За моята Zaharka и неините проекти Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

За моята Zaharka и неините проекти

4 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

~ i.LLusion

~ i.LLusion
Администратор

За моята Zaharka и неините проекти


Здравей, нека да започнем както подобава, за да могат потребителите да разберат малко повечко за хората, които се крият зад стените на форума. Представи ни се с няколко думи и ни кажи как започна всичко? Къде откри форума и защо се регистрира в него?

Здравейте всички! Повечето предполагам, че вече ме познават, но за тези, с които все още не се знаем - казвам се Захарина. За приятелите съм Зах. От Стара Загора съм. Уча психология във Великотърновсия университет. Ината, проклета и се вра навсякъде. Не знам какво повече да кажа за себе си, така че който има въпроси - имам темичка в раздела Откровения. Питайте на воля, ще отговоря на всеки.



Имаше ли някакво желание още в началото да се включиш към екипа? Какво те подтикна към това? Кое те привлече в преводите на книгите?

Хмм, мина доста време от тогава. Става въпрос за стария Форум България. Търсех превод на "Вампирски целувки" и се регистрирах. След това започнах да чета "Евърнайт". Там пък нямаше кой да превежда и Мишето ме взе за преводач. Прехвърлихме се в България-Свят. С времето станах модератор на раздела и, понеже много досаждам на всички, взеха, че ме направиха глобален. Уж за да си спестят нервите, ама нещо не им се получава.

Желание да се включа в екипа... ами, може би не от самото начало, но сравнително скоро след регистрирането си. Отначало не бях съвсем сигурна, че ще се справя, но успях. И вече сме заедно... колко? Година и половина? Нещо такова. Форумът ми стана като втори дом, а екипът - едно голямо и задружно семейство.



Защо избра точно тези поредици за превод? Какво те впечатли в тях? Все пак не е лесно да си преводач, трудна и отговорна работа е. Ти какво мислиш за това?

Превеждането не е лесно, така е. И си е бавна и отговорна работа, но може да се каже, че ми доставя удоволствие. Когато не се прекалява, разбира се. Започнах, за да си упражнявам английския. Но по-важното е, че ми харесва това, че така радвам хората. Това ме мотивира, стимулира ме да продължавам и ми доставя безкрайно удоволствие.

След безкрайното преекспониране, книгите за вампири взеха да ми поомръзват. Не, че съм спряла да ги чета, но имах нужда от нещо по-различно. Затова се обърнах към другите си любими митични създания - вещиците. Поразрових се за материали и една от поредиците, които най-много ми допаднаха, беше "Магьосници на елементите". Оказа се, че и на потребителите им харесва.




Да минем към следващия въпрос. Оправдаха ли се очакванията ти за избора? Какво мислиш на този етап?

Не останах разочарована. Недостатъци винаги могат да се намерят. Който търси - намира. Но въпреки това успя да задържи вниманието ми. Различна е и има от всичко по нещо - екшън, мистерии, магии, любов, драма и всичко от каквото се нуждае човек. Освен това е леко четиво, не натоварва и става идеално за разпускане след напрегнат ден.



Имаш ли някакви планове за предстоящи преводи? Кои са те?

За сега съм се съсредоточила върху Магьосниците. Когато приключим с тях, ще изберем нещо друго. Не правя далечни планове. Всичко с времето си. Преводи ще има дотогава, докато има кой да ги чете.



Нека да минем на нещо по-любопитно. Би ли споделила любимия си цитат или цитати от превода си. Защо точно тях?

Любимите ми цитати не са един или два. Който иска може да влезе в темата с цитатите в раздела на превода. А защо тях? Защото или са забавни, или са дълбокомислени. В много случаи изборът ми зависи от емоционалното състояние, в което се намирам, или от настроението ми.


Извадки из темата (отбелязани като спойлер за тези, които не са чели книгата):


Elemental witches [Магьосници на елементите]

Spoiler:




Можеш ли да подхвърлиш някой спойлер какво се случва по-нататък в книгата/поредицата или не си запозната с нея?

Не мога, а и не бих. Истината е, че не чета книгите напред, за да не губя интерес в процеса на превод. Знам толкова, колкото и всеки друг читател.



Няма да разпитвам много много за други подробности, но кажи ни на кратко кой герой ти е любим и защо? Свързваш ли някой от персонажите със себе си?

Предвид, че сме приключили само първа книга от поредицата, естествено е да харесвам Мира и Джак. Джак е идеалният мъж - грижовен, внимателен, напорист... Има си и трески за дялане, но кой ли пък няма? А Мира е също толкова ината и упорита като мен, не притежава никакъв инстинкт за самосъхранение и е готова да се нарани сама, за да не позволи на друг да го направи. Бих казала, че доста си приличаме, а и който ме познава би се съгласил.



Имаш ли любима картинка и песен, които свързваш с книгите? Би ли ни ги показала?

За съжаление поредицата не е особено популярна и няма фенмейд картинки или някакви други подобни екстри. Може би трябва да си поиграя да направя нещо, но за сега не разполагам с достатъчно време.



Нека да те попитам и няколко въпроса, по-лични. Ако може, разбира се? Как успяваш да вместиш времето за превод в личния си живот. Отделяш ли някакво по-специално време за него, или се занимаваш само, когато имаш възможност?

Няма да лъжа, трудничко е, но когато има желание се намира и начин. Всичко е въпрос на правилна организация на времето. Когато започнат изпитните сесии става малко по-натоварено и се налага да се работи по-бавно, но пък така си почивам от ученето.



Е, мисля, че това е всичко. И като за последно какво би пожелала на форума, на екипа, на потребителите? Ако искаш да споделиш или кажеш нещо, можеш да го направи сега.


Какво да пожелая... На форума - да продължава да се развива и да проявява по-малко характер. На екипа - да са все така задружни, самоотвержени и страхотни личности, както досега. На потребителите - да продължават да четат, да се забавляват с нас и да коментират повечко. Надявам се да не съм ви отегчила твърде много. Прегръдки и целувки на всички и до нови срещи!



______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

Thea

Thea
Администратор

Vania написа:За моята Zaharka и неините проекти



Какво да пожелая... На форума - да продължава да се развива и да проявява по-малко характер.


:lmao2:
Това би могло да се превърне в едно от новогодишните ми желания, Зах... Да се надяваме, че през новата 2012 форума ще престане да прави номера, да трие сам мнения и така нататък...

И като оставим този въпрос на страна, много интересно интервю. С интерес чета всички дотук, това иде да каже и на потребителите, че понякога и зад кулисите има "зад кулиси" и никой от нас не знае какво са отговаряли колегите от Екип на своите въпроси.
За мен лично е много интересно да видя гледните точки и изказвания. Беше ми приятно четенето, браво на Ваничка за организирането на тези статийки. :slynce:


______________________________
За моята Zaharka и неините проекти Dragon-Book

~ i.LLusion

~ i.LLusion
Администратор

Мерси много, Тея. Скоро ще пусна и други :p2:


______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

Zaharka

Zaharka
Администратор

Тейче, душко, мисля, че всички това си пожелаваме. Ако можеше и на Дядо Коледа щях да пиша. За моята Zaharka и неините проекти 2115147716

А иначе наистина е много интересен проектът на Ванчето. Браво, Ване! И аз следя с огромен интерес какво се пуска.


______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

yanakk

yanakk
Пристрастен

Te!a написа:
Vania написа:За моята Zaharka и неините проекти



Какво да пожелая... На форума - да продължава да се развива и да проявява по-малко характер.


:lmao2:
Това би могло да се превърне в едно от новогодишните ми желания, Зах... Да се надяваме, че през новата 2012 форума ще престане да прави номера, да трие сам мнения и така нататък...

И като оставим този въпрос на страна, много интересно интервю. С интерес чета всички дотук, това иде да каже и на потребителите, че понякога и зад кулисите има "зад кулиси" и никой от нас не знае какво са отговаряли колегите от Екип на своите въпроси.
За мен лично е много интересно да видя гледните точки и изказвания. Беше ми приятно четенето, браво на Ваничка за организирането на тези статийки. :slynce:

Най-точно казано !!! Наистина са много интересни!! ❤ Браво!


______________________________
Некъв нов модератор :haha:

За моята Zaharka и неините проекти 4205905T

За моята Zaharka и неините проекти 4347795O

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите