Суеверия за котките Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Суеверия за котките

+12
rosi_sk
mizrahi
koki93
ева
lioness
sarah_michael
pipi73
neko-chan7
Anichkaaaaaaaaaa
eny_baby
plamena13
escapingthesun
16 posters

Go down

Суеверия за котките Empty Суеверия за котките

Писане by escapingthesun Чет 6 Окт - 20:48

В поверията на много народи на котката е приписвана магическа и свръхестествена сила. Тя символизира хитрост, лъжа и дяволско хитроумие.

В Средновековието образът на котката, която лови с нокти мишка, е отъждествяван с образа на самия Сатана, ловеца на човешките души. Именно в образа на котката в символиката на някои народи е представян образа на смъртта.

Родината на котката е Древен Египет. Там тя била считана за свещено животно и е била под закрилата на закона. Най-древното изображение на това животно датира от второто хилядолетие преди нашата ера.

В онези древни времена египтяните отворили за котките вратите на своите домове, за да могат те да им помогнат да опазят реколтата си, като унищожат всички гризачи в зърнохранилищата.

Специално обучени котки се използвали и за лов на птици. За убийство на котка, според древните египетски закони, се налагало смъртно наказание. В някои случаи то било заменяно на по-малко строго наказание – отрязване на пръст или ръка.

Във връзка със смъртта на котка в домовете на египтяните се обявявал траур. Всички членове на семейството в знак на скръб подстригвали косите си и изскубвали веждите си.

Умрялото животно се балсамирало и погребвало на специално гробище. Мумии на котки често са намирани и в гробници на фараони. В Европа котката става известна преди около две хиляди години.

През първи век преди новата ера котките се споменават от Плутарх. В древния Рим котката се превърнала в атрибут на богинята на свободата Либерта.

Във Франция и много други европейски държави на котките са приписвани магически сили. През Средновековието, когато инквизицията обявила война на вещиците, котките са изгаряни заедно с тях на кладата.

В Китай котката е символ на дълголетие и ясновидство. Също както и в древния Египет, животното се асоциирало с Луната. Смятало се, че котката има способност да вижда нощните духове.

Китайската традиция свързва с черна магия само бялата котка.

В Англия черната котка се смята за предвестник на щастие. Моряците взимат черна котка, когато ги очаква далечно плаване, за да се върнат живи и здрави вкъщи.

В САЩ момичетата, които се чудят дали да се омъжат, издърпват три косъма от котешка опашка. Те се завиват в хартийка и се слагат пред вратата.

На сутринта хартийката се развива и ако космите са оформили буквата Y, това означава, че трябва да се омъжи , а ако косъмчетата оформят буквата N, кандидат-женихът не си струва.





http://sanovnik.bg

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Суеверия за котките 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Суеверия за котките Animated_gif_024_hippo
escapingthesun
escapingthesun
VIP

Пол : Female
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 3625
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Paradise city

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by plamena13 Пет 14 Окт - 8:00

На мен лично като ми мине черка котка през пътя, после ми върви и ми се случва нещо хубаво! :wasnotme:
plamena13
plamena13
Читател

Брой мнения : 10
Регистрация : 13.10.2011

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by eny_baby Вто 15 Ное - 22:25

Много се изненадах, когато моята най-добра фр ми каза, че бялата котка носи нещастие, защото е откраднала светлината на луната. Честно казано, помислих я за ку-ку, въпреки че е логично...
eny_baby
eny_baby
Въздухар

Брой мнения : 1
Регистрация : 15.11.2011

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by Anichkaaaaaaaaaa Чет 17 Ное - 1:12

май това за чена котка да ти мине път не е точно така
Anichkaaaaaaaaaa
Anichkaaaaaaaaaa
Читател

Чете : all
Пол : Female
Брой мнения : 13
Регистрация : 17.11.2011

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by neko-chan7 Сря 25 Яну - 1:29

Емии, аз обичам черните котета XD никога не са ми носили нещастие or etc... :love:

______________________________
Суеверия за котките 4298305s
neko-chan7
neko-chan7
Читател

Пол : Female
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 14
Регистрация : 25.01.2012

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by pipi73 Нед 14 Окт - 13:20

Аз съм на мнение, че черните котки не носят нещастие. Години наред съм имала черна котка в къщи и не съм забелязала да има някакъв проблем. Ако отново си взема котка, пак ще е черна Суеверия за котките 909357165
pipi73
pipi73
Читател

Пол : Male
Брой мнения : 15
Регистрация : 14.10.2012

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by sarah_michael Пет 16 Ное - 17:36

Аз съм на мнение, че черните котки не носят нещастие.
sarah_michael
sarah_michael
Въздухар

Брой мнения : 6
Регистрация : 16.11.2012

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by lioness Пет 23 Ное - 20:03

Аз допреди... 1-2-3 години, ще излъжа Суеверия за котките 2115147716 , спирах и малоумно се чудех какво да правя като ми минеше някоя черна котка пътя. Суеверия за котките 2115147716
Общо взето, осъзнах каква идиотска гледка съм, още повече, когато сме няколко женки. Признавам, че и до ден-днешен понякога леко се напрягам, но мисля, че не трябва да се вярва в такива неща. Сами си предизвикваме съдбата, особено ако мислим, че е на лошо.

______________________________
    In a lioness eyes...
    ... all things belong to her!
lioness
lioness
Редовен

Пол : Female
Брой мнения : 60
Регистрация : 15.10.2010
Местожителство : Beastland

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by ева Съб 1 Дек - 19:42

Аз съм на мнението че черната котка носи късмет(и освен това е много сладка)
ева
ева
Читател

Чете : Каквото ми попадне
Пол : Female
Зодия : Virgo
Брой мнения : 11
Регистрация : 19.10.2012
Местожителство : Някъде из облаците

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by koki93 Чет 20 Дек - 18:49

И аз не мисля,че черните котки носят нещастие.
koki93
koki93
Читател

Брой мнения : 11
Регистрация : 02.12.2012

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Аз пък

Писане by mizrahi Вто 24 Сеп - 15:27

plamena13 написа:На мен лично като ми мине черка котка през пътя, после ми върви и ми се случва нещо хубаво!  :wasnotme:
Аз пък си напомням една немска поговорка, че "На тъмно всички котки са сиви". В края на краищата суеверията, ако изобщо им обръщаме внимание, трябва да ни помагат, а не да ни пречат. Така че, ако черна котка ми мине път, това е просто котка с приятен цвят, от което нищо не зависи. Ако пък видя четирилистна детелина, нямам нищо против да приема, че ще ми донесе късмет.
mizrahi
mizrahi
Читател

Брой мнения : 10
Регистрация : 03.10.2012

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by rosi_sk Нед 2 Мар - 22:20

Според мен черната котка, не носи нито късмет, нито нещастие. От години гледам черна котка в къщи и нито съм я закъсала, нито пък ме е сполетяло голямо щастие :)
rosi_sk
rosi_sk
Читател

Чете : фентъзи
Пол : Female
Зодия : Virgo
Брой мнения : 13
Регистрация : 02.03.2014

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by ar6i Съб 15 Мар - 0:13

Обичам черните (и не само тях) котета.  Суеверия за котките 1997570614 

Хайде следващият път когато имаш да допълниш мнение да използваш бутона редактирай, а не да пишеш две мнения едно след друго!
Villy.Petroff
ar6i
ar6i
Читател

Брой мнения : 10
Регистрация : 14.03.2014

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by bybylinka Съб 12 Апр - 16:47

Това са пълни глупости, че като ти минат пътя носят нещастие.. според мен е точно обратното Суеверия за котките 2115147716 Мое лично преживяване една котка ми мина пътя, а аз вече трети ден обикалях магазините да си търся свясни обувки. И в първия магазин след котката намерих наистина много красиви боти имаше моя номер (да не повярва човек Суеверия за котките 2115147716 ) и бяха евтини.
bybylinka
bybylinka
Читател

Чете : Песен за огън и лед
Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 10
Регистрация : 12.04.2014
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by nadislaw Нед 2 Сеп - 22:43

Котките изсмукват негативната енергия от човека, Ако след натоварен ден се върнете в къщи, котето ще легне до вас и ще ви помогне да релаксирате Суеверия за котките 909357165)))
Обичам тези малки, сладки, пухкави топчици!!
nadislaw
nadislaw
Читател

Брой мнения : 11
Регистрация : 02.09.2018

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by Vampiretion Вто 18 Апр - 17:26

От съвсем малка си гледаме черни котки - вече 3-та подред, така че не носят нещастие. По-скоро е до вяра. Ако вярваш силно, че черната котка или минаването под стълба или друго ще ти донесе нещастие, то наистина ще ти донесе нещастие. Но за това не е виновна котката.
Vampiretion
Vampiretion
Читател

Брой мнения : 16
Регистрация : 11.04.2023

Върнете се в началото Go down

Суеверия за котките Empty Re: Суеверия за котките

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите