BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionЗа чуждиците... EmptyЗа чуждиците...

more_horiz
... и все по-честата им употреба в българският ни език.
Реших да пусна тема за дискусия, тъй като наскоро започнаха да ми правят тези така да ги нарека "злоупотреби" с чуждиците и с нашия роден език. Днес един приятел, който използва фейсбук ми изпрати снимка от "виртуален разговор". Ето я и нея:

За чуждиците... Picture1zh

Както навярно се досещате падна смях.
Скоро пък четох новина за един филм, в който се казваше "...и звездата в каста - Даниел Крейг..." Каст - актьорски състав.
Друг пример "..навремето великото филмово студио, което държи правата на франчайза..." Франчайз - сюжет.
И трети пример "След слуховете за канселиране на новия епизод от сагата за Джеймс Бонд.." Канселиране - отменяне, спиране.
И понеже не са само три пътите, в които съм забелязал да се пишат такива глупости, било то по официални сайтове, новинарски и прочие, реших да ви попитам: От кога думи, които някой не може да си преведе се превеждат както се произнасят? Защо някой глупак, който очевидно се предполага, че знае английски си крие незнанието в измисляне на "нови чуждици"? Толкова ли е трудно да си отвориш речника вече? Или след като сме учили 2-3 годинки английски или сме си взели английската фиология с 3 и сме големите специалисти?
Знаете ли кое е най-дразнещото - това, че такива ги подминаваме с усмивка, вместо да му обърнем внимание и да разбере човека колко е заблуден. И знайте, че когато подминаваме нещата с усмивка, значи мълчим, а мълчанието всички знаят, че е знак на съгласие. :)

______________________________


 
         
       

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
Ох онова на снимката не бих го разбрала За чуждиците... 2115147716: Щях да се чудя, коя е тая дума..
Не съм много съгласна 🍵

______________________________
За чуждиците... 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

За чуждиците... 4965902g

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
Ето едно мнение по въпроса, изразено в стихове от В. Сотиров. Аз направо се шашнах :lmao2: За чуждиците... 346811412

Спонтанна ода

В диферентни ситуации
популярно ме фиксираш,
бориш се с алиенации
и с това ми импонираш.

В кулоар и в резиденция
с цялата си ерудиция
славя твойта екзистенция,
рейтинг, имидж и кондиция.

И със риск да съм банален,
констатирам, че си шик,
мой обичан, натурален,
роден български език!



______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
За чуждиците... 7389738n


За чуждиците... Badge1

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
Само това - :suprise:

______________________________
За чуждиците... 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

За чуждиците... 4965902g

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
:suprise: и аз така

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
За чуждиците... 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
За чуждиците... Animated_gif_024_hippo

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
Определено е доста глупаво да се използват такива заместители колкото и да си мислят че е "гъзарско" и "готино" и какви ли още не епитети-имаме си и език и всичко, който иска да се прави на интересен да ходи на полето да вика като откачен и да се трепе от скалите-с публика естествето.

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
Подкрепям Петя напълно, а заради стихотворението мозъка ми напълно отказа :lmao:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
Случайно се натъкнах на нещо забавно. С много въображение успях да вържа 2-3 изречения За чуждиците... 2115147716:

Pазговор между програмист и неговия шеф

" ...
- Фиксна ли ишуто от вчера?
- Кое ишу?
- Ами дето ти го сенднах вчера заедно с рипорта и фийчър рикуестите.
- А-а-а-а..., ами рейсна проблем. Аз щото сендвам един рикуест и сървърът нали трябва да ми ритърне риспонса и да си крейтне сешъна, а аз да рисийвна едно куки. Е да де, ама ми ретърнва ерор риспонс и ми хинтва че обджекта не бил авейлъбъбъл.
- Ти сигурно си мисюзнал нещо по фреймуърка. Инишълайзваш ли правилно рикуест параметрите и рикуест фекчъриту? Да не си забравил да инебълнеш кукитата преди крейтването на риспонс обджекта?
- Ами всичко е окей. Копнах икзампъла от хелпа и го модифайнъх малко да фитне на моя кейс.
- А-а-а ..., ама сигурно си забравил да инитнеш на кънекшъна пропъртитата дето се слагат в контекст обджекта на фекчърито за да си инишиейтне правилно ес-ес-ел сешъна. Нали в контекста се сетва кийстора за да си гетне сертификатите от него. Ексепшън ли ти рейсва или ти ритърва инкоректна дейта?
- Ами направо фейлва с ексепшън и в стек трейса няма нищо. Поинтът е че ми ритърнва инвалиден риспонс код. Няма го в доковете. Сърчвах в Гугъл за такова ишу, ама не намира нищо.
- Ами го ахед. Нали знаеш за дедлайна? Гледай да го фикснеш асап, че трябва да се имплиментват сървисите по другия проджект.
- Окей, сега ша го дебъгвам ишуто. В краен случай ша декомпилирам сървиса и ша го рисърчвам що фейлва.


______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
О.О TF?

______________________________
Живей.Искай.Вярвай.Опитвай.Твори.
Оги23=Любовна преспи | Цъкни и изживей мига на песента...
If the world is cold, make it your business to build fires.

descriptionЗа чуждиците... EmptyRe: За чуждиците...

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply