BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionМерлин [Merlin] EmptyМерлин [Merlin]

more_horiz
Мерлин [Merlin]

Мерлин [Merlin] Merlin_final_cover

Линк за сваляне!

„Приключенията на Мерлин“ (на английски: Merlin или The Adventures of Merlin) е британски телевизионен сериал, който стартира по Би Би Си през 2008 г. с 13 епизода. Сериалът разказва за младежките години на бъдещия крал Артур и неговият магьосник Мерлин. Сюжета на филма значително се отличава както от сведенията за крал Артур дадени от Нений в "История на бритите", така и от легендарните сведения дадени от Джефри Монмутски и Томас Малори. Според легендата крал Утер Пендрагон умира наскоро след раждането на Артур, а Мерлин дава бъдещия крал да бъде отгледан от сър Ектор. Пак според легендата Артур разбира, че е кралски син едва когато изтегля Екскалибур, а след това с помощта на Мерлин изграждат Камелот. В сериалът обаче Мерлин пристига като юноша във вече изграденият Камелот, където управлява крал Утер, а Артур е връстник на младия магьосник. Но за разлика от легендата крал Утер преследва вълшебниците и на Мерлин се налага да крие своите способности. Така че на бъдещия велик магьосник се пада неприятната участ да бъде чирак на придворния лекар Гай и слуга на принц Артур. Освен това Артур все още не е справедливия крал, а арогантен принц. На Мерлин се пада не само трудната задача да защитава бъдещия велик крал, но и да го направи добър и справедлив владетел. Освен Гай, Мерлин има още един помощник - Великият дракон. Драконът помага на младия вълшебник, но съветите му не винаги са безкористни. И макар в кралството на Утер магьосничеството да е забранено, то Камелот не веднъж е сполетян от беди със свръхестествен произход. Въпреки доста съществените отклонения от познатите от древността легенди за крал Артур и вълшебника Мерлин, то не може да не направи впечатление, че сериалът се опитва да направи героите от древността близки до днешното подрастващо поколение, а заедно с това и позабравените в забързаното съвремие добродетели от миналото.


Актьорски състав

Колин Морган - Мерлин
Брадли Джеймс - Артур
Ричард Уилсън - Гай
Антъни Хед - Утер Пендрагон
Ейнджъл Коулби - Гуиневир
Кейти Макграт - Моргана
Други:
Джон Хърт - Великия дракон (глас)
Мишел Райън - Нимуей
Сара Париш - лейди Катрина



СЕЗОН 2:
Линк за сваляне!

Мерлин [Merlin] Merilin_season_2-CRiMES



СЕЗОН 3:
Линк за сваляне!

Мерлин [Merlin] Merlin-poster-1-temp

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
страшно много харесвах 1 сезон, беше страхотен, на втория обаче ми стана малко зор и го оставих, сега мисля пак да го почна и без това няма много какво да се гледа

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
Аз съм на трети сезон. Той определено е най-добър за сега. Втори наистина малко го развалиха и по едно време и на мен ми писна, но реших, че ще го догледам.
Така или иначе финала е трети сезон и няма да има повече, поне ще разбера как ще свърши. Най-много ме вълнува дали Артур ще разбере за способностите на Мерлин и само заради това ще се озоря до края. 😊

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
даваш ми надежда, че нещата ще станат по-добре...в такъв случай го подхващам пак Мерлин [Merlin] 909357165

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
Вече завърших трети сезон. Завърши наистина добре и финала беше подобаващ, чак тръпнех от вълнение. Разочаровах се, че няма да науча дали Артур ще разбере за Мерлин, за това се разрових, за да видя дали ще има четвърти сезон.
Да, ще има.

Снимките започват през 2012г. Сезона ще съдържа 10 епизода по 45 минути.

Според спойлери, през новия сезон ще посрещнем дълго чаканите "Рицари на кръглата маса"

За феновете, любимата ми част:

Мерлин [Merlin] 2768816_com_merlingobl



______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
Ами... Надежда ама... ❌

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
Изгледах го на един дъх(това, което имаше в нета) ... и с нетърпение чаках следващите серии...

Като цяло обичам да се пренасям в света на приказките...

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
Страхотен и много разтоварващ. Чакам с нетърпение 4-ти сезон Мерлин [Merlin] 909357165

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
"МЕРЛИН" сезон 4

Мерлин [Merlin] Colin-Morgan

25-годишният Колин Морган, актьорът зад Мерлин, потвърждава новината, че ще има сезон 4:

Имам чувството, че за този четвърти сезон, сериалът наистина е намерил мястото си в сърцата на хората. Сценариите за първите три епизода са много вълнуващи. Рицарите на Кръглата Маса са фантастична добавка към сериала. Основата на историята, по която работим, е силно застъпена в легендите и много обичана, затова е чудесно да видим тези икони на телевизионен екран. Нашият сериал винаги е бил за това – да вземем легендите и да ги пресъздадем в различна и неочаквана светлина.

Иначе, мисля, че за всички е ясно, че Камелот го чакат големи промени в бъдеще. Всичко това, което героите натрупаха като опит и бреме, започва да се отразява по-глобално на нещата.

На мен лично ми се иска да започна да показвам и истинските емоции на Мерлин. Във всеки епизод той се справя с някаква голяма опасност и му се налага да изглежда весел и безгрижен, но не това чувства той наистина. Да, би било опасно за комедиен сериал като нашия да започне да показва по-тъмната страна на героите си, но от друга страна публиката ни расте, растат и героите ни, и това трябва да се отрази.



Мерлин [Merlin] Angel-Coulby

Друга от звездите в сериала, Ейнджъл Коулби, превъплъщаваща се в Гуиневир, загатва, че връзката й с Артур ще се задълбочи в новия сезон:

Гуен очевидно вече не е прислужницата на Моргана. В отсъствието й тя се грижи за Краля. Сближава се с Артур, това се вижда и в края на трети сезон, където те се прегръщат и целуват на публично място, така че определено това няма да отпадне. Сантяго Кабрера обаче ще се завърне и в новия сезон като Ланселот, въпреки ролята си в новия сериал на Fox – „Алкатраз“. Не знам колко ще остане и какво ще стане между него и Гуен, но определено Ланселот се връща. За момента обаче Артур може да е спокоен – героинята ми е концентрирана върху него, защото той винаги е до нея, докато Ланселот постоянно изчезва нанякъде.


Мерлин [Merlin] Katie-Mcgrath

Кейти МакГрат, жената зад Моргана, също се радва на това, което я очаква в новия сезон:

Моргана не е типичната злодейка, тя е просто неразбрана палавница. Тя се бори да възстанови старите традиции в Кралството, когато магията не е била престъпление, бори се да защити тези като нея. Бившата принцеса просто отстоява принципите си, целта й не е просто да върши злини. Въпреки това другите ще я възприемат още по-лошо след нещата, които ще направи в първите два епизода.

Не само, че не ми липсва да играя добрата принцеса Моргана, но и нямах търпение да стигна до лошата бегълка! Ставайки злодейка, тя придобива и нови сили. Отървава се от несигурността си, става по-силна и по-уверена. Моргана е героинята, която се променя най-много от началото на сериала, и е голямо удоволствие да я играеш.



Мерлин [Merlin] Merlin

Макар и сериалът да е далеч от началото на четвъртия си сезон, продуцентът на „Мерлин“ Джулиан Мърфи гледа още по-далеч в бъдещето и обявява, че вече се говори за петия сезон.

Имаме обща представа какво ще се случи в пети сезон. Винаги сме знаели предварително какво искаме да правим с героите си. В близко бъдеще не планираме да намаляваме количеството герои – всеки от тях има своите фенове и никой не пречи на това, което планираме за следващите епизоди.

Обсъждаме и разклонения на сериала, други гледни точки върху историята. Все още е много рано, всичко е на ниво идеи и мисли, но някои от тях са наистина интересни. Възможно е, след като някой ден завършим „Мерлин“, да направим и анимация по историята.



Източник: scifi.bg

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
обожавам приказките,особено ако мога да ги гледам.любим ми е

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
харесвам сериала.в момента гледам 4-ти сезон .всеки път като участва моргана си спомням за първи сезон-където тя беше добра и с готовност да помага на хората.амбицията да царува и нейните способности я превръщат в злодеи.жалко..........

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
Остана ми да изгледам  само последния сезон.Аз по принцип обичам такива сериали,а този е направен малко различно.Не ми харесва Гуен ,но пък Артур е такъв сладур Мерлин [Merlin] 909357165

descriptionМерлин [Merlin] EmptyRe: Мерлин [Merlin]

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply