BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Empty5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 5163232851632327

Масивно земетресение удари северо-източна Япония, като задейства цунами, което причини повече щети.

Японската телевизия показа коли, кораби, дори сгради, повлечени от огромната водна стена след земетресение с магнитуд 8.9 по скалата на Рихтер.
Земетресението причини редица пожари в няколко области, включително Токио. Властите се страхуват от много пострадали и дори загинали при бедствията.
Земетресението първо удари на около 400 км от столицата с дълбочина 32 км. Имаше и много мощни остатъчни трусове с магнитуди 6.1, 6.0, 6.1, и 6.4. Сеизмологисти казват, че това е едно от най-големите земетресения, което връхлита Япония от много години насам.
Предупреждението за цунами се разшири до Филипините, Индонезия, Тайван и тихоокеанските брегове на Русия и Хавай.
Цунамито е ударило префектурите Мияги и Фукушима. Японската телевизия NHK показва огромни вълни помитащи сгради, коли и кораби, които достигат във вътрешността на острова.

5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 51632880japanquake03112

Благодарение на земетресението избухнаха и много пожари, включително в нефтената рафинерия в града Ичихара в префектурата Чиба, близо до Токио.
Има доклади за поне 20 ранени в Токио, след като покрив на салон се срути по време на церемония по дипломиране.
Влакът-стрела, който се движи до северна Япония е спрян, бързото преминаване в Токио е прекратено, а няколко ядрени завода автоматично са изключили.
Министър председателят Наото Кан обяви, че няма изтичане на радиация.

______________________________


 
         
       

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz

______________________________


 
         
       

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Още едно бедствие... Това са изключително много нанесени щети.. Ужас...

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4965902g

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Разбрах днес за земетресението и чаках новините по бтв. Току-що ги гледах. Мале, горките японци... 8.9 по скалата... Това е нещо ужасяващо. И както казаха по новините - добре, че японците са едни от най-подготвените за такива бетствия. А ако беше някоя друга държава? Броят на загиналите сигурно щеше да е просто... ❌ Пф, нямам думи!
Наводнения, земетресения, война в Либия... ама това хич не ми удря на 2012-та... Е*аси, хич не вярвам на такива неща, ама то братче трябва да си баси непокиста, че да не ти направи впечатление и да не се замислиш пък дали наистина тия предсказания не са верни.

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Земята ни го връща ... Тъпкано. За всичко, което сме направили. Крайно време да си платим 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 909357165

______________________________


5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Gosho
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4347715R

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Японците наистина са най-подготвените за реагиране при земетресения.Поради самото разположение на островите при тях често се "тресе".Вярно това е най-силното,продължително и ужасяващо земетресение.Още от детската градина ги учат как да реагират при трусове.Наистина е голяма трагедия.колко хора са изчезнали,умрели,ранени....Земята като "удари"някъде -жертвите са повече,отколкото и във войните на хората.Да-и аз смятам че е един вид наказание,то не бяха сондажи,не бяха взривове,нарушение на екосистемата.За последните 100години толкова вреди са нанесли хората,колкото не са можели за хилядите си години съществуване и цивилизация.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
И аз това си мислех за Япония, че са най - подготвените, ако това бяхме ние... Не знам, но нашият АЕЦ Козлодуй е по подготвен, от техния, имаме една от най - добрата техника в Европа.

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4965902g

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Ох, не ми говорете, че серозно взех да се тревожа. Гледайте само какво става - природни катаклизми и войни, нещата хич не върват на добре. По принцип не съм суеверна и не се влияя от предсказания и други подобни ( на принципа да видя и да пипна съм), но започнах да се замислям за 2012-та. Знам, че са пълни глупости, но света около нас говори друго.
Поне ме успокоява мисълта, че дори при евентуално земетресение в България и то толкова силно, поне от цунами няма да се притесняваме, пък и Мизийската плоча е относително стабилна.

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Animated_gif_024_hippo

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
escapingthesun написа:
Ох, не ми говорете, че серозно взех да се тревожа. Гледайте само какво става - природни катаклизми и войни, нещата хич не върват на добре. По принцип не съм суеверна и не се влияя от предсказания и други подобни ( на принципа да видя и да пипна съм), но започнах да се замислям за 2012-та. Знам, че са пълни глупости, но света около нас говори друго.
Поне ме успокоява мисълта, че дори при евентуално земетресение в България и то толкова силно, поне от цунами няма да се притесняваме, пък и Мизийската плоча е относително стабилна.

Края на света може да не е 2012, но може сами да си го доведем до 10-тина години..... Не се косете, ние ще оцелеем 20 години сме назад 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4965902g

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Това да ни е успокоението 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716 Всичко живо около нас да се спомине героиски, а ние, понеже разбираш ли, сме изостанали заради комунизма, да устискаме още 20 години 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716 Ще бъде егати пародията, честно ви казвам

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Animated_gif_024_hippo

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
escapingthesun написа:
Това да ни е успокоението 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716 Всичко живо около нас да се спомине героиски, а ние, понеже разбираш ли, сме изостанали заради комунизма, да устискаме още 20 години 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716 Ще бъде егати пародията, честно ви казвам

Всичко е една голяма ирония :bigwink: :pardon:

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 4965902g

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Това за 2012 ми се струва с друг подтекст.Да има много природни бедствия напоследък-но вече написах по-горе,че ние сами вредим на планетата си.Мисля,че след 1-2 години хората ще се замислят сериозно за природата и опазването и/а мисля че вече има сериозни постъпки за това/.Аз например бих си купила ако мога електрически автомобил-ама тогава нали големите нефтени компании ще фалират ако всички това направим.Не мога да се откажа от електричеството и течащата вода,но бих използвала алтернативни източници ,шадяши природата.
Може би 2012 ще стане нещо,което ще накара хората да погледнат назад и да се замислят какво остават след себе си.
Нали се споменава още и за поколението на "индигови"деца,които ще населяват света...
Сетих се за един филм "Селото"-малко фентъзи,ужаси,но с изненадваш край.Гледайте го ,ако не сте и ще разберете какво имам предвид.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Мен много ме подразниха репортажите по БТВ за Япония, когато станаха земетресенията и цунамитата. Репортажът започна с кадри от мястото на събитията с думите "Това не са кадри от филма 2012". Все едно гледах някакво тийн предаване. Имам чувството, че нашите новинарски емисии вече търсят сензации. То това не прилича вече на сериозни новини, а на някакви фантастични разкази. Както каза една приятелка "Това, което научих от прекараното време в сайта на БТВ, е радостната вест, че с 'рухването' на Япония, 'рухва' и цената на бензина. На печелившите честито!". Няма как човек да не се засмее горчиво на това. А що народ им "гледа сеира" откак станаха бедствията, просто не е истина. Не мога да разбера какво има толкова за гледане. Недай си Боже ние да попаднем на тоя хал. Никак няма да ни е смешно тогава.
И наистина като се замисля новинарските емисии, които ни се сервират, са направо трагично комични.
Може да не съм най-върлата фенка на азиатската култура, но ако ще и в кал да се въргалят - хора са. На никого не пожелавам такава участ. Това природата е страшна работа. Още едно доказателство, че за колкото и велика да се мисли човешката раса, тя е безсилна пред Майката природа.
Да не говорим по разни форуми (изключвам нашия ест) какви изказвания имаше, от които направо ми призля, че има такива мекотели сред младото общество. Изказвания от типа на "И като не са ни показали кадри от другия край на планетата какво от това? На мен пък не ми е интересно да гледам как японци се давят...". На Бай Ганьо най-малко му пука какво става там на „майната си”. Лично нас реално погледнато пряко това какво се случи в Япония не ни засяга. Ама колко трябва да си коравосърдечен, за да кажеш неща от сорта "Бе да мрат жълтурковците, мене ко ме е*е". Искам аз да видя такива амеби в такава ситуация как ще постъпят... Няма да си оставим простотията и невежеството никога. За това и винаги ще сме последната дупка на кавала. Само се бием в гърдите, а нямаме никакво покритие. /Най-вече са виновни политиците (като бивши охранители например), които ни управляват, но да не навлизаме в тая дълбока помийна яма/. Мога да ви кажа, че по ниво на развитие, дисциплина и възпитание, на японците можем само да им дишаме прахта.
Преди по-малко от 24 часа имаше една новинарска емисия, в която едва ли не се казваше, че държавата се притеснява как ще ни се отрази финансово това, което се случи в Япония. При положение, че хората не са си стъпили на краката, все още са на нокти и страхът не ги напуска, редно ли е според вас България да тръгва да мисли за финансовите щети, които ще се отразят на държавата в търговски аспект?! Стотици хора загинаха. Мнозина са в неизвестност. Народът преживя земетресения, цунамита, заплаха от Чернобил 2, на тръни са дали не им предстои още нещо ужасяващо и в момента правят планове как, по дяволите, да се сдобият с нови домове или как да поправят щетите на старите, а бай Ганьо тръгва да си брои парите. Това вече е неприемливо. Разбирам да се обсъжда дали има заплаха от радиация и при нас, но не е ли малко рано, мамка му, да правим преценка на търговията?


П.П. Black Eyes Peas посветиха песен на Япония

За незнаещите английски в началото на клипа пише:
"Това видео беше заснето в Япония седмица преди земетресението и цунамито.
Мислите и молитвите ни са отправени към всички хора в Япония.
Обичаме ви."

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
Аз точно поради тази причина не гледам новини много отдавна-поднасят само негативна информация и то едва ли не като шоу,а не новина.Ако има нещо важно като войната в Либия и трагедията в Япония-го научавам от други източници.Макар,че понякога се случва да ги "хвана"по ТВ -даваха едни възрастни жени,които предоставят домовете се за живеене на пострадали японци от земетресението.Преди време имаше силно земетресение и в Чили-там хората също спяха на улицата/от страх или от загуба на дом/,но това в Япония за мене е Апокалипсис.
Не знам какво възпитание имат младите хора дето така се изказват-че не ги засяга.Всеки живее живота си -но нека бъдем и ХОРА,а не просто съществуващи някак си.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
escapingthesun написа:
Това да ни е успокоението 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716 Всичко живо около нас да се спомине героиски, а ние, понеже разбираш ли, сме изостанали заради комунизма, да устискаме още 20 години 5 земетресения в Япония за последните 48 часа. 2115147716 Ще бъде егати пародията, честно ви казвам


Е, много ясно. Българите сме "юнаци" :lmao:

______________________________
5 земетресения в Япония за последните 48 часа. Creeping%252520up%252520on%252520caturday

description5 земетресения в Япония за последните 48 часа. EmptyRe: 5 земетресения в Япония за последните 48 часа.

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply