BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

description29. 08. 2011 Empty29. 08. 2011

more_horiz
Привет на всички!

Денят ми започна преди малко и все още се будя. Така че ще ви разкажа за вчерашния ми ден.

Бяхме планирали малка екскурзия с половинката. Но кака ви в събота се зачете и заспа в 7:30. Сещате се, екскурзията нямаше как да се състои. Заради това си спретнахме малко културен туризъм в София. Посетихме "Националната галерия за чуждестранно изкуство". Препоръчвам я на всички, които обичат изкуството, живеят или имат път към София. Едно наистина чудесно прекарване за любителите на малко по-интелектуални забавления.

И преди съм посещавала музея, но за пореден път постоянната експозиция ме остави без дъх. Особено впечатляващи за мен бяха японските гравюри Укийо-е и индийските миниатюри. Тези две експозиции предлагат безценни и гениално създадени произведения, с неповторими техники.

29. 08. 2011 1

29. 08. 2011 6

Нова за мен беше експозицията на Николай Рьорих. Признавам, до този момент познавах Рьорих единствено по име. Но уникалната колекция от "Хималайски цикъл" ме заплени веднага. Многобройните платна, макар и със сходни пейзажи на планински върхове, са така пленяващи, уникални сами по себе си и в техниката на художника, че дори само тази зала бе достатъчна, за да осмисли деня ми. Начинът, по който творецът пресъздава светлината, колоритът на платната, безвремието и величието на природата, което творбите излъчват... Трудно е да ви опиша картините - те просто трябва да бъдат видени и почувствани.
29. 08. 2011 5
29. 08. 2011 6

Не знам какво още да ви разказвам за галерията... Освен гореспоменатите експозиции, има още много и различни творби от различни краища на света, стилове и епохи. За любителите на европейското изкуство препоръчвам чудесната сбирка от немски, фламандски и холандски майстори. Задължително трябва да спомена и прекрасните скулптори на Роден, както и останалата огромна колекция на френски творци. За тези, които предпочитат произведенията от дърво - има страшно голяма и интересна експозиция на африкански маски и скулптури. В момента има и временна изложба на средновековни византийски ръкописи. Аз лично не съм голям фен на готическото изкуство от онова време, но със сигурност колекцията е много интересна, добре подбрана и поставена.

За съжаление, след галерията не успяхме да посетим близката ботаническа градина, защото май вече беше затворила. Наложи се да хвърлим сянка върху иначе културната неделя, замъквайки се на кино в мола. Хубавото беше, че на никой от двама ни не му се гледаше 3D, а "нормалните" филми не успяха да грабнат интереса ни. Така просто се разходихме из книжарницата. За пореден път се убедих, че Сиела в мола не става за пазаруване. Хаос, гадно, да не кажа липсващо обслужване, шум и в крайна сметка кофти преживяване. Все пак знаех какво искам да си взема и го направих - "Красивите" на Скот Уестърфелд (предпочитам в оригинал, но така мога да ги давам на приятели), и две книжки на любимия ми Роалд Дал (за детето и за мен). А да - взех си и малко материали за рисуване, макар много трудно да успях да открия нещо смислено, а продавачката да ме изнерви.

И така, но това беше вчера - бях уморена и емоционално изтощена от толкова великолепие и гениално творчество. Днес съм се наспала и планирам най-накрая да рисувам. Дали ще успея? Ще разберете по-късно...

Хайде от мен лек и ползотворен ден!

П.П. Забравих да спомена "Пиринско"-то. Наистина чудесна биричка за летните жеги - почти никаква киселинност, чудесен вкус и не те удря в главата! Препоръчвам на всички!!! :drinks:

______________________________
29. 08. 2011 4347762w

description29. 08. 2011 EmptyRe: 29. 08. 2011

more_horiz
Радвам се ,че си имала такъв културно-ползотворен ден...
Истината е,че все по-рядко хората се замислят за духовното облагородяване и все по-рядко ходят на изложби,посещават театър или дори опера и балет,музикални постановки...
да не говорим колко малко младежи влизат в книжарници вече...
Защото филма си е филм,но удоволствието от четенето на книги,музиката на живо,яркостта на цветовете в картините,емоциите предадени чрез танците-това е безценно.
Признавам,че и на мен ми се удава рядка възможност за такива посещения.Но все вечните оправдания-нямам време заради децата.А истината е друга-няма с кой да отида.Защото трябва да споделиш мига с някой.И не после,а веднага.

На мен ми се отвори работа отново,все има събития за които да мисля.Сигурна съм ,че някой ден главата ми благородно ще изпуши и щадящо ще ме освободи от всяка отговорност поне за ден...
Понякога не издържам-всеки иска нещо от мен,а когато аз искам,започват да ми се сърдят и да се оправдават.И като постигна,това което искам-после съм била манипулативна..
Е,нека съм такава,като другите не се сещат за моите нужди...

А вие как се справяте с хората около вас,които постоянно искат нещо,но все не могат да ви дадат на вас?
Имате ли чувството ,че ще получите"избухваща глава",ако не се справите със всичко.
И как се разтоварвате от стреса?

Айде стига от мен...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description29. 08. 2011 EmptyRe: 29. 08. 2011

more_horiz
desistela написа:
Радвам се ,че си имала такъв културно-ползотворен ден...
Истината е,че все по-рядко хората се замислят за духовното облагородяване и все по-рядко ходят на изложби,посещават театър или дори опера и балет,музикални постановки...
да не говорим колко малко младежи влизат в книжарници вече...
Защото филма си е филм,но удоволствието от четенето на книги,музиката на живо,яркостта на цветовете в картините,емоциите предадени чрез танците-това е безценно.
Признавам,че и на мен ми се удава рядка възможност за такива посещения.Но все вечните оправдания-нямам време заради децата.А истината е друга-няма с кой да отида.Защото трябва да споделиш мига с някой.И не после,а веднага.

На мен ми се отвори работа отново,все има събития за които да мисля.Сигурна съм ,че някой ден главата ми благородно ще изпуши и щадящо ще ме освободи от всяка отговорност поне за ден...
Понякога не издържам-всеки иска нещо от мен,а когато аз искам,започват да ми се сърдят и да се оправдават.И като постигна,това което искам-после съм била манипулативна..
Е,нека съм такава,като другите не се сещат за моите нужди...

А вие как се справяте с хората около вас,които постоянно искат нещо,но все не могат да ви дадат на вас?
Имате ли чувството ,че ще получите"избухваща глава",ако не се справите със всичко.
И как се разтоварвате от стреса?

Айде стига от мен...


Аз пак да ти се скарам на теб, Деска! Недей така да изчезваш без предупреждение, че са притесних! 29. 08. 2011 909357165

Иначе как се справям с тея хора: отебавам ги! Тези, които мога де. Ясно е, че децата и останалите в семейството са в друга категория. Макар и вече да "сипвам" на свеки, като ме издразни...

Как се справям със стреса - различно. Преди пиех по-често - сигурно ще прозвучи странно, но да работиш в ИТ сектора, се иска освен някакво добро количество интелект, трябва си и здрав черен дроб 29. 08. 2011 909357165 После открих стрелбата - наистина ме отпуска. Пак ще прозвучи странно, но когато толкова те е страх да не те застрелят, да не застреляш ти някого, да не направиш някоя глупост, когато се съсредоточиш единствено в мишената, оръжието, позата и дишането си... Е, не остава място в съзнанието за ежедневните глупости и дразнители 29. 08. 2011 909357165

Но най-вече помагат книгите. Потапяш се в някакъв друг свят и толкова! Ако не бяха те, досега да съм изчаткала наедро 29. 08. 2011 909357165 А и са относително безвреден способ за борба със стреса.

Забравих предния път поздравчето... Специално за Кико! 😉

______________________________
29. 08. 2011 4347762w

description29. 08. 2011 EmptyRe: 29. 08. 2011

more_horiz
Ashlie написа:

Забравих предния път поздравчето... Специално за Кико! 😉
Тутурутка - Магазин


Мерси за поздравчето, Аш.. Аз сега трябва да лягам, че довечера пак на работа в тоя МАГАЗИИИИИИН.. ДЕНОНОЩЕН МАГАЗИН.. ПРОЛЕТ ЛЯТО ЕСЕН ЗИМА.... и т.н. 29. 08. 2011 2115147716

..ама айде след малко, че ми се виси още малко в чата с вас! 29. 08. 2011 909357165

______________________________
Щастието е голямо, макар и света да те дебне отвсякъде.. :pardon:

description29. 08. 2011 EmptyRe: 29. 08. 2011

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply