BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

power_settings_newLogin to reply
+15
Nienore
Ellie.
Renesita
~ i.LLusion
Nagisa
Koen
Petia
Роза Беликова
Zaharka
naFarela
bubzz
Merry
Thea
nyx
milenaka
19 posters

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptySOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Какво представляват SOPA и PIPA - виж информация ТУК


Какво представлява ACTA:

Milenaka написа:
Май има защо да ставаме параноици - http://e-vestnik.bg/13756/v-desetkata-acta-ili-kak-se-obirat-choveshki-prava/ Никъде не мога да намеря инфо дали това е подписано от правителството ни.


ПП Нали знаете, че интернет-доставчиците ни са длъжни по закон да ни следят.


ПП2 Идиотите май са подписали това идиотско споразумение - http://nellyo.wordpress.com/2012/01/26/acta-21/

ПП3 - Значи допреди време се дразнех като някой "благославяше" американците. Сега го разбирам напълно.

Ето обяснение какво е АСТА - Един пример от видеото: ако някой от вас посещава готварски курс, прибере се вкъщи и сподели наученото със семейството си, според АСТА той става престъпник.

ПП... Ето го въпросното споразумение на бг - http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:52011PC0380:BG:NOT

ПП... Колкото повече чета, толкова повече побеснявам.


Последната промяна е направена от Wayward daughter на Съб 28 Яну - 20:36; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : разделяне на тема)

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
А на мен направо всичко ми изстива - тук говорим за глобално шпиониране, легализирано, обосновано и напълно разрешено. Че по тези дефиниции няма човек, който да има компютър и да не е престъпник!

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Абсурдистан. Няма толкова място в затвора за цялото население на България (а и на света). Да сложат из всичките ни граници едни огромни решетки и да обявят директно страната ни за затвор - така ще се съберем. SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите 2115147716

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Dragon-Book

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
puh написа:
А на мен направо всичко ми изстива - тук говорим за глобално шпиониране, легализирано, обосновано и напълно разрешено. Че по тези дефиниции няма човек, който да има компютър и да не е престъпник!


Точно това се получава.


Wayward daughter написа:
Абсурдистан. Няма толкова място в затвора за цялото население на България (а и на света). Да сложат из всичките ни граници едни огромни решетки и да обявят директно страната ни за затвор - така ще се съберем. SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите 2115147716


Ами не е нужно място в затвора. Колко му е решат да налагат солени глоби за тези, които са им неудобни.

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Достатъчно е да ударят торент тракерите и библиотеките с текстове и музика. Те не са толкова много. Това са местата, където се срещаме. Унищожат ли източниците, унищожават и ползвателите!

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
В случая става въпрос за много повече от това. Пример:
чл. 11
Без да се накърняват законодателните разпоредби на страните относно предоставянето на привилегии, защитата на поверителността на източниците на информация или обработката на лични данни, всяка страна следва да предвиди възможността при своите гражданскоправни съдебни производства във връзка с прилагането на права върху интелектуална собственост нейните съдебни органи да бъдат оправомощени, при обосновано искане от страна на носителя на правата, да разпоредят нарушителят или предполагаемият нарушител да предостави на носителя на правата или на съдебните органи, поне за целите на събирането на доказателствен материал, информацията от значение, съгласно предвиденото в нейните приложими законови и подзаконови актове, намираща се в притежанието или под контрола на нарушителя или предполагаемия нарушител. Тя може да включва информация относно всяко лице, замесено в който и да е аспект на нарушението или предполагаемото нарушение и относно средствата за производство или каналите за разпространение на създадените в нарушение или в предполагаемо нарушение стоки или услуги, включително идентифицирането на трети лица, за които се твърди, че са замесени в производството и разпространението на такива стоки или услуги, и относно техните канали за разпространение.

При този вариант какво става когато аз например реша да купя за подарък маркова чанта, защото виждам изгодна промоция, подаря я и тя се окаже менте? Или дънки? Или очила? Или...?

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Нарочно не редактирам.

Има петиция срещу тази простотия - https://secure.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/?aagwGcb
Трябва да се съберат 1 млн. подписа, за да се внесе в ЕП. За отрицателно време има вече над 700 хил. Подписвайте!

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Ще се съберат със сигурност. За час и нещо от 700 хиляди скочиха на 798,318 и във всяка секунда гласува някой! И аз дадох своя глас, дайте и вие вашите!

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Dragon-Book

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Оф... още простотии ще измислят ли??!!??!!?!??!???!?!?!? И всичко това се държи в пълна тайна! ТОВА Е НЕЛЕПО! Подписах петицията! Вече сме 801,872 и с всяка минута броят се увеличава.
Какъв мислите ще е крайният резултат? Говоря като цяло, не за броят подписи в петицията.

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptySOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Надявам се, че крайният резултат ще е да видят, че разбунват жестоко духовете и има такива интернет фанатици, че това може и към бунт - в чисто физическия смисъл на думата - да доведе! Та като видят това и да се сетят да спрат с простотиите и да не ни излизат с номера, че се прави за добро!

Майкоо, да плача и да се кръстя ли, да се смея ли... Facepalm не е достатъчно, иде ми да направя facewall - :headbang:

Сега ще разделя тази тема, въпросът е от доста сериозно естество и смятам, че повече потребители на форума трябва да имат видимост.

Последната промяна е направена от Wayward daughter на Съб 28 Яну - 20:38; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Dragon-Book

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Във фейсбук намирам само една група Anti ACTA. Ако някой попадне на друга, да свирка.

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Това си е напълно абсурдно,до одеве го обсъждахме в кафето.Ако направят това според мен ще върнат това,което сме постигнали всички нации с години назад.Всичко ще бъде забранено.България не е богата държава като Америка примерно.Тук всички сме ограничавани от време,пари и още куп глупости.Приемат ли закона ще ограничат единственото нещо в което се чувстваме свободни и можем да изразяваме себе си.Доколкото четох някъде ще бъдат забранени форуми,както и Уикипедия и всякакъв тип подобни сайтове,поради авторското право.Както и замунда,youtube,vbox и всички подобни сайтове.Аз лично нямам възможностите да си купя всяка една книга,списание,филм или песен.Какво ще значи това,да спра да развивам себе си като личност,защото чрез някои от тези неща правя именно това.
Четох и другата простотия,че ако някъде просто напишеш един цитат от някоя книга,могат и за това да те осъдят,защото ще е плагиатство.Само се моля да не го приемат.

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Всички се молим, защото несъмнено ни чака духовна смърт! И както отбеляза ти, да, особено тук в България! Тук сме на нулата, тук, дори и да искаме, не можем да си закупим всичко. Нима се продават дивиди дискове с любимите ни сериали? Ако се продаваха, щяхме да чакаме няколко години за сезони, които вървят в момента, но то дори не се продават. А ако харесваш от даден албум на някой изпълнител две песни, то тогава какво, ще дадеш парите за някоя нова дрешка на детето си (примерно, можете да замените това с каквото ви харесва) за цял диск само заради ДВЕ песни?!
Ами книгите, които НЕ се издават на български? Така де, да сметнем, че имаме някакви подходящи доходи и си купуваме издаваните на български книги. Аз си купувам книги като луда винаги, когато мога, често пъти си взимам всяка седмица или през седмица нова книга и не ме питайте как си го позволявам и от колко други неща се лишавам! Обаче вие някога проверявали ли сте колко струва да си поръчаш книга от Щатите плюс доставката? За тези пари тук ще си купиш доста повече! То на това му се вика грешни пари. ❌ И понеже българина нали е богат.

Мда, затова казах и съм казвала хиляди пъти, живеем в Абсурдистан. Тъжно, но факт. Остават ни само молитвите да не се приемат тези малоумни закони и това е. Не ми се мисли какво чака всички ни ако се приемат. И не говоря за форума - нашия или друг, то е ясно, че всички ще пострадат. Говоря за всеки човек, който потребява и който ще спре да потребява, просто защото ще му стане невъзможно. Човек като няма пари да купи, и сто закона да прокарат, печалбите няма да се вдигнат, защото безпаричния няма да се опаричи по магичен път!

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Dragon-Book

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
bubzz написа:
Това си е напълно абсурдно,до одеве го обсъждахме в кафето.Ако направят това според мен ще върнат това,което сме постигнали всички нации с години назад.Всичко ще бъде забранено.България не е богата държава като Америка примерно.Тук всички сме ограничавани от време,пари и още куп глупости.Приемат ли закона ще ограничат единственото нещо в което се чувстваме свободни и можем да изразяваме себе си.Доколкото четох някъде ще бъдат забранени форуми,както и Уикипедия и всякакъв тип подобни сайтове,поради авторското право.Както и замунда,youtube,vbox и всички подобни сайтове.Аз лично нямам възможностите да си купя всяка една книга,списание,филм или песен.Какво ще значи това,да спра да развивам себе си като личност,защото чрез някои от тези неща правя именно това.
Четох и другата простотия,че ако някъде просто напишеш един цитат от някоя книга,могат и за това да те осъдят,защото ще е плагиатство.Само се моля да не го приемат.


Ха да не говорим пък колко ще пострадат Всички, не само потребителите. Чрез този вид ограничаване нали се сещате - няма да има достатъчно рекламиране на филми, сериали, предавания... Те са известни благодарение на интернет. Популяризирането на албуми, певци, артисти и т.н. Абе с две думи - всички западат! И като няма форуми, където да се обсъждат всички тези книги, сериали, филми... Пф... Падение за всички. Попитайте един актьор или певец кое предпочита - 5 човека да си купят техен диск и още 10 да са си ги набавили безплатно, т.е. да ги знаят 15 човека или 5 човека, които да си купят диск и никой друг да не знае. Популярността на продукта е майката на индустрията.
Да не говорим, че както споменахте, ние и нашата горкичка държавица не можем да си позволим да си закупуваме всяко едно нещо, към което проявяваме интерес. То ние ще се превърнем в номаби и ще разчитаме само на телевизията за новини от всякакъв произход. Ще се връщаме май в Комунизма да висим пред телевизорите, очаквайки глътка свеж въздух. Остана само и режим на тока да ни вкарат!
Слушайте, хората са казали "голям залък лапни, голяма дума не казвай", но аз съм почти убедена на 99%, че това няма да влезе в сила. Просто прекалено много хора са Против и само правителството е За. Защо мислите се действа зад гърба на хората и медиите отново мълчат като *цензура*.

______________________________
SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
по принцип съм върл анти-САЩ фен, но този път мога да кажа само - бог да ги благослови /не скачайте да ме унищожавате още!/ сега следва въпроса защо? много просто - правораздавателната система в т.нар. Съединени американски щати, Най-великата страна, Страната на неограничените възможности и прочие и прочие, е базирана на основите на прецедентното право - тоест независимо от съществуващите закони и написаното в тях, ако 12те съдебни заседатели решат нещо различно, то също се сдобива с гриф "законно" и влиза в дебелите книги и куцо, кьораво и сакато може да се позове на него .. сега следва другия въпрос - нас какво ни грее това - грее ни, защото по принцип американците са олигофрени, живеещи в полицейска държава, но въпреки това има единици разумни същества там, които обожават да се възползват от правораздавателната с-ма и е достатъчно един да се усети и да осъди американския конгрес за потъпкване на човешките права и въпросното споразумение и дори идеята за втори опит за внасяне в сената ще замине в историята .. освен това с подобни идиотизми се засягат икономическите интересни на твърде сериозни организации, на чието добро разположение се надява всеки един политик, а всички знаем, че каквото не става с пари, става с адски много пари .. в крайна сметка от всички, които възроптаха за отрицателно време само Гугъл струва 14 милиарда долара .. хората доказаха, че са адски сериозни след като ограничиха достъпа на цял Китай до сървърите си, не мисля, че ще се замислят да направят същото и със САЩ .. не се косете, белобрадите чичковци в американския конгрес ще се поусетят достатъчно бързо ..

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Не се знае какво ще стане. Срещу SOPA и PIPA се обявиха доста технологични компании в САЩ и е много възможно да не минат през Сената. За АСТА обаче не съм намерила такава информация (което не значи, че я няма), а началото ѝ е още от 2006 г. В общи линии, въпросът е кой има повече пари.

ПП naFarela, и аз на това се надявам, обаче... :dry:

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
И до колко американското правителство иска хората да са неуведомени за всичко,което става около тях.Все пак невежите се управляват по-лесно.

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
говорим си за толкова адски много пари, че най-вероятно не можем да броим до толкова .. няма кой да ги остави да си прокарат смешните декларацийки ..

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
Обаче телевизиите ни как са се навели :typ4o:




naFarela написа:
говорим си за толкова адски много пари, че най-вероятно не можем да броим до толкова .. няма кой да ги остави да си прокарат смешните декларацийки ..


Така е, но парите са и в двете посоки. Освен това, в ЕП вече мина подобен закон преди няколко години.

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
milenaka написа:
Не се знае какво ще стане. Срещу SOPA и PIPA се обявиха доста технологични компании в САЩ и е много възможно да не минат през Сената. За АСТА обаче не съм намерила такава информация (което не значи, че я няма), а началото ѝ е още от 2006 г. В общи линии, въпросът е кой има повече пари.

ПП naFarela, и аз на това се надявам, обаче... :dry:


SOPA и PIPA са върнати от сената и за сега не са приети. Очаква се още едно гласуване, но самите сенатори са възроптали, включително и част от тези, които са ги предложили. Имало е масови протестни действия, дори Уикипедия е спряла да функционира за известно време във вид на протест. И не само тя. Имало е и линкове с обяснения какво, защо и как се случва. Не помня къде го четох. Само ние разбираме последни. Естествено. Вярвам, че накрая няма да бъдат удобрени, но за целта трябва да се напрви нещо по въпроса, а не да се седи и да се мълчи.

Колкото до петицията - до момента сме 816,598 и продължава бързо да нараства. Ще надхвърлим 1000000 и то с много!

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionSOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите EmptyRe: SOPA, PIPA, ACTA и други заплахи за интернет ползвателите

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply