Висше в България или чужбина? - Page 4 Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Висше в България или чужбина?

+43
milenatt
night_girl
Av4e
Didiela
debora
fata_morgana
Skith
dimyorman
MarinaG
bobihak
julikrasteva
rraina84
mi6lena
polina_dobreva
vaniasv
Witness
Imm0rtal
krasi_baron
Christina.
Старшината
criminalz
Бикънекд
e.mei
lunichkata90
krumova76
znz
naFarela
Nienore
TraYkovA
marmalad
cold_lady_
iv4eto0015
kaaamzzz
kosz
serendi
~ Mistery writer ~
Thea
oganche
Zaharka
shadows666
Koen
~ЛиЛ~
~ i.LLusion
47 posters

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

Къде искате да учите висше образование?

Висше в България или чужбина? - Page 4 Vote_lcap48%Висше в България или чужбина? - Page 4 Vote_rcap 48% [ 21 ]
Висше в България или чужбина? - Page 4 Vote_lcap52%Висше в България или чужбина? - Page 4 Vote_rcap 52% [ 23 ]
Общо гласове : 44


Go down  Съобщение [Страница 4 от 4]

~ i.LLusion

~ i.LLusion
Администратор

First topic message reminder :

Висше в България или чужбина?

Е, споделете предпочитанията си:
За България град?
Чужбина - страна, град, университет?


______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

debora

debora
Пристрастен

Zaharka написа:

Ноо... изродихме темата. Въпросът беше кой какво образование предпочита и защо, а не къде и какви работодатели съществуват. Моля, придържайте се към първоначалната тема.

Права си, извинявам се за отклонението от темата. Исках да кажа, че това е практика не само в строителството и по заведенията ....

Относно следването за доктор, което беше обсъждано по-горе ...
Не съм сигурна че описаните суми са нещо кой-знае какво на фона на цената за една година в медицински колеж в Америка. Не случайно семействата в Америка събират пари за колеж на децата си едва ли не от раждането им.
Като изключим материалната база, не съм убедена че получените знания са по-качествени от тези в наште университети.  
В Америка можеш да завършиш и с по-нисък успех, НО! Ако един студент - бъдещ медик не си вземе изпитите от раз, той е втора ръка лекар. Същото важи и за ниския успех. Никога няма да получи добре платена работа.
Визирам Америка, защото там имам близки, които бяха лекари тук. Около 5-6 години им трябваха за да вземат част от приравнителните изпити и да могат да практикуват в USA. Езика е голяма пречка ... като добавим нископлатената работа и времето за отглеждането на децата, трудно им беше.
Има плюсове и минуси и за следването тук, и за такова в чужбина, но ако завършвах сега, бих избрала България.

Zaharka

Zaharka
Администратор

Специалността медицина и качествата на учещите я ще коментираш тогава, когато я завършиш. И после ще ми обясниш от кой път и с колко си си взела изпитите.


______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

Av4e

Av4e
VIP

Завърших висшето си образувание в България. Доволна съм. Имам познати, които завършиха на вън, всичко се свежда до дали ти се работи каквото си учил или просто за да бъдеш на вън и да си емигрант.
Обичам страна ни, ако зависи от мен, моите деца ще учат и живеят в България!!
И повярвай те ми не всичко е цветя и рози при мен.

Skith

Skith
VIP

На мен напоследък ми е все по-трудно, да не кажа невъзможно да съм оптимист. И аз преди си мислех, че трябва да останем, да се борим...Сега се надявам децата ми да учат в чужбина, и ако могат, да не се връщат.


______________________________
Evil thoughts can hide, I'll help release the mind
I'll peel away the skin, release the dark within.

debora

debora
Пристрастен

Ако намираш че коментарите ми не са по темата - изтрийте ги. Включая този. От другото няма смисъл.
Завършила съм отдавна - в България, а медицината никога не ме е привличала, та да взема да запиша второ висше сега. 😉

night_girl

night_girl
Маниак

Моето мнение е, че ако имате възможност да учите в Чужбина, по - добре там, от колкото в България. Тук образованието е под всякаква критика.


______________________________
Висше в България или чужбина? - Page 4 7337223

milenatt

milenatt
PRO

Който иска да получи знания, си ги взема, независимо къде ще завърши.
Друг е моментът, когато кандидатстваш за работа. Работодателите мерят с различен аршин.


______________________________
Висше в България или чужбина? - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcRJPIWtFuy_AwfiTkRYpa6bLRy3bq2ovN8YKfxwBUWnnLlfJ75q

kettinkaa

kettinkaa
Читател

Чужбина

LiglatA

LiglatA
Читател

в БГ, или в чужбина, въпроса е дали искаш да учиш. Никой професор няма да ти налее нищо в главата. Трябва да седнеш да си го научиш. Всичко зависи от теб самия. В чужбина съм от 10 год и с "диплома" от курс 2-3-6 месеца работиш, даже може и по-висока заплата от човек завършил в университет да взимаш.....

gerganavalchevastz

gerganavalchevastz
Читател

В България

nataliiv

nataliiv
Читател

Учих бакалавър в Пловдивския университет, а сега уча магистър във Великотърновския и от двата съм кажи речи доволна. За България съм си.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 4 от 4]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите