BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionДемони  EmptyДемони

more_horiz
Демони
До V в. пр. Хр. в древногръцките митове и религиозни представи "даймон" е дума за "божество". След IV в. пр. Хр. с думата започват да се означават и по-низши божествени сили.
В различните култури демонът може да бъде дух или по-рядко материално същество със свръхестествени сили и способности. Съвременното понятие за демоните се ражда в западноевропейското късно средновековие във връзка с гоненията срещу обвинените във вещерство. Тази представа има корени в ранно-християнската традиция, която нарича демони „Нечистите духове” - Библията (Евангелие на Матей). Според апокрифната и народната юдео-християнски митологии демоните са ангели, изгонени от небето. През средновековието се е считало, че ако човек продаде душата си на дявола, може да подчинява демоните.
Библията дава някои примери на хора, обладани или повлияни от демони. Според библията демоничното обладаване причинява физически страдания като неспособност за говорене, епилептични симптоми, слепота, и др. В други случаи то кара човека да направи нещо много лошо, като юда или новозаветният Юда Искариотски са основните примери.
Според асиро-вавилонската митология, гениите (същества от ранга на ангелите, но не са ангели) са демони, които участват в живота на хората, но са невидими и неуловими.
Херметиците вярвали, че небето управлява боговете, а демоните, подчинени на боговете, управляват хората.
Азазел според древните евреи е демонът на пустинята и първи знаменосец на Армията на Ада. В апокрифната книга на Енох Азазел е предводител на допотопните гиганти, възстанали против Бога. Азазел научил мъжете да воюват, а жените – на изкуството на измамата; накарал хората да забравят Бога и ги изкусил с разврат. Бил победен и по повеля на Бог бил окован на пустинна скала.Друг мит говори, че Азазел е научил хората освен да произвеждат оръжие и на изкуството да правят украшения и огледала. Издал им и небесни тайни, заради което бил пленен от архангел Рафаил, окован и хвърлен в яма насред пустинята. Лесно могат да се направят паралели между Азазел и Прометей, макар че връзката между двамата е неяснаВ Библията и в талмуда името на Азазел е свързано с идеята за изкуплението на греха от прелюбодеянието на падналите ангели

descriptionДемони  EmptyRe: Демони

more_horiz
Злото произлиза от доброто...хм.
Винаги ми е било чудно защо хората са склонни да вярват повече в съществуването на демоните, отколкото на ангелите.
Е, донякъде са прави...с всичките тези войни и кръв...Както съм казвала и преди - всеки вярва в това, което вижда...Както приема това, което вижда - така и го определя. Ако видиш толкова лоши неща през живота си ще ти е малко трудно да намериш доброто в себе си, сигурна съм. Аз лично мисля, че може би съществуват...Същото важи и за Ангелите. Във всеки има добро и зло...-Everyone is a moon and has a dark side which he never shows to anybody. Цитат, и се отклоних от темата, но нека довърша. Понякога си мислим, че сме зли. До толкова сме повярвали в това, че започваме да мислим като такива, да действаме като такива. Трябва ни някой, който да ни покаже какви сме били когато забравим. Да, имаме и добро и зло в себе си. Кое обаче ще надделее.
Свободна съм за спорове и размисли по темата... :bigsmile:

______________________________
Когато Торбалан ляга да спи всяка нощ, проверява гардероба си за Дийн Уинчестър Dean: You're not going to kill me, are you? Sam: No. Dean: Good. 'Cause that would be awkward...
Демони  2zegz9x Демони  10qclf8Демони  Winchesters157Демони  DramaticChipmunkДемони  ArtofZenДемони  Cookies
Демони  2hyjkh5
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply