BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionAngelfire EmptyAngelfire

more_horiz
Angelfire

Angelfire 7285498

Този дебют, първата новела от трилогията, е болезнено романтичен, ужасяващ и изпълнен с нарастващ екшън.

Когато седемнайсет годишната Ели започва да вижда Жътвари – чудовищни създания, които изяждат хората и изпращат душите им в ада – се озовава на фронтовата линия в свръхестествена война между архангели и Падналите, и се сблъсква с възможността за унищожението на своята душа.

Мистериозно момче, на име Уил й разкрива, че тя е превъплъщение на древна жена воин, единствената, способна да овладее мечовете от ангелски огън, за да се бори срещу Жътварите, а Уил е безсмъртен, който се е заклел да я защитава в битка. Сега, когато силите на Ели са били пробудени, един могъщ Жътвар на име Бастиан идва, за да я предизвика. Той е назначил свиреп асасин, който да я елиминира – асасин, който вече я е убивал веднъж.

Докато балансира между изчезващия си социален живот и задълженията си да преследва жътвари, тя и Уил откриват, че Бастиан търси едно приспано създание, за което се вярва, че е истински Жътвар на души. Бастиан възнамерява да използва това оръжие, за да предизвика Края на Дните и да унищожи душата на Ели, прекратявайки цикъла на прераждането й завинаги. Ще трябва тя да се сблъска с армия от най-ужасяващите жътвари на Бастиан, да предотврати поглъщането на душата си от Жътваря на души и да разкрие тайните от миналите си животи – включващи истини, които може би са твърде плашещи, за да бъдат спомняни...

Публикувана на английски: 15.02.2011.

Свали първите 7 глави тук


______________________________
Angelfire Dragon-Book

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Това изглежда интересно. Можем да питаме дали от Ибис имат интерес да я издадат.
И имам един въпрос - защо 90% от главните героини са на 17?!?! :dry:

______________________________
Angelfire Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Не знам, Мери, не знам, ама си е така. Angelfire 2115147716 Имам теория - това е от young adult жанра и съответно трябва героинята да е под 18, обаче са решили, че ако я пишат на по-малко от 17 става съвсем малка и - ето ти тебе как се спират на 17 годишни. Angelfire 2115147716 Иначе на мен това ми се струва доста обещаващо. Ще го чета, ама още не се намира в нета за жалост.

______________________________
Angelfire Dragon-Book

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Ами поне да беше на 19. Едва ли на 19 момичето няма да се води young. На 17 вече ми идват малко малки. И уж на 17, а пък един сексапил, един остър като бръснач ум, едни умения, едни техники. Къде 17 годишно дрисне ще го направи това бе ей Angelfire 2115147716 И романтичните истории и те. Например Бела. И тя беше на 17 като се запознаха с Едуард. Някои 17 годишни ме кефят, ама то стана море от 17 годишни. Така не се появи една на 19 или 20. Все пак 20 годишните в Америка не са пълнолетни, така че пак са от young групата. Възрастова дискриминацияаааааа! Тея, мисля че ние вече сме стари! Angelfire 2115147716
Поне се кефя, че когато поредицата за Анита започна, тя беше на 24 (или 23, ама май 24). Нито с тийн привкус, нито пък с признаци за критическата.
Иначе и аз бих го прочела това. Рядко ме грабва нещо само от анотацията. :yep:

______________________________
Angelfire Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Ами, Мери, то затова има жанрове young adult и adult. Анита е бая бая adult. Angelfire 2115147716 Та тези два жанра няма как да се преплитат взаимно. Аз съм фенка и на двата, а тази е една от най-обещаващите, на които попадам в нета напоследък. И не бой се, ей сега ще пусна и друга тема за 17-годишна. Angelfire 2115147716

______________________________
Angelfire Dragon-Book

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Свали книгата

______________________________
Angelfire Dragon-Book

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Wings Of The Wicked

Angelfire 8501291

Крилете на порочните

Книга втора

Животът като Воин е по-труден, отколкото Ели е очаквала.
Балансирането между истинския живот и отговорността да бъде воин от Рая е предизвикателство за Ели.
Връзката й с Уил е станала изцяло свързана с работата, макар и двамата да копнеят един за друг. И сега, когато истината за това коя е тя, е излязла наяве са излязли и най-силните Жътвари на Ада.
Станало по-силно и по-злобно, демоничното я заплашва и в светлината на деня и я дебне през нощта.

Тя беше предупредена.

Кодан, демоничен жътвар, идва при нея с информация за новия план на Бастиан да унищожи душата на Ели и да използва древна реликва, за да събуди всички души на прокълнатите и да ги пусне срещу човечеството.

Докато тя се бори да остане една крачка пред Бастиан в кроежите му, разкритията на онези, които са най-близки до нея събуждат тъмна сила в Ели, която застрашава да унижощи всичко - включително и нея самата.

Излиза на английски език 14.02.2012

"Това е една героиня, която е щастлива да поеме нещата (и ангелическите мечове) в свои ръце."
-- Publishers Weekly

"Мрачен и завладяващ свят на екшън и интрига.... Читателите ще се окажат погълнати от историята, до самата и силна развръзка - след това нетърпеливо ще чакат следващата доза. "
-- VOYA

"В екшън сцените има достатъчно интензивност и адреналин да изпратят Бъфи да си ходи вкъщи с наведена от срам глава, а Ели е едновремено силна героиня и обикновено момиче, справящо се със семейство и социална драма. Библейската история, върху която е базирана историята е завладяваща и, разбира се, боевете с мечове и сритването на задници прави това пътешествие заслужаващо си да се поеме на него."
-- BCCB

"Най-накрая ЯА новела относно боравеща с меч и сритваща задници седемнайсет годишна, която е обречена да се бори срещу силите на злото; до нея е Уил, нейния ангел пазител. Ели не е онази типична тийнейджърка от други новели, която постоянно да се нуждае от безсмъртния си приятел, който да я спасява. Изпълнена с предизвикателен екшън, мистерия, романс и ужаси. Читателите ще бъдат залепени за книгата от първата до последната страница, очаквайки нетърпеливо следващата книга от тази вълнуваща трилогия!"
-- Becky Anderson, Anderson's Bookshop


______________________________
Angelfire Dragon-Book

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Интересна поредица

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
Изглежда интересна книгата,а от къде може да си я свалим,защото от даденият линк на мен лично не ми дава да я сваля?

descriptionAngelfire EmptyRe: Angelfire

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply