BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Legend of the Seeker [Мечът на истината]

power_settings_newLogin to reply
+9
kaaamzzz
svetlana
mirabela
escapingthesun
GraffiK
poli8009
desistela
MuryG
~ Mistery writer ~
13 posters

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyLegend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
First topic message reminder :

Legend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 Legendoftheseeker-bauar
SEASON ONE!
## Режисьор : Тери Гудкайнд

## В ролите : Бриджит Рейгън, Крейг Хорнър, Брус Спенс и др.
## Държава : САЩ

## Година : 2008

## Времетраене : ~44 минути

## Жанр : Драма / Фентъзи

## Език : Английски

## Резюме : Legend of the Seeker е дългочаканият сериал, базиран на поредицата книги на Тери Гудкайнд - Мечът на Истината. Действието проследява пътешествието на горския водач Ричард Сайфър(Крег Хорнър), мистериозната Калан Амнел (Бриджит Реган) и магьостника Зедикус \Зед\ Зул Зорандър (Брус Спенс) към борбата със злия магьостник Мрачния Рал (Крег Паркър), който се опитва да освободи древна и ужасяваща сила - Кутиите на Орден.

След трагичната смърт на баща си, Ричард се опитва да намери отговор на много въпроси. По своя път попада на младата Калан, и заедно със стария си приятел Зед поемат по пътя на непознатото. Преди обаче Ричард да намери отговорите на своите въпроси, той трябва да научи Първото Правило на Магьосника /така се казва и първата книга от поредицата на Гудкайнд "Мечът на Истината"/.

Тайните, които трябва да бъдат разбулени, са много. А истината е страшна и причинява болка. На Ричард, избрания Търсач, е поверен Мечът на Истината. Заедно с красивата и загадъчна Калан (последната Майка Изповедник) той трябва да се изправи срещу зловещите магии на Мрачния Рал, за да спаси света от тежките проклятия, от ужасяващите чудовища (хора и зверове) и страшните сенки.

Загадки, чудеса, магии и мистерии се редуват в един завладяващ сюжет с непредсказуема развръзка.

______________________________
Legend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Legend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 4965902g

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyRe: Legend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
И аз останах впечатлена и мисля да изгледам и втори сезон. Жалко наистина, че няма да има други при положение, че главния герои наистина ми хареса 😊

Legend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 20090615horner07

Legend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 Episode_114_Image_6_-_Richard_and_Anna_-_114_0115

❤ ❤ ❤

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyRe: Legend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
За съжаление втори сезон нещо ми досади. Честно ли? Радвам се, че няма да има и трети, защото с мъка щях да го догледам. Сериала ми стана особено банален към края си с всичките тези трупове, които се завръщат, колко пъти се изповядваха, после се връщаха.. Как така не се намери един добър герой, който да умре?
Нищо, никога, няма хепи енд, а в случая нещата повече ми замязаха на сапунен сериал.
Не искам да бъда толкова критична, но с нищо не се впечатлих. Сюжета е повтарящ се от първи сезон, върти се едно и също .. общо взето добре, че са го спрели, защото иначе щеше да се превърне в пълен буламач.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyRe: Legend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
Филма е доста зле особено ако го гледаш след като си прочел книгата.
А ако не си чел книгата почти нищо няма да разбереш от филма.
Имам чувсвото че и сценаристите не са чели книгата :haha:
Книгата е супер! Залагах много на сериала ама се оказа доста зле!

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyRe: Legend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
едно мога да кажа-първо прочетох книгата и много ми хареса.и когато гледах първи епизод се разочаровах още повече.но дадох втори шанс на филма-гледах произволна серия,но нямаше нищо общо с действителността,която за мен бе книгата

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyRe: Legend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
Гледах сериала преди да съм чела цялата поредица "Мечът на Истината" и ми хареса. После обаче прочетох книгите и си го пуснах отново.Всички знаем,че няма много общо, но забелязах,че във всяка една серия има по малко от всяка книга. Естествено книгите са много по интересни, но ако не ви се четат 11-те книги от поредицата по- добре да си го дръпне. Два сезона отнемат по-малко време

descriptionLegend of the Seeker [Мечът на истината] - Page 2 EmptyRe: Legend of the Seeker [Мечът на истината]

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply