Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorld


 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

Go down 
+35
mariva
agiva123
Radoslava75
Диди
Paris_love
dibidi
TraYkovA
ggudjou
Qni7a
GeOrGiPEEV123
pokopok
filther
desika83
mir4a
renesme_cullen
mpetrowaxx
Libertas
vixen
galileo414
мяу
aranna
Sin.GirL
jenia123
Stefanika
dfghjk
AliceF
Zaharka
poli8009
MuryG
Ashlie
nyx
нел-j
Merry
Renesita
Thea
39 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Thea
Администратор
Thea


Чете : Танц с дракони
Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Mezentius House

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСъб 25 Юни - 16:02

Напоследък на българския книжен пазар се появява една нова тенденция, често диктувана от кризата, или липсата на читателски интерес. А именно спирането на поредици, чиито права за издаване на български издателствата са закупили, но в последствие решават да се откажат от тях, по една или друга причина. Това, разбира се, огорчава и разочарова много фенове, съвсем логично буди и гняв и раздразнение, тъй като, както се каза, "тъкмо се зарибиш, а то вземат, че прекъснат издаването на поредицата". С тази цел, текущата тема ще ви държи информирани за поредиците, за които се разбере, че прекратяват своето издаване на български.

Несъмнено класацията се води начело от "Анита Блейк, Ловецът на вампири" от Лоръл Хамилтън
Горката Анита има дългогодишна история с родните издателства... Първоначално, през 2005 година, издателство ИнфоДар поема превода на поредицата и издава книга първа, Престъпни удоволствия. Съответно през 2006 г. се издават "Усмихнатият труп, книга втора, и Циркът на прокълнатите, книга 3; през 2007 г. се издава Кафенето на лунатиците, книга четвърта и през 2008 г. - "Кървави кости". От издателството правят една голяма пауза, по известни само на тях причини, които не споделят с обществеността. Тогава, през 2010г. на хоризонта се появява издателство "Колибри" и феновете на Анита Блейк виждат лъч надежда и облекчено въздъхват с мисълта "Най-после!". "Колибри" поемат правата за издаването на останалите книги от поредицата, но от седма книга нататък, тъй като 6-та вече е поета от издателство ИнфоДар, които аха-аха всеки момент ще я издадат. Книга седма, "Огнено жертвоприношение", успява да излезе преди книга шеста, "Убийствен танц". Книга седма и книга осма, "Синя луна" излизат през 2010 година. На онези фенове, които не са прочели все още книга 6 на английски, или в интернет като любителски превод им остава само да изчакат от издателство ИнфоДар да издадат книга шест, за да могат да си закупят и вече издадените от "Колибри" книга седем и книга осем. В началото на 2011 г. на бял (български) свят излиза книга шеста. "Убийствен танц" от издателство ИнфоДар. Няколко месеца след това, след дълга липса на известие и отговори на запитванията на феновете, от издателство Колибри обявяват, че спират поредицата (оставяйки си една вратичка, според която може и да се продължи поредицата по-нататък, ако се забележи повишаване на интереса. Ето го и официалното изявление:

Цитат :
Colibri (18.05.2011 г., 12:25 ч.)
Благодарим на всички верни почитатели на поредицата за интереса и въпросите и се извиняваме за забавянето на отговора, но имахме проблем с контролния панел и нямахме възможност да отговаряме на коментари. За съжаление, до този момент, поредицата се продава на голяма загуба и нито една от двете книги не е възвърнала първоначалната инвестиция, въпреки привидния интерес на читателите. Знаем, че това не би бил достатъчен довод за вас,феновете, но за да сме откровени трябва да кажем, че на практика книгите застояват в склада, въпреки големите усилия за реклама, които полагаме. Никое издателство не може да си позволи в момент на криза този лукс, колкото и да ни се иска да отговорим на читателските запитвания. Ще следим развитието на книгите от близо и ако има поне малко раздвижване, обещаваме да преразгледаме становището си и да обявим веднага, ако решим да издадем следващата книга!

Можете да подпишете петиция за продължаване издаването на поредицата, тема, водеща към нея ще откриете в раздела за Анита Блейк.


Друга поредица, която е спряна от българския пазар е "Циркът на кошмарите" от Дарън Шан .
Книга първа, "Циркът на кошмарите" е издадена 2009 година от издателство "Егмонт". Същата година на български, от същото издателство излизат и книга втора и трета. След това тази поредица също е спряна, поради липсата на интерес и от издателството се отказват да издават продължението й.

Друга поредица, чието издаване след първа книга е прекратено е "Тъмните пазители" на Рейчъл Хоторн. От издателство "Издателска група "България" публикуват първа книга1 "Лунно сияние" през 2010 г. Засега е известно, че превода на поредицата е прекратен. Ако науча повече информация по въпроса, ще ви уведомя.


______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Dragon-Book
Върнете се в началото Go down
Renesita
Администратор
Renesita


Пол : Female
Брой мнения : 3248
Регистрация : 15.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСъб 25 Юни - 20:12

Радвам се, че си се постарала да отвориш темата 😗

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Creeping%252520up%252520on%252520caturday
Върнете се в началото Go down
Merry
Преводач
Merry


Пол : Female
Брой мнения : 2477
Регистрация : 18.07.2010
Местожителство : Neverland

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПон 27 Юни - 1:38

Продължавам с нещо, което каза Ашли. И мен много ме е яд, че ИнфоДар не доиздадоха поредицата на Чарли Хюстън за Джо Пит!!! :angry3: Имам 1ва и 2ра, но само до там! :angry3:

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език
Върнете се в началото Go down
нел-j
Преводач
нел-j


Пол : Female
Зодия : Libra
Брой мнения : 1272
Регистрация : 23.08.2010
Местожителство : софия

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПон 27 Юни - 7:40

Ми то май почти всички поредици на ИнфоДар се спрени.
Само им вижте сайта.

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 4347753x
Върнете се в началото Go down
nyx
Модератор
nyx


Пол : Female
Зодия : Aquarius
Брой мнения : 1437
Регистрация : 15.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСъб 9 Юли - 14:30

Да питам, някой има ли информация поредицата за Суки Стакхаус, дали ще продължава да се издава и докъде е стигнала?

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team
Върнете се в началото Go down
Ashlie
Преводач
Ashlie


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 822
Регистрация : 20.05.2011

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСъб 9 Юли - 15:37

puh написа:
Да питам, някой има ли информация поредицата за Суки Стакхаус, дали ще продължава да се издава и докъде е стигнала?

Ами май си продължават от "Хермес" да я издават. Не много бързо, но стабилно... Но не знам как са им преводите.

Суки Стакхаус

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 4347762w
Върнете се в началото Go down
MuryG
PRO
MuryG


Пол : Female
Брой мнения : 1922
Регистрация : 15.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСъб 9 Юли - 22:26

Ashlie написа:
Но не знам как са им преводите.
Не съм сравнявала с оригинала,за това ми харесват.
Това,което ме дразни е,че наричат върколаци всички превръщачи ❌
Четох анотацията на 5-та книга и пак същото...
Ето пример:
" Куршумът на мистериозния стрелец ранява Сам, а следващата цел е водачът на върколаците – Калвин Норис." ЛИНК

А Калвин Норис се превръща в пантера. :dry:
Върнете се в началото Go down
nyx
Модератор
nyx


Пол : Female
Зодия : Aquarius
Брой мнения : 1437
Регистрация : 15.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeНед 10 Юли - 23:02

Да, и е ясно обяснено в книгите, че са различни. Не знам как ще избегнат объркванията с Алсид и върколаците. А Куин? И той ли ще е върколак?


Сори за отклонението от темата.

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team
Върнете се в началото Go down
poli8009
Активен
poli8009


Брой мнения : 192
Регистрация : 24.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeНед 10 Юли - 23:57

Wicked Lovely от Melissa Marr. Правата за издаването са закупени, но дори и една книга от тази поредица не е издадена. А определено имах желание да я прочета...

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!
Върнете се в началото Go down
MuryG
PRO
MuryG


Пол : Female
Брой мнения : 1922
Регистрация : 15.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПон 11 Юли - 1:05

poli8009 написа:
Wicked Lovely от Melissa Marr. Правата за издаването са закупени, но дори и една книга от тази поредица не е издадена. А определено имах желание да я прочета...
И аз бих искала Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 909357165

puh написа:
Да, и е ясно обяснено в книгите, че са различни. Не знам как ще избегнат объркванията с Алсид и върколаците. А Куин? И той ли ще е върколак?
Куин се превръща в тигър.Защо просто не пишат шейпшифтър... :dry:
Върнете се в началото Go down
Ashlie
Преводач
Ashlie


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 822
Регистрация : 20.05.2011

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПон 11 Юли - 12:06

Момичета, айде стига спойлери де... :nono: Сложете по един таг spoiler па пишете, ама някой може да не е чел още и... знаете как е.

Май е добре да отворя темата "Изгубени в превода" за такива чудеса из книгите Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 909357165 Все по-често се случват в България такива нескопосаности :(
Но пак излизаме офтопик Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 909357165

По темата - Не съм сигурна "Пан" дали ще продължат с "Грозните" на Скот Уестърфелд. Страшно харесах поредицата и автора. Първоначално харесах и превода на издателството, но в последствие... А и да не говорим, че са му написали името грешно!!! 🇳🇴
Нямам сигурна информация дали е спряна де, просто нямам информация, нито следваща книга. А говорим за завършена поредица - трилогия от четири книги :haha: , която не е дори чак толкова обемна или сложна.

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 4347762w
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПон 11 Юли - 17:47

"Стефани Плъм". Страхотна поредица, абсолютно се запалих, а Бард така да ме разочароват. Не стига, че от 20 книги поредица са издали само 5, ами че и разбъркано. За капак и няма да издават повече. Абсолютно съм разочарована, а така ги уважавах. Чудя се на какво отгоре. :dry:


Off-topic: Хайде да си направим едно издателство и да спрем да се занимаваме с глупости. И без това всеки превежда по нещо. Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 2115147716

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!
Върнете се в началото Go down
нел-j
Преводач
нел-j


Пол : Female
Зодия : Libra
Брой мнения : 1272
Регистрация : 23.08.2010
Местожителство : софия

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeЧет 11 Авг - 19:37

Момичета, вижте на какво попаднах във фейсбук!

Ще издават Даран Шан, който иска да се включи ТУК

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 4347753x
Върнете се в началото Go down
AliceF
Читател
AliceF


Брой мнения : 21
Регистрация : 26.09.2011

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПон 26 Сеп - 11:17

А поредицата за младия Джак Спароу? Мисля, че Егмонт беше издателството. Стигнаха до деветата книга и край. А има още. За нея, мисля, най-много ме е яд. Също така и Вампирските хроники на Ан Райс, защо от толкова много книги не са превели почти нищо.
Върнете се в началото Go down
Thea
Администратор
Thea


Чете : Танц с дракони
Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Mezentius House

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПет 31 Авг - 15:43

От издателство Хермес:

Цитат :
"Има вероятност шестата книга от поредицата Истинска кръв да не бъде издадена"

:shamar: : :devil: :strelbaa: :angry2: :angry3:

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Dragon-Book
Върнете се в началото Go down
poli8009
Активен
poli8009


Брой мнения : 192
Регистрация : 24.07.2010

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeПет 31 Авг - 16:24

И още една поредица : Hush - Hush издателство Ергон. Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 1977229104

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!
Върнете се в началото Go down
dfghjk
Пристрастен
dfghjk


Брой мнения : 255
Регистрация : 15.11.2012

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСря 21 Ное - 15:12

Марлис Мелтън поредицата за тюлените. Има издадени само 4 книги и е прекратена поради...."...липса на читателски интерес" Тъпо според мен защото "за всеки влак си има пътник", както се казва, а не вярвам да съм единствената, на която и хареса!!!
Върнете се в началото Go down
Stefanika
Читател
Stefanika


Чете : Много :)
Пол : Female
Зодия : Leo
Брой мнения : 37
Регистрация : 09.11.2012
Местожителство : Пазарджик

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСря 21 Ное - 16:00

Zaharka написа:
"Стефани Плъм". Страхотна поредица, абсолютно се запалих, а Бард така да ме разочароват. Не стига, че от 20 книги поредица са издали само 5, ами че и разбъркано. За капак и няма да издават повече. Абсолютно съм разочарована, а така ги уважавах. Чудя се на какво отгоре. :dry:


Off-topic: Хайде да си направим едно издателство и да спрем да се занимаваме с глупости. И без това всеки превежда по нещо. Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 2115147716

Да, страхотна поредица (почти на всяка страница ме напушваше на смях), но оттогава повечето избягвам да ги купувам, като знам нашите издателства как ни "уважават"... Затова в момента малко ме е яд на "Ибис" (в положителния смисъл Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 2115147716 ), че само поредици издават, но пък какви! :love: Радвам се, че удържат фронта :bighug:
Върнете се в началото Go down
Stefanika
Читател
Stefanika


Чете : Много :)
Пол : Female
Зодия : Leo
Брой мнения : 37
Регистрация : 09.11.2012
Местожителство : Пазарджик

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСря 21 Ное - 16:24

dfghjk написа:
Марлис Мелтън поредицата за тюлените. Има издадени само 4 книги и е прекратена поради...."...липса на читателски интерес" Тъпо според мен защото "за всеки влак си има пътник", както се казва, а не вярвам да съм единствената, на която и хареса!!!

Да, не си единствената, и аз бях страшно разочарована и писах на "Хермес" тогава! Отговорът им много ме разочарова: "книгите на Мерлис Мелтън не се продават добре, затова е взето решение да се прекрати издаването на останалите." И като утешителна награда ми изпратиха "Лятна буря" на Сандра Браун Поредици, чието публикуване на български е прекратено! 3382520118 Споменах ли, че меко казано, не обичам поредици? Поради ей тази причина - зарибяват те и после ти казват: "Край! Оправяй се!"
Върнете се в началото Go down
jenia123
Напредващ
jenia123


Брой мнения : 109
Регистрация : 16.07.2011

Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitimeСъб 24 Ное - 10:26

dfghjk написа:
Марлис Мелтън поредицата за тюлените. Има издадени само 4 книги и е прекратена поради...."...липса на читателски интерес" Тъпо според мен защото "за всеки влак си има пътник", както се казва, а не вярвам да съм единствената, на която и хареса!!!

Тъй като гледам разочарованите заради спирането на тази поредица май ще се окажат доста. Мен също ме е яд, че няма да излиза. Английският ми не е най-силната страна, но ще я търся на руски и ще я прочета цялата поредица и ще стискам палци да я видя и на български някой ден.

Май тук е мястото да попитам и дали някой има информация дали и кога някой ще издаде цялата поредица за Синстърови на Стефани Лорънс?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!   Поредици, чието публикуване на български е прекратено! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Поредици, чието публикуване на български е прекратено!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Топ 10 Фентъзи поредици
» Български психар
» Демокрация по български
» Младите български поп-музиканти
» ТОП 10 на най- ужасните български имена

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BGWorld :: Книги :: Читателски интереси-
Идете на: