична, но от личен опит знам, че невероятното и невъзможното също могат да фигурират в нея, дори и ако в момента на съня тези елементи не изглеждат ни най-малко неуместни.

Доктор Кейт Ърн от Хъл, Великобритания, се посвещава на задълбочено изучаване на лусидните съ­нища. В своята лаборатория на сънищата той прилага нов метод на окулярна сигнализация, който установява връзка между спящия и наблюдаващия го. Друг аспект на неговата работа се състои в това да насърчава появата на лусидните сънища, стимулирайки ги външно с помощта на специален апарат, който той нарича „машина за сънища". Д-р Ърн установява, че тези сънища имат психологически и парапсихологически измерения, много повече отколкото са можели да предположат Юнг и Фройд. Изглежда, след като допускаме, че можем да предизвикаме лусидни сънища, то тогава трябва да е възможно и да ги накараме да реагират на нашата воля. Макар че тези изследвания са още в ненапреднал стадий, те биха могли да се окажат измежду най-значителните от всички, които някога са правени в тази област.

В лусидните сънища се проявяват много нива на нашето съзнание. На едно от тях ние си казваме: „Всичко това е смешно. Това не може да бъде, следователно аз сънувам". Може да приемем, че това е аналитичния подход за преценка на даден сън, в момента, в който човек действително сънува. Огледалният образ би бил поведението, което ни кара да си кажем, когато в живота ни сполети нещо наистина много неприятно: „Това не е истина, скоро ще се събудя и ще открия, че това е само лош сън". Разбира се, ние можем да се събудим от лусиден ясен кошмар, но уви, това не се отнася до реалните ни преживелици!

Извън това съзнателно рационално отношение, тази прозирна яснота може да има и парапсихологи­чески отражения, но освен в случаите, когато сънуващият не е в състояние да го определи като такова, преживяването ще потъне в забрава дълбоко в паметта, заедно с множеството други сънища. Следователно, не е преувеличено да се каже, че дремещият потенциал, съдържащ се в лусидния сън е, огромен, но ключът към отприщването на този потенциал се крие в способността ни да контролираме самия сън. Ако успеем да постигнем това, вероятно ще можем да контролираме и живота си и дори, ако е необходимо, да променяме хода на нашата съдба. Това ни навежда на мисълта за вечния въпрос за свободната воля, която повечето от нас си мислим, че упражняваме или поне до известна степен.



http://magicaura.com

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Лусиден сън 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Лусиден сън Animated_gif_024_hippo
escapingthesun
escapingthesun
VIP

Пол : Female
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 3625
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Paradise city

Върнете се в началото Go down

Лусиден сън Empty Re: Лусиден сън

Писане by bubzz Вто 18 Дек - 22:11

Не знам дали правилно съм разбрала,но става дума за осъзнато сънуване,нали?
bubzz
bubzz
Активен

Пол : Female
Зодия : Libra
Брой мнения : 193
Регистрация : 22.07.2010
Местожителство : софия

Върнете се в началото Go down

Лусиден сън Empty Re: Лусиден сън

Писане by TeamFreeWill Чет 25 Сеп - 21:31

Ако успееш да се усъвършенстваш в Lucid dreaming-а, на практика си абсолютно велик. (в съня си, де) Осъзнаването, на това че нищо от заобикалящото те не е истина, ти дава тласък да правиш, наистина, каквото си поискаш. Ставаш абсолютен господар на съня си и в съня си, защото на практика, бидейки в собствената си глава, казано просто ти си шефа. Което, ladies and gentlemen, е невероятно изживяване.
Преди около половин година ми стана искрено интересно целият този филм в това so called съзнателно сънуване и започнах да чета наистина не малък брой статии и книжки по въпроса и то се оказа, че никак не е лесно да овладееш занаята. Има някои базисни неща, с които всеки, общо взето, започва, но изисква невероятно търпение и много, много опити.
Като цяло, моят метод (сравнително успешен, да отбележа) беше следният: На първо място, по някаква причина (то си има обяснение, но аз така и не се поинтересувах) когато спим, частта от мозъка, която служи за броене, просто не бачка. Уви, няма как. Ако се опитате да преброите нещо насън, например собствените си пръсти, ей на, няма да успеете. (ей сега ще обясня защо ги говоря тия глупости Лусиден сън 2115147716 ) На второ, място, (сега вече с доста лесно обяснима причина) ако си запушите носа в реалния живот, разбира се, няма да можете да дишате през него. Нормално. Обаче! Запушите ли си носа насън, вярвайте ми, няма да имате грам проблем да си дишате, съвсем най-спокойно. Мисля, че е ясно защо, нали?
Много лесно можете да проверите дали спите, ако просто си запушите носа и пробвате да вдишате. Не стана, нали? Лусиден сън 2115147716 Честито, тогава, значи сте напълно будни! Същото важи и за броенето. Можете ли да броите, сте си в напълно реалния свят.
Аз започнах тренировките си така: Всеки път, когато пиех някаква напитка, виждах самолет да преминава на небето или си казвах "здрасти" с определен човек, проверявах дали сънувам с броенето и/или носа. Разбира се, всеки път не сънувах. Това ми стана навик, правех го толкова често, че по едно време се превърна в механизъм. Бих казала даже инстинкт.
Три пъти ми се случи в съня. Да успея да различа сън от реалност и искам да ви кажа, че беше наистина яко. В никакъв случай не беше напълно, 100 % осъзнато, защото не правех каквото си искам, но знаех, че сънувам и знаех, че каквото и да правя, това не е истинската реалност.
Разбира се, нямах си и понятие коя е истинската реалност и какво се случва в нея. Не помнех, например, че съм си легнала и как, не помнех какво се беше случило през дена, но бях абсолютно убедена, че това е сън и мога да се събудя от него когато си поискам.
Идеята е да продължаваш да го правиш, но наистина иска много време и много усилия докато дойде наистина готината част.
Ако има ентусиасти, подкрепям напълно, lucid dreaming-а, освен че е доста готино преживяване, установява не малък контрол собственото Аз, а това никак не е малко. Лусиден сън 909357165

______________________________
One ex-blood junkie, one dropout with 6 bucks to his name and Mr. Comatose over there. Awesome.
TeamFreeWill
TeamFreeWill
Въздухар

Пол : Female
Зодия : Aries
Брой мнения : 3
Регистрация : 25.09.2014

Върнете се в началото Go down

Лусиден сън Empty Re: Лусиден сън

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите