Сталоун се присъедини към боксовата Зала на славата Films81jpg433421a

Силвестър Сталоун отдаде почит на "истинските Роки-та", тъй като той официално бе въведен в Международната боксова зала на славата тази седмица.

64-годишната холивудска звезда, която написва и участва във филма от 1976г., който спечели Оскар, за експлоатираният боксьор от Филаделфия на име Роки Балбоа, присъстваше в 12-те нови члена за 2011 година.

Слай сподели в изявление: "За мен бе привилегия, да имам възможността да пиша за невероятния кураж и отдаденост на хилядите истински Роки-та, чиито представяния сме гледали и продължаваме да гледаме на ринга."

Роки бе номиниран за 10 Оскара, печелейки Оскар за най-добър филм, най-добър режисьор и най-добър монтаж.

Легендата в бокса Емануел Стюърд призна: "Двете неща, които възродиха боксът и привлякоха вниманието на хората към него са големият успех на Олимпийският отбор ор 1976г. и когато Силвестър Сталоун ни даде шампион в тежка категория - Роки Балбоа. Още настръхвам когато чуя темата от саундтрака на Роки."

Шампионът в боксът Майк Тайсън, който за кратко се появи в комедията Последният ергенски запой, миналата година, също бе въведен в Залата на славата.

Самопровъзгласилият се за "най-лошият мъж на планетата" призна: "За мен е чест. Боксът ми е дал толкова много и наистина е благословия да бъда признат до други исторически легенди в бокса, защото те ми показаха пътя така, както аз се надявам да съм вдъхновил други в този велик спорт".


______________________________