BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Новини и коментари около книгите

power_settings_newLogin to reply
+6
Alliana
Christina.
Renesita
~ Mistery writer ~
Bloody_Rose
Thea
10 posters

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyНовини и коментари около книгите

more_horiz
First topic message reminder :

Мъртви преди мрак

Книга I


Новини и коментари около книгите - Page 2 643822z

Суки Стакхаус е млада привлекателна жена, която живее в провинциално градче и работи като сервитьорка в местния бар. Това, което я отличава от другите хора, е дарбата й да „чува” чуждите мисли. Тази способност е нейното проклятие. Съгражданите й я смятат за смахната, а любовният й живот е в пълен застой.
Тогава се появява привлекателният и загадъчен Бил Комптън. Суки не може да прочете мислите му, но усеща, че той е мъжът на мечтите й. Но Бил също носи своето проклятие – той е вампир. Въпреки че се опитва да заживее сред хората, той не може напълно да промени навиците си. Любовта им е обречена, но Суки решава да послуша гласа на сърцето.
Скоро обаче тя разбира, че не е лесно да обичаш някого, който е мъртъв преди мрак. Когато в градчето са извършени серия убийства, местните хора започват да подозират вампирите. Суки предчувства, че тя ще бъде следващата жертва на мистериозния убиец.


издател: Хермес
раздел: Фантастика, фентъзи. Хорър
език: български
година на издаване: 2009
ISBN: 9789542608257
страници: 320
тегло: 310 грама
размери: 20x13
подвързия: мека
цена: 11.95 лв

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Bloody_Rose написа:
И аз мисля така.

Spoiler :


Мисля, че Суки започва да спи с Ерик чак в 9та книга (или беше в осмата?)
Което при всички положения е жалко... има бая време да си почакаме докато излезе :bigwink:

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Vghphf

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Резюме на книга IV-та „Dead to the World“
От christabel


Суки се е разделила с Бил, който заминава за Перу по работа. Връщайки се от работа в бара една вечер, тя намира дезориентирания и нищо не си спомнящ Ерик на шосето и го прибра вкъщи. От Пам разбира, че в Шрийвпорт са се появили една група лоши вещици, които са искали да изнудват бизнеса на Ерик и да го принудят да бъде една седмица с главната вещица, но той отказал и те му сложили магия- амнезия. Ерик е поверен на Суки, срещу заплащане, да го крие, докато вампирите намерят начин да се преборят с лошите вешици. Ерик е мил и безпомощен като малко дете/кученце, но въпреки че нищо не си спомня, усеща, че е давал кръв на Суки, защото усеща настроенията й. Суки се чувства привлечена от Ерик и двамата стават двойка.

Междувременно братът на Суки, след като е бил с една шейпшифтърка, изчезва и полицията не може да го открие. Суки и вампирите се чудят дали вещиците не са го отвлекли. Вещиците от своя страна, се опитват да намерят скривалището на Пам и Ерик през деня, за да ги убият. Суки казва на своя приятел- върколак Алсид от предишната книга (с който заминаха да спасяват Бил в Джаксън) за вещиците,и двамата откриват, че вешиците са убили и една от върколаците-жени. Вампирите, шейпшифтърите и върколаците се обединяват, за да нападнат лошите вещици заедно. Бил се връща точно преди атаката и изобличава приятелката на Алсид- Деби- като една от тези, които го е измъчвала в Джаксън и се е опитала да убие Суки. Алсид къса с нея пред всички, което е голяма обида за върколак като нея. По време на нападението срещу вещиците, в суматохата, Деби се опитва да убие Суки, както и когато Суки и Ерик се връщат в дома на Суки, откриват, че Деби ги чака с пушка в кухнята. Ерик скача и поема първия куршум, докато Суки грабва собствената си пушка наблизо и застрелва Деби. Ерик се зъстановява от раната и се отървава от тялото, а Суки изчиства кухнята. На другата вечер Ерик се събужда със старата си памет (магията е отменена) и не си спомня времето преди това, както и предишната нощ с убийството. Суки не му казва, че са били любовници, колкото и да я разпитва, защото не иска да му даде власт над себе си, сега, след като е пак арогантния Ерик.

Суки и Сам откриват брата на Суки- Джейсън, който се оказва отвлечен от шейпшифтър, който е ревнувал от шифтърката Кристъл, с която Джейсън ходи. Джейсън е в окаяно състояние в една барака в градчето на шейпшифтърите-пантери и е нахапан и вероятно при пълнолуние в бъдеще ще се превръща вече в пантера.

Ерик открива човешка кръв по дрехите си и пита Суки за причината, докато една жена-върколак идва да ги разпитва за изчезването на бившото гадже на Алсид и Ерик усеща, че Суки е напрегната. Книгата завършва как Ерик вероятно се досеща, че Суки крие нещо и че и той е замесен, както и че не е убеден какви са им били взаимоотношенията, докато е бил в къщата й.

Spoiler :

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Някаква информация кога излиза 4-та книга на бг?

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Ами не знам кога ще излезе 4 книга, но мисля, че засега имам желание да чета поредицата. Първоначално я бях отписала тотално, но сега ми я върнаха и си я допрочетох. Какво да ви кажа - първата книжка ми хареса. Незангажиращо четиво, приятно, мистериозно. Доста ми допадна, въпреки че не одобрявам много това да се набляга на секс сцените, но пък така има от всичко по малко (да видим какво ще е количеството им във втора книжка). Ще ги чета, докато не се отегча, а след това... просто ще спра :bigsmile:

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Ами там е работата, че те са от книга на книга по-интересни :bigsmile:

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
И така...знае ли някой кога излиза 4-та книга? :help:

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Никак... Никъде няма инфо, а дори не мога да открия имейл адрес на издателството да взема да ги питам направо... ❌

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Издателска къща „Хермес”
Централен офис: 4000 Пловдив
ул. „Богомил”, № 59, ет. 3
п.к. 4077Тел: 032/630 630 и 032/608 100
Факс: 032/608 199
E-mail: info@hermesbooks.com
===========================================

Издателска къща „Хермес”
Офис София:
1592 София - жк. Дружба 1
бул. „Искърско шосе” № 19
Книжна борса „Болид”
Тел: 02/978 69 69
Факс: 02/978 66 44
E-mail: sofia@hermesbooks.com
==========================================

Програмен отдел
Редактор - Художествена и здравна литература
E-mail: todor@hermesbooks.com
============================================

😄 😄 😄

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Току що им изпратих, чакам отговор и ще кажа, ако получа такъв, какво е положението.

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Постнах една темичка в Книги за по-лесна ориентация.

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Получих отговор от издателството:

Здравейте ,
четвъртата книга от поредицата "Истинска кръв" се казва "Мъртви за света" и по предварителна програма на издателството ще излезе в края на месец февруари или началото на март.

Поздрави и весели празници.



Има доста време дотогава, но пък поне вече няма да я чакаме всеки момент и да се чудим защо още я няма. Аз лично бях започнала почти всеки път като седна на компютъра да проверявам сайта им за информация за тази книга...


______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Подарък за 8-ми март :happy:

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Добра идея Новини и коментари около книгите - Page 2 2115147716: Ще си го поръчам на някой да ми го купи вместо букет цветя Новини и коментари около книгите - Page 2 2115147716:

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Teia написа:
Добра идея Новини и коментари около книгите - Page 2 2115147716: Ще си го поръчам на някой да ми го купи вместо букет цветя Новини и коментари около книгите - Page 2 2115147716:

Открадна ми идеята :lol!:

Искам Ерик,Ерик,Ерик... :muhaha: 👼

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Даа, колкото и готини мъже да се появяват, Ерик си остава номер едно... Бил отдавна ми е отвратен, Алсид ме разочарова, Сам... е, Сам си е Сам, не може да се мери с Ерик :pardon:

Spoiler :

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Куин е готин,но и той не може да замени Ерик :slynce:

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Новини и коментари около книгите - Page 2 B2015

Заглавие Мъртви за света
Автор Харис, Шарлейн
Националност американска
Обем 320 стр.
Подвързия мека
Цветност черно-бяла
ISBN 978-954-26-0957-5
Корична цена 11.95 лв.


Анотация

Очаквайте на 25.02.2011 г.!



Суки Стакхаус се опитва да прекрати контактите си с вампирската общност и да се пребори с болката от раздялата с Бил. Плановете й обаче са осуетени, когато, на път към дома, пред колата й изскача Ерик Нортман, водачът на местните вампири, разсъблечен и обезумял.
Ерик е бил омагьосан от вещици и страда от пълна амнезия. Събратята му трябва да го скрият, преди вещиците да го намерят, и най-доброто място за това се оказва домът на Суки. Тя се съгласява да се грижи за него, защото се нуждае от голямата сума пари, която ще получи. Поради амнезията поведението на Ерик е коренно различно от преди – от властния, арогантен лидер и непоправим женкар не е останала и следа. Проявите на ранимост и нежност на новия Ерик го правят още по-неустоим за Суки и тя се влюбва в него.
Щастието им не продължава дълго, защото става ясно, че ще се наложи вампирите да влязат в битка с вещиците, а Суки ще бъде техен съюзник. Ще запази ли чувствата си Ерик, ако паметта му се завърне, и не е ли изправена Суки пред поредната раздяла, която ще разбие сърцето й?

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Евала, държат си на думата това издателство! Новини и коментари около книгите - Page 2 3569552857

______________________________
Новини и коментари около книгите - Page 2 Dragon-Book

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Еее, супер, точно за рождения ми ден! :slynce: :slynce: Новини и коментари около книгите - Page 2 3569552857

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Новини и коментари около книгите - Page 2 7389738n


Новини и коментари около книгите - Page 2 Badge1

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
Книгата е излязла и никой не казва ❌

______________________________


 
         
       

descriptionНовини и коментари около книгите - Page 2 EmptyRe: Новини и коментари около книгите

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply