В смъртта - Page 4 Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

В смъртта

+22
iveto81
alisiq1993
iva.79
bonbon4e
arhangel_gebriel
darina112
Бела Кълън
PetyaG
Christina.
jmv
dfghjk
SCHICKSAL
gerganasto
reni78
radysan
Zaharka
beni1979
svetla
desistela
aranna
MuryG
~ Mistery writer ~
26 posters

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down  Съобщение [Страница 4 от 5]

1В смъртта - Page 4 Empty В смъртта Пон Авг 30, 2010 8:25 pm

~ Mistery writer ~

~ Mistery writer ~
VIP

First topic message reminder :

В смъртта - Page 4 40203

Ceрия "Xeрмec прeдcтaвя"



Лeйтeнaнт Дaлac e пoвикaнa нa мecтoпрecтъплeниe, къдeтo c ужac уcтaнoвявa, чe жeртвaтa e дeтeктив Aмaрилиc Кoлтрeйн. Tя нe caмo e рaбoтилa в нюйoркcкaтa пoлиция, нo и e имaлa рoмaнтичнa връзкa c близкия приятeл нa Ив – мeдицинcкия eкcпeрт Moриc. Дaлac пoeмa cлучaя, cъзнaвaйки, чe рaзрeшaвaнeтo му e oт ocoбeнo знaчeниe.
Първoнaчaлният oглeд coчи, чe дeтeктив Кoлтрeйн e билa нaпaднaтa cъc coбcтвeнoтo и oръжиe и e пoзнaвaлa убиeцa cи. Toвa кaрa лeйтeнaнт Дaлac и пaртньoркaтa и Пийбoди дa прoучaт внимaтeлнo минaлoтo нa жeртвaтa. Te oткривaт, чe Кoлтрeйн e знaeлa oпacни тaйни и cмърттa и вeрoятнo e cвързaнa cъc cъбития oт минaлoтo нa Ив Дaлac и cъпругa и.
Heoчaквaнo Ив пoлучaвa прaткa c oръжиeтo, пoлицeйcкaтa знaчкa и дoкумeнтитe нa Aмaрилиc Кoлтрeйн, придружeни cъc зaплaшитeлнo cъoбщeниe. Бeзмилocтният убиeц трябвa дa бъдe зaлoвeн, прeди дa ce дoбeрe дo cлeдвaщaтa cи мишeнa – лeйтeнaнт Дaлac.

"Poбъртc e cрeд нaй-дoбритe и cвeтoвнoизвecтни пиcaтeлки, кoитo твoрят в нaши дни."
Уoшингтън Пoуcт Бук Уърлд

"Haиcтинa нeoтрaзимa! Bcички oбичaт нeйнитe книги!"
Poумънc Hюз Tудeй

"Poбъртc изгрaждa xaрaктeри, кoитo дoбивaт рeaлни измeрeния; дoкaтo чeтeм зa тяx, тe ce прeвръщaт в чacт oт живoтa ни."
Cтeйт


______________________________
В смъртта - Page 4 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

В смъртта - Page 4 4965902g

61В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Фев 22, 2014 8:37 pm

desistela

desistela
Модератор

А защо трябва да свърши тогава?Какво като забременее и имат детенце.Според мен ще продължи да пише за Ив и Рурк докато има интерес!И на мене много ми харесва.Ако направят сериал по тази поредица ще е страхотен,а не като повечето "бози"!


______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

62В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Фев 22, 2014 9:08 pm

bonbon4e

bonbon4e
Преводач

desistela написа:А защо трябва да свърши тогава?Какво като забременее и имат детенце.Според мен ще продължи да пише за Ив и Рурк докато има интерес!И на мене много ми харесва.Ако направят сериал по тази поредица ще е страхотен,а не като повечето "бози"!


Ето отговора на въпроса, който извадих от сайта на J.D.Roob.

„Кога Ив и Рурк ще имат бебе?“ (това е въпрос на читатели)

И отговора – „ Нора е казвала многократно, че бебето ще е сигнал за края на серията. Според нея, бебето променя всичко (към по-добро) и акцентът на поредицата ще се промени радикално. В никакъв случай това не означава, че Нора мисли, че една майка не може да бъде и отличен полицай (или адвокат или всеки друг тип специалист). Това означава, че много от нещата в живота на Ив и Рурк, за които читателите обичат да четат, ще се променят (т.е., да напускат дома си за часове наред, само, за да се върнат отново, за да продължат да работят в техния домашен офис).

И следващ въпрос – „Защо не може Съмърсет да се грижи за бебето?

„Когато Ив и Рурк са родители, Нора не се съмнява, че те ще вземат активно участие в отглеждането му. Тъй като Съмърсет е неразделна част от тях, който се грижи живота им да върви гладко, те не искат просто да превърнат грижите за едно дете в негов пълен работен ден.“

wenibu харесва това мнение

63В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Фев 22, 2014 9:13 pm

desistela

desistela
Модератор

Благодаря за изчерпателната информация.Това затвърждава мнението ми,че Нора ще прекъсне поредицата само,когато вече няма интерес към нея.В момента съм поела поход да ичета всичко нейно,което успея да намеря! В смъртта - Page 4 3569552857 В смъртта - Page 4 3569552857


______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

64В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Сеп 05, 2014 10:37 pm

iva.79

iva.79
Читател

Поредицата ми харесва 😉

65В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Чет Ное 06, 2014 1:25 pm

beni1979

avatar
PRO

Знае ли се дали ще има скоро някоя нова вече?

66В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Фев 13, 2015 10:28 pm

alisiq1993

alisiq1993
Читател

Моля ако може да ми пратиш поредицата или които книги имаш

67В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Чет Фев 26, 2015 3:00 pm

iveto81

iveto81
VIP

Много ми харесва поредицата. Наистина жалко, че толкова бавно ги издават :( .


______________________________
В смъртта - Page 4 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

68В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Юни 12, 2015 8:43 pm

verka77

verka77
Читател

обожавам тази поредица

69В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Авг 22, 2015 4:01 pm

beni1979

avatar
PRO

Най сетне ще има нова книга голямо чакане падна! |-(

70В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Сря Авг 26, 2015 10:29 am

Zaharka

Zaharka
Администратор

В смъртта - Page 4 195695_b


Слава в смъртта


Автор: Нора Робъртс
Раздел:
Трилъри, Световна проза,
Преводна художествена литература,
Художествена литература
Цена: 14.95 лв.



Очаквайте на 27.08.2015 г.


Голяма киностудия заснема филм по книгата за един от първите случаи на Ив Далас. Преди края на снимките продуцентите и режисьорът организират бляскаво парти, на което са поканени и главните действащи лица от реалната история – Ив Далас и Делия Пийбоди. Въпреки че не обича шумните светски събития, Ив не може да откаже тази покана. На партито тя с интерес наблюдава актрисата, която се превъплъщава в нейния образ и с която имат изумителна прилика. Но вниманието й определено грабва Кей Ти Харис – актрисата в ролята на Пийбоди. Конфликтна и арогантна, тя очевидно притежава умението да печели врагове.
Когато по-късно вечерта в басейна на покрива е открит трупът на Харис, лейтенант Далас влиза в обичайното си амплоа – разследване на убийство. Със сигурност извършителят се намира сред гостите на събитието. Случаят обаче не е толкова лесен, защото всеки от присъстващите има поне един мотив за престъплението.


______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

71В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Сря Авг 26, 2015 5:48 pm

beni1979

avatar
PRO

Знае ли се още колко книги има от тази поредица?

72В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Сря Авг 26, 2015 11:00 pm

Zaharka

Zaharka
Администратор

Казва ли ти някой, пък смееш ли да питаш!? В смъртта - Page 4 613795249


______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

73В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Сеп 05, 2015 8:37 am

bonbon4e

bonbon4e
Преводач

beni1979 написа:Знае ли се още колко книги има от тази поредица?


След „Слава в смъртта“, която е издадена февруари 2012, до този момент има още 7 издадени книги плюс две новели, които все още не са преведени на български:
Delusion in Death, September 2012
Calculated in Death, February 2013
Thankless in Death, September 2013
Concealed in Death, February 2014
Festive in Death, September 2014
Obsession in Death, February 2015
Devoted in Death, September 2015
"Taken in Death," Mirror, Mirror, October 2013
"Wonderment in Death" Down the Rabbit Hole, October 2015

Голям фен съм на тази поредица и винаги чакам с нетърпение излизането на поредната преведена на роден език (не ми се тормози да чета в оригинал). И сега с огромно желание грабнах „Слава в смъртта“, обаче останах разочарована. Историята е интересна, криминалния разказ държи през цялото време в напрежение, но липсва емоционалния заряд на връзката Ив – Рурк, заради която толкова много обичам тази поредица. Няма ги онези любовни моменти между двамата, които разтапят сърцето от наслада. Липсва ми и словесния двубой между Ив и Съмърсет. Изобщо второстепенните герои, които познаваме от предишните книги, са споменати само с по едно-две изречения. Обърнато е внимание изцяло на криминалния случай, на чийто фон авторката ни поднася една нова Далас,  израснала духовно (поне аз го почувствах така). Не е онази поривиста, дръпната, с пеперлив език, полицайка, а улегнала, сдържана жена. Може би и така трябва да бъде, все пак това са 33 книги и 8 новели, образа й би трябвало да има някакво развитие. Но аз си  харесвам старата Ив, с цапнатата уста.
И си мисля, че тази книга още един път доказва, че е крайно време на „В смъртта“ да бъде сложен край. Случаи на убийства има много и най-разнообразни, но явно връзката Ив – Рурк е изчерпана, Норка просто няма с какво ново да ни изненада.

wenibu харесва това мнение

74В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Сеп 05, 2015 12:35 pm

beni1979

avatar
PRO

Напълно съм съгласна с мнението на bonbon4e тази книга наистина някак си е изсмукана от пръстите нямаше я искрата м/у Рурк и Ив както също и диалога някак си беше един такъв монотонен развръзката се разбра почти още до средата въобще разочаровах се от книгата някак посредствена ми се стори...
Ще продължа да я следя с интерес тъй като ми е от любимите поредици но смятам че Нора сериозно трябва да се замисли за един грандиозен финал вече! 👼

75В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Съб Сеп 05, 2015 8:08 pm

iveto81

iveto81
VIP

Все още не съм си поръчала книгата и много се разочаровах от последните две мнения :( Но няма как ще се купува, защото имам почти всички книги и няма как да не взема и следващите.
Явно Нора е наблегнала  повече на криминалното тук, отколкото на отношения между Ив и Рурк, но да се надяваме  следващите книги които предстоят да се издадат в БГ, да са по интересни за нас почитателите на поредицата.
И между другото и мое мнение е, че е време да се замисли за финал, защото колкото по разводнява поредицата, толкова повече губи.

76В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Сеп 16, 2016 12:36 pm

iveto81

iveto81
VIP

В смъртта - Page 4 Ilyuzii-smartta-large-45487

Лейтенант Ив Далас не вярва, че нещо може да я шокира. Докато не пристига на ужасяващото местопрестъпление в нюйоркски бар. Заведението се посещава предимно от корпоративни служители, които идват да разтоварят стреса на питие с колеги или приятели след работа. Но въпросната вечер се случва нещо необяснимо. Изведнъж всички стават нервни и агресивни, започват да се обиждат и нараняват взаимно. След четвърт час над осемдесет души – посетители и работещи в бара – са мъртви, а десетина са тежко ранени. Пристигналите на местопрестъплението полицаи и парамедици заварват кошмарна гледка от трупове с ужасни рани от самозащита и нападение. Оцелелите говорят за халюцинации като чудовища и рояци пчели, за внезапно главоболие и мощен прилив на страх, ярост и параноя.

Резултатите от лабораторните изследвания показват, че хората в бара са били изложени на непозната и много опасна комбинация от опиати, която се пренася по въздуха. Това изправя Ив пред отговорната задача да предотврати надвисналото зло, което може да доведе до масови безредици и смърт.

Издателство: Хермес
Страници: 352
Автор: Нора Робъртс
Вид корица: Мека
Година на издаване: 2016
Език: Български
По книжарниците от: 16.09.2016
Корична цена: 15.95 лв.


______________________________
В смъртта - Page 4 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

wenibu харесва това мнение

77В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Сеп 16, 2016 3:39 pm

stefani70

stefani70
Ветеран

Нито една книга не съм чела от тази поредица.Ще взема да пробвам.Иначе Нора ми е любимка,ама защо така не ми се чете за полицаи от бъдещето,не знам.

78В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Сеп 16, 2016 4:34 pm

iveto81

iveto81
VIP

Стефи, достатъчно е да прочетеш първите две, три. Оттам нататък няма смисъл.
То направо за криминален сериал е поредицата.
Не е лоша, ама не е точно за читатели, които харесват само за любов да четат. В тази поредица повече се набляга на криминалното и между другото са отношенията между героите.


______________________________
В смъртта - Page 4 Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

79В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Сеп 16, 2016 5:16 pm

bonbon4e

bonbon4e
Преводач

Ммм, малко не съм съвсем съгласна – е то всеки има право на собствено мнение. Бях чела отдавна само 2-3 книги от поредицата – не последователно, и мога да кажа, че почти не ми допаднаха. И в един прекрасен ден като заседнах – започнах ги от начало и поред. Сега съм върл фен на „В смъртта“/ и познавам доста хора, които много обичат тази поредица и я следят с нетърпение / – изчела съм всяка книга най-малко по десетина пъти – знам ги наизуст – и нова не пропускам – веднага си я набавям. Така че на всеки харесва по различен начин – на мен например ми харесва развитието на любовната история между Ив и Рурк и после развитието на съпружеския им живот. Как на фона на любовта на съпруга си, Ив от дръпната мъжкарана става любяща жена – много са ми сладки двамата. И затова, че жена му е полицайка и, за да не руши репутацията й, Рурк се превръща в примерен бизнесмен.
Е, не мога да си изкривя душата и да не призная, че последните книги от поредицата стават малко банални, защото имам чувството, че отношенията между двамата главни са в застой, но пък с нетърпение очаквам как Норка ще успее да „забремени“ Ив и да я откаже от полицейската работа.
Освен това, доста неща, които авторката описва в бъдещето, вече започват да навлизат в съвременния ни живот – или поне скоро ще навлязат/вече има прототипни модели/.
Така че според мен, който не ги е чел, нека започне от самото начало, да прочете няколко книги поред – е, има и доста кървища и жестокости – и да прецени сам за себе си.
Това е личното ми мнение и не го налагам на никого.


______________________________
В смъртта - Page 4 413

80В смъртта - Page 4 Empty Re: В смъртта Пет Сеп 16, 2016 11:15 pm

stefani70

stefani70
Ветеран

Иве,аз съм върл фен и на криминалетата-преди всички останали жанрове,захапах Агата Кристи.И до днес ,с огромен кеф,си я препрочитам.
Така че ,ще се чете,ясно е.Благодаря и на Бонбончето за подкрепата.
Мислех,че ще ми е досадна.
Прекрасна вечер,дами!

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 4 от 5]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите