BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Електронни четци

power_settings_newLogin to reply
+37
soniamit
sido37
lki99
nk73
adventureb
iliev__68
yuliana88
iveto81
animiteva
polina_dobreva
Evitta
varnam
Tais
perla333
yordankak
PetyaG
renesme_cullen
Nienore
zdravec
mizrahi
aranna
milenaka
Christina.
zzizzinka
Ellendary
katitomileva
Cenedra
Renesita
Ashlie
~ Mistery writer ~
svetla
naFarela
yanitsa1
MuryG
Thea
Zaharka
Merry
41 posters

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyЕлектронни четци

more_horiz
First topic message reminder :

Електронни четци - Page 2 Barnes_and_noble_nook_e_book_270x358
Напоследък е доста модерно да притежаваш таблет, електронен четец и други подобни. На мнение съм, че биха били от полза, в зависимост от вашите нужди.
Тези от вас които притежават електронни четци на книги или имат приятели, познати или колеги, които имат, биха ли изказали мнение? Отдавна съм заинтригувана от това ново творение. Тези от вас, които имат някакви наблюдения какво биха казали за марки, характеристики. Дали е по-удобно с тъчскрийн или с клавиши. Лично аз вече не се спирам на тъч скрийн.
Някои казват, че колкото повече екстри има, толкова по-добре. Други, че колкото повече има, толкова повече се бъгва. И не трябва да се доверяваме, че "винаги по-скъпото излиза по-качествено и по-евтино".
Как бихте насочили някой, който тепърва ще си купува електронен четец, какво бихте го посъветвали?


______________________________
Електронни четци - Page 2 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Явно почти всички сме с Prestigio Електронни четци - Page 2 2115147716 
Моят е 3274B ♥️
Електронни четци - Page 2 2me8o4p

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Електронни четци - Page 2 7389738n


Електронни четци - Page 2 Badge1

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
А да знаете програма, която да маха пароли от ПДФ и след това въпросния ПДф да го мина през ABBYY FineReader :hmm: 

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Аз отдавна не съм писала. Да се похваля, че вече си имам и аз придобивка. Малко след нова година се сдобих с Kindle fire HD 7 инчовата версия (има и 8.9" версия). Цената е много добра, а и бях чувала невероятни неща за тази марка. Отвори ми се възможност да ми го донесат от САЩ, затова и реших, че искам именно него, тъй като в България не се предлага, а аз съм скарана с онлайн пазаруването от чужбина.
Ами това е първата версия, която Kindle изкарва на пазара под формата и на таблет. Не е с E-ink, това си носи както своите неудобства, така и пък удобства. Защото аз чета предимно вечер. Например тази зима като бях в чужбина с приятеля ми в стаята нямахме нощна лампа и когато искаше да спи си изгасяхме и не можех да чета. Да, но с киндъла кеф си чета, кеф не :bigsmile: Мога да си регулирам светлината на дисплея само с едно плъзгане с пръст нагоре/надолу. А доколкото знам четец с Е-ink няма никаква собствена светлина, което не знам вечер колко може да се чете на него, не съм запозната :unsure: Да, с този четец на плажа на директна слънчева светлина нищо не се вижда. Но както казах както плюсове, така и минуси. Има си wi-fi. Не пристига с калъф, но пък му на мерих идеален по мярка за 15 лева. Има само едно usb към него. Но и слушалки не ми трябват, тъй като си имам страхотни. Ползвам го за книги и филми. На дълъг път или чета, или гледам сериали/филм. Само светлината на слънце ме дразни, но... не ми е болка за умиране. Колкото до форматите поддържа: Kindle (AZW), KF8, TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively, Audible Enhanced format (AAX), DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), non-DRM AAC, MP3, MIDI, PCM/WAVE, OGG, WAV, MP4, AAC LC/LTP, HE-AACv1, HE-AACv2, AMR-NB, AMR-WB, HTML5, CSS3, MP4, 3GP, VP8(.webm)
С една дума - нямам проблем с форматитеЕлектронни четци - Page 2 2115147716 Батерията е бетон! Размерите са добри. Елегантен е, нито малък, нито голям. Не тежи, пасва идеално в ръката.
Само да кажа, обожавам да държа самата книга, да чета нея. Но съм "за" електронните четци, ако се налага да опазваме планетата Електронни четци - Page 2 2115147716 По-малко отсечени дървета, повече зеленина и живот. Така де, да живеем в една зелена България. Но това е една друга тема :pardon: 
Електронни четци - Page 2 Amazon-kindle-fire-hd

5 минутно ревю можете да видите тук:

______________________________
Електронни четци - Page 2 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Поздравления! Години и с удоволствие да си го ползваш!
Аз съм с PocketBook Touch.
Много съм доволна. Има и модел с подсветка, но... Аз се оправям и без нея. Трябва да кажа, че откакто имам рийдъра чета много повече. (Просто е много по - лесно и удобно да се чете). Обичам книжния формат и имам голяма библиотека, но с рийдъра си имам възможносто да чета много повече книги, отколкото мога да закупя и то на различни езици и различни места(При пътуване е безкрайно удобен). Удобен е, чете много формати (до сега не съм се натъквала на някой, който да не чете EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR и четири графични - JPEG, BMP, PNG, TIFF.)
А трябва и да споделя, че освен че е с тъч скрийн има и 4 бутона, които много ми харесват и улесняват.
Така... Аз препоръчвам PocketBook Touch.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Абе с една дума не мисля, че с форматите трябва да имаме проблем, който и да е от нас, тъй като на колко по-различни формати от pdf, txt и doc/docx можем да. Аз например почти не съм си теглила книга, която да не е на някой от тия формати.

______________________________
Електронни четци - Page 2 Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyNook

more_horiz
Аз имам Nook simple touch и съм много доволен от него. Батерията му държи близо месец, освен това е със сензорен дисплей и чете доста формати, без да се налага да се конвертира. Единственият проблем, който съм имал, че веднъж заспа и едва го "събудих", ама иначе си е супер удоволствие да четеш на него.

Освен това цената му е много прилична. В момента видях, че го продават в Емаг за 180 лева, но на гаджето подарих един от щатите и му излезе 70 с калъфа, така че ако има кой да ви го донесе оттам е най добре.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Здравейте,

аз си търся нов четец. Имам на Sony PRS-T1, но той не е със светещ екран. Много съм доволна от четеца, поскедно време обаче ми остава само вечер време да чета и ми се изморяват очите.
Чудя се, ако е с осветен екран дали ще е по-добре?
Kindle ме притеснява, че не поддържа epub формат, следователно всичко трябва да преформатирам с компютар. Книгите, които си купувам са все epub. Разглезих се четеца да има интернет и директно да тегля, без да минавам през компютър.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Kindle 4 имам. Единственото, което ми липсва у него, е подсветка, но пък така повече ми напомня на истинска книга. Обичам си го и си чета на него всички книги, с които не мога да се сдобия по друг начин.
Не знам дали е обсъждано в темата, но безплатна и лесна програма за конвертиране на книги е calibre, аз нея ползвам и съм много доволна.

______________________________
Every fairytale needs a good old-fashioned villain.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
calibre е много удобна, но е нужно да се свърже четеца към компютъра.
Ако има вгарден browser, но може навсякъде и по всяко време да се тегли книжка.
Използвах го тази година в отпуската. В хотела имаше безплатен мобилен интернет и си теглих книжки от читанката и си купувах такива от страницата на хеликон. Платените книги най-често са във формат, който не става за kindle.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
От около 2 месеца имам Kindle Paperwhite. Много е сладък, компактен и четенето с него е страхотно. :love: 

______________________________
Електронни четци - Page 2 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
zdravec написа:
calibre е много удобна, но е нужно да се свърже четеца към компютъра.
...

Хм, това защо? :hmm:  След като конвертирам, изпращам книгата на имейла на киндъла, не съм ги свързвала.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Аз разгледах четец с подсветка, но чесно казано не възнамерявам за сега да си купувам такъв. Продават лампички, които са точно за четец. Подсветката ми се стори... Добра е, но нещо не ми хареса.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
По принцип бях много скептично настроена към електронните четци, прочетох доста материал по темата и реших да рискувам като си купих Pocketbook 613 и сега съжалявам само за това, че не съм си го купила по рано.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
PetyaG написа:
По принцип бях много скептично настроена към електронните четци, прочетох доста материал по темата и реших да рискувам като си купих Pocketbook 613 и сега съжалявам само за това, че не съм си го купила по рано.

Честито! Сега разбираш колко по-удобно е и колко повече възможности имаш.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
PetyaG написа:
По принцип бях много скептично настроена към електронните четци, прочетох доста материал по темата и реших да рискувам като си купих Pocketbook 613 и сега съжалявам само за това, че не съм си го купила по рано.


И аз бях така. Сега имам nook simple touch glowlight - доволна съм като цяло. В дизайна не ми харесват заоблените ъгли и това, че трудно се притискат копчетата отстрани за смяна на страниците, но това не е болка за умиране, защото може да се сменят и с помощта на тъч скрина. Няма и вграден браузър, само wi-fi Електронни четци - Page 2 3382520118 
Но пък glowlight-а е голямо предимство - вечер ако чета гася всички лампи и го включвам. Освен това чете и epub, за разлика от киндълите, което също е голямо удобство. Батерията издържа три седмици при четене по около един час всеки ден, без включена безжична връзка  :slynce: 


Електронни четци - Page 2 Barnes_and_noble_nook_simple_touch_with_glowlight_1198754_g1

______________________________
Електронни четци - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
renesme_cullen написа:
От около 2 месеца имам Kindle Paperwhite. Много е сладък, компактен и четенето с него е страхотно. :love: 





Аз го имам от 1 месец. Споделям напълно мнението ,страхотен е няма грешка !

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
От някъде три месеца имам Kindle 4 и съм много доволна. Като си помисля че две години отлагах да си взема четец...А за Calibre..само аз ли не съм доволна от тази програма?! По едно време ми правеше проблеми - не искаше да ми конвектира някои файлове и..ами ядосах се и й теглих една Електронни четци - Page 2 2115147716 Сега си използвам онлайн конвектори и то главно от doc до mobi или pdf.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Аз имам Nook Simple Touch Glowlight ,много съм доволна.А с подсветката се родих.Чета си без проблем в тъмното.Получих го май месец миналата година и ходих на море с библиотеката Електронни четци - Page 2 909357165 Харесва ми че има microSD слот за външна памет.В момета имам над 500 книги в него и си го разнасям навсякъде.И без това у дома вече няма място за книги ,четеца ми разреши този проблем.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Киндъл е много хубав четец, ако не се налага да се чете книга в пдф формат. Лично аз ползвам айпад мини, екрана е 7,9" и ми е перфектен за четене.

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
Prestigio MuitiPad 8.0 HD върши ми чудесна работа хем аз си чета на него, хем дребосъка си играе игрички .. и така има мир в къщата :whistle: 

______________________________
Електронни четци - Page 2 335495c

descriptionЕлектронни четци - Page 2 EmptyRe: Електронни четци

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply