BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

description'Драстииии..  Empty'Драстииии..

more_horiz
К'во става хораа.. Как сте? К'во вършите? Какво кафе пиете?
Днеска съм в отвратително добро настроение.. Прибрах се от работа, но не ми се спи грам, а плановете да съм свидетел на една приятелка при получаване на гражданство отпаднаха и ще се видим следобед.. Довечера ще обучавам няк'ва лелка за колежка. Шефа ми май не е много навит тя да е персонала, който търсим, нооо като няма други кандидати, така ще е!
Искам да питам днеска: Колко от работят? Какво? И по колко часа?
А, да.. и номер на социална осигуровка :lmao2:

Пускам едно поздравче на Jessie J, специален поздрав за Ло.. Тая нощ я пуснаха сигурно 20 пъти по ДъВойс ТиВи xD



Много ме радва как играе учителката, чистачката и лелката от стола :lmao2:

______________________________
Щастието е голямо, макар и света да те дебне отвсякъде.. :pardon:

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Добро утро! Добър ден! 'Бах го в деня!

Още не съм пила кафе :( Току що ставам и се лепвам за форума - това ако не е пристрастяване...

Кико, ти само нощни една след друга ли караш? Нямаш ли почивка? Кажи ми поне, че имаш осигуровка?

На въпросите: в бг няма нещо, наречено социална осигуровка 'Драстииии..  909357165 А и няма да ти свърши работа, тука има егн-та и номер на личните документи. Реално в САЩ за това ползват социалната осигуровка - вместо егн, империалистите ньедни 'Драстииии..  909357165

Какво работя? Ами от няколко години не работя. Преди работех като програмист. На практика започнах да изкарвам пари с програмиране от 15 годишна. Но по договор и всички екстри, за почнах работа след като завърших гимназия, е 2-3 месеца по-късно, защото трябваше да се настаня в общежитието, за да има къде да живея, че с първоначалната ми заплата не беше за квартира... 'Драстииии..  909357165 Та от 99 до 08 бачках като вол. Смених 3 фирми и родих едно дете, като майчинството и болничните, които успях да си позволя тогава бяха 6 месеца и половина.

По колко часа - по договор, първоначално по 4, а после по 8 на ден. С един час обедна почивка - стандартно. Но съм била и на плаващо работно време - може да ви се стори странно, но когато почнах работа, се налагаше да деля един компютър с друг колега. И двамата бяхме на половин ден и си спретнахме график кой кога да е на работа. Тогава ми се е случвало да работя от 13 до 21-22... Понякога се е налагало да се работи събота и неделя, понякога да се виси в офиси, да се ползват VPN-и... Не е леко, когато работиш за клиенти с голяма часова разлика. Обаче това няма голямо значение, защото работата на програмистите е като на научните работници - носим си я нон-стоп в главите си и реално почивка няма. Случвало се е да решавам проблеми на сън, да програмираме по коледа или великден, да се връщаме след запой да си доработим... Такива веселби 'Драстииии..  909357165

Надявам се, че не ви изморих с изчерпателност. Още не съм се събудила добре и контролът върху логореята не действа.

Айде лек и ползотворен ден, като се присетя нещо друго ще пиша...

П.П. Не мога да оценя такива поздравчета, сорка!

______________________________
'Драстииии..  4347762w

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Добрутро!
Аз успях да се излюпя преди има-няма половин час. И като гледам легълцето, пак натам ме тегли. Ама няма, ще устоя на изкушението. Така става като седиш да четеш до 3 сутринта. Нооо съм решила максимално да се възползвам от последните дни, в които ще мога да спя до късно.
Вие как сте? Какво правите? Какво сте запланували за днес?
Аз ще си мързелувам и ще се мъча да напредна с пустата книга, че до вторник трябва да съм я прочела.

Айде нещичко и от мен. Не знам дали ще ви хареса, ама ми е влязло в главата и няма отърване.


ПП: И никой не ми обърна внимание на въпроса за e-book reader-ите. :dry:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Zaharka написа:

ПП: И никой не ми обърна внимание на въпроса за e-book reader-ите. :dry:


Е, Зах, аз го видях, ама си мисля, че надълго и нашироко съм ти обяснявала в чата за моята гледна точка за рийдърите? Или искаш да го напиша и тука?

А коя книга четеш?

______________________________
'Драстииии..  4347762w

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
А бе, аз съм си харесала 2, ама докато дойде време да си вземам ('щото ся няма начин) сигурно ще харесам нещо друго. За едната марка чувам добри отзиви, а от другата се оказа, че сме имали нещо си из къщи, което излезе читаво. Та така. Чудя си се тука. Да се намирам на работа. 'Драстииии..  2115147716 А да те питам твоя колко инча е? 'Щото, честно казано, не знам към кой да се ориентирам.

А сега препрочитам "Вещиците: Полунощ" на Ан Райс (книга първа). И понеже тя по принцип се чете сравнително по-бавно, а и си е тухла четворка, се мотам. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Е, явно ще трябва да пиша надълго и нашироко 'Драстииии..  909357165

Някой после може да го копне и в "Технологии" 'Драстииии..  909357165

Та на въпроса "моя колко инча е" - за екрана питаш нали? Не за вибратора?

Та аз имам Kindle. Не мога да намеря в момента смислен линк в Амазон, затова ето ти информация, която е максимално близо тук.

Да си кажа мнението и защо е добър. На първо място при хората, които си взимат електронен четец е екрана. Просто ни е писнало да четем на монитори. Е, към момента киндълите са върхът на технологията. Екранът им е максимално близо до ефекта на хартиените книги. Няма подсветка (не свети екрана като на монитор на лаптоп/гсм). Реално го четеш като книга - трябва да ти светлина. Не отразява както отразяват другите екрани - реално се държи като хартия, може би по-скоро като малко по-гланцирана такава на списание. Не натоварва очите, не можете да си представите колко огромна може да е разликата докато не го изпитате. Аз бях много скептична за тази покупка, но към момента е най-доброто, което някога са ми подарявали...

Какво друго е важно в покупката на подобен вид техника. Батерията! Тук нямам реално наблюдения с други рийдъри. Специално киндъла издържа много. Ама наистина много... седмици с едно зареждане. Естествено зависи от натоварването, ама доколкото ме познавате не съм го оставила да почива. Това подозирам се дължи на липсата на подсветка и на това, че не му ползвам много-много мрежата. Но ви описвам функциите на киндълите за основните им цели - четене на книги, а не разни глезотийки като браузване и 3G. Аз моя киндъл го зареждам по USB, докато си качвам книги от компа. Не му трябва кой знае колко време да си напълни батерията и е много удобно.

Размерите винаги са важни! В случая печелят по-мъничките. Моят (киндъл) е със стандартните размери на по-малка книга. Клавиатурата и т.н. заемат много малко място и като цяло има доста удобен дизайн за основната си цел - четенето. Изключително лек е. Не те натоварва при по-дълго четене, дори, когато трябва да го държиш на ръце. Носи се спокойно в дамска чанта (задължително си купете и калъфче, обаче, има съвсем евтини и удобни) и е удоволствие да знаеш, че където и да си, си носиш библиотеката със себе си.

Другото важно са форматите, които чете. Е тук Амазон са си плюли в устите. Капиталисти гадни! Поддържа много малко формати, сред които Амазонския формат .azw (това са книгите, които купувате директно от тях), .mobi (същото като предишния формат), .pdf (аз лично не го ползвам, защото както знаете този формат реално се дисплейва като картинка, и поради този факт не е най-подходящ за каквито и да било палм дивайси. Освен ако не си падате да скролирате...), чете също и обикновени текстови и word-овски документи. Сега, ако това ви се струва нечувано малко - има много добри, безплатни програми за преобразуване на формати. Мога да препоръчам, но това е отделна тема. Със сигурност, досега не съм имала проблем с книга, която съм свалила в един формат, да не мога да я прочета на киндъла (е, понякога се налага малко работа, но идеални неща няма). Тук е важно да спомена, че има кирилица - т.е. може да четете на кирилица. За съжаление, не може да пишете на кирилица обаче. Което за мен отново не беше болка за умиране, защото аз го ползвам да чета, не да пиша.

Какво друго си заслужава да спомена - има вградени речници - от английски на английски. Много е удобно, когато ти се губи значението на някоя дума. Има малко кофти според мен измислена файлова система и интерфейс, но аз съм програмист и имам малко странни изисквания в тази част. Има възможност за увеличаване/намаляване на шрифта, както и няколко опции за него. Не е кой знае какво, но колко от книгите, които четете реално позволяват това? Има не лош интерфейс, чрез който да си отбелязвате пасажи, да коментирате в книгата, дори чрез нета може да споделяте с приятели. Естествено може да прескачате бързо от глава към глава, и изобщо всякакви линкове, стига да има такива в книгата. Има браузър както казах, но аз лично не съм го ползвала достатъчно, за да кажа повече по въпроса... Със сигурност съм виждала една приятелка, която си проверява служебния мейл, пише писма и браузи не малко на нейния киндъл, но той е с 3G.

Така, не знам какво още да ви пиша по въпроса. Ако има нещо - питайте. Не ме питайте за парите, защото моя киндъл дойде като подарък и бе закупен от САЩ. В общи линии, понеже нямаше доставка излезе към 200 лева. Калъфчето също дойде поръчка от САЩ, понеже тукашните гадове просто дерат кожи за калъфчета. Моето струваше около 15 лева и е доста удобно, изглежда не зле и най-вече - върши ми работа.

Айде, от мен засега толкоз!

______________________________
'Драстииии..  4347762w

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Да, да, да, всичко това вече го знам. Само че киндъла има твърде много опции, които на мен са ми излишни, а само утежняват и от към цена. Та там ми е проблема. Киндълите вървят по 400 и нагоре, именно заради Wi-fi, 3G, avi формат и 1000 други глупости, които на мен просто са ми излишни. И след като така или иначе няма да ги ползвам (защото си имам компютър), не виждам реалния смисъл от това да дам още 200 лева отгоре, след като мога да им намеря доста по-добро приложение. Пак като му дойде времето да се купува ще се обикалят магазините и ще се мисли на момента. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Zaharka написа:
Да, да, да, всичко това вече го знам. Само че киндъла има твърде много опции, които на мен са ми излишни, а само утежняват и от към цена. Та там ми е проблема. Киндълите вървят по 400 и нагоре, именно заради Wi-fi, 3G, avi формат и 1000 други глупости, които на мен просто са ми излишни. И след като така или иначе няма да ги ползвам (защото си имам компютър), не виждам реалния смисъл от това да дам още 200 лева отгоре, след като мога да им намеря доста по-добро приложение. Пак като му дойде времето да се купува ще се обикалят магазините и ще се мисли на момента. :pardon:


Е погледна ли ми линка или само си пиша ей така?! Моя киндъл няма никакви опции освен Wi-Fi, което имат абсолютно всички киндъли. Никой не те кара да си взимаш неща, които не искаш...

______________________________
'Драстииии..  4347762w

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Визирах киндълите, които се продават тук. Сега разглеждам и въпросния линк. Не ми се карай. :p2:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Здравейте и от мен! :slynce:
Кико,аз доста работи съм сменила,и все още не съм си намерила мястото..
Работила съм като сервитьорка,продавачка в магазин за дрехи/класика/,и за сувенири,но най-интересната ми работа беше в бинго.Там продавахме талони,пускахме топките...,който е играл поне веднъж и знае за какво става дума.Издържах само година и половина,защото напрежението беше голямо,бягането из залата.Разправях се с разни идиоти,внимавах за парите и т.н.
После реших ,че вече съм готова за семейство и ми трябваше по-стабилна работа.Разбирайте-с нормирано 8-часово работно време,трудов договор,соц. и здравни осигуровки и т.н.
Та се хванах в една фирма за производство на чорапи,и по-точно ние правихме крайното оформяне-опаковката на чорапите.Ако не те "юркат"постоянно си е хубава работа,но ниско заплащане.
Доизкарвам си второто майчинство.Там ще направя близо 10 години.А после сигурно ще напусна и ще продължа да гледам децата,т.к. едно тръгва вече на училище и трябва според мен повече внимание.

Та така за мен..

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Пускам едно поздравче на Jessie J, специален поздрав за Ло..

О мерси! Аз пък се прибрах преди малко ебаси жегата... Наистина напомнете ми да не излизам в тая жега втори път... 'Драстииии..  2115147716

______________________________
'Драстииии..  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

'Драстииии..  4965902g

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Децата, мога да ви пожелая приятна вечер!

Днес с Деската си спретнахме добър чат! Деси, да напомня - да го довършиш, че да не пращам русенските мутри!!! Пък знаеш ли, може и лично да дойда, отдавна се каня да посетя тоз красив град с хубави мъже... 'Драстииии..  909357165

Ако някой има нещо да ми казва, да ми сподели или да си кажем "Наздраве!", ще ме отриете след няколко часа в БИАД 'Драстииии..  909357165

Поздравче, за всички, които очакват редакции и коментари, както и за всички, които се чудят какво търсят "метълите" по чалготеките:

______________________________
'Драстииии..  4347762w

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
аз още съм нова кога ще мога да пиша няма търпение
Ей вече мога браво много се радвам че ви намерих от колко време искам приятен форум в който да си коментирам якои неща с яко хора ❤ :p2:

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
koleva написа:
аз още съм нова кога ще мога да пиша няма търпение
Ей вече мога браво много се радвам че ви намерих от колко време искам приятен форум в който да си коментирам якои неща с яко хора ❤ :p2:


Хех. Мерси много. Ще се радвам ако пишеш по-често и станеш редовен потребител :p2:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Калине да ти кажа, че съм в квартала 'Драстииии..  2115147716 'Драстииии..  2115147716 'Драстииии..  2115147716

______________________________
'Драстииии..  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

'Драстииии..  4965902g

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
Добро утро добро утро добро уууттрооо.Как са всички надявам се добре.Пища за да ви пожелая лек и успешен ден :cvete: :slynce:

______________________________
Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му.

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
И от мен, хипер уморена и задъхана след сутрешно бягане .. лек ден ви желая и много усмивки.
Аз днес ще прекарам по-голямата част на разходка, кафе и по магазините за подарък, а довечера съм на рожден ден.
Стискайте палци да си изкарам хубаво. :love:

Стискаме ти палци, Ване, ама я за по-удобно пишете в дневните теми, означени с дати.

By Renesita

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

description'Драстииии..  EmptyRe: 'Драстииии..

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply