BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Синя кръв

power_settings_newLogin to reply
+11
Reita
miglenaciq
mandi
radiVIP
Bubole4eKle4e
stasi
beni1979
нел-j
Thea
Ashlie
Christina.
15 posters

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyПоредица: Синя кръв

more_horiz
Синя кръв
Поредица: Синя кръв Pic

Заглавие: Синя кръв
Автор: Мелиса де ла Круз
Страници: 232
Дата на издаване: 20-02-2012


Анотация:

Скайлър ван Алън никога не се е увличала по модните течения, от които се вълнуват съучениците й, нито пък е очаквала Джак Форс – най-готиното момче в гимназията, да прояви интерес към нея. Най-малко пък е предполагала, че точно в „Дюшен“ едно момиче ще бъде убито. Скайлър и Джак се заемат да разрешат случая, преди неизвестният убиец да вземе втора жертва, когато родителите им ги запознават със семейната тайна.
Оказва се, че също като своите несметно богати предшественици повечето ученици в елитната манхатънска гимназия „Дюшен“ са вампири със синя кръв. А с настъпването на всяко пълнолетие синьокръвните си спомнят предишните животи до първото прераждане.
Откъде идват? Кои са те? Паднали ангели, демони на мрака, кръвожадни чудовища или аристократи, облечени в пари и власт, превзели политическите центрове по света?
Отговорът е: всичко наведнъж!
Погледнете през очите на ученици, които тепърва се осъзнават като вампири със синя кръв. Вкусете от блясъка на Манхатън и мрака на една хилядолетна тайна.




Поредица „Синя кръв“

Книга 1 – Синя кръв
Книга 2 – Маскарад
Книга 3 – Откровения
Книга 4 – Завещанието на Ван Алън
Книга 5 – Блудният ангел

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Поредица: Синя кръв 7389738n


Поредица: Синя кръв Badge1

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Ауч!
Определено не препоръчвам тази поредица!!! Има не лоши и дори оригинални идеи, но изключително тъпо изпълнение. Жалко, че бг издателите отново са заложили на слаба поредица :(

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
О, не, отново ли ще сравняват със Здрач? Защо (анти)рекламата? Защо баналността? Защо като има вампири някъде, задължително на корицата ще пише по един или друг начин Здрач?
Някои може ли да преброи всички книги, на които пише нещо подобно на "като Здрач"?
О. Това са СофтПрес. Да. Те и на поредицата House of night (кой знае защо банално преведено Училище за вампири вместо нещо от рода на Домът на нощта/мрака и т.н.) слагат това тоооолкова рядко срещано сравнение... |-(
Добре, само на мен ли ми е омръзнало до болка? Вече ме болят очите като го видя това за пореден път...

______________________________
Поредица: Синя кръв Dragon-Book

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Като го гледам така, това е нещо, което няма да си купя!

Стига с тия тинейджъри! Стига сюжети в училища! Само на мен ли ми писна?!

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Поредица: Синя кръв 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Поредица: Синя кръв 4347753x

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Ами, Нел, зависи. На моменти и на мен ми втръсва, да, и тогава известно време не чета такива. Обаче пък зависи много как е поднесено. Или ще е супер банално или пък може и да се получи всъщност много интересно. Зависи от автора - всичко зависи от него, какви персонажи и сюжетни линии ще създаде, как ще си изгради произведението...
Та,аз книгата не я отхвърлям. Напротив, чете ми се, че от известно време не съм чела янг адулт, а това ми е много любим жанр. И, Нел, нормално да са тийнове, такъв е жанра и те трябва да са такива... Ако те интересуват по-зрели персонажи, адулт ърбан фентъзи и подобни, това мога само да ти препоръчам. 😉
Според мен едно от нещата, които много куцат на нашите издателства са липсата на етикети - кога дадена книга е 18+ и кога си е младежка. Даже нямаме достатъчно подходящите термини на български! Защото за янг-адулт някак не ми се връзва детско-юношеска литература...

______________________________
Поредица: Синя кръв Dragon-Book

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Всъщност, "Синя кръв" не е поредица за гимназия. Не точно. И не е точно за вампири. А за ангели по-скоро. Има не лоши идеи в света на авторката, дори и да ми се струват сладникави, все пак са оригинални. Обаче, книгата е написана повече като подлистник на Космо, отколкото като роман. Не знам как да ви обясня. Някой ден, може и да я оплюя в блога. Е, може би все пак ще я прочетете...

И всъщност си имаме термин: юношеска литература.

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Да, това вече е по-приемлив термин. Но единствения етикет, който аз съм срещала по интернет книжарниците за някоя подобна книга е бил "детско-юношеска литература", а на мен това детско- никак не ми се връзва при все все пак какви неща има в тези книги... не е за под 13 годишни, да кажем... Има и такива, които не са и за под 16... И, естествено, не говоря за еротични сцени. :pardon:

______________________________
Поредица: Синя кръв Dragon-Book

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Оф, май няма да се купува нещо не ме впечатли много и то чак 5 на брой...
Истина е, че има къде по-интересни поредици те точно тази решили да издават..... :wasnotme:

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Обещавам, че когато успея да си я взема (защото всичко пари в този живот, бе, трудно е! Поредица: Синя кръв 2115147716 ) и я прочета, ще ви споделя дали за мен лично си е заслужавала.
Защото аз имам добри надежди и наистина ми се струва интересен сюжета, а пък ще видим. Нали знаете, според вкуса на човек зависи дали ще му хареса. :pardon:

______________________________
Поредица: Синя кръв Dragon-Book

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Поредица: Синя кръв FKRKk

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Поредица: Синя кръв 7389738n


Поредица: Синя кръв Badge1

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Горещо препоръчвам поредицата. На мен лично много ми хареса. Хареса ми новия поглед на авторката върху вампирските образи.

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
На мен също много ми хареса. ❤ 

______________________________
Поредица: Синя кръв C92caa46fa6990d8

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Здравейте,аз прочетох първите 2 книги някой да знае къде мога да намеря следващите 3...благодаря Поредица: Синя кръв 909357165

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Поредицата и на мен ми хареса.
Искренно се надявам,че ще издадат и останалите книги.

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Поредицата е страхотна - нямам търпение за следващите книги

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
И аз нямам търпение и се надявам да се доиздадът и следващите книги, но след като мина толкова време от издаването на "Маскарад" започвам да се чудя дали ще ги видя на български скоро.

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Най вероятно няма да ги видим - лично аз намерих цялата поредица онлайн но само на руски


Аз пиша в издателството и ще ги питам дали имат планове да я доиздадат и ще кажа какво са отговорили

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Моля ви не уплювайте толкова много поредицата.Вярно,че на места е малко глупава ,но все пак е интересна.Аз съм чела много книги с вампири и на мен ми е писнало до гуша от сравненията със Здрач ,но това не е причина да обиждате книгата.Все пак всеки си има вкус.На мен специално тази поредица ми хареса много. Поредица: Синя кръв 3382520118

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
А някой знае ли кога ще излиза третата част на български? Изобщо ще се превежда ли?

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
Свалих си я на руски и ще видим що за стока е. Резюмето звучи добре, но на практика ще видим.

descriptionПоредица: Синя кръв EmptyRe: Поредица: Синя кръв

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply